Фентъзи и фантастика - 17

  • 11 349
  • 726
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 080
https://www.bg-mamma.com/?topic=1078003.msg38670631#msg38670631 - минала тема

първо ще направя проверка, кои имена са номинирани, после ще добавям анкета.


пускам анкета за фентъзи, ще е активна до средата на на темата, после ще пусна за фантастика.

ииии ...нека гласуването започне.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 19:50 от Лорд Сняг

# 1
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Мерси за темата. Гласувах  Simple Smile))

В момента чета Огън и кръв на Мартин, много съм доволна Grinning

# 2
  • България
  • Мнения: 6 209
И аз съм готова с гласуването. 🙂
Бях забравила какво съм номинирала 😂.

# 3
  • Мнения: 18 080
имайте предвид че ако искате можете да гласувате за книга, която не сте номинирали.  Номинациите свършха, сега тече гласуване.
Гласуването свършва когато започнем 25 страница, освен ако не решим нещо друго.

# 4
  • България
  • Мнения: 6 209
Да, това е ясно.
Доста нечетени от мен има в списъка и така си познах моите🤣.
Ха, изпуснала съм да гласувам за "Барутните магове", а ми хареса.
Няма опция "изтриване на глас" Disappointed.

Последна редакция: вт, 07 май 2019, 23:59 от МоарейнД

# 5
  • София
  • Мнения: 44 088
Джон би трябвало още да може да прави корекции, хубаво е да се сложи опция за изтриване.
И аз бях забравила какво съм номинирала🤣🤦‍♀️

# 6
  • Мнения: 18 080
Ангелче, утре ще правя корекции, сега ще си лягам.  ако имате още някакви желания-  намислете ги и пишете.

# 7
  • Мнения: 36 468
Гласувах за Овчарската корона на Тери Пратчет, просто защото е по-нова и я четох относително скоро. Иначе Истината е по-добра, според мен.
Чудовищната команда не я харесвам много. Една от малкото негови книги, които не ми се препрочитат...

За трилогията Всички души на Дебора Харкнес не знам какво да кажа - книгата е добре написана, интересна, но ме дразнят персонажите (направо мразя Матю, а Даяна нито ми харесва, нито не ми харесва); имам чувството, че и нещо в самия начин на мислене на авторката ме дразни... Приготвила съм си третата и знам какво ще стане накрая, защото четох резюмета. Не знам кога ще я започна.

Жалко, че ме нямаше в предишната тема, да номинирам Маделин Милър Simple Smile Напредвам с Песен за Ахил - около средата съм. Образът на Ахил се отличава от този, който помня от Илиада по някои съществени неща. И пророчеството му не беше баш такова, но е ясно, че авторката изразява собствена идея (иначе книгата би била безсмислена, и без това следва плътно класическия сюжет).

# 8
  • София
  • Мнения: 5 828
Благодаря за темата.
Установих, че половината от номинираните книги не съм ги чела, засрамвам се  Blush
Гласувах за Кинг, въпреки че Стрелецът съм я чела отдавна, много ми е любима.
Иначе сега прочетох Добри поличби на Пратчет и започвам втората от Смъртоносните машини - Хищническо злато.

# 9
  • Мнения: 36 468
И аз се бях наканила да чета отново Добри поличби, сега, преди да започне сериала, тъй като я помня малко мъгляво, но отложих.
Чудя се дали ще е правдива адаптация (имам големи съмнения).

# 10
  • Мнения: 18 080
АЗ не съм чел около една трета от номинираните книги - 9/10 от 25
Не се засрамвам. Всичко не мога да изчета. Innocent

Повторих си гласа за Барутните Магове, Светлоносецът и Оковите на Скръбта, освен това съм Гласувал за Шалион и Истината. Истината, по-отдавна съм я чел, но си остава едно от любимите фентъзита.
П.С.
Тази година се отдадох на фантастики

Последна редакция: ср, 08 май 2019, 12:15 от Лорд Сняг

# 11
  • Мнения: 36 468
Ще се прекръстиш ли на Егон Таргариен? Само питам Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 080
Отговарям кратко - Не.

П.С. Ако ще се прекръщавам пак, може да бъде Лорда (без нищо друго). Добре звучи. Laughing

# 13
  • Мнения: 47 981
Дебора Харкнес- добра идея, ужасно писане. Втора и трета четох през няколко страници, колкото да видя какво ще стане. Пълна боза. А толкова потенциал...жалко.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 261
Хм, не се чувствам в правото си да гласувам, повечето от номинираните книги не съм ги чела Simple Smile От миналата година имам 5 неща фентъзи и фантастика (не е малко, две от петте са поредици), от тях две са ми петзвездни в ГР - затова и не номинирах. Но не виждам трилогията за Воронин в номинациите, а аз много я харесах.
Започнах Дервишката къща Heart

Общи условия

Активация на акаунт