На море в Турция - тема 60

  • 60 701
  • 771
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 10 703
Пффф, как си мечтая да чакам на границата. 😉

# 556
  • Мнения: 63
Здравейте, в момента сме в Турция, хотел Лонисера, за пръв път в района на Анталия. Искам да попитам, къде е подходящо да отидем на шопинг? Със собствен транспорт сме, може и на връщане. Ходихме до Мол Анталия, но нещо не останахме впечатлени.
За хотела, определено съм малко разочарована, не покри очакванията ми. За 5та година сме в Турция, досега все в Кушадъса и Дидим и очаквах повече. Времето е прекрасно.
Може ли да споделите какво ви разочарова в хотел Лонисера?

Ние сме с наши приятели, които за първи път почиват в Турция, те са много доволни всичко им харесва и са впечетлени.
Ние досега сме били в Аква фентъзи, Ария кларос, Палм Уингс Дидим и Аквасис и сравнявам с тях. Храната в ресторанта е еднотипна, аз ям основно плодове, а те са повече от ужасни. Няма диня и пъпеш, това ми се случва за първи път в Турция, а винаги почиваме по това време. Има джанки, зелени кайсии и нектарини, ябълки, портокали и круши от време на време. В основният ресторант се влиза само от 1 вход, и се чака по асансьори /с бебешка количка сме/ и обикаля много. Персонала не говори английски, говори се основно на руски. Анимацията е много много слаба. Няколко пъти излизахме от хотела и докато ни пуснат се правят яко проверки, имаме ли гривни, карта за стая. Общо взето винаги някой дебне от някъде. Но плажа е супер, той е най-хубавото в хотела, въпреки, че е много пренаселен и шезлонги не могат да се намерят след 9ч.

# 557
  • Варна
  • Мнения: 10 703
Не искам да се заяждам или да обиждам някой, но запомнете, масово предлаганите хотели от агенциите, винаги трябва да сте с едно на ум.Също зависи и от цената, ако е за "без пари" супер, но иначе... Сиси, от всички изброени Аквата е единствения, който би ме заинтригувал.

# 558
  • Мнения: 24 467
Не искам да се заяждам или да обиждам някой, но запомнете, масово предлаганите хотели от агенциите, винаги трябва да сте с едно на ум.Също зависи и от цената, ако е за "без пари" супер, но иначе... Сиси, от всички изброени Аквата е единствения, който би ме заинтригувал.
Защо? Какво имаш предвид?
Агенциите предлагат най-различен клас хотели.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 10 703
Не,Джули. Винаги има един или два, които се предлагат по-агресивно и това си личи по постовете тук и във фейса. Просто са закупили повече стаи, парите се дават предварително,съответно на по-ниска цена и трябва първо тях да "продадат".

# 560
  • Мнения: 1 710
Марги ,наистина по-добри в обслужването от турците няма. Миналата година в Риксос Текирова имаше и турци и чужденци и разликата в отношението към клиента беше огромна!

Аз за това съм страстен фен на Делфините. Те много се гордеят и не веднъж са казвали, че персоналът им е постоянен, някои хора работят там от години, ама много години. В Ботаник, който е най-стария хотел от веригата, има табло, на което пише колко хора от персонала са направили семейства помежду си, рекорда за най-дългогодишен служител и разни подобни интересни статистики. Когато с години работят на едно място, с едни и същи хора и най-вероятно са доволни от условията, това не може да не оказва влияние на нивото на работата им.

Здравейте, някой с пресни отзиви за Royal Alhambra Side? Интересува ме дали на територията на хотела в някой от баровете има кафе еспресо? Интернета само в лобито ли е?

Не съм с пресни отзиви.
Wi-fi има по цялата територия. Естествено не навсякъде е еднакво силен сигнала, но го има.
По спомени еспресо имаше на лоби бара. Ако държите да го пиете по време на закуската в основния ресторант, срещу 1-2 евро бакшиш ще ви го носят на масата ( ако персоналът е от Турция Simple Smile Ако е друг, не гарантирам)

Поздрави от Long beach resort and spa Simple Smile
Тук сме от 23.05. Ако имате въпроси съм на разположение, подробен разказ като се приберем Simple Smile

Ще чакаме подробен отзив като се върнете, но ми е много любопитно, за това ще задам бърз въпрос - как е в сравнение с миналата година?




