Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 27 998
  • 490
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте, някой има ли останало Вестибо, което няма да ползва? Изчезна от аптеките и не се знае, кога ще има доставка.

# 391
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 437
Здравейте, някой има ли останало Вестибо, което няма да ползва? Изчезна от аптеките и не се знае, кога ще има доставка.
mimimibg в такива случаи ползвам   БЕТАСЕРК 16 мг.,  ЕМПЕРИН 16 мг., ВЕРТИМЕД 16 мг., БЕТАСТАД 16 мг.
Състава на всички изброени тук е еднакъв - бетахистинов дихидрохлорид (betahistine dihydrochloride),
цената е различна, производителят също.

Също може да се ползва ВЕРТИГОХИЛ - той е хомеопатичен лекарствен продукт, който се прилага при
световъртеж от различен произход, най-вече при атеросклероза.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 18:05 от tutulina

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Скрит текст:
Здравейте, някой има ли останало Вестибо, което няма да ползва? Изчезна от аптеките и не се знае, кога ще има доставка.
mimimibg в такива случаи ползвам   БЕТАСЕРК 16 мг.,  ЕМПЕРИН 16 мг., ВЕРТИМЕД 16 мг., БЕТАСТАД 16 мг.
Състава на всички изброени тук е еднакъв - бетахистинов дихидрохлорид (betahistine dihydrochloride),
цената е различна, производителят също.

Също може да се ползва ВЕРТИГОХИЛ - той е хомеопатичен лекарствен продукт, който се прилага при
световъртеж от различен произход, най-вече при атеросклероза.
Tutulina взимам бетасерк, но не ми действа добре. От три седмици съм на него и се чувствам замаяна, правя и кризи.

# 393
  • Мнения: 25
Здравейте. Нов съм с проблем с вестибуларния апарат :Д. Оказа се психически,поне така ми каза отоневроложката,едностранен,от лявото ухо,каквото и да значи,защото ми шуми другото ухо,почти постоянно.
Та искам да питам,на някой става ли му зле от време на време без световъртеж? Няколко пъти ми се случва след като започна проблем с вестибулатния. Дори като лежа ми е супер зле понякога а друг път все едно ще припадна такова чувство имам вече година(не съм припадал). Само искам да знам дали само на мен ми е толкова зле :Д

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Скрит текст:
Здравейте. Нов съм с проблем с вестибуларния апарат :Д. Оказа се психически,поне така ми каза отоневроложката,едностранен,от лявото ухо,каквото и да значи,защото ми шуми другото ухо,почти постоянно.
Та искам да питам,на някой става ли му зле от време на време без световъртеж? Няколко пъти ми се случва след като започна проблем с вестибулатния. Дори като лежа ми е супер зле понякога а друг път все едно ще припадна такова чувство имам вече година(не съм припадал). Само искам да знам дали само на мен ми е толкова зле :Д

Здравей,  не разбирам, как така е психически, пък има проблем с лявото ухо? Аз съм така от години, и на мен ми казаха, че е на психическа основа в началото. Може би трябва да си направите и изследване с ЯМР, на глава и шия. При мен се оказаха дископатии и шипове на врата, заедно с проблема на вест.апарат. От толкова години не мога да си отговоря на въпроса, от какво се провокира. Според отоневроложката принудителна работна поза дълго време, стрес. Сега съм на рехабилитация, малко се успокоиха нещата, но минава поне месец докато отшуми. За съжаление до следващия път.

