Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 27 707
  • 490
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068

Тема 1
Тема 2

С пожелание за добро здраве Flowers Hibiscus

# 1
  • Мнения: 105
Здравейте!По препоръка от тук съм запазила час за д-р Савов отоневролог.Опитах да запазя при доц.Дорина Петрова ,но най-ранния свободен час е чак за 21.06.Имате ли мнение за отоневролог в ИСУЛ ?

# 2
  • Мнения: 269
Записвам се. Момичета, при вас симптомите постоянни ли са? Понеже съм чувала, че хората, които имат проблеми с вестибулара ги усещат няколко пъти годишно, а не са постоянно /замайването, заглъхването на ушите, ускорения пулс /

# 3
  • Мнения: 397
Периодично имам такива оплаквания, главно при рязко ставане , рязко изправяне или обръщане на тялото, при вдигане на главата нагоре. Доколкото знам, не се лекува, така че не правя трагедии.
Приемала към Гинко Билоба - добър ефект имах от него.

# 4
  • Мнения: 269
На мен много зле ми се отразява влизането в по - големи магазини, возенето в кола, ходенето.. Да кажем ако например шофирам и след като спра на някой светофар започвам да имам чувство за пропадане. Ако се возя извън града чувството е същото едно ужасно заглъхване на ушите...

# 5
  • Мнения: 819
Може ли да споделите как се справихте с пищенето на ушите? ММ е отново с лек световъртеж, пищят ушите.... Още март му изписаха Бетасерк, но не помогна.. много го изнервя и мъчи това пищене и ше съм благодарна, ако споделите.

# 6
  • Мнения: 269
Днес чух разговор между познати,единия от който е имал проблеми с вестибуларния апарат ,и се намешах ,и човека ми сподели ,че явно нашите лекари слагат безразборно диагнози за проблем с вестибулара,а той е минавал ЯМГ и куп други изследвания ,за да се установи,че наистина вестибулара е заболял.Също така сподели ,че лекарствата на месец са били много скъпи /трицифрена сума 200-300лв /,но окончателно се е оправил. Което мен специално много ме учуди.Защото наистина забелязвам,че всяка от нас пие лекарства за вестибулара,пък не се оправяме,странно..

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Днес чух разговор между познати,единия от който е имал проблеми с вестибуларния апарат ,и се намешах ,и човека ми сподели ,че явно нашите лекари слагат безразборно диагнози за проблем с вестибулара,а той е минавал ЯМГ и куп други изследвания ,за да се установи,че наистина вестибулара е заболял.Също така сподели ,че лекарствата на месец са били много скъпи /трицифрена сума 200-300лв /,но окончателно се е оправил. Което мен специално много ме учуди.Защото наистина забелязвам,че всяка от нас пие лекарства за вестибулара,пък не се оправяме,странно..
[/size]
Попитахте ли какви лекарства е взимал вашия познат?

# 8
  • Мнения: 26
Проблемите с вестибуларния апарат са, че ти си неуверен, незнаеш къде се намираш от психологична гледна точка, постави си целите и си ОК

# 9
  • Мнения: 269
Днес чух разговор между познати,единия от който е имал проблеми с вестибуларния апарат ,и се намешах ,и човека ми сподели ,че явно нашите лекари слагат безразборно диагнози за проблем с вестибулара,а той е минавал ЯМГ и куп други изследвания ,за да се установи,че наистина вестибулара е заболял.Също така сподели ,че лекарствата на месец са били много скъпи /трицифрена сума 200-300лв /,но окончателно се е оправил. Което мен специално много ме учуди.Защото наистина забелязвам,че всяка от нас пие лекарства за вестибулара,пък не се оправяме,странно..
[/size]
Попитахте ли какви лекарства е взимал вашия познат?

Бяха някакви с дълги имена и няколко,но тези дни ще попитам

Проблемите с вестибуларния апарат са, че ти си неуверен, незнаеш къде се намираш от психологична гледна точка, постави си целите и си ОК

Опитвам,но ми е трудно...Понякога не успявам да се закрепя на краката си..

