Домакини 68/ За да живееш по-дълго, по-често умирай от смях!

  • 39 190
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 817
Аз не ги заливам със захар, защото моята не е като обикновената. Нарязвам ги, варя ги малко (докато омекнат) и слагат от тази захар. Накрая слагам лимонтозу, поне досега слагах. Затварям бурканчетата с горещото сладко и ги обръщам обратно. Туй то. Ами тогава пак така ще ги правя.

# 706
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
Като правиш сладко или мармалад/конфитюр, целта е да се изпари водата от плодовете, но в различна степен. Фурната върши работата на котлона, според мен няма разлика дали ще ги сложиш на едното или на другото.
Като сложиш захарта докато се нагряват плодовете, не пускат ли повече вода?
Не знам на какво готвиш, но аз имам котлони и на газ и на ток и газта определено нагрява повече от електрическите. Т.е нещо ми стои на котлона много по-малко време и ври по-силно. Ползвам фурната, като не ми се стои до печката непрекъснато, тя нагрява по-слабо от газовия котлон и съответно иска по-малко бъркане и не е нужно да висиш до сладкото когато е във фурната. Само това е разликата, поне според мен

# 707
  • Мнения: 3 817
Готвя на ток тук, ма ко. В Колумбия и Малайзия бяхме на газ и ми беше много удобно, но тук съм на ток. За повечето вода не знам дали пускат... нали за първи път варих сега сладко, хаха. Ама така като гледам, всичките сладка съм ги докарала на консистенция кат' мармалад тоест гъстички. Ама имам и слоу къкур, та и там може да ги метна, та съвсем да не го мисля.

# 708
  • София
  • Мнения: 9 826
Ма ко, заповядай да си направиш лютеница та при нас. Сериозна съм. Ей го къде е, час път от Люлин. Наистина съм сериозна.
И аз правя сладката във фурната. Нищо че съм на село.

# 709
  • Мнения: 39 041
Смърфи, давай в слоукъкъра. Фурната не е добре за обработка на сладкото. Може да изври, съответно да задими ужасно, докато бъркаш ръката ти се нагрява..... Едно и също е дали е на котлона или на фурната. Но, определено съм за слоукукъра. Може да е бавно, но ще е чисто.
Добро утро!

# 710
  • Мнения: 3 817
Може да е бавно, но ще е чисто.

И мързеливичко. Wink

Ха, добро утро! Значи сега в четвъртък нарамвам пазарската количка и отивам на пазара до нас за чушки и сливи. Жалко, че го правят само в този ден. Иначе имат прилични пазари, ама са далеч от нас и за там си трябва кола, а аз нямам...

Вале, а аз да се цаня за дегустатор, може ли?

# 711
  • София
  • Мнения: 9 826
Heart може, разбира се! Ако имаш път към София свиркай.

Последна редакция: пн, 09 сеп 2019, 15:12 от Валенцето

# 712
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
Привет!
Вале, с голямо удоволствие, но до края на седмицата трябва да съм готова, а делнично време съм без кола, мъжа ми е с нея. Уикенда сме на детски рождени дни, понеделник на у-ще разбира се и няма как.
Ей го, сега се връщаме от у-ще, че госпожата тази година поиска бележниците, личните карти, здравните картони и парите за помагалата предварително, като никога. Сутринта ходихме за снимки на шефа, после натам, поне взех учебниците да ги подвържа и да не мъкна на първия учебен ден, че като се заиграе с децата, а аз го чакам с тежката торба. Едва ги довлекох просто, а помагалата още не са пристигнали, т.е. това не е всичко. Тази година и още помагала ще купуваме по-нататък заради матурите, но госпожата иска да се ориентира още малко какви да са.  Абе започна си учебната година, уф.
Още нито хляб съм слагала, нито съм готвила. Сега захващам познайте какво, пълнени чушки, че съм се заринала Joy

# 713
  • Мнения: 3 817
Хаха, ма ко, и аз пълних чушки досега. Сега бавната тенджера ще се грижи за тях, аз с други неща се занимавам.

# 714
  • Мнения: 39 041
Ма ко, до колкото разбрах ще имат матури само по български език и математика. Да те успокоя, че са супер лесни и това решаване на тестове за матури през учебно време е голяма тъпотия. Тази година моя син заедно с мен реши 3 теста от страницата на министерството. Т.е., такива които вече са се падали на децата. Имаше много повтарящи се въпроса. Един от тях се падна и тази година, естетсвено. Недоизмислена рабора, и напълно излишна.

