На море в Турция - тема 60

  • 60 702
  • 771
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 3 962
По добре района на Анталия - тези 130 км. до Алания , а и от западната страна е пълно с хубави плажове и хотели и гарантирано по топло време от районите  Бодрум, Кушадасъ и Дидим. Много високи планини затварят от север около 300 км. към морето , а и е значително по близо и отворено към Африка.
За шопинг Кушадасъ много отдавна  Novada Outlet Söke се измести от аутлет комплекса около хотел ФЛОРА .Много по близо , по нов , по модерен , по голям , с повече магазини и заведения.Долмушите се вземат или от крайбрежната или от отогар.Долмуша от Кушадасъ до Лонг Бийч(плажа Давутлар) където са Батихан , Атлантик , Палм Уингс ...... също спира там.

# 406
  • Мнения: 234
Да питам, ако някой в запознат.
От Суено Сиде с какво мога да стигна до Сиде? Долмушчета или най-добре с колата?

# 407
  • Мнения: 311
Благодаря Петерки,

Може и да помислим за смяна на района. Причината да търся по-близка дестинация е, че ще пътуваме с автобус( поради ограничен бюджет), а пътя ще е убийствен за децата.Но пък от друга страна, ако отидем по- наблизо и не става за къпане,ще е пълен провал

# 408
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 458
Може и да помислим за смяна на района. Причината да търся по-близка дестинация е, че ще пътуваме с автобус( поради ограничен бюджет), а пътя ще е убийствен за децата.

Децата най-лесно понасят пътя, пък и основната му продължителност е през нощта. Аз също първата година бях ужасно притеснена, с момче на 9г при това шавливо Grinning, ами това дете спа повечето време. Следващите години по-скоро мисля за мен, отколкото за него... Преди седмица се върна от последната си почивка пак в Турция, с баба и дядо, вече е на 12г. и е спал повечето време, пропуснал е даже едната почивка. Наистина децата много по-лесно понасят пътя и им е много по-удобно в автобуса..

# 409
  • Мнения: 539
Благодаря Петерки,

Може и да помислим за смяна на района. Причината да търся по-близка дестинация е, че ще пътуваме с автобус( поради ограничен бюджет), а пътя ще е убийствен за децата.Но пък от друга страна, ако отидем по- наблизо и не става за къпане,ще е пълен провал

Пътят до Анталия е вече като време равен до Кушадасъ. Пътува се през нощта и децата спят. Началото на Октомври месец ако може да си го позволите цените падат.



Да питам, ако някой в запознат.
От Суено Сиде с какво мога да стигна до Сиде? Долмушчета или най-добре с колата?

Излезте извън хотела и ще мине долмуш. Питайте за Сиде, защото има и за Манавгат.

# 410
  • Там където
  • Мнения: 800
По добре района на Анталия - тези 130 км. до Алания , а и от западната страна е пълно с хубави плажове и хотели и гарантирано по топло време от районите  Бодрум, Кушадасъ и Дидим. Много високи планини затварят от север около 300 км. към морето , а и е значително по близо и отворено към Африка.
За шопинг Кушадасъ много отдавна  Novada Outlet Söke се измести от аутлет комплекса около хотел ФЛОРА .Много по близо , по нов , по модерен , по голям , с повече магазини и заведения.Долмушите се вземат или от крайбрежната или от отогар.Долмуша от Кушадасъ до Лонг Бийч(плажа Давутлар) където са Батихан , Атлантик , Палм Уингс ...... също спира там.

Peterky2002 дали същите долмуши минават и през Йоздере? През 2012 ходих до тези аутлети в Соке от Кушадасъ и бях много доволна. Не знаех, че са се преместили... Тази година ще почиваме в Йоздере и ако долмушите ходят ще е супер.

# 411
  • Мнения: 311

Благодаря Петерки,

Може и да помислим за смяна на района. Причината да търся по-близка дестинация е, че ще пътуваме с автобус( поради ограничен бюджет), а пътя ще е убийствен за децата.Но пък от друга страна, ако отидем по- наблизо и не става за къпане,ще е пълен провал

Пътят до Анталия е вече като време равен до Кушадасъ. Пътува се през нощта и децата спят. Началото на Октомври месец ако може да си го позволите цените падат.



Ами сега е огледам офертите за Анталия. Препоръчайте тогава изпробван хотел, моля Simple Smile

# 412
  • Мнения: 1 710
Ами сега е огледам офертите за Анталия. Препоръчайте тогава изпробван хотел, моля Simple Smile

Можем да ви изброим десетки изпробвани хотели, които са чудесни. На първа страница е пълно с такива.
НО... преди това е важно да се знае колко човека ще пътувате, колко са децата и на колко години са и по-точни дати за пътуване. Това е важно, за да се намери оферта, която ви устройва.
В края на септември и началото на октомври в Кушадасъ и Бодрум цените падат надолу и могат да се намерят много евтини почивки. И в Анталия намаляват цените по това време, но не толкова много. Там в края на септември все още сезонът е в разгара си, времето е напълно подходящо за морска почивка, водата е топла, хотелите са пълни. Докато по егейското крайбрежие този период е по-скоро компромисен - може времето да е хубаво, ама може и да е облачно или дъждовно. Има хотели, в които водните съоръжения работят до края на септември, т.е. считат това за края на сезона. И съвсем естествено цените са много ниски.
В този ред на мисли, в Анталия трудно могат да се намерят същите цени като в Кушадасъ. Стават ниски в края на сезона или иначе казано в средата и края на октомври.

