Пролетно слънце напича, ОКТОМВРИйче вече тича! - Тема 16

  • 51 207
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 716
И аз събирам вкъщи за рождени дни.

Ради пак е на ясла, готини каки има там, нон стоп пращат снимки какво правят децата и как са. Днес Ради нещо се надрала по бузката с играчка, веднага писаха. Супер точни момичета, а млади. Направо ми е мъчно. Аз от октомври ще работя в друг клон на училището и ще са ми още по-далеч. Шанс.

# 436
  • София
  • Мнения: 5 617
А с какви пантофи са децата, които вече ходят на ясла?

# 437
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:04 от *Steffie*

# 438
  • Мнения: 35 110
Времето ще покаже. По- добре го пусни

# 439
  • Мнения: 18 446
Добре завърнала се, Стефи!

Този период го минахме, като я държа почти от новородена до 1г.4м., когато постепенно отшумя. Все още не се чувства комфортно с всички непознати и от някои навежда поглед надолу или казва “мама мама” и тича в мен.

Относно игра с деца, по принцип децата до към 3г. не играят едно с друго, а едно до друго, та нищо притеснително не виждам в това, което описваш. Насила няма да стане да го превъзмогне, но пък е важно да усеща твоята опора, за да излезе уверен от този период.

Яслата с адаптацията - раздяла от раз, няма да мине безболезнено.

Миднайт, много коса отгледала Елени това лято. Heart Eyes

# 440
  • Мнения: 35 110
Аз пък забелязвам, че моя започва да се заиграва с деца на площадката все повече. Вика си им " ела " , закача се да се гонят, давам им тебешири да рисуват заедно, подават си топка. И тъй като това го наблюдавам от няколко месеца насам , тайно се надявам ,че е добър знак за адаптацията в яслата. Миналата седмица бяхме на море и имаше детска дискотека и там си танцуваше с други деца на песни. А ако си науми, че иска да иде някъде хваща пътя и дори не поглежда след него върви ли някой от нас..

# 441
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:05 от *Steffie*

# 442
  • София
  • Мнения: 5 617
Стефи, наблюдавам същото и при малкия. На моменти е, обаче, но не мога на определя първопричината. Има дни, в които въобще не ме зачака, има дни, в които е залепен за мен докато ходя до тоалетната, а на площадката ме води навсякъде.
Аз не се колебая в пускането на ясла, защото, честно казано, вече не издържам психически. Работи ми се, искам сред хора и цивилизация. Дребен ще свикне, няма начин. Въоръжила съм се с търпение за сутрешен рев и стискам палци боледуването да е приемливо.

# 443
  • София
  • Мнения: 18 699
Попи,много й порастна да,ноо само баща й я реши,с мен е като кошница в главата.Мисля на фризьор д я водя,да я оформи малко

И тя бяга от някои деца,нищо,че е като исполин до тях.
Стефи,малък е за каквато и да е диагностика.А кляка ли,лази,чисто физически как е?

# 444
  • Мнения: 1 716
Момичета, има намаление онлайн в НМ, 20 процента на всичко детско с код 9999. Харесах й доста есенни неща на малката.

Edit: онлайн има неща, които в магазините няма. Взех комплект 8 части за 75 лв. - две рокли, две блузи, суичър, два клина, гащеризон.

# 445
  • Мнения: 422
Здравейте.
Синът ми е роден на 29.09. и преди 4 месеца започна да върти очичките, вървейки напред-назад. Приеха ни в детско неврологично отделение в Пловдив, където се изказаха, че е аутист, защото освен въртенето на очите не махал за чао (все още не маха), не свързвал изречения и не казвал "да" и "не" (все още не казва). Очите върти вече изключително рядко. Оправи се с баене и леене на куршум, колкото и невероятно да звучи.
Няма да обяснявам как се чувствам от тогава. Бял ден не съм видяла. Според съпругът ми всичко му е наред на детето, аз също понякога си мисля, че е добре. Казвам понякога, защото казаното от докторите кънти в главата ми 24 часа в денонощието.
Синът ми обаче се научи на много неща напоследък, започна да казва "мама, баба, кака, деде, тати, Дени (кака му), айде", започна да имитира някои животни. Усмихнат е и има очен контакт. Не сочи с пръстче обаче.
Навън се държи също като синът на Стефи, все ми е до полата и го е страх от непознати. В парка сме само на люлката и на чешмичката.
Та, бих искала да ви попитам следното - има ли други деца с подобно поведение, т.е. не говорят, по-страхливи и чувствителни са, не махат за "чао" и не сочат с пръст? Все си мисля, че ще се оправят нещата. Скоро тръгва и на ясла, надеждата ми е там да се социализира и да дръпне напред.
Благодаря предварително за отговорите.

# 446
  • София
  • Мнения: 18 699
Някакви изследвания правиха ли му?
На база на какво поставиха тази диагноза?

# 447
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:06 от *Steffie*

# 448
  • Мнения: 422
Някакви изследвания правиха ли му?
На база на какво поставиха тази диагноза?
ЕЕГ (чисто е) и ПКК (всичко е наред).
Поставиха диагнозата на база описаното по-горе - не свързвал изречения, не махал за чао, не казвал "да"и "не" и т.н.
Да уточня, че диагнозата ми я казаха само. В епикризата диагнозата е "Други и неуточнени гърчове", при положение, че детето никога гърчове или припадъци не е имало.

На синът ми също леем куршум на боди, страх го е от непознати и много плаче, за това преценихме, че така е най-добре.
И синът ми ходи на пръсти чат-пат, абсолютно нормално е, наблюдавам децата много изкъсо и мога да Ви кажа, че много са така.
Според нашия педиатър детето ми се разяива перфектно двигателно, на мнение е, че най-вероятно нищо му няма.
Ама...да ти кажат, че детето ти е с аутизъм не е никак лесно. Не може да се забрави ей така. Не се подминава с лека ръка.
Мъжът ми казва :"Аз си виждам детето, ти не го ли виждаш, не го ли преценяш?". Ами...не. Не мога. Припомням си думите на лекарите постоянно. Само те са ми в главата. Как да преценя детето безпристрастно в такъв случай?!
Няма как. Поне аз не мога.

# 449
  • Мнения: 4 005
.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:07 от *Steffie*

Общи условия

Активация на акаунт