Рим - 22 тема

  • 36 206
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте,

Нашето пътуване до Рим наближава и ще ви бъда много благодарна, ако споделите мнение, какво мислите за програмата, която направих /благодарение на всички пишещи в тази чудесна тема./
Престоят ни е много кратък- 2 дни. Пристигаме с Райън в неделя сутринта и си тръгваме във вторник рано сутринта. Мисля да купя за 10 евро билет за двупосочен трансфер Чампино- Термини-Чампино (хотелът ни е до гара Термини).
Също така, смятам да закупя туристическа карта за 48 часа от atac- 12.50 евро.

Пристигаме в 08:00 и първо оставяме багажа в хотела, който е близо  до гарата. От там:

Колизеум→ Форум→ Палатински хълм→ Капитолий→ Санта Мария ин Космедин→ Паметника на Виктор Емануил→ Площад Венеция→ Площад Навона→ Фонтана Ди Треви→ Площад Испания→ Пантеон

II ден:
С метро от хотела до Ватикана (билетите са ни за 10:00 сутринта). Четох, че трябва да слезнем на метростанция Отавиано и от там около километър и половина пеша.
След Ватикана ще се отправим към Plazza del Popolo→ Църквата Санта Мария Маджоре→ Сан Пиетро ин Винколи
За вечеря отиваме в Трастевере. Прибираме се в хотела и на следващата сутрин пътуваме рано към летището.


Зная, че е амбициозно, с оглед на малкото време, с което разполагаме, но ще се постараем. Моля ви само кажете да размествам / премахвам  ли нещо. Благодаря предварително за помощта!

Gina L, трансвера от летището до хотел в райна на Термин го направихме с 520 и МА за 40 мин. Много е удобно и лесно. Погледни на картат как са разположени избраните забележителности, защото мисля, че реда им не е последователен. Имай предвид, че в тази част на града всяко нещо е забележително и увлича в ходене и гледане.  Карта за градски транспорт при такъв маршрут незнам дали има смисъл. Всичо е ходене. Ако ще се качвате на Виторио Емануеле отгоре, асансьора е отзад и се чака не малко. В пряка на площад Навона има невероятно тирамису, то е много малка сладкарничка само да това, Via di Tor Millina , но е фантастично. В Трастевере също мога да препоръчам ресторант с много вкусна храна и на много добри цени, но довечера /при интерес ми пиши на лични/ 
Втория ден, До слизате на Отавиано, но от там входа на музейте е по-близо, няма нужда да ходите до площада. Погледнете в ляво къде е опашката и по тази улица навътре. Ако се качвате до върха на Св.Петър, препоръчвам да си ностие нещо сладко/например черен шоколад Simple Smile .След Ватикана сте пред моста с ангелите и двореца сент Анджело.
Ние излязохме от хотела в 6,13ч и бяхме на летището в7,05 с метро и 520 отново.
Приятен престой и много емоции!

# 31
  • Мнения: 2 030
В ремонт са спирките, обсъждахме го тук в темата, сигурно си пропуснала.

# 32
  • IT
  • Мнения: 3 704
Между другото Испанските стъпала е вече отворена, в събота имах работа на центъра, точно над стъпалата и не знаех, та ходих до Фламинио и после разбрах, че са я отворили.

# 33
  • Мнения: 7 690
Момичета, здравейте! Предстои ни пътуване до Рим след няколко дни и за да стигнем от летище от Чампино до гара Термини избрахме да закупим онлайн билети за Ситбус. ( доколкото разбрах той стига до там )
Въпросът ми е следният, закупувам два билета, като на всеки от тях пише Adult 4+. Това как го разбирате, че един билет важи за 4+ човека ли или че правилно съм купила два, за мен и за мъжа ми😅

# 34
  • Мнения: 1 139
4+ трябва да означава за лица над 4 години. Под 4 години вероятно е безплатно.

# 35
  • Мнения: 7 690
 Много благодаря! 🤗

Към момента търся из предишните теми пост на една потребителка, която по мои спомени споделяше за някакъв фонтан, в който хвърляш монета и си пожелаваш нещо. За жалост не откривам въпросната публикация, а бих била изключително благодарна, ако някой се сети или ме насочи.

# 36
  • IT
  • Мнения: 3 704
Треви?

# 37
  • Мнения: 7 690
Мисля че, не. По-скоро някакво друго фонтанче, пак около забележителностите. Ще продължа да го издирвам и ако изнамеря поста ще споделя. Междувременно, ако някой се сети ще го черпя 😂

# 38
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Пред Испанските стълби има и на площад Навона са 3бр.

# 39
  • Мнения: 28
Здравейте, и ние ще пътуваме до Рим другата седмица. Проверих за билети в Колизеума и от информацията в сайта им разбрах , че деца до 18 г възраст минават без билет , но плащат само такса от 2 евро. Някой знае ли тази такса на касите ли се плаща или на входа и дали тийнейджърите могат да влязат без придружаващ ги възрастен? 

# 40
  • София
  • Мнения: 2 839
През август ми предстои пътуване в Рим. Искам да купя предварително всички възможни билети онлайн. Гледам на сайта от първа страница, че билети за Колизеума в момента има само до края на юни. Може ли някой да ми каже на какъв принцип се пускат - напр. дали на 1 юни се пускат за юли, на 1 юли за август и т.н., за да дебна и да не изпусна момента за закупуване?

# 41
  • Мнения: 7 690
Момичета, намерих въпросния пост, но естествено нито става въпрос за фонтан, нито се хвърлят монети 😅

Публикувам го, за някого може да е интересно:

Цитат
Между другото между Виктор Емануел и площад Кампидолио има базилика Санта Мария ин Арачели. Там има една статуя на бебето Иисус. Има листи и си пишеш желание, пожелание и се пускат в една кутия пред бебето. Два пъти съм ходила с две различни желания. Едното ми се сбъдна до месец, другото е на път да се сбъдне догодина, на познати с мен които бяха също им се сбъднаха. По принцип не вярвам в такива неща.

# 42
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
 За Колизеума на касите давате ЛК и билета е безплатен. Тези 2 евро са , ако си платите билетите през нета, а на място е безплатно.

# 43
  • Мнения: 28
За Колизеума на касите давате ЛК и билета е безплатен. Тези 2 евро са , ако си платите билетите през нета, а на място е безплатно.

Благодаря

# 44
  • София
  • Мнения: 127
Момичета, вися на камерите, не ме питайте защо! Забелязах, че на испанските стълби са махнали цветята и фонтана отпред е ограден. Камерата на Ди Треви не ми се появява и страдам... Някой знае ли какво се случва?

Общи условия

Активация на акаунт