# 715
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
Да, Мария, за 4ти клас вече са 2 матури. Но пък ще учат до 16.06, вместо до 01 и това е тъпотията на тъпотиите

Я да цапна един странен въпрос. Сега тръгнах да прибирам бурканчетата с чушлетата, които сложих вчера и видях, че някои кубчета от чесъна са сини. Ама такова едно светло синьо, дето не знам от къде се е появило. Само 3 бурканчета излязоха и целия чесън е от една единствена глава, макар и доста голяма. Чушлетата ги изпекох, посолих, сложих чесъна и олио и оцет само колкото за овкусяване. Тъпча ги ги колкото побере бурканчето, не ги оставям да си плуват в марината, като отворя буркан си ги овкусява допълнително. Та въпроса ми е защо само част от чесъна е син, на другия нищо му няма? Оцета е винен, ако има значение

# 716
  • Мнения: 39 041
Ма ко, от чесъна е, ама не помня на какво се дъжеше.
Минах децата на очен- всичко е точно. Щерката минах през зъболекар- само 2 кариеса трябва да оправим. Взех направление за мен за гинеколог. Надявам се в сряда да мина.

# 717
  • Мнения: 1 826
Хайде и аз да се появя,че да не ме забравите.
Чета ,чета ама  не пиша,защото ще трябва да поправям сто пъти от умора.
Смърфи ако правиш с обикновената захар сините сливи във фурната стават върховни.И ако има орехи мммм.
Вале браво на теб,тая година ме биеш хихи. Ама кога се върна та успя и лютеницата да направиш.
Ма ко ще се справиш с лютеницата .Пък я метни малко пълнени чушки.
Мария здраве да е дървото като го изрежете на пролет ще покара нови клони и дано пак няма студ.Нашата ябълка беше отрупана с цвят,но има не повече от 10 ябълки и те май окапаха.Ама бяха най високо ,на върха.
Калинка ще зараснат раните ,позитивен човек си ти и се справяш с всичко.
Ние довършихме едната стая-боядисване,паркет,обратно да си наредя чашите като първо ги измих една по една....Ако ме пита човек защо са ми толкова чаши... като половината съм ги прибрала хахаха.Сега ме чака долу същото упражнение с местене.Днес пък ходихме да напазарим още капачки и един перваз,грешни са ми били изчисленията и дано ми стигне ламината.Една дъска само ще ми трябва ама да видим.Взех и аз чушки да изпека за прясно хапване,другите са във фризера.Обаче ми се иска да направя кьополу,ама пусто като купвах чушките нямаше патладжан.Друга година мама произвеждаше...Cry
Успешна седмица ви желая момичета !

# 718
  • Мнения: 11 613

Добро утро!
Толкова есенна, ароматна, приятна е станала темата Kissing Heart

Виждам, че сте развъртяли

Вале страхооооотна си!!!! Аз като виден дегустатор да питам - как стана вишновката Laughing
Смърфи и аз като Писе мнооого харесвам сини/кюстендилски сливи сцепени на две, с орех в средата Fork And Knife Разполовявам ги, в тавата, ръся ги със захар за 12 часа/така омекват и си пускат сок/, слагам орех и пека. 20 мин преди края на печене - лимонтозу. Майсторлъка е при слагането в бурканчетата, че да се запазят. Така  правя и от кайсии, но там слагам ядката на кайсията.
Моя ученик ми подава на час по лъжичка какво му искат в училище Rage Добре, че има и онлайн пазаруване Laughing Последно купих бял химикал, че по фотография пишат на черни листи Laughing
Мако поне тук децата правят тестове от съвсем малки. То не е толкова да се проверяват знанията, а децата да свикнат с начина на изпитване и да не се стресират като му дойде времето. Понеже проверката е електронна децата трябва да придобият умения как точно се пише отговора, защото малките точки са с готови отговори, но големите са "отворени" и при неправилно отбелязване може да пострада при оценяването. Така че е хубаво децата да правят тестове, така на самите матури няма да са изненадани и стресирани.
Аз вече чакам октомврийската ваканция Sweat

# 719
  • при късмета
  • Мнения: 23 863
Добро утро!

Калинка ме изпревари, но кафета не са излишни
Калинче, не в тестовете е проблема, те си правят. Даже вече няма друг вариант за изпитване или контролно както беше при нас, а само тестове. Удължават им уч. година с повече от 2 седмици, затова се ядосвам. И ранните записвания за Гърция ми спъват, ама пак ще ходим през учебно време ми се струва.
Писе, добре, че сте се справили с ремонта, докато е хубаво времето.
По прогноза ще е такова до края не седмицата, а толкова да не ми се иска да си ходи слънцето
Унесла съм се с продуктите, вчера направих една голяма тава лютеница, а ми остана още толкова. Днес смятам да приключвам, ще излезе същото количество, което значи 12 големи буркана и 4 малки. От мен толкова. Остана ми да си взема чушки за нарязани във фризера.

Общи условия

Активация на акаунт