# 395
  • Мнения: 25
Скрит текст:
Здравейте. Нов съм с проблем с вестибуларния апарат :Д. Оказа се психически,поне така ми каза отоневроложката,едностранен,от лявото ухо,каквото и да значи,защото ми шуми другото ухо,почти постоянно.
Та искам да питам,на някой става ли му зле от време на време без световъртеж? Няколко пъти ми се случва след като започна проблем с вестибулатния. Дори като лежа ми е супер зле понякога а друг път все едно ще припадна такова чувство имам вече година(не съм припадал). Само искам да знам дали само на мен ми е толкова зле :Д

Здравей,  не разбирам, как така е психически, пък има проблем с лявото ухо? Аз съм така от години, и на мен ми казаха, че е на психическа основа в началото. Може би трябва да си направите и изследване с ЯМР, на глава и шия. При мен се оказаха дископатии и шипове на врата, заедно с проблема на вест.апарат. От толкова години не мога да си отговоря на въпроса, от какво се провокира. Според отоневроложката принудителна работна поза дълго време, стрес. Сега съм на рехабилитация, малко се успокоиха нещата, но минава поне месец докато отшуми. За съжаление до следващия път.
Правен ми е ямр и всички изследвания+ехография на всички органи по мое жекание. 2 месеца след стрес започна. Първо шумове,редуваха се ушите и един ден като станах ми беше замотано,след 2-3 часа стигна пика. Ставам и повръщам,и залитам. Обаче това прилошаване не знам дали е от приоблема с ухото. Иначе като е тихо имам шум в дясното ухо,но понякога е много тих и почти не се чува. Друг път все едно съм на дискотека.

# 396
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 437
Скрит текст:
Здравейте. Нов съм с проблем с вестибуларния апарат :Д. Оказа се психически,поне така ми каза отоневроложката,едностранен,от лявото ухо,каквото и да значи,защото ми шуми другото ухо,почти постоянно.
Та искам да питам,на някой става ли му зле от време на време без световъртеж? Няколко пъти ми се случва след като започна проблем с вестибулатния. Дори като лежа ми е супер зле понякога а друг път все едно ще припадна такова чувство имам вече година(не съм припадал). Само искам да знам дали само на мен ми е толкова зле :Д
lastupdateeveryday, Не е изключено това да е Мениеров синдром.
Бих си позволила да Ви посъветвам да направите консултация с отоневролог и оториноларинголог.
Препоръчвам Д-р Дончо Петров Дончев - ВМА, София.
Ето и една статия от него, в която подробно разглежда проблемите на вестибуларния апарат.
https://www.puls.bg/aktualno-c-6/d-r-doncho-donchev-svetovrtezhi … v-sindrom-n-29937
Успех   Blush

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 20:07 от tutulina

# 397
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Щом няма загуба на слуха, частична дори, не го приемат за Мениеров синдром. Поне при мен беше така. ДВама отоневролози го отхвърлиха. Втория каза, че имам тензионна мигрена. 
Иначе наистина нещата са донакъде на психична основа. Намалете стреса, специални упражнения за врата и т.н.
Вече сама се опитвам да си помогна, слава богу от доста време не съм имала световъртеж.

# 398
  • Мнения: 82
Здравейте! Брат ми беше със същите симптоми и стигнахме до д-р Ангов в Александровска болница. Той предположи, че става въпрос за Мениерова болест и го изпрати на ЯМР, който е конкретно за изследване на тази болест. Изпрати ни на ЯМР, който бил единствен по рода си в България за изследване на Мениерова болест. Не си спомням как се казваше, но се намира на гърба на хотел Москва. Оказа се прав, това и показа ЯМР. Иначе преди това също беше правил ЯМР на глава, но от там нищо не показа. Като цяло лечението му беше с Бетасерк, обясни че е необходимо да се натрупа, за да може да подтиска свръх производството на течността в ушната кухина, която предизвиква тези състояния. Почти година беше на тези лекарства. Дано намерите причината за тези състояния. Същите са като при брат ми и затова си позволих да да споделя опита ни.

# 399
  • Мнения: 25
Не е мениер,поне навсякъде така ми казват,викат ми:
-Младеж,мозъка ти е като по учебник.
Мен главно ме интересува това прилошаване дали е от вестибуларния апарат,даже не знам как да го обясня прилошаването,имам сили,не ме мотае като стана,но ми е зле 15-20 мин и после се оправя. Мерих си кръвнито за всеки случай 125/80, пулс 80-84. Иначе в покой пулса ми пада под 70. Кардиолога ми каза,че съм с нервно вегетативна дистония. Това не се лекувало с хапчета.