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 11:35 от AnMary

# 10
  • Мнения: 295
Проблемите с вестибуларния апарат са, че ти си неуверен, незнаеш къде се намираш от психологична гледна точка, постави си целите и си ОК
В книгата на Луиз Хей утвърждението е: Чувствам се дълбико центрирана и спокойно в живота. Безопасно е да съм жива и щастлива.

Повтарях го месеци и нещата се подобриха доста. Просто сега като ще ми идва или като се промени изведнъж времето все още имам моментно замайване, по скоро като слабост. Май ще почна пак да го повтарям.

# 11
  • Мнения: 397
Днес чух разговор между познати,единия от който е имал проблеми с вестибуларния апарат ,и се намешах ,и човека ми сподели ,че явно нашите лекари слагат безразборно диагнози за проблем с вестибулара,а той е минавал ЯМГ и куп други изследвания ,за да се установи,че наистина вестибулара е заболял.Също така сподели ,че лекарствата на месец са били много скъпи /трицифрена сума 200-300лв /,но окончателно се е оправил. Което мен специално много ме учуди.Защото наистина забелязвам,че всяка от нас пие лекарства за вестибулара,пък не се оправяме,странно..

Много ще съм благодарна, ако може да питате за какви лекарства става въпрос.

# 12
  • Мнения: 806
Здравейте! Приемате ли нови членове?
От седмица съм със световъртеж,тъй като съм с ПА и ПР,в началото не обръщах особено внимание. Но преди дни не издържах,защото ми течеше и кръв от носа,отидох при ЛЛ,кръвното ми беше 120/95. Праща ме на кардиолог,тъй като преди време също имах проблеми с кръвно и най-вече сърцебиене. Пооправиха се нещата с времето,дори вече не пия лекарства.
Днес пусках изследвания-хормони,ПКК,желязо,магнезий,кр.захар.
Всичко е в норма. Другата седмица съм на кардиолог,най-вероятно за пореден път да се потвърди,че сърцето ми е здраво и т.н.
Ще търся невролог,в града няма отоневролог. В отделението УНГ правят изследвания за вестибуларния апарат.
Няма да описвам как се чувствам,вие най-добре ще разберете. Докато отида на лекар,ЛЛ изписа Бетасерк 16мг,1/2т и ако вдигна кръвно Дехидратин Нео пак 1/2т.
Взех си и Вертигохийл.
Най ме притеснява,че отиваме на почивка и ще пътувам.  Как ви се отразяват пътуванията на световъртежите?
Хубав следобед! Hug

# 13
  • Мнения: 295
Здравейте! Приемате ли нови членове?
От седмица съм със световъртеж,тъй като съм с ПА и ПР,в началото не обръщах особено внимание. Но преди дни не издържах,защото ми течеше и кръв от носа,отидох при ЛЛ,кръвното ми беше 120/95. Праща ме на кардиолог,тъй като преди време също имах проблеми с кръвно и най-вече сърцебиене. Пооправиха се нещата с времето,дори вече не пия лекарства.
Днес пусках изследвания-хормони,ПКК,желязо,магнезий,кр.захар.
Всичко е в норма. Другата седмица съм на кардиолог,най-вероятно за пореден път да се потвърди,че сърцето ми е здраво и т.н.
Ще търся невролог,в града няма отоневролог. В отделението УНГ правят изследвания за вестибуларния апарат.
Няма да описвам как се чувствам,вие най-добре ще разберете. Докато отида на лекар,ЛЛ изписа Бетасерк 16мг,1/2т и ако вдигна кръвно Дехидратин Нео пак 1/2т.
Взех си и Вертигохийл.
Най ме притеснява,че отиваме на почивка и ще пътувам.  Как ви се отразяват пътуванията на световъртежите?
Хубав следобед! Hug

Пиеш ли нещо ца ПР? Според мен проблемът ти е там, при мен така се оказа. Въпреки че ПА спряха ми се появи световъртеж на тяхно място. Иди при психиатър да ти направи една схема и ще изчезне. При мен така стана, но ми отне много време, защото не вярвах, че са свързани.

# 14
  • Мнения: 26
А също така е възможно да е от шипове във врата.

Общи условия

Активация на акаунт