Рим - 22 тема

  • 36 247
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 161
Има такса за купола - 10 евро, плаща се само в брой.

А стълбището си е част от музеите, така ли?

# 226
  • Мнения: 2 031
Има такса за купола - 10 евро, плаща се само в брой.

А стълбището си е част от музеите, така ли?
Да, Стълбата на Момо , на излизане от музеите се намира

# 227
  • София
  • Мнения: 127
Тези стълби на Момо и ние не ги видяхме. През музеите минахме с гид и тя ни изведе от музеите и и ни вкара в катедралата без да ги видим, показа ни от къде да се качим за купола. Вечерта като си гледах пътеводителя се сетих, но ние не разбрахме къде са, а аз исках да ги видя. Следващия път!

# 228
  • Мнения: 121
Здравейте! Моля за малко помощ относно онлайн билетите за Колизеума! Преди време опитах да си купя билети, но нямаше свободни часове. Сега опитах отново и успях да купя билети за мен и съпруга ми, но не видях никъде опция за детски билети. Много се обърках с този Колизеум :/
В сайта пише "В случай на група от хора, сред които някой от тях има право на безплатен достъп, те могат да получат безплатния билет на бюрото за резервация, като заплащат такса за резервация от 2 евро на човек." Къде е това "бюро за резервация"?

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 09:42 от ellyganova

# 229
  • София
  • Мнения: 2 845
Здравейте! Моля за малко помощ относно онлайн билетите за Колизеума! Преди време опитах да си купя билети, но нямаше свободни часове. Сега опитах отново и успях да купя билети за мен и съпруга ми, но не видях никъде опция за детски билети. Много се обърках с този Колизеум :/
В сайта пише "В случай на група от хора, сред които някой от тях има право на безплатен достъп, те могат да получат безплатния билет на бюрото за резервация, като заплащат такса за резервация от 2 евро на човек." Къде е това "бюро за резервация"?

Преди около седмица зададох същия въпрос. Изглежда, че резервацията за безплатните се плаща на място, там, откъдето ще влезете с онлайн билетите.

# 230
  • Мнения: 121
Само да споделя, в случай, че някой има същото чудене, като мен. Свързах се с колцентъра и от там ми казаха, че не се нуждая от билети за децата. Те влизат заедно с нас.

# 231
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте! Записвам се в темичката, за да се "потопя" в атмосферата на Рим. Ние ( аз, съпруга ми и 10 годишен юнак) пътуваме на 5 септември с Алиталия. Ще сме там до 11 септември ( 6 нощувки). Наели сме апартамен до Ватикана. Кой ще е най-добрия вариант да стигнем до апартамента от летището Фиумичино ( апартамента е на 68 Viale Vaticano, Rome, Lazio 00136, Italy)  Започвам да чета и да организирам тези 6 дни:). Искам да Ви попитам удачно ли е да наемем кола и да пътуваме до Флорения за едни ден? Или няма да успеем да видим нищо за 1 ден... За 5 дни мисля може да видим основните неща в Рим..Всеки съвет и идея ще са ми полезни:)!

# 232
  • IT
  • Мнения: 3 704
От летището с шатъл до Термини и от там метрото А до спирка Чипро. До Флоренция най-лесно и бързо с влак.  Ние като сме ходили до Флоренция за забележителностите съм ползвала билети без чакане, всъщност дори  и без дете тази опашка пред Дуомото не бих я издържала. Лично мое мнение е да пропуснете Флоренция, качете се на влака и вижте вилите в Тиволи

# 233
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте! Моля за малко помощ относно онлайн билетите за Колизеума! Преди време опитах да си купя билети, но нямаше свободни часове. Сега опитах отново и успях да купя билети за мен и съпруга ми, но не видях никъде опция за детски билети. Много се обърках с този Колизеум :/
В сайта пише "В случай на група от хора, сред които някой от тях има право на безплатен достъп, те могат да получат безплатния билет на бюрото за резервация, като заплащат такса за резервация от 2 евро на човек." Къде е това "бюро за резервация"?