# 400
  • Мнения: X
Не е мениер,поне навсякъде така ми казват,викат ми:
-Младеж,мозъка ти е като по учебник.
Мен главно ме интересува това прилошаване дали е от вестибуларния апарат,даже не знам как да го обясня прилошаването,имам сили,не ме мотае като стана,но ми е зле 15-20 мин и после се оправя. Мерих си кръвнито за всеки случай 125/80, пулс 80-84. Иначе в покой пулса ми пада под 70. Кардиолога ми каза,че съм с нервно вегетативна дистония. Това не се лекувало с хапчета.
Да, точно дистония е, от години съм така, постоянни причернявания и чувство че ще припаднашум в ушите, размазано зрение в изправено положение. Нарушение на автономната нервна система. Причините може да са различни. Кръвоносните ви съдове не се контролират добре от автономната система и си правят каквото си искат, разширяват се рязко, свиват се рязко. Може да има и blood pooling кръвта при седене прав да отива в краката и съдовете на краката не се свиват за да я изтласкат добре нагоре към главата. Прочетете теми на английски, в Бг никой не се занимава с това, не специализират автономна неврология защото няма хляб в  нея, има само 1 такъв невролог в Иван Рилски на 4км. Тук сме научени, че като ти е лошо пиеш една ракия и търпиш и така докато не паднеш на улицата някой ден. Dysautonomia се казва. В америка има цели клиники само за това. Оправя се изключително трудно а понякога и не се. Нервната система е разбутана в следствие на токсини, лош живот, стрес, хиперактивна става и животът става ад, генетично определени хора са по-предразположени от други. Може да правите контрастни душове, плуване, масажи, всякакъв вид уелнес успокояващи терапии, йога, да пиете чай гинко билоба или да идете на билкар да ви изготви смес. Антидепресантите влошават така че не бих препоръчала, но може нещо билково. Аз го отключих на 24 год.

# 401
  • Мнения: 25
Не е мениер,поне навсякъде така ми казват,викат ми:
-Младеж,мозъка ти е като по учебник.
Мен главно ме интересува това прилошаване дали е от вестибуларния апарат,даже не знам как да го обясня прилошаването,имам сили,не ме мотае като стана,но ми е зле 15-20 мин и после се оправя. Мерих си кръвнито за всеки случай 125/80, пулс 80-84. Иначе в покой пулса ми пада под 70. Кардиолога ми каза,че съм с нервно вегетативна дистония. Това не се лекувало с хапчета.
Да, точно дистония е, от години съм така, постоянни причернявания и чувство че ще припаднашум в ушите, размазано зрение в изправено положение. Нарушение на автономната нервна система. Причините може да са различни. Кръвоносните ви съдове не се контролират добре от автономната система и си правят каквото си искат, разширяват се рязко, свиват се рязко. Може да има и blood pooling кръвта при седене прав да отива в краката и съдовете на краката не се свиват за да я изтласкат добре нагоре към главата. Прочетете теми на английски, в Бг никой не се занимава с това, не специализират автономна неврология защото няма хляб в  нея, има само 1 такъв невролог в Иван Рилски на 4км. Тук сме научени, че като ти е лошо пиеш една ракия и търпиш и така докато не паднеш на улицата някой ден. Dysautonomia се казва. В америка има цели клиники само за това. Оправя се изключително трудно а понякога и не се. Нервната система е разбутана в следствие на токсини, лош живот, стрес, хиперактивна става и животът става ад, генетично определени хора са по-предразположени от други. Може да правите контрастни душове, плуване, масажи, всякакъв вид уелнес успокояващи терапии, йога, да пиете чай гинко билоба или да идете на билкар да ви изготви смес. Антидепресантите влошават така че не бих препоръчала, но може нещо билково. Аз го отключих на 24 год.
Аз на същата възраст. Реално ако не юи помогне нищо тук,ще се насоча в чужбина да се пробват поне. При мен няма значение дали съм седнал или прав,прилошаването си го има и в легнало положение даже. Не съм сигурен дали е точно прилошаване,ама ми става зле за 30 мин и после се оправя. И аз съм против антидепресантите ама от както ги пия тия пристъпи ги получавам много рядко. До момента за 90 дни съм получил само 2 подобни. Като бях без антидепресенти почти всеки ден и почти чо едно и също време,всеки ден в оччакване 3ч мин да ми е зле и после съм като изморен ;Д

