Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 515
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 558
Вярно е, 2 години уседналост ще носят повече точки, ама теб какво те бърка? Стани си продължава в градината, няма да кандидатства наново. Или мислиш да го местиш? Ако го местиш, няма да има и точка от ясла, защото дават само при посещение на самостоятелните ясли, не както е вашата градина с яслени групи.

# 76
  • София
  • Мнения: 18 722
Вади се удостоверение от Общината за адрес,не гледат лк.

# 77
  • Мнения: 18 558
Дали няма да ги проверяват и по служебен път? Ама тя като си е сменила адреса по ЛК, със Стани са в комплект, та адресът ще му излезе в нейния район.

# 78
  • София
  • Мнения: 18 722
Ако е заявила за малкия,иначе той остава на стария адрес.

# 79
  • Мнения: 18 558
Хм, не го знаех това. Мислех, че детето върви с майката.

# 80
  • Мнения: 1 872
Хм, май не. Ако родителите са на два различни адреса, може да се избере с кой да кандидатства детето. Би трябвало и уседналостта да е по същата логика, а не къде е излязъл актът за раждане (той е задължително по адреса на майката).

# 81
  • Мнения: 18 558
Ето малко по-подробно за адресите. http://econ.bg/%D0%90%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D1%80 … l.l_i.126381.html

Само не ми е ясно, когато единият родител е на настоящ адрес, а другият - на различен постоянен. Моята логика е, че все едно са с различни настоящи. Ама, дали е така...Ние сме такъв случай - с два различни постоянни и аз на трети - настоящ.

# 82
  • София
  • Мнения: 18 722
Детето се записва на адреса на майката.При смяна  на адреса ако не се упомене или служителката не го направи,детето си остава със стария адрес.

# 83
  • Мнения: 1 639
Добре че не е по лична карта:) Детето се води винаги на адреса на майката, по нейната лична карта. Ако искаш да му смениш адреса,трябва да смениш не само своя но и неговия. Смисъл ако майката смени адреса,трябва да запише и децата за да имат спрявка за уседналост. Това го знам че това направих заради училищата.

# 84
  • Мнения: 1 872
Дословно от системата за кандидатстване в ясли и градини в София:

"Забележка: Вписва се постоянният или настоящ адрес на единия от родителите/настойниците, на който реално семейството живее. Този адрес е определящ при изчисляване на точките по основен критерий К2."

Къде си води държавата детето след раждането или какво му гледат за училище няма значение в случая. В ИСОДЗ няма адрес на детето, има адрес на един от родителите (не е упоменато на кой).

# 85
  • Мнения: 18 558
Малдини, за догодина ставаше въпрос, защото влиза в сила 2 години уседналост. Иначе за тази кампания няма значение какъв е адресът, така е. Стига да е постоянен или настоящ на един от родителите.

# 86
  • Мнения: 1 872
Тц, ето от наредбата за догодина (от сайта на Столична община) :

"Постоянен/настоящ адрес на един от
родителите/настойниците на територията
на административния район, в който се
намира детската градина/училището и не
е променян преди подаване на
заявлението:
- през последните над 2 години - 3 т.
- през последната от 1 до 2 години"

Май се бъркате заради системата за училищата. На мен за училищата ми е все тая. До нас най-близкото в района е в съседния квартал, на над 2км/3 спирки с автобуса. Още от сега гледам частните, те поне имат превоз с бусчета.

# 87
  • Мнения: 18 558
Да, явно съм се объркала. Мислех, че ще гледат адреса на детето. Благодаря.

# 88
  • Мнения: 1 716
Ема, кога ти превеждат 50 процента от майчинството след връщане на работа? Когато и нормалното майчинство или със заплатата?

# 89
  • Мнения: 1 639
Ной ги преввжда,няма обшо с работодателя. Мисля на първо число ики там едно от първите.

Общи условия

Активация на акаунт