Рим - 22 тема

  • 36 219
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 031
Моля за спешен отговор. Правилно ли съм разбрала, че за Колизеума за мен и мъжа ми купувам онлайн билети FULL TICKET individuals entrance, а за децата плащам по 2 евро на място, когато влизаме?
Да.

# 136
  • Мнения: 1 066
Здравейте, мина и нашето пътуване до Рим. Понеже никой няма да помни, аз съм съфорумката бременна в 6-ти месец, която все питаше за стълбите на Св.Петър и т.н.
Изкарахме чудесно, имахме само три пълни дни, но успяхме да видим всичко планирано. Първият ден пристигнахме, настанихме се (бяхме три двойки и наехме апартамент на 800м от Ватикана, на прекрасна цена, сега е по-висока, но пак го препоръчвам , струва си, има спирка на автобусите на около 200м и спирка на метрото на около 280м https://www.airbnb.com/rooms/33768648?guests=1&adults=1& … _JCPrKEf1sIvYrXMb) хапнахме една доста препоръчвана пинса - Bonci, която се оказа на 1минута от апартамента ни, в близост има аптека, супермаркет и мн други полезни неща, и обиколихме Колизеума плюс Форум и Палатин, монумента на В.Емануел, след което се отправихме към Magnum pleasure store, където пихме чудесно капучино и си направихме Магнум сладолед по наш вкус, беше супер! После се разходихме в района, след като се прибрахме, взехме по душ, преоблякохме се и отидохме на вечеря в Трастевере. Истината е, че всяка вечер ходихме там за вечеря, много ни хареса. Първата вечер седнахме в Tonarello, прекрасна кухня, заслужава си чакането, много много нива над Карло Мента, което изобщо не беше по наш вкус. Мога да кажа страхотна карбонара, най-вкусната, която съм яла, невероятна паста с песто и кедрови ядки, уникални калмари във фунийки, огромни салати, като нашият фаворит беше рукола с огромно количество пушена сьомга, орехи и сирене. Опитахме още пастата им с миди, с кюфте, както и аматричиана, но другите ме впечатлиха повече
На втория ден посетихме Ватиканските музеи, Св.Петър, качихме се на купола, нямах никакви проблеми, даже ми се стори много лесно, явно доста се бях наплашила, изобщо не ги усетих, имаше достатъчно въздух, както и няколко широки участъка. Бях се заредила с вода и шоколад, но не се наложи да ги ползвам. Гледката отгоре си струва, и се радвам, че не се отказах да се пробвам. Изпратихме си картички от Ватиканската поща, разхождахме се, хапнахме пак от едно много препоръчвано местенце наблизо пинса- Pinsa mpo (на мен ми хареса дори повече от Bonci), пихме кафе и тръгнахме към замъка Сент Анжело. Обиколихме, беше доста интересно, насладихме се на гледките, нащракахме си снимки, след което се отправихме към страхотно местенце за сладолед, имаше и доста сладкиши, седнахме, пихме и по кафе, останахме предоволни, мястото се казва Cremilla. Навигацията на телефоните е голямо нещо. Grinning После отново прибиране, приготвяне за вечеря и към Трастевере. Втората вечер хапнахме в Грация § Грациела, също супер кухня, най-много ми хареса лазанята им, трио брускети, и едни картофки във фунийка качо§пепе, т.е. със сирене и пипер. Салата им със сьомга и рукола беше чудесна и там.
На третия ден се отправихме още преди 8 сутринта към Треви,исках да го видя когато не са огромните блъсканици, да си направя снимки и просто да му се насладя. Така и стана, радвам се, че в 8 бяхме там, защото само 2 часа по-късно беше кошмар. Михаме през площад Навона, пихме по кафе, разходихме се на площад Испания, стълите, и общо взето всичко такова наоколо, да не изброявам едно по едно. Взехме си по тирамису от така хваленото two sizes, влезнахме в няколко магазина да купим по някое подаръче за децата, ядохме по сандвич в Bread in, бяха прекрасни, само ми остави неприятно впечатление, че имаше 5Е сервиз в сметката, а никъде не беше писано. Не е фатално така и иначе, но просто не знаех и бях изненадана. После си хванахме автобус до Боргезе, за да разгледаме парка. В двора на галерията имаше сватба, беше голяма красота. Ние си наехме голяма голф количка и обикаляхме с нея час. Отделно и пешеходно. Отидохме и до Пинчо, да се насладим на гледката и от там, и после се отправихме обратно, минахме няколко магазина, пак автобус и в Трастевере. Понеже както казах много ми хареса в Тонарело, отидохме и третата вечер там, за да ям от пастата с песто. Този път обаче имаше огромни опашки, и на мъжът ми му казаха, че няма смисъл да чакаме, ще отнеме над 2 часа. Тогава се появих аз, и като видяха корема ми, казаха, че ми дават приорити и ще ни настанят до 20мин, на 10-тата бяхме вътре. Много мили бяха като цяло в Рим към бременните. Късно след вечеря решихме да отидем отново до сладоледа до Сент Анжело, да го хаонем за последно, защото сутринта ни беше полета. Големи ентусиасти сме, направихме го.
Това, което мога да кажа е, че си взехме рома пас и за нас си струваше много. Използвахме го за колизеума и за замъка Сент Анжело. И се смляхме да ползваме градски транспорт. Въпреки ходенето , под 15 км на ден нямам, използвахме много метро и автобуси, и си го избихме няколко пъти. Включително на пристигане от летището, както и на тръгване за него. Та аз го препоръчвам.
Не съм увлекателен разказвач, просто да кажа какво и как видяхме, къде хапвахме, и как се придвижвахме, защото мен такива неща много ме интересуваха преди да тръгнем. Simple Smile Остана още много за гледане там, но някой ден ще се върнем, да си довършим.

