Домакини 68/ За да живееш по-дълго, по-често умирай от смях!

  • 40 036
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 309
Смърфи.....безвредна захар и ягоди? Уау! Какво е това чудо?
Правила съм сладко без пропорции. Иначе в бавния уред редиш плодовете, ръсиш захар, изчакваш няколко часа. После пускаш и като заври след 20 минути спираш. На другия ден, пак същата процедура. Знам че сладко готвено на няколко пъти е по- вкусно. Накрая малко лимонтозу.

# 76
  • Мнения: 3 839
Имам еритритол и захар от кората на бреза. Двете, както и червените плодове са подходящи за диетата. Ама варене на сладко за 5 бурканчета в няколко дни, тц. Масово рецептите са плодове+захар в някаква пропорция и варене на 8 часа бавно. Накрая лимонтозу или лимонов сок и плодов пектин/желатин. Сега се питам мога ли без тоз пектин/желатин, че тук сигурно има, ама специално пектинът къде?! Но мисля, че съм виждала фиксовете на доктора май. 

Ето няколко рецепти тук:

Тези ги варят обаче, а аз като един велик мързел мастър, искам да бухна всичко в бавната тенджУра и да не го мисля.
То сега това сладко не е да хванеш лъжицата и да мухаш директно от бурканчето, а да се подслади нещо от време на време. Има готина рецепта за кето чийзкейк и слагат такова сладко отгоре.

# 77
  • Мнения: 39 309
Смърфи, аз бих ги налазина преди да ги сложа в кукъра.....ако ме разбираш.

# 78
  • Мнения: 3 839
А, аз си ги налазвам, ама ги смесвам със заквасена сметана. Flowers StrawberryFlowers StrawberryFlowers Strawberry Тук купувам една от еко ферма, е няма такава вкусотия. Yum

# 79
  • София
  • Мнения: 8 372
Привет, прекрасни!

Има ли именици днес в нашите редици? Ако има да почерпят!Пожелавам им здраве, късмет и благополучие.


Днес празнуват Константин, Костадин, Елена, Елеонора.
Празнуват и нестинарите.

При мен - проза. Курсови работи и зъби. Няма време за лирически отклонения. Simple Smile От девет предмета, вече заработих три шестици. До края на месеца, въпреки, че все още се водим в семестър, предстоят още две презентации.

Прегръщам ви и ви желая спорен ден Hug 

# 80
  • Мнения: 39 309
Смърфи, врътни сметаната и ягодите в пасатора. После парчета шоколад и във фризера за сладолед.

# 81
  • Мнения: 3 839
Хич не съм сетила за това, Мария! Тенкс!

# 82
  • Мнения: 1 826
Привет ви.
Фло тъкмо тези дни те мислих,ама не смея да звъня ,че имаш изпити.
Смърфи ако намериш желираща захар става веднага с нея.Обаче в умната тенджера без да кипи не вярвам да стане.Иначе за час ти е готово сладкото бързо.
Днес мама ако беше жива щеше да има имен ден.На мен ми дойде от вътре и реших да купя торта и да си отпразнуваме с мм.Може да ми се смее някой ,но така го чувствам......Мъчно ми е за мама,липсва ми,но хубаво че в градинката ми е цветно и ме радват цветята ми.Днес цъфна и първия лилиум,а розите са в цялата си красота.
Скрит текст:


# 83
  • Мнения: 11 622
Добра вечер!
Писе Gift Heart Страхотна градинка!
Фло леко да ти е!
Смърфи аз от ягоди не правя, че нали тукашните са известни с ягодите си Heart Eyes /даже институт за ягодата имат/, та в магазина си има страхотни сладка с цели ягодки. Обаче съм царя на къпините Laughing
Насипвам захар в/у къпините за 1 нощ /да си пуснат сока/ и после ги зарязвам да си се варят, като след 2я час проверявам с капка в/у чинийка - трябва сока да се "точи", а не да се стича. Значи времето варира в зависимост от количеството и сочността. Като достигна желаната плътност слагам лимонтозу и още 15 мин ври. Затварям вряло в бурканчета, обръщам ги и ги завивам с нещо.
Чакам нашата ваканция следващата седмица, но до тогава трябва да избере 3 предмета за избираемата матура към задължителната, дето ще се държат след 2години....

# 84
  • Мнения: 39 309
Добро утро.
Някой да е правил крем с мас и невен?

# 85
  • Мнения: 1 826
Добро утро.
Някой да е правил крем с мас и невен?
Аз съм правила.Дозата беше 500 гр мас и 4 шепи сух невен.А може да се намали дозата 250 гр мас и 2 шепи цвят от невен.Запържва се маста и после слагаш невена около 5-10 минути да се попържи и оставяш да престои .На  другия ден  затопляш леко и прецеждаш.
А днес ще правя сладко от ягоди и аз.Събрах 2 кг от село,засипани са със захар и ставам след малко да ги варя.Ама ще ползвам желиращата захар да станат по-бързо.Станахме днес рано да ходим да полеем картофите ,ама не стана работата,та само тревата оплевихме по двора и се прибрахме.

# 86
  • Мнения: 39 309
Мерси, Писе. В някои рецепти пишат, че слагат и восък, а в други- не. Оказа се, че восък нямам....Та питането ми е било излишно.

# 87
  • Мнения: 3 839
Досега свивах лозови сарми... Чудя си се на акъла защо?Joy

Утре ще отида до един пазар близо до нас, който го правят в четвъртък. Ако има хубави ягоди, купувам и се мятам в петък. По-скоро тях мятам със захар в съотношение 1:1 в тенджУрата и каквото-такова. Щом в Щатите става и тук ще стане. Само ще потърся пектин или фиксовете на д-р Йоткер. После ще дам отчет какво е станало.

Трябва да изляза до съседното магазинче за дребни неща, че хладилникът е много опоскан. Утре или вдругиден ще трябва да ходим на голям пазар, да не си губим времето през уикенда, че го дават пак топло и слънчево.

# 88
  • Мнения: 39 309
Смърфи, аз вчера правих сарми с листа от цвекло. Отделих доста време, а се изядоха за минути. Най- хубавото е, че и ММ ги хареса.

# 89
  • Мнения: 3 839
Хмм, дори не бях чувала за листа от цвекло, та гугълнах. Това им е лошо на сармите, без значение с какви листа са - връткава работа и накрая свършват много бързо... Ама пък са вкусни, де!

Общи условия

Активация на акаунт