 

# 561
  • Мнения: 24 467
Не,Джули. Винаги има един или два, които се предлагат по-агресивно и това си личи по постовете тук и във фейса. Просто са закупили повече стаи, парите се дават предварително,съответно на по-ниска цена и трябва първо тях да "продадат".
Разбирам. Имаш предвид най-предлаганите хотели, а не че масово се предлагат кофти такива.  Laughing
Смяташ, че най-рекламираните са лоши ли?
Понеже аз имам една първосигнална реакция такава - когато ми тикат в очите много едно нещо, го отбягвам. Просто първосигнално е. Може и да не съм права.

Ах, Марги, с тия Делфини...
Колко се колебахме зимата дали те или Лимак Лара. Ама детето беше за Лимак и това остана за тази година. Делфините са ни в съседство поне.
Звучат като семейна идилия по описанието ти за дългогодишните служители.

# 562
  • Мнения: 1 710
Judy, Лимак е чудесна верига, а хотелът в Лара е най-добрият, така че ви предстои прекрасна почивка.
На мен все Делфините са ми в ума, но истината е, че има десетки други хотели, които са страхотни и си заслужават. Има, разбира се и по-добри. Важното е всеки да е доволен от почивката си.

# 563
  • Мнения: 24 467
Чул те Господ!
Тъй е то, като се влюби човек...

# 564
  • Мнения: 152
Здравейте, в момента сме в Турция, хотел Лонисера, за пръв път в района на Анталия. Искам да попитам, къде е подходящо да отидем на шопинг? Със собствен транспорт сме, може и на връщане. Ходихме до Мол Анталия, но нещо не останахме впечатлени.
За хотела, определено съм малко разочарована, не покри очакванията ми. За 5та година сме в Турция, досега все в Кушадъса и Дидим и очаквах повече. Времето е прекрасно.
Може ли да споделите какво ви разочарова в хотел Лонисера?

Ние сме с наши приятели, които за първи път почиват в Турция, те са много доволни всичко им харесва и са впечетлени.
Ние досега сме били в Аква фентъзи, Ария кларос, Палм Уингс Дидим и Аквасис и сравнявам с тях. Храната в ресторанта е еднотипна, аз ям основно плодове, а те са повече от ужасни. Няма диня и пъпеш, това ми се случва за първи път в Турция, а винаги почиваме по това време. Има джанки, зелени кайсии и нектарини, ябълки, портокали и круши от време на време. В основният ресторант се влиза само от 1 вход, и се чака по асансьори /с бебешка количка сме/ и обикаля много. Персонала не говори английски, говори се основно на руски. Анимацията е много много слаба. Няколко пъти излизахме от хотела и докато ни пуснат се правят яко проверки, имаме ли гривни, карта за стая. Общо взето винаги някой дебне от някъде. Но плажа е супер, той е най-хубавото в хотела, въпреки, че е много пренаселен и шезлонги не могат да се намерят след 9ч.
Миналата година септември месец бяхме в Лонисера и много ни хареса, въпреки, че е страшно предлаган от агенциите. Относно анимацията съгласна съм и на нас не ни хареса. Плажа е страхотен, ситен пясък без нито едно камъчето, същото се отнася и за морето.  Относно плодовете имаше всичко, нз защо се е получило така при вас. На нас много ни допадна и фреш бара. Явно тази година навсякъде има проблем с обслужването.

# 565
  • Мнения: 213
Марги,
Ще прочета основно коментара за храната от миналата ми година, за да направя сравнение, но за мен има леко снижаване. Не знам дали, защото сега сме в края на Май, а миналата година -края на Юни.
Основното нещо, което ми липсва е Розе, няма. Само бяло и червено вино, няма и розово шампанско като миналата година.
Кафето в кафе-бара е в пъти по-зле от миналата, Лате-то няма нищо общо, еспресото също.
Нашият сервитьор е тук и все повече се грижи за нас Simple Smile вече срещу по-голям бакшиш.
По баровете и в заведенията виждам познати лица от миналата година, предимно турци.
Диня има от три дни, ягоди от вчера. В основния ресторант.
Иначе малки банани, кайсии, нектарини и джанки, ябълки и портокали.
Риба една готвена, една на скара /ципура, лаврак, пъстърва/, една пържена/панирана. Рибената вечер ще похваля после.
Сладкишите са отлични, баклави с достатъчно, някой с много ядки, кадаиф не всяка вечер, макарони има всяка вечер на някой сладкиш и редовно се обират само тях. Захаросани и обвити в шоколад ябълки почти всяка вечер, но пак до определено време.
Миди почти всяка вечер за слезлите на време.
Има и една особеност от три дни снимат явно рекламата на хотели и се усеща. Примерно вчера детският фест, който снимаха с надуваемите съоръжения за скачане, беше много по-празнично украсен, а храната беше страхотна на фона на същия фест от миналата седмица.
Анимационния тим за мен е по-слаб, външна компания с брандирани блузи, ще разкажа подробно после.
 
