Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 467
  • 750
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 422
Toni_sti, кога започна да сочи синът Ви? Дали си спомняте?

# 481
  • Мнения: 627
На 1,2 г. Притесних се, защото всички останали в групата бяха започнали вече. Също късно, малко след това, започна и да пляска с ръце и да маха за чао.

# 482
  • Мнения: 422
Ох, на 1.2г. никак не е късно. Моят е на почти 2г. вече. Той всъщност сочи, но когато гледаме книжка и го накарам да покаже нещо. Тогава го показва с пръстчето. Надалеч обаче не, сочи с цяла ръка. Когато иска нещо, също сочи с ръката или ме хваща за ръка и ме води до нещото.

# 483
  • София
  • Мнения: 5 619
Аз не бих се притеснила точно за соченето. Не съм специалист, но не го приемам за чак толкова важен критерии.
За мен е важно детето на има последователно мислене, логика, да разбира какво му се говори, а за проговарянето има време. Естествено, сега ми е в пъти по-лесно като ми каже "боли пупата", но пак опираме до това, че няма как да сравняваме едно дете с друго.

# 484
  • Мнения: 4 006
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 17:53 от *Steffie*

# 485
  • Мнения: 1 639
Не мисля че някой тук изобщо разбира какво е аутизъм и какви са симптомите, мисля че самите лекари им е доста трудно да диагностицират когато децата са малки. Иначе Стеф, моя също ако се окапе докато не го избърша не яде, ама това е защото аз така съм го научила, голяма съм хигиенистка и Големия и Малкия са много суетни в това отношение. Имам позната с детенце аутист, и тя ми беше разказвала че доста дълго е взело за да се постави диагнозата. Само си спомням това с играчките че ми беше казала. Да се буди с рев вечер и дълго да не можеш да го успокоиш, така ми беше Големия, от емоции, явно е по-емоционален, малкия се буди само ако иска води или ако е болен,каквото и да се е случило пред деня кърти като порче:) Жив и здрав да е. Спинка от 9 вечер до 8:30 сутрин, много съм доволна, още малко и ще си спиме както преди до късно. Големия вече преди 10 не става ако не го събудиш. И друго, Стани също много се сърди ако нещо което иска не му стане, почва да крещи и да реве, ама за всякакви глупости. Сега май вече е по-ок защото много почна да разбира като му говоря. Пожелавам ви да са здрави дечицата и дано всичко това са само глупави предположения.

# 486
  • София
  • Мнения: 5 619
Стефи, малкият също е така с буденето и това е от повече от година вече. Първоначално обвинявах зъби, но преди известно време прочетох за нощен терор, което описва състоянието му идеално.
Та така, всяка вечер се събужда по различно време и реве истерично между 2мин и 2часа в комцинация с бутане, ритане и пищене. Не се успокоява с гушкане, с говорене, с обясняване, да легне при мен, да го нося, да го разсея, на терасата съм го извеждала и какво ли още не - безрезултатно. Според мен ще го израстнат, но прочети за нощен терор.

# 487
  • Мнения: 627
Нощните терори и при нас минаха, продължиха няколко месеца с будене и неистово пищене. С опитите да го успокоя, нещата ескалираха и ставаше още по-зле. Сега вече сме както преди - продължава да се буди нощем и да се върти и бърбори и иска да е при нас на леглото. Откакто стана на 1,6 е спал точно 3 пъти цяла нощ (от 22 до 5:30-6). А преди това нямам нито 1 вечер да е спал без будене. Така че сега един вид се хваля!!!
Също като се буди от следобедния сън много често плаче, но е или защото не си е доспал или именно когато е спал повече от 1,5 часа. Стефи, защо не говориш наистина с педиатъра или с накой специалист за твое успокоение. Може да е просто много емоционално детето и да преживява и раздялата ви и тн. А Галя вие само 1 мнение ли сте потърсили? Консултирайте се и с други. Доколкото знам, дори и това да е истина, колкото по-рано започне да се работи с детето, торкова по-добре се повлиява.

# 488
  • Мнения: 325
Добро утро не съм се включвала цяла вечност ,но ви чета когато мога.Стефи,при нас има сходен проблем ,а дали не е и по зле ,той не само се буди с това пищене ,ами ако сме навън и спрем за малко някъде ,започва такова пищене,че хората се обръщат.Идва ей така от нищото,нито е уплашен,нито му се карам,возим се или вървим в момента в който спра се започва цирка.Суртин също се буди с писък и евентуално буди и кака си ,защото са в една стая.Иначе играе с деца ,но ако му каже някой здравей ,само прави едно Ъъъъ,и демонстративно се обръща на другата страна,казва чао,по-скоро като махане за ела ,ама все пак.Не говори почти нищо,като види куче започва да вика по него Ва,Ва Ва Ва.Нв иска да сяда изобщо на гърне,в момента в който го сложа се изпъва като струна и нестава.
Иначе яде всичко,отдавна не пасирам нищо,но пък върви слаб и дребен,баща му е 1.90,аз 1.70,каката също ни е височка даже я мислят ,че не е за първо клас а по голяма,а това дребосъче.

# 489
  • Мнения: 4 006
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 17:53 от *Steffie*

# 490
  • София
  • Мнения: 18 719
За апетит ли мислиш да го даваш?
Аз не съм двала,но като малка съм пила лично,отврат е.Мисля,че хапчетата са желатинови и няма да дам.

Не минават май по ЗК,или поне не всички.

# 491
  • Мнения: 4 006
За апетит и за успокоение на нервите.Четох,че има положително въздействие върху нервната система.

# 492
  • Мнения: 422
Изследванията за яслата ми ги пусна педиатъра по ЗК. Платих 4 лв. потребителска такса и 7 лв. за Васерман за мен.
Рибено масло съм купила на малкия и съм му давала няколко приема. Няколко, а не редовно, защото е ужасно на вкус и едвам го поглъща, а първите два пъти дори повърна. Към момента ми виси в хладилника, течно е моето, донесоха ми го от Норвегия.
Хубаво е да се дава, богато е на EPA и DHA (май така се пишеха), действа изключително благоприятно върху детския (и не само) организъм. Ама моето не го иска и не го мъча засега. Като ми щукне, пак ще го пробвам.

# 493
  • Мнения: 18 535
Рибеното масло съдържа много Омега-3. Полезно е за мозъка, както и за имунитета. Мисля, че го има и в течна форма, не само на капсули.

# 494
  • София
  • Мнения: 18 719
Има ,но е отврат.
Но аз така или иначе нищо не им давам,та не съм меродавна с мнението си.

Общи условия

Активация на акаунт