# 137
  • Мнения: 420
Имаме резервиран хотел на Остиензе, от гара Термини ми дава най-бързо с влак. Там с какви билети е? За градски транспорт, като във Виена/Берлин или?

# 138
  • Мнения: 26
Здравейте,

Имам нужда от вашия съвет дали тази програма от 3 дни е изпълнима или да пропуснем нещо или да разменим някои неща:
Първи ден - пристигане сутринта, имаме запазени апартаменти в Трастевере,


Здравей! Аз имам въпрос понеже спомена, че апартаментът ви е в Трастевере. С какъв транспорт ще стигнете до там на пристигане от летището и съответно на връщане? Нашият апартамент също е там, но ме е страх че няма да успеем да се оправим с транспорта. Предполагам вие също летите с ранните полети на Раян?

# 139
  • София
  • Мнения: 127
Алия, много хубав разказ!
Имам въпрос, в първия от ватиканските музей, в дясно от входа, още в началото имаше картина на Свети Петър и водачката ни обърна внимание върху камъка на пръстена. Цвета беше син, но Амазонит или Ласпис? Малко като в "Стани богат", но този въпрос мe тормози.

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 17:22 от nelva

# 140
  • IT
  • Мнения: 3 704
От Остиенце до Термини е с метро линия Б.  Спирката се казва Пирамиде.

# 141
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте,

Имам нужда от вашия съвет дали тази програма от 3 дни е изпълнима или да пропуснем нещо или да разменим някои неща:
Първи ден - пристигане сутринта, имаме запазени апартаменти в Трастевере,


Здравей! Аз имам въпрос понеже спомена, че апартаментът ви е в Трастевере. С какъв транспорт ще стигнете до там на пристигане от летището и съответно на връщане? Нашият апартамент също е там, но ме е страх че няма да успеем да се оправим с транспорта. Предполагам вие също летите с ранните полети на Раян?

Здравей, мислех от летището да отидем с автобус 520 и след това с метрото до Термини, но този вариант нещо вече ми го дава много дълъг /45мин. с метрото само, сигурно има ремонти по трасето така предполагам/, затова варианта, който ще направим е автобус 520 от летището, след това слизаме на сп. Cappanelle/Castroregio  и там от гара Cappanelle до гара Термини с влак, без междинни спирки и вече от Термини с автобус H до Термини, този вариант съм избрала като най-добър, ние летим на 19ти и ако искаш след това мога да ти дам по-точна информация, освен ако вие не летите по-рано.

# 142
  • Мнения: 26

Здравей, мислех от летището да отидем с автобус 520 и след това с метрото до Термини, но този вариант нещо вече ми го дава много дълъг /45мин. с метрото само, сигурно има ремонти по трасето така предполагам/, затова варианта, който ще направим е автобус 520 от летището, след това слизаме на сп. Cappanelle/Castroregio  и там от гара Cappanelle до гара Термини с влак, без междинни спирки и вече от Термини с автобус H до Термини, този вариант съм избрала като най-добър, ние летим на 19ти и ако искаш след това мога да ти дам по-точна информация, освен ако вие не летите по-рано.

Ще се радвам да споделиш Blush

# 143
  • Мнения: 249
Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в края на месеца ( първо ходене в Рим ще ми е) . На първа страница видях, че 29.06 е безплатен за Колизеума , този ден си бяхме определили за там , без да знаем , че е безплатен. Как се процедира , отиваш и чакаш , предполагам , че ще е лудница...
В темата видях , че препоръчвате на 29и юни да се отиде на Пиаца дел Пополо , може ли малко подробности за повода , празника ?

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в края на месеца ( първо ходене в Рим ще ми е) . На първа страница видях, че 29.06 е безплатен за Колизеума , този ден си бяхме определили за там , без да знаем , че е безплатен. Как се процедира , отиваш и чакаш , предполагам , че ще е лудница...
В темата видях , че препоръчвате на 29и юни да се отиде на Пиаца дел Пополо , може ли малко подробности за повода , празника ?
Ние бяхме на 9 май, когато също беше безплатно. Учудващо влязохме за около 40 минути. Някакъв човек обясняваше, че си взели билети някъде отвън и минали през бързата опашка.  

От рецепцията на хотела ми казала, че метрото не работело преди 5.30 сутринта. Не знам дали наистина е вярно, но го проучете добре, защото настанените далече от Термини, може да се наложи да си платят такси. Мои приятели бяха в квартира до Ватикана и хазяйката им ги закарала до Термини

# 145
  • Мнения: 2 031
Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в края на месеца ( първо ходене в Рим ще ми е) . На първа страница видях, че 29.06 е безплатен за Колизеума , този ден си бяхме определили за там , без да знаем , че е безплатен. Как се процедира , отиваш и чакаш , предполагам , че ще е лудница...
В темата видях , че препоръчвате на 29и юни да се отиде на Пиаца дел Пополо , може ли малко подробности за повода , празника ?
В безплатния ден се нареждате и чакате на опашката, аз до колкото знам няма начин да се мине по бързата опашка в този ден.
29 юни е Св. Петър и Павел, покровителите на града. Ще има фоерверки от Пинчо, които ще се наблюдават много добре от Пиаца дел Пополо в 21 ч.
 Ватиканските музеи са затворени в този ден.

Здравей, мислех от летището да отидем с автобус 520 и след това с метрото до Термини, но този вариант нещо вече ми го дава много дълъг /45мин. с метрото само, сигурно има ремонти по трасето така предполагам/, затова варианта, който ще направим е автобус 520 от летището, след това слизаме на сп. Cappanelle/Castroregio  и там от гара Cappanelle до гара Термини с влак, без междинни спирки и вече от Термини с автобус H до Термини, този вариант съм избрала като най-добър, ние летим на 19ти и ако искаш след това мога да ти дам по-точна информация, освен ако вие не летите по-рано.
Не виждам защо ще си усложнявате нещата с този влак. 520 пътува около 20-25 мин. до Cinecitta, от там още толкова до Термини.


Между другото, изхода от Форума, който води до площад Кампидолио и няколко години беше затворен вече е отворен.

# 146
  • София
  • Мнения: 413
Lady Vengeance благодаря ти много за съвета и аз искам с метрото, но защо ми дава от Чинечита до Термини - 45 мин. виждат ми се много, преди бях гледала за около 20 мин., а сега е двойно повече и това ме обърка, дори сега като задам отново маршрута ми излиза от Метростанция Чинечита пеша до Метростанция Сабаугуста и от там 42мин.с метрото нещо не е както трябва според мен, дори от летището като задам до Трастевере отново вариант с метро не ми излиза най-бързо е с този влак, ако може да ми помогнеш ще съм ти благодарна.

# 147
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Взимате рейса, спирката е срещу терминала.Слизате на  метрото, което е точно до спирката на рейса. Елементарно е. 😊   На връщане, го използваме и  за полета на Райан. Отварят кьм 5.35 метрото.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 18:29 от Syn

# 148
  • Мнения: 2 031
Lady Vengeance благодаря ти много за съвета и аз искам с метрото, но защо ми дава от Чинечита до Термини - 45 мин. виждат ми се много, преди бях гледала за около 20 мин., а сега е двойно повече и това ме обърка, дори сега като задам отново маршрута ми излиза от Метростанция Чинечита пеша до Метростанция Сабаугуста и от там 42мин.с метрото нещо не е както трябва според мен, дори от летището като задам до Трастевере отново вариант с метро не ми излиза най-бързо е с този влак, ако може да ми помогнеш ще съм ти благодарна.
Не знам защо ти дава толкова дълго пътуване, мои познати се върнаха преди два дни и не е имало никакви проблеми с метрото. Я пробвай тогава с автобус 720 до Лаурентина и от там до Термини да видим какво време ще ти даде.

# 149
  • IT
  • Мнения: 3 704
Ами всъщност жената е права, че не и дава спирка някои от дните. Затворят го от време на време Ананина Субаугуста за ремонт, както май ще е този уикенд.Другият вариант е до Лаурентина както казва Лейди и от там Б даже можете до Пирамиде  и да хванете за една спирка влака до Трастевере

Общи условия

Активация на акаунт