На море в Турция - тема 60

  • 60 614
  • 771
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 806
Марги,  благодаря за включването ! В стандартна стая сме. Учудвам се защо според вас този хотел е от евтините 5 звездни ? Аз много го харесах от снимки, четох мнения, дали защото е на втора линия или е по-малък ,няма типичната огромна растителност за повечето комплекси 🤔🤔🤔

# 391
  • Мнения: 112
dani1712,почивахме 2012г в Делфин Империал три месеца след откриването му.Всичко беше супер.Храна,обсужване,чистотата и анимация на много високо ниво.Единствено зеленината беше малко .По нищо не личеше,че сме в новооткрит хотел.Но съм чела ,за други в който не всичко е така добре организирано.Явно зависи от веригата.

# 392
  • Мнения: 22
Ние вчера се върнахме от Лира ризорт в Сиде и сме много доволни. Това ми е първата почивка в Турция и мога да кажа, че даже надмина очакванията ми. Хотела е много хубав,  добре поддържан. Четох коментари, че има нужда от реновация, но за мен си отговаряше на звездите. В стаята единствено ми липсваше вана, понеже вкъщи си нямаме, а обичам да си правя вани със соли Flushed Стаята беше чиста и просторна с тераса с гледка към морето. От храната също съм доволна, имаше огромно разнообразие от салати, сладкиши и местни специалитети. През деня предлагаха гюзлемета, гофрети, пидета, сладолед, сладки и соленки, хот дог и бургери. Само плодовете бих казала, че бяха малко-видях само ябълки, круши и портокали. Предлагаха и алкохолни напитки и коктейли, но алкохола беше много некачествен.  Басейна беше чист, плажа -  със ситен пясък, но морското дъно беше каменисто. От към ентъртеймънт също съм доволна. Всяка вечер имаше различна шоу програма с жива музика, акробати, различни културни програми, игри и т.н Не бяхме с деца, така че не мога да кажа дали и за тях е имало достатъчно опции за забавления.  Това, което мога да отбележа като минус е, че като цяло персонала не беше много любезен. Личеше си, че са доста претоварени. Разбира се, имаше и изключения.  Но откъм съотношение цена-качество не мога и да искам повече. Определено си заслужаваше парите. Също така искам да похваля и Емералд. За пръв път използвам услугите им и имах леки притеснения, но мога да кажа, че организацията беше перфектна и определено ще ги използвам отново. Времето беше перфектно за плаж през всички дни, морската вода също ставаше за къпане.

# 393
  • Мнения: 1 710
Марги,  благодаря за включването ! В стандартна стая сме. Учудвам се защо според вас този хотел е от евтините 5 звездни ? Аз много го харесах от снимки, четох мнения, дали защото е на втора линия или е по-малък ,няма типичната огромна растителност за повечето комплекси 🤔🤔🤔

Да, хотелът е от по-икономичните 5-звездни, но предлага добри условия за почивка, въпреки ниската цена. Разбира се има някои недостатъци, но няма как всичко да е перфектно и да е един от най-евтините в Сиде. Ако го сравнявам със скъпите хотели в района, няма как да им е конкуренция. Но сравнен с други хотели от същия ценови клас, е добър вариант.

dani1712,почивахме 2012г в Делфин Империал три месеца след откриването му.Всичко беше супер.Храна,обсужване,чистотата и анимация на много високо ниво.Единствено зеленината беше малко .По нищо не личеше,че сме в новооткрит хотел.Но съм чела ,за други в който не всичко е така добре организирано.Явно зависи от веригата.

Точно Делфин Империал е един от хотелите, които визирах, когато написах, че големите вериги се справят перфектно през първия сезон. Когато го откриваха мениджъра ни обясни, че персоналът, който ще обслужва гостите, е с дългогодишен стаж в хотелите Делфин. Камериерки, сервитьори, готвачи, аниматори, спасители, бармани и т.н. -  всички са били наясно с изискванията, със задълженията си, познавали са се, стиковали са се и са работили като добре смазана машина. При това положение няма как обслужването да не е на ниво. Освен това големите вериги много по-лесно успяват да се справят със сроковете и да нямат забавяне. Както навсякъде и тук вероятно значение имат по-добрите финансови възможности.

# 394
  • Мнения: 493
Благодаря за мненията. Хотела , на който се бях спряла е  http://emeraldbg.com/hotel/71080/2/455/63759/803836/NOXINN-DELUX … 9%3C-font%3E.htmlи май не е от някоя верига. След кратък размисъл се отказах от него, че по снимките ми изглежда да е сред " нищото ", а и плажа доколкото може да се види не е ми се видя добър. Лошо е че за такива хотели няма мнения и може да се разчита само на снимките .Така че продължавам с търсенията за добър хотел с ограничен бюджет за началото на септември Simple Smile . Ако имате предложения ще ви бъда благодарна .

# 395
  • Мнения: 315
Здравейте ,
Нахлувам в темата , тъй като за първи път ми предстои почивка в Турция и сме се спрели на Дидим. В темата не намерих почти никакви отзиви за мястото и това ме изненада , тъй като бях решила , че това е предпочитана дестинация. Ще пътуваме с Емералд или турс клуб още не съм решила окончателно. Относно хотелите обаче имам доста колебания тъй като харесах the Roxy luxury spa ,който е 5 звезди и е на плажа и другия вариант the holiday resort , който пък е 4 звезди и отново е на плажа . Ценова разликата между двата при условията на нашета почивка ще е около 300 лв за двама човека и се чудя много . Реално погледнато не съм от много придирчивите клиенти и държа на хубав плаж тъй като мисля там да прекараме повечето време. Ако имате някакви впечатления и отзиви за курорта и хотелите ще се радвам да споделите.
Благодаря предварително и приятна почивка на всички Simple Smile

# 396
  • София
  • Мнения: 172
pebble23, благодаря за информацията! Ние ще почиваме в Лира през септември, а почти не открих отзиви. Така че много ме радва, че се включи с пресни впечатления.