И все пак може би ще се намерят варианти. Например Eftalia Village е хотел на много ниска цена, а същевременно предлага добри условия за почивка.

# 413
  • русе
  • Мнения: 646
Да се включа и аз.... За първи път съм в Турция на море и не съм особено впечатлена. Имаше проблем при настаняването и едва днес - четвърти ден от почивката  може да се каже че нещата са решени...Храната еднообразна и повтарящата се - 1 ядене с месо и гъби примерно, 2-3 вида зеленчукови гозби - моркови, картофи, карфюл, макарони, спагети, бе нищо впечатляващо като кухня и вкусове. Единственото което си струва е анимацията - много добър екип, неуморени са от сутрин до вечер. Времето е топло, водата в морето ми е хладна, но аз съм по зиморничава и не съм критерии. Толкова за сега по нататък ще се включа пак

# 414
  • Берлин
  • Мнения: 4 601
За да има смисъл коментарът, пишете в кой хотел сте,моля

# 415
  • Мнения: 1 710
mypi1975, помня че се чудихте между 9-10 хотела, между които имаше много добри варианти. Но не помня кой избрахте в крайна сметка.
Много жалко, че не ви харесва. Толкова чакане, пари, път и накрая хотелът да не покрие очакванията ви е наистина разочароващо. Свикнала съм да чета главно отзиви от прекрасни почивки, каквито са повечето в Турция. Но, за съжаление, има и хотели, които не струват. За това хубавите хотели, в които сме сигурни, ги препоръчвами и ги въртим в темата до втръсване.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 10 703
Да се включа и аз.... За първи път съм в Турция на море и не съм особено впечатлена. Имаше проблем при настаняването и едва днес - четвърти ден от почивката  може да се каже че нещата са решени...Храната еднообразна и повтарящата се - 1 ядене с месо и гъби примерно, 2-3 вида зеленчукови гозби - моркови, картофи, карфюл, макарони, спагети, бе нищо впечатляващо като кухня и вкусове. Единственото което си струва е анимацията - много добър екип, неуморени са от сутрин до вечер. Времето е топло, водата в морето ми е хладна, но аз съм по зиморничава и не съм критерии. Толкова за сега по нататък ще се включа пак

В кой хотел сте?

"За това хубавите хотели, в които сме сигурни, ги препоръчвами и ги въртим в темата до втръсване."


Марги, като им натъртим скачат, че сме сноби, после пък се получават отрицателни емоции.

# 417
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Интересно ми е и на мен кой е хотела, а не се пише.Чудно ми е какъв е избора ви.Все едно пишете за някоя "дупка" в България.

# 418
  • русе
  • Мнения: 646
Хотела е Анабела Диамант &спа 5*, от хотела като база съм доволна, чист и подържан със зеленина, не голяма територия, това което исках и търсех. Плажа е добре местата стигат, има малко камъни съвсем в началото на брега, но после си става пясъчно дъното. Както казах в предишния си пост храната не е достатъчно разнообразна и според мен е ориентирана като вкус към почиващите които са предимно руснаци, поляци ..има и българи повече от колкото очаквах, което е добре 😀. Почистването е всеки ден, сменят се кърпите, целия персонал се старае и са лябезни.
Лошия привкус на почивката ми е най вече от отношение на рецепцията, допуснаха грешка при настаняването и до последно твъдяха, че вината не е на хотела, опитваха се да минат с номера че нямало разлика в цената на стаите в които съм настанена и за която съм платила, което категорично не е така. Друг минус е липсата на безплатен интернет в лобито, което пък е грешка на Емералд тъй като в офертата е посочено като безплатен. Наложи се да си заплататим интернет за два от телефоните на децата- интернета се плаща на устройството а не на стая. Обявения като безплатен хамам-турска баня, за нас също се оказа че трябва да се плаща 😁. На рецепцията твъят безплатен, като отидеш ти искат пари.
Тук трябва да кажа, че партньора на Емералд, ни оказаха пълно съдействие и направиха каквото можаха /според тях/за решаване на проблема със стайте.
Имаме още няколко дни дано да ги изкараме добре и без повече проблеми 😀

# 419
  • Варна
  • Мнения: 3 962
Peterky2002 дали същите долмуши минават и през Йоздере? През 2012 ходих до тези аутлети в Соке от Кушадасъ и бях много доволна. Не знаех, че са се преместили... Тази година ще почиваме в Йоздере и ако долмушите ходят ще е супер.

Йоздере е на запад от града и първо трябва да стигнете до града и от там за ФЛОРА.2012 този аутлет не съществуваше и беше само Novada Outlet до град Söke който е близо до Кушадасъ , но си е друг град , по скоро село.Новия ФЛОРА Outlet ( освен че е нов и с много повече магазини и заведения) е в чертите на град Кушадасъ макар и в покрайнините в източната част , навътре в сушата на ширината на хотел Батихан на Лонг Бийч (наричан още плаж Давутлар , по името на близкото селце) , който пък е много по голям и хубав от Йоздере.

Общи условия

Активация на акаунт