Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 3

  • 28 087
  • 490
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 190
Сърбеж нямам. Но и на мен ми се сковава шията и сякаш целия гръбнак особено като слушам някой събеседник да ми говори неща които не ме интересуват. Т.е. При неприятни емоции... след като преминат се отпуска бавно и приятно.. но не знам на какво се дължи.. и не ми е хич приятен целия процес..

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Виждам, че по темата отдавна не е писано. Става дума за майка ми, която е на 70 години и от дълго време има проблеми с вестибуларния апарат, високо кръвно и шипове, които й създават проблеми, взети заедно. ПРеди година и половина направи една нощна криза с виене на свят, повръщане, "потъване" в легнало положение.В спешното я освестиха с няколко системи, предписаха й ноотропил и бетасерк. С тези лекарства тя се чувства като цяло доста добре. Като ги спре , пак казва, че й се вие свят, ухото й шуми, става превъзбудена, нервна, не търпи нищо около себе си, изобщо психиката й страда. Не може да намери като че ли нейният лекар. Невролог й предписа антидепресанти и нещо за епилептици, каза й да спре бетасерка. Не го направихме това, естествено. Отоневролог й каза, че бетасеркът е противопоказен на глаукомата й, даде й вертигикс. Именнно този вертигикс пише,  че е противопоказен на глаукома, а в описанието на бетасерка не пише такова нещо. Та в крайна сметка не сме доволни и от двамата. Искаме обстоен преглед и насоки бетасеркът колко време може да се пие, по каква схема да се спира и почва,. Тя се чувства добре от него, а трети лекар й предписва друго...

# 332
  • Мнения: 1
Момичета, има ли някой който се е избавил от това ужасно нещо. Страх ме е да се разхождам, да шофирам на Атлеверт съм, но няма ефект

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 586
lilia777777777 от колко време пиеш арлеверт? Трябва поне 1-2 седмици за да се натрупа. Ако не си ходила на отоневролог, отиди. Само той може да изпише адекватно лечение.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 262
Имаше едно момиче, което имаше от кристалчета във вътрешното ухо. Беше диагностицирана и лекарят й беше показал упражнения. Мисля, че се беше излекувала. Но ако все пак следи темата, искам да я попитам как се казва диагнозата на български и английски. И контакти с лекаря.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Имаше едно момиче, което имаше от кристалчета във вътрешното ухо. Беше диагностицирана и лекарят й беше показал упражнения. Мисля, че се беше излекувала. Но ако все пак следи темата, искам да я попитам как се казва диагнозата на български и английски. И контакти с лекаря.

Не съм това момиче, но в английските сайтове е:

Benign paroxysmal positional vertigo (BPPV)- Доброкачествен пароксизмален позиционен световъртеж

# 336
  • София
  • Мнения: 1 262
mimimibg, благодаря ти, това трябва да е.
Някой страда ли от това и дали прави упражнения?

# 337
  • Мнения: 269
Аз съм вече 3та година така-сковаване във врата,топли вълни,виене на свят,чувство за пропадане,заглъхване на ушите,сърбеж в ушите.
Ходила съм на многооо лекари ,включително на няколко отоневролога пих хапчета и всичко е без ефект...Отделно често ме обливат горещи вълни.Всеки ден съм така.Не излизам сама,не шофирам... Чувствам се зле,и постоянно се влошавам...
Ако някой има подобрение,или е намерил лек...моля да сподели...

# 338
  • Мнения: 315
Здравейте,
От известно време съм със замайване и днес за пръв път ходих при отоневролог. Ще направи допълнителни изследвания, но ми предписа Флунаризин. Малко ме стреснаха обаче описаните странични ефекти. Някой получавал ли е странични ефекти и помага ли наистина за замайването?

# 339
  • Мнения: 159
Ако симптомