Рим - 22 тема

  • 36 246
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Lovech
  • Мнения: 28
Здравейте, и на мен ми предстои  първо пътуване до Рим. Благодаря за информацията в темите, направих си програма, благодарение на мненията и съветите тук. Имам обаче един въпрос, не мога да разгадая автобусите и трамваите. Моля, обяснете ми, ако евентуално сме изморени и не ни се ходи пеша в края на вечерта, как да стигнем от Трастевере до гара Термини. Има автобуси и трамвай, но не мога да разбера кое точно ще ни е най-удобно. Благодаря Ви предварително.
 И още нещо, ако не излизам от метрото, а само сменя линиите, един билет достатъчен ли е?

# 151
  • Мнения: 2 031
От Трастевере до Термини е автобус Н https://moovitapp.com/index/en/public_transit-line-H-Roma_e_Lazi … -61-8903-632103-0
Друг вариант е трамвай 8 до последната му спирка, която се намира на площад Венеция и от там някакъв автобус, съвсем на близо има място от което тръгват много автобуси, точно конкретно номер не се сещам сега, но ще се ориентирате, има табели.
Да, достатъчен е един билет, важи 100 минути.

# 152
  • Lovech
  • Мнения: 28
Благодаря, Lady Vengeance.

# 153
  • IT
  • Мнения: 3 704
Момичета и момчета, по линия А на метрото ще има ремонтни работи до края на Август, заради които в определени дни ще са затворени спирките Чинечитта и Субаугуста, а и не само. Утре, ако не забравя ще снимам схемата със спирянията

# 154
  • Мнения: 313
Мами, има ли сред по-популярните забележителности в Рим такива, на които не допускат колички или са крайно неподходящи (ама и аз какъв въпрос задавам...)? Сещам се за стълбите до покрива на Св. Петър, Сикстинската капела.
Още нещо - някакви препоръки за Зоологическата градина на Вила Боргезе? И като цяло пътували ли сте с дечица на 2-3 годинки? Иска ми се и да направя подходящ преваритлен план по дни, за да е по-лесно за всички, та всякакви съвети в тази връзка ще са ми от полза. Трима възрастни и дете сме, за 4 дни. Благодаря ви!

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 172
Здравейте, след няколко дни ще пътуваме за Рим.Решихме да си купим седмични карти за транспорт и се чудя продават ли такива още на летището и трябват ли ни снимки за тях.

# 156
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Не е подходящо за деца😊 особено при забележителностите. Малки са им тротоарите и едвам се разминаваш от народ. Пейки нямат 🤪 и е цяло чудо ако успееш да седнеш някьде.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 08:58 от Syn

# 157
  • София
  • Мнения: 413
Lady Vengeance, allexa.7 благодаря за помощта и информацията, сега пробвах и варианта, който ми предложихте с 720, но и с него е доста дълго пътуването 45мин. само до Лаурентина и след това до Трастевере поне още толкова, другата седмица пътувам и има време ще го обмисля добре до последния ден, но ако не измисля друго наистина ще остане варианта с влака за една спирка до Термини, за да  губим време в обикаляния и прекачвания.

# 158
  • Мнения: 1 066
На място използвахме на телефоните гугъл мапс докъде искаме да стигнем всеки път, и ни даваше по няколко варианти с автобус или метро, беше много лесно, няма нужда отсега да гледате, спрямо вашето местонахождение ви показва от спирка до вас възможните варианти. Също така беше по-точно и предлагаше повече варианти от Moovit.

# 159
  • IT
  • Мнения: 3 704
Здравейте, след няколко дни ще пътуваме за Рим.Решихме да си купим седмични карти за транспорт и се чудя продават ли такива още на летището и трябват ли ни снимки за тях.
Карти за седмица се купуват от машините за билети и не трябват снимки.

# 160
  • София
  • Мнения: 127
Lady Vengeance, allexa.7 благодаря за помощта и информацията, сега пробвах и варианта, който ми предложихте с 720, но и с него е доста дълго пътуването 45мин. само до Лаурентина и след това до Трастевере поне още толкова, другата седмица пътувам и има време ще го обмисля добре до последния ден, но ако не измисля друго наистина ще остане варианта с влака за една спирка до Термини, за да  губим време в обикаляния и прекачвания.
Не съм специялист, но да си кажа, може да помогне. На летището се качихме в 520 вътре, едно момче ни забеляза, че говорим на български и ни заговори. Каза че е роден в Рим, но с български родители. Той обясни, че линия 520 всъщност прави затворен кръг по маршрута си и Чинечита се казва спирките и от двете страни на булаварда. Да не би затова да ви дава толкова много време за път. Нямаше качващи се и слизащи от автобуса и той не спря на всички спирки, може би на 1 или 2. Ни стигнахме много бълзо до линия А, а аз броях спирките 9, но се оказа безмислено, защото като не спира аз не ги отчитам.

# 161
  • София
  • Мнения: 413
nelva то с 520 е бързо до метростанция Чинечита, но после до Термини с метрото ми го дава все 40 мин., а преди няколко месеца като гледах беше много по-малко, а като задам от летището до Трастевере вариант само с метро не ми го дава въобще този маршрут, а преди го даваше, затова и така се обърках сега, но нищо явно на място ще решим какво да правим и ще следя до тогава разписанията всеки ден.

# 162
  • Мнения: 2 031
За приложение повече ми харесва https://citymapper.com/paris?lang=fr, по-точно дава нещата. Moovit-a малко прави номера.

Всъщност спирката на автобус 520 на метростанция Cinecitta се казва Tuscolana. Спирка Cinecitta е друга, на пиаца Cineccita, т.е. последна/ първа спирка.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 12:02 от Lady Vengeance

# 163
  • IT
  • Мнения: 3 704
Където и да гледате има неточности. Всъщност този, който аз ползвам и като приложение на телефона е https://muoversiaroma.it/ като се избере Метро А например може да се видят датите и прекъсванията до 26 август. Както всяко лято така и това правят линиите на  определени трамваи.
около 20 минути е от Чинечитта до Термини
720 не е реално толкова дълго пътуването всъщност, защото той на много спирки не спира, аз го ползвах от Лаурентина около 3 месеца да стигам до един от офисите ни и първите 4 спирки примерно не спира, после ако се натисне, минава и през военното градче, реално е около 30 мин максимум.
Всъщност аз, ако не искам да седя в задръстванията бих пътувала с автобуса на КОтрал  за Ананина, който е 1,20  за 5  минути до гара Чампино и от там за 2 евро с влака до Термини.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 21:31 от allexa.7

# 164
  • Мнения: 313
Ясно, че не е най-подходящото място за колички и малко дете (носим и раница, де 😂), а и ще е топло края на месеца, но имаме повод и посещението на Вечния град е подарък за специален човек Simple Smile
Та, освен Боргезе, има ли къде да се скатаваме по жегите 12 - 16 ч, като предвиждам и хапване в този интервал. Някой парк, например, или пък музей, галерия, където ще мога да се спотая в някой тих ъгъл със спящото (надявам се) дете, докато другите обикалят? Не сме маратонци и не искаме програма максимум, били сме там и преди, но не познаваме добре града.

Общи условия

Активация на акаунт