Преди около седмица зададох същия въпрос. Изглежда, че резервацията за безплатните се плаща на място, там, откъдето ще влезете с онлайн билетите.
Преди да отидем и аз се чудех как точно става. На Колизеума РФ и П има три входа и тук дамите много пъти са посочвали къде е най-удобно да се влезе с по-малка опашка. На всеки вход има каса, там отиваме с разпечатаната резервация от интернет и там дават едни билети, с които после се влиза през входовете. Точно там се казва, че си с дете и се плаща резервация за него 2 евро. Надявам се, да съм помогнала!

# 234
  • Мнения: 121

Преди да отидем и аз се чудех как точно става. На Колизеума РФ и П има три входа и тук дамите много пъти са посочвали къде е най-удобно да се влезе с по-малка опашка. На всеки вход има каса, там отиваме с разпечатаната резервация от интернет и там дават едни билети, с които после се влиза през входовете. Точно там се казва, че си с дете и се плаща резервация за него 2 евро. Надявам се, да съм помогнала!
Това означава ли, че ще трябва да чакаме на опашка на касата, въпреки, че имаме он лайн резервация?

# 235
  • София
  • Мнения: 127

[/quote]
Това означава ли, че ще трябва да чакаме на опашка на касата, въпреки, че имаме он лайн резервация?
[/quote]
Ние отидохме на РФ на касата имаше 1 човек, а на опашката за влизане около 50. Взехме си билетите с резервацията и отидохме на входа за 3-4 мин влязохме. На Колизеума отидохме вече с този билет и ни насочиха към опашката с вече взет билет, имаше повечко хора там, но има хора, които насочват, ако държиш листове те насочват да чакаш за билет, ако държиш билет и си с резервация за час те пращата на друга опашка, но там има много хора и при всички положения е по-бавно.

# 236
  • Мнения: 179
Моля за мнение за някои от тези хотели, ако скоро сте посещавали някой от изброените:
Lazio***, Noto***, Siracusa***
 Lux****, Luce****, Archimede****
 Madison* хотел Siviglia***
Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 14:07 от emilio94

# 237
  • Мнения: 3 330
Моля за мнение за някои от тези хотели, ако скоро сте посещавали някой от изброените:
Lazio***, Noto***, Siracusa***
 Lux****, Luce****, Archimede****
 Rimini***
 Madison* хотел Siviglia***
Благодаря предварително!

През м. май нощувахме в Сиракуза. Откъм локация е перфектен, на 10 метра от Термини, автобусните спирки и стоянката на такси, стаите са малки, баните пък са големи,леглата са удобни. Част от стаите гледат към улицата/гарата, а друга към супер гаден вътрешен двор, където са отдушниците на кухнята. Хотелът е като наш 2звезден.Става за спане,ако няма шумни групи, защото шумоизолация няма. При нас имаше тийнейджъри на етажа и викаха по коридорите, но това може да се случи навсякъде.

# 238
  • Мнения: 5 228
Ние бяхме в хотел Архимед през есента, съвсем близо е до Термини без да е страховито наоколо, има две прилични ресторантчета на десет метра, стаите са малки и неприветливи, но е чисто и става за преспиване. Ние бяхме на нисък етаж и на прозорците имаше капаци, които не се отварят, няма дневна светлина. Ние бяхме на организирана екскурзия, иначе не бих го избрала.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Относно стълбите на Момо си има начин да се видят преди всичко в музея без да излизате, а после, ако има възможност да минете през десния изход от Сикстинската капела, за да пропуснете опашката на площада. Преди да започнете обиколката в Музеите, отивате към Пинакотеката, оттам Museo numismatico. Има пощенски клон, малка книжарница и оттам почват стълбите. Слизате надолу, снимате се, не излизате от изхода и обратно нагоре, за да започнете истинската обиколка.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 22:27 от Blue Turquoise

Общи условия

Активация на акаунт