На мен лично тази година много ми хареса Simple Smile всяка вечер любимият ни сервитьор Faith ни обгрижва и това добринася много. Една вечер го нямаше и се усети.
Слънчеви поздрави на всички и бързо да минават дните до вашите почивки:) 

# 566
  • Мнения: 1 541
Как точно давате бакшиш? Оставяте (каква?) сума на масата или на леглото съответно?

# 567
  • Мнения: 3 117
Здравейте,
И ние се прибрахме онзи ден от Maritim в Белек. Впечатленията ми като цяло се повтарят доста с вашите от последните страници. Слаб персонал, включително доста руски такъв, анимацията също много безлична, целия entertainment team бяха руснаци Simple Smile
Що се отнася до обстановката, храната и напитките можеше къде-къде по-разнообразно да е и е било където съм била преди - Aquasis Deluxe и Aurum Spa and Beach Resort (разбирам, че е продаден и с ново име сега).
Ясно ми беше, че хотела не е нов, но последно реновиран миналата година, но очаквах доста повече.
Аквапаркът така и не го видях - разположен е на около 800 м от плажа Satisfied А аз някак не си представям да ида на море и да вися на някой басейн през цялото време или да се юрна от морето на разходка отиване и връщане 1,6 км само за да се пусна по пързалката веднъж-дваж.
Плажът беше широк доста, но с малко камъчета в началото на морето и бързо става дълбоко.
Хубавото на този хотел е съчетанието на море с гора (съвкупност от иглолистни и множество от портокалово - лимоново - грейпфрутови дръвчета). Предполагам, че септември-октомври или когато са отрупани с плодове, е особено живописно. Сутрин се събуждаш от чуруликане на гугудки, по дърветата имаше много къщички за птици. Нас освен някоя маца ни посещаваше и по някой таралеж вечерите. Simple Smile За котките имаше информация, че се грижат за тях и са обезпаразитени от местна ветеринарна клиника.
Стаите като цяло не бяха зле, просторни, за мен лично малко мрачни (все пак отвън е гора), банята беше новоремонтирана и ОК, но стаята само пребоядисана, килима не особено чист, леглата за моя вкус мнооого твърди. Хладилникът се пълнеше ежедневно с вода, бира, газирани и безалкохолни, оставяха също солети и кексчета.
Плажуващите - 99% руснаци Simple Smile За мен беше супер. Предпочитам в пъти да слушам руска реч пред лаещия немски. Тук таме имаше някой поляк, немец или турчин, български чух само веднъж. Хотелът ми направи впечатление, че е доста населен, много млади семейства с дечица. Персоналът (местния) говореше нелош руски.
Времето беше сравнително хубаво, една нощ валя и на другия ден малко прекапа. Но като цяло температури 27-32 градуса и слънчево, водата в морето беше тамън. Simple Smile
За разходки до Белек, който е на 4-5 км, има градски бусчета през половин час с билет по три лири или таксита с фиксирана тарифа от 6 евро.
Интернетът беше неочаквано доста добър почти перманентно. Може би защото хотела разполага с две коферентни зали и имаше гости дошли по бизнес дела, не само за почивка.

# 568
  • Мнения: 197
Здравейте,
Накой  може ли да ми  каже  дали е посещавал хотел  MC MAHBERI BEACH HOTEL 4 * .Отзивите са много лоши от преди 2години.

# 569
  • Мнения: 146
Мaрги, благодаря за инфото Heart

Тази година малко last minute заминаваме... оказа се, че няма места в Alhambra и набързо избрах Royal Taj Mahal. На 05.06 Сряда отлитаме и ще пиша отзиви после Blush

Общи условия

Активация на акаунт