# 402
  • Мнения: 296
Ластъпдейтевридей незнам антидепресантите дали те лекуват или само подтискат причината за тези прилошавания,но мисля че просто не са ти открили истинската причина. Честно казано съм много скептична като кажат на нервна почва е. Веднага ми светва червена лампичка че лекарят е некомпетентен незнае какво ти е и по важното не му се занимава да търси. Не спирай да търсиш. Изследвай си хормоните на щитовидната жлеза,ама всичките и паращитовидните. Въобще виж за някаква ендокринологична причина. Познавам една жена чийто син пи антидепресанти около 10-12 години. И ей така ми сподели между другото че получавал паник атаки,прилошавало му и му изписали антидепресанти. И със тях не че се подобрил ама поне се разредили атаките. Аз я посъветвах да му изследват хормоните и се оказа че момчето е със много тежко Хашимото. Изписаха му лекарства и започна да се подобрява. Не се доверявай толкова лесно като ти казват че е на нервна почва. Сега е модерно всички които завършват медицина да учат психология и много се дразня когато почнат да ме анализират колко съм тревожна,а един абокат не могат да сложат. Аз във такъв случай им казвам - не ме анализирайте,аз си имам психотерапевт,вие си свършете вашата работа!
Успех ти желая!

# 403
  • София
  • Мнения: 1 249
И аз имах/все още имам такива прилошавания, които приличат на панически атаки. Обаче продължават няколко часа, приличат на POTS, но не са. Главата ми шуми, в краката иглички, аха да припадна, при лягане не се подобрява, целият ми торс се тресе, очите се замъгляват. Бях си изкарала акъла докато разбера какво е. Бях си поставила диагнозата от д-р Гугъл, но кардиоложка го потвърди. Гастро-кардио синдром се нарича, т.е. от проблеми в гастрото се появяват симптоми в кръвоносната система. Официалната й диагноза беше вегетативна дистония. После правих гастроскопия и се откри гастрит и язви, които се опитвам да лекувам вече 5 месеца.
Напоследък ми попаднаха книги за връзката mind-body и по точно работата на д-р Джон Сарно. Много обещаващо ми изглежда.

Мисълта ми е, че причината може е психическа, но да се минава през нещо физическо, което да го кара да ескалира. Кардиложката ми препоръча йога (за нервната система) и "вземете си нещо за този стомах".
Така че всеки, на който му е поставена диагноза вегетативна дистония, вече знае къде е проблемът. Може да има и някакъв друг проблем, който да налива масло в огъня. Понякога нещата не са много видими. При мен не само че нямам сериозни симптоми за вегетативната дистония (ако се изправя от клекнало положение ми причернява пред очите), но и стомашните са с нетипични симптоматика (без болка). Неяснотата, съмнението, че нещо много сериозно дебне зад ъгъла, ни завърта в порочен кръг.

Само изчитането на няколко книги на въпросния д-р Сарно, свали такова огромно напрежение, което дори не съм подозирала, че съществува, че вече съм абсолютно убедена, че причината за всичките ми проблеми е психосоматична. Дали ще вярваме или ще се страхуваме може да е ключово за крайния резултат.

# 404
  • Мнения: 296
Силвър Клод със сигурност може да има и психически проблеми. Много ясно че като ти е лошо и незнаеш какво ти е,ще се изплашиш. Но аз съм на мнение,че първо трябва да се потърси физическа причина и ако не се открие такава,да се търси психическа! Но има и едно НО! Зависи колко е кадърен лекаря,може и да не открие физическа причина,а да я има! Говоря от личен опит!

Общи условия

Активация на акаунт