Рим - 22 тема

  • 36 398
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 888
Здравейте, тази информация дали е актуална за 2019 г.?
https://saveti.bg/bezplaten-vhod-muzei-rim/
Безплатен вход всяка първа неделя.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 12:36 от qsenski

# 121
  • Мнения: 24
Здравейте момичета. Отдавна Ви чета. Благодаря Ви за безкрайно полезни съвети и напътствия. След броени дни ми предстои отново посещение във Вечния град, но този път ще е с любими и близки хора. Иска ми се да им покажа това място 
Скрит текст:
Скрит текст:
, но въобще нямам идея как стигнах до там миналият юни.  Запомнила съм само разказа на екскурзовода за него. По хронологията на снимките, които съм правила е някъде в близост до Пиаца Колона. Моля за помощ, ако някой има идея къде се намира това място.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 16:13 от Tedinasim

# 122
  • Мнения: 155
И аз не можах да се сетя къде съм го видяла, но Google Image Search казва Galleria Sciarra Relaxed.

# 123
  • Мнения: 83
Мисля, че става дума за Галерия Шара
https://it.wikipedia.org/wiki/Galleria_Sciarra

# 124
  • Мнения: 24
Благодаря за бързите отговори. Великолепни сте.

# 125
  • Мнения: 727
Имам нужда от помощта Ви! Confused
Може ли някой да ми обясни къде точно се намира спирката на Ситбус от Термини към Чампино. Ходихме днес да я търсим, но мапса като вкарам Виа Марсала 5 ме праща срещу гарата. Питах на информация и от там ми казаха, че е на ъгъла (главния вход) на гарата, където имаше само една малка, едва забележима табелка. Ние ли сме много заблудени или бяхме вече каталясали автобуси не видях на фирмата. Ще хващаме в 5и30 автобуса и не искам да се лутаме да не го изпуснем. Помагайте, моля Ви.

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Имам нужда от помощта Ви! Confused
Може ли някой да ми обясни къде точно се намира спирката на Ситбус от Термини към Чампино. Ходихме днес да я търсим, но мапса като вкарам Виа Марсала 5 ме праща срещу гарата. Питах на информация и от там ми казаха, че е на ъгъла (главния вход) на гарата, където имаше само една малка, едва забележима табелка. Ние ли сме много заблудени или бяхме вече каталясали автобуси не видях на фирмата. Ще хващаме в 5и30 автобуса и не искам да се лутаме да не го изпуснем. Помагайте, моля Ви.
Да, има само една табела с разписанието. Почти винаги има автобуси, които чакат там, така че ще се ориентирате по тях. Шофьорът каза, че е добре да сме там 20 минути преди отпътуване.

# 127
  • Мнения: 727
На ъгъла на гарата нали?
Ох, благодаря ти много. Бая ранно ставане ще е.. Grinning Билетите стават ли от телефона ?
Иначе, времето е чудесно вчера и днес въпреки прогнозите за дъжд. Blush

# 128
  • Мнения: 964
Не е на ъгъла на гарата. В мапса много точно си излиза локацията

# 129
  • Мнения: 504
Здравейте,
Ще пътуваме в началото на август(грабнах първите що годе евтини билети), но сега пък ни уплашиха, че ще умрем от жега Sweat. Гледах прогнозите, че средната температура през август е 30-33 градуса, което не ми се вижда чак толкова много. Запазих хотел в района на метростанция Castro Pretorio. Дано да работи климатика в стаята и да не е наистина много горещо.
Ще бъдем 4 пълни дни (деня на пристигането го броя за първи, тъй като пристигаме рано и мислим да оставим багажа в хотела и да се впуснем в обиколки). Дали има смисъл, и по-скоро дали ще ни стигне времето, да си отделим цял ден за пътуване до Кастел Галдонфо? Притеснява ме факта, че ще имаме само два часа за ватиканските музеии, а все пак ще ни е за първи път?!
Имам и следния въпрос: на сайта на RomaPass има нов списък с обектите и цените (Не този който е на първа страница)
http://www.romapass.it/files/doc/SitiAderentiCostoBiglietti20190412_eng.pdf
Тук пише, че намалената цена за Галерия Боргезе, а и за Колизеума е 2 евро. Това нали е цената с RomaPass?

И още едно питане: кой тур за ватиканските музеии да избера - с гайд или без. Гледам на сайта, че този който е с аудиогайд има продажба за август месец вече (и то опциите за началото на август са много малки- няколко свободни часа има), а този който е без гайд (17 евро) няма все още продажба за август.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 12:17 от Miska5

# 130
  • Мнения: 727
Не е на ъгъла на гарата. В мапса много точно си излиза локацията
Благодаря. Имахме проблем с мапса цял ден и мислех, че ни заблуждава. Намерихме мястото.😊

# 131
  • Мнения: 155
И още едно питане: кой тур за ватиканските музеии да избера - с гайд или без. Гледам на сайта, че този който е с аудиогайд има продажба за август месец вече (и то опциите за началото на август са много малки- няколко свободни часа има), а този който е без гайд (17 евро) няма все още продажба за август.

Щом ще имате малко време, според мен няма да имате време за гайдове. Дори и само с гледане набързо ми се струва че там нормално отиват повече от 2 часа... Разгледайте най-добре сайта на музеите, харесайте си кои неща искате да видите и вижте тях (и ние така преценихме кои да пропуснем, макар че сигурно изкарахме към 4 часа поне там).

# 132
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте,

Имам нужда от вашия съвет дали тази програма от 3 дни е изпълнима или да пропуснем нещо или да разменим някои неща:
Първи ден - пристигане сутринта, имаме запазени апартаменти в Трастевере, от там към паметника на Виктор Емануил и площад Капитолий и тук дали ще има време да вмъкнем и пл.Венеция и Фонтана ди Треви, защото имаме резервация за Колизеума в 13:30ч. и след него разглеждаме хълма Палатин и Римския форум.

Втори ден - Имаме резервация за 9ч. за Ватиканските музеи, след тях ще се качим на Купола на Св. Петър и ще разгледаме базиликата, след тях се насочваме към Замъка Сант Анджело и разходка по пл.Навона към Базиликата Санта Мария сопра Минерва и Фонтана на Костенурките, евентуално и Българската църква.

Трети ден - сутринта пеша до Устата на истината, след това с автобус до Термите на Каракала и с автобус до  Базиликата Санта Мария Маджоре, след нея към пл.Берберини и пл.Испания с испанските стълби и след тях към Пиаца дел Пополо и нагоре към парка Боргезе и разходка с влакче.

Благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 16:04 от ***Mimeto***

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Miska5, на 5 та страница съм постнала пътеписа ми за Рим и Кастел Гандолфо. Може да го погледнеш, за да се ориентираш. 4 дни са достатъчни, за да се разгледат забележителностите. За екскурзията до Кастел Гандолфо, като отидете на касите ще ви дадат аудио гидове. Моя съвет е да си букнете опцията full day Plus, защото ние не успяхме да видим резиденцията отвътре, а без нея, малко не си заслужава. 

# 134
  • София
  • Мнения: 2 846
Моля за спешен отговор. Правилно ли съм разбрала, че за Колизеума за мен и мъжа ми купувам онлайн билети FULL TICKET individuals entrance, а за децата плащам по 2 евро на място, когато влизаме?

Общи условия

Активация на акаунт