Рим - 22 тема

  • 36 258
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 031
Ако става въпрос за Чемпино, автобуса е 5.2 от Термини. В момента съм в Рим и днес ходих до гарата да видя разписанието
Кой автобус?
За Чампино има много автобуси.
https://shop.sitbusshuttle.com/en/booking

# 211
  • Мнения: 696
На виа Марсала 5 е на Ситбус, в 5.30 има автобус и в 6ч. е на летището. Лесно се намира спирката,има табела.
https://www.google.com/maps/place/Via+Marsala,+5,+00185+Roma+RM, … 8484!4d12.5013283

Много благодаря!

# 212
  • Мнения: 161
В безплатния ден в Галерия Боргезе 10 юли имаме ли шанс да влезем, или трябва да се направи предварителна резервация(евентуално да се плати само за резервацията)? В сайта няма сутринта възможност за закупуване, а към обяд си има билети с гид, дефакто няма безплатни...

# 213
  • София
  • Мнения: 3 159
Ако става въпрос за Чемпино, автобуса е 5.2 от Термини. В момента съм в Рим и днес ходих до гарата да видя разписанието
В края на март беше 5:30, но тъй като имаше адски много хора на спирката, имаше автобус и в 5:45, ние за него се доредихме. Има стюарди на спирката, извикват още автобуси като има хора и никой не остава на гарата Simple Smile

# 214
  • Мнения: 2 031
В безплатния ден в Галерия Боргезе 10 юли имаме ли шанс да влезем, или трябва да се направи предварителна резервация(евентуално да се плати само за резервацията)? В сайта няма сутринта възможност за закупуване, а към обяд си има билети с гид, дефакто няма безплатни...
Да, свършили са безплатните. Няма как да влезете, трябва резервация.

# 215
  • Мнения: 161
В безплатния ден в Галерия Боргезе 10 юли имаме ли шанс да влезем, или трябва да се направи предварителна резервация(евентуално да се плати само за резервацията)? В сайта няма сутринта възможност за закупуване, а към обяд си има билети с гид, дефакто няма безплатни...
Да, свършили са безплатните. Няма как да влезете, трябва резервация.

Благодаря!

имам още един въпрос, специално към живеещите в Рим Simple Smile. Как стои въпроса с питейната вода, от чешмата .., ходели сме доста пъти в Рим, но все сме си купували минерална вода от магазините, гледали сме, че хората си пълнят от чешмичките, но никога не съм получавала информация за това, дали става за пиене действително.. Италианците пият ли я директно(не питам за туристите), пречистват ли я, или пък и те си купуват.. В България от години не съм пила вода от чешмата, затова питам Stuck Out Tongue В интерес на истината и минералната не ми е по вкуса в Рим, та ако не се налага и да я купуваме, ще е най-добре.

# 216
  • Мнения: 2 031
Не съм от живеещите, но в Рим водата от чешмите е абсолютно годна за пиене и е хубава при това.И ние си носим празните шишета и си ги пълним.

# 217
  • Мнения: 5 440
И аз у нас не пия от чешмата, но в Рим- съвсем спокойно. И не съм имала проблеми.

# 218
  • Мнения: 1 141
И аз не съм от живущите там, но се присъединявам към казаното. Когато за първи път ходихме, хазяйката ни в апартамента под наем изрично подчерта, че водата става за пиене. И си беше така - вкусна беше и там минерална вода не купувам.

# 219
  • Мнения: 69
Здравейте отново!!! Възникна ми ново питане. Оказа се, че последната неделя на месеца ще сме в Рим, а това означава, че хващаме безплатно Ватиканските музеи. Та питането ми е да се възползваме ли от това или друг ден да отидем платено. Ако можем да се възползваме добре. В колко часа по рано да отидем за да избегнем опашките? Ще спим до сп. Чипро в Триумфале. Има ли въобще смисъл да чакаме или да си купим билети предварително от тук.

# 220
  • IT
  • Мнения: 3 704
Пием да, ако питате за тези, които са по улиците, само че затапваме отдолу най-често, за да излезне от дупката на чучура, защото отдолу често пият кучета и може да е облизано

# 221
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте, в неделя пътувам за Рим. Може би ще имам още няколко последни въпроса, въпреки че програмата ми е готова, но в момента ме вълнува следния въпрос: знам от всичко прочетено, че най-лесно за купола на базиликата Свети Петър се излиза от десния изход на Сикстинската капела, но в този случай се пропуска стъпаловидното стълбище. Ние обаче искаме да го видим. Значи, варианта е да излезем от левия изход, да минем по него и оттам насетне какво следва? Да обиколим площада, да влезем в катедралата и там има друга опашка за купола, или нещо съм пропуснала? Ще бъда безкрайно благодарна на отзовалите се.
Другото, което ме интересува, от един пост преди разбрахме графика на ремонтните дейности, които временно ще затварят спирки на метрото. Ще има ли алтернативен транспорт или вместо с автобус 520 до първата спирка на линия А, да си хвана 720 до първата спирка на линия В? В района на Термини ми е хотела, така че според мен няма разлика.
Още веднъж благодаря. Хубави летни емоции на всички, за които Рим предстои!

# 222
  • Мнения: 2 031
Да, излизате от левия изход, за да видите стълбището и после изхода от музеите е там където е входа. Трябва да се отиде на площада и там да чакате на опашката за базиликата, а за купола има отделна опашка. След като се мине проверката за влизане в базиликата, като застанете с лице към нея от десният вход е опашката за купола, има и табела.
Да нищо не ви пречи да си вземете 720 след като отивате до Термини.

# 223
  • Мнения: 161
Ако имаш билет за Музеите и капелата, има ли отделни такси/билети за стълбището, или пък за купола на базиликата, аз съм влизала в базиликата преди години, но тогава изобщо не знаех за влизане в някакъв купол Stuck Out Tongue...

# 224
  • Мнения: 2 031
Има такса за купола - 10 евро, плаща се само в брой.

Общи условия

Активация на акаунт