Рим - 22 тема

  • 36 224
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • IT
  • Мнения: 3 704
За сега, ако почакате още малко се вдигат. На мен ми се е случвало до Лече втора класа да останат най-скъпите билети и да пътувам първа за по-малко пари. Неведоми са схемите на трениталия.

# 106
  • Мнения: 69
 Къде се намира багажното в Термини и какви са цените.

# 107
  • Мнения: 727
Момичета, може ли да се плаща с карта на будките за Рома пас?

# 108
  • Мнения: 1 066
Къде се намира багажното в Термини и какви са цените.

5Е на чанта.

# 109
  • Мнения: 5 440
В Рим съм. Вали постоянно. Студено е. Пиша по повод изпробваното приложение за такси на първа страница- не работи. Днес опитвах повече от 40 минути.

# 110
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз ползвам само това приложение и работи,  само веднъж ми се е случвало да не ми намерят такси
Ако не успеете с него мисля че 060609 се обаждате.
Наистина вали и е много гадно, тази година е ужасно с тези валежи. Утре пак
ще вали и по утре, в четвъртък и петък трябва да е слънце.
За студено, не е толкова студено, но е влажно

# 111
  • София
  • Мнения: 127
Имам желание да ви разкажа още нещо с цел да предупредя тези, които скоро ще пътуват. Не сме хора дето се хващат лесно, но ни се случи. Излизаме от РФ и пред нас 3 афро-.... младежи, единият пее и танцува. От опит не ги поглеждам, защото в Париж станах свитетел как една жена му изракопляска и .... друга тема. Та в Рим разминаваме се и веселяка идва и почва да ме дърпа с думите: госпожо, танцувайте с мен, родил ми се е син, аз съм баща, от къде сте вие... и още радостни възгласи и въпроси, който могат да се опишат като къртечен тътен. Честитихме му, дръпнах се, но той ни догони със снимка в ръка /на телефона/. Вижте го, аз съм щастлив... започна да вади от джобовете гривни, меки твърди, слонче 3-4см, и да ни ги слага в ръцете, подаръци от радост. НЕ ги искахме, но той си тръгна и ни догони, ама и вие дайте нещо за моя син, дайте някое евро за късмет 5-10 , ММ ми му каза, че си тръгваме и вече сме останали с една банкнота, но той предложи да ни я развали. Исках да му върна нещаща, защото и  няма да ги нося с нас, но той ловко се отдръпна, с думите те са задраве, дайте и вие нещо за здраве...Беше ужасно докато се откачим от този.  Дано на никой не му се налага!

# 112
  • Мнения: 7 690
И ние случихме на такъв, но го разкарах набързо. Пробута някакви фигурки на слончета и гривни, уж за късмет и нищо не искаше, а накрая директно си каза “Сега ми дайте пари.” Мъжът ми му даде 3 евро, а той се изсмя, искал поне 10, че да си купи храна. Ние тъкмо си бяхме купили две пици и му казах, че ще му дам, ама той не - пари. Директно му казах да си взима боклуците и да изчезва преди да съм се вбесила тотално.

Като цяло, точно такива като този досадник ни развалиха доста усещането за Рим. Страшно нахални и алчни.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И на мен ми връзваха "безплатни" гривни и ми подаряваха рози ей така. Много са досадни. Подозирам, че си имат "работодател", който ги държи и плаща на властите да не ги закачат. Иначе не мога да си обясня как ще досаждат и просят под носа на полицията.

# 114
  • Мнения: 7 690
Точно. Винаги са около турситическите забележителности и ти бутат в ръцете всякакви боклуци - китайски преносими батерии, пластамасови селфи стикове, чадъри, дъждобрани, води, шапки. И всичко на високи цени, а кажеш ли че не искаш тръгват след теб да те убеждават в обратното.

# 115
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Мълчиш и се правиш, че не чуваш и не те закачат. 😉

# 116
  • IT
  • Мнения: 3 704
Гонят ги полицаите и те пак се появява, не могат да ги пипнат, че ще ги обвинят. Всички ходим на пръсти вече, че трябва да сме политически коректни.

# 117
  • София
  • Мнения: 127
О, да розите на испанските стъпала, бутаха в ръцете на една жена рози и искаха пари от мъжа й, тя така се развика, взе да налага с рози продавача, май на полски се караше, незнам, но за 10-15мин нямаше нахални продавачи. Покриха се или си стояха кротко от страни, после пак... 

# 118
  • София
  • Мнения: 3 159
Странно, аз пък бях приятно изненадана от тези. Имаше доста, но не са ни досаждали. Ноу тенкс и си отминавахме, коренна разлика с парижките.

# 119
  • Мнения: 3 330
2-3 се опитаха да ми дадат някакви цветя. Такъв поглед им теглих, че се оттеглиха тихомълком.

Общи условия

Активация на акаунт