Рим - 22 тема

  • 36 210
  • 737
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 38
Здравейте. Закупих Рома пас заедно с резервация за Колизеума.Откъде се получава обаче картата Рома пас?

# 481
  • Мнения: 2 030
Здравейте. Закупих Рома пас заедно с резервация за Колизеума.Откъде се получава обаче картата Рома пас?
THE CARD CAN BE COLLECTED AT THE TICKET DESK OF PALAZZO MERULANA, VIA MERULANA 121, NEAR THE COLOSSEUM, OPEN FROM 08:30 TO 21:00 FROM WEDNESDAY TO MONDAY (CLOSED ON TUESDAYS). ON TUESDAY, DAY OF CLOSURE TO THE PUBLIC, IT WILL BE POSSIBLE TO COLLECT THE ROMA PASS CARD RINGING THE BELL TO THE STREET NUMBER 121.
https://www.google.com/maps/place/Palazzo+Merulana/@41.8898717,1 … 8717!4d12.5033064

Това не ми харесва при закупуването на Рома пас с билета заедно, че не можете да си я вземете от летището и да я ползвате веднага.

# 482
  • Мнения: 3
Здравейте! Вчера се завърнахме от Рим и бързам да ви разкажа, докато още съм в еуфория – може да е полезно за някой. Пътувахме 4 възрастни и дете на 4 години. Бях прочела, че Рим не е подходяща дестинация за деца и действително срещахме сравнително малко, но все пак имаше и бебета и деца в колички. Нашето, за учудване на всички, се държа добре и вървеше от сутрин до вечер почти без мрънкане. Избрах апартамент чрез Букинг, на 10 минути пеш от Колизеума – за 4 нощувки платихме 1200 лв. Пристигнахме с ранния полет на Райънеър и от Чампино се качихме на 720. Мислех, че ще си извадим билети от шофьора, но той беше зад стъклено ограждение и не ни отрази изобщо. В автобуса пътуваха и други българи и като видяха притеснението ни, че нямаме билети ни успокоиха: „До Лаурентина ли пътувате? Спокойно, тук не проверяват.“ През цялото време бяхме на тръни, но стигнахме Лаурентина без проверка. От там хванахме метрото до нашата спирка Кавур. Тъй като беше рано за настаняване, а бяхме само с ръчен багаж, отидохме до фонтана ди Треви. След това седнахме на бира, капучино и други изкушения. Настанихме се и отидохме в детския музей Експлора – рай за децата! От там Пиаца дел Пополо, площад Испания, Форума на Траян и като за първи ден толкова. Ден втори в 9.20 часа бяхме пред  Колизеума.  Билети нямахме предварително, но влязохме за 29 минути. Към обед вече опашките бяха огромни. От там Римски форум, Палатин, Паметник на Виктор Емануил, площад Венеция, Трастевере и вечеря в Карлос Мента. Третия ден, беше безплатната неделя във Ватикана. Отидохме с метрото до Кипро и в 9.00 часа бяхме там. Опашката изглеждаше безнадеждно голяма, но тя непрекъснато се движеше, вървяхме 15 минути и вече бяхме вътре. Разхождахме се 2 часа и половина, видяхме една малка част от красотите там и се отправихме към площада да видим Папата. Видяхме го! Направи някакви обиколки с папамобила. Вярно, от далеч беше, но все пак го видяхме. От там до хълма Джаниколо  да намерим паметника на Петко войвода. Чувството да сме до него беше уникално! Четвъртия ден видяхме Капитолия, Пантеона, Площад Навона и парк Боргезе/ разходихме се с влакчето, ако така се нарича/ и екскурзията ни приключи. Сутринта отидохме пеш до Термини – бяхме на 1.3 км. от гарата и хванахме шатъла на Ситбус в 5.00 часа. Билети нямахме предварително, но имаше само десетина пътуващи. На Чампино бяхме в 5.22 ч. Много неща останаха още за разглеждане, но сме много доволни, впечатлени и заредени с положителни емоции. Рим е прекрасен!

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 22:10 от rnh2000

# 483
  • Мнения: 47 970
Прекрасен е! Така ми се ходи!
Купувам билети за Боргезе за близък. Моето или неговото име пиша

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 11:36 от ♥ HAPPY ♥

# 484
  • София
  • Мнения: 267
Пътешественичетааа, здравейте, била съм в Рим преди години, но тогава всичко беше организирано от друг и спомените ми вече са меко казано бегли. Сега ще имаме 3 дни там преди да тръгнем към Чивитавекия и наблегнах на първия пост, но да попитам за следното:

Бях решила да закупим карти за 72 часа, но реално се замислих дали, ако се спрем на Рома пас 72 + два музея ще можем да използваме двата входа за Колизеума (Колизеума, Палатин и Римски Форум) и Ватикана, или Ватикана не влиза в тези, в които може да влезеш от Рама пас (май не го видях и в техния сайт)?
Във Ватикана има ли възможност да влезем само на площада и св. Петър, без да взимаме билети за целия музеи. И ако може, то от къде се взимат билети?

# 485
  • Варна
  • Мнения: 4 444
За базиликата и площада билети няма, свободен е входа. Само куполът се заплаща, ако желаете да се качите.

# 486
  • Мнения: 103
Може ли някой да ми помогне. Чела съм напред в темите, че в парк Боргезе е хубаво да се влезе през някакви стъпала/или от някакъв хълм, но в момента не го откривам. Остава седмица до пътуването и уж нямаше да правя маршрути, но ме чопли и започнах да планирам.

# 487
  • София
  • Мнения: 1 324
Може ли някой да ми помогне. Чела съм напред в темите, че в парк Боргезе е хубаво да се влезе през някакви стъпала/или от някакъв хълм, но в момента не го откривам. Остава седмица до пътуването и уж нямаше да правя маршрути, но ме чопли и започнах да планирам.

Виж Piazza del Popolo, от там се изкачваш по стълбите и стигаш до Terrazza del Pincio, от там се вижда града от високо. И всъщност от там започва парка

# 488
  • Мнения: 554
Здравейте отново,

мярнах някъде, че във Ватикана има някакви шкафове, където може да се остави багаж, но не мога да го намеря сега.
Нашият полет е привечер и си взехме билети за Ватикана за 9.30, но евентуално ще трябва да сме с чантите, с които ще пътуваме. Та за това да попитам - дали ще може да се възползваме от тези шкафове?

# 489
  • IT
  • Мнения: 3 704
Можете,после трябва да се върнете обаче да си вземете багажа. Не знам колко са големи, но една приятелка беше оставяла ръчен куфар

# 490
  • Мнения: 10
Здравейте, вече купих билети за предстоящето ни пътуване с моя син за Ватикана. искам да взема и за Колизеума, но не мога да разбера дали за него (10г.) трябва да купя пълен билет или намален? На намаление пише между 18-25 години? Някой ще ме ориентира ли? Благодаря Simple Smile

# 491
  • Мнения: 47 970
За него е безплатно

# 492
  • Мнения: 10
Трябва ли предварителна онлайн резервация, защото искам да взема, не знам коя опция да избера за него.

# 493
  • Мнения: 10
Когато влезна да купя билети онлайн излизат само обикновени и намалени. Никъде не излиза само резервация за деца Sad Помагайте...

# 494
  • Мнения: 4 734
Mоже ли някой да напомни кои църкви са интересни за влизане в централната част на Рим? Набелязах си Chiesa del Gesu, но си спомням, че имаше и други интересни от вътре за разглеждане? По принцип със свободен вход ли са или с билети?

Общи условия

Активация на акаунт