# 397
  • Мнения: 1 710
Благодаря за мненията. Хотела , на който се бях спряла е  http://emeraldbg.com/hotel/71080/2/455/63759/803836/NOXINN-DELUX … 9%3C-font%3E.htmlи май не е от някоя верига. След кратък размисъл се отказах от него, че по снимките ми изглежда да е сред " нищото ", а и плажа доколкото може да се види не е ми се видя добър. Лошо е че за такива хотели няма мнения и може да се разчита само на снимките .Така че продължавам с търсенията за добър хотел с ограничен бюджет за началото на септември Simple Smile . Ако имате предложения ще ви бъда благодарна .

Sensitive Premium Resort, Linda Resort, Titan Select са все добри варианти за икономична почивка.

# 398
  • Мнения: 555
bebeOgi , а вие къде сте почивали в Турция, освен Petunya Resort 4* - Bodrum? Интересна ми е базата ви за сравнение, щом ви е "омръзнало до неузнаваемост от Инклузивите и яденето в претъпканите хотели, лудницата по басейни и пързалки и великото ядене" и т.н. Simple Smile

В Батихан, в Костур в Кушадасъ, в Aquasis De Luxe Resort & SPA в Дидим, Stella beach в Алания, Poseidon в Мармарис. Може да пропускам някой ....Не казвам , че е лошо , но за толкова години наистина омръзва едно и също - комплекса, басейна , пързалките, великото ядене , едни и същи анимации ....Трябва да отбележа, че Кушадасъ преди 12 години беше в пъти по-добре ot всичко в сравнение с тази лудница след реновациите и новите хотели със 100 звезди. Миналата година скромната Petunia ми хареса много повече от великата помпозност на 5* в Дидим например ...
Явно е въпрос на вкус и нека не се заяждаме персонално. Всеки търси онова, което счита , че му харесва най-много. За себе си се надявам Чешме да ми донесе онова разнообразие и "различност" , които търся. Пожелавам успех на всички! 

p.s Детето ме подсети за Hedef Resort Hotel в Alanya. Перфектно място, отлични пари за предлаганото и въпреки това стига толкова за нас .....с това ядене .....

Winterflame, само информативно уточнявам лично за теб и в отговор на твой въпрос, че имах късмета да почивам преди няколко години на Бахамските острови, на центъра на Nassau, в непосредствена близост до най-красивия плаж на острова и с басейн във фоайе-то , в който скачаха делфини. Сутрин на закуска имаше над 10 вида национални кухни, за обяд и вечеря не можех да ги преброя...Чудесни спомени имам от там за красота и въпреки това, не бих почивала повече там. Всяко нещо с времето си ...Дано сега вече да е станало по-ясно и да съм се изразила по-добре , за да не ми се налага като вляза във форума да се чувствам като на разпит Simple Smile   

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 12:26 от bebeOgi

# 399
  • Мнения: 29
Моля ако някой знае от къде и кой номер долмуш се хваща за Novada Outlet Söke Кушадасъ ?

# 400
  • Мнения: 1 540
Честит празник!
Има ли комари в Кушадасъ по това време, да взимам ли мерки в тази насока?

# 401
  • Мнения: 284
Пътуваме с автобус на Емералд към Анталия. Всичко на всичко 25 човека Grinning, по един на седалка - широко, удобно, кеф. Границата я минахме за 10 минути. Надявам се и на връщане да имаме тоя късмет. Утре ще пиша от хотела, да кажа кое как е.

# 402
  • София
  • Мнения: 1 427
Моля ако някой знае от къде и кой номер долмуш се хваща за Novada Outlet Söke Кушадасъ ?
Прочети ми отзива от миналата година септември за Амара на 1 стр. Там съм обяснил подробно как се ходи.

# 403
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
[quote author=ianka123
 
Миналата година бяхме в THE ROXY LUXURY SPA 5* (EX. AURUM DIDYMA SPA & BEACH) оценка 4, плажа е хубав не можеш да си вземеш хубав коктейл, на басейна хубава анимация за коктейл също оценка 2, стаите са супер храната оценка 4 няма дискотека има представления вечерта и лека нощ. Няма вятър. Ако нещо друго ви интересува питайте.
[/quote]                                                                           Здравейте,аз ви писах на лични с въпрос за Roxy Luxury Spa.

# 404
  • Мнения: 311
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате хубав хотел, който е подходящ за деца. Бих искала да в близост до плажа, да има анимация и по възможност вечерна програма ( жива музика), за да не скучаем. Планирам почивка края на септември , нач. на Октомври, дали водата в морето и басейните ще е топла- това ми е основното притеснение.
За сега гледам районите, Бодрум, Кушадасъ и Дидим.
Хотелите PineBay Holiday Resort, Ramada Resort Kushadasi& Golf ( В Кушадасъ),  В Бодрум -Bodrum holiday Resort and Spa и  Yasmin Resort ми изглеждат добре, но аз все пак гледам само картинки.

Моля, кажете си личните впечатления.


Общи условия

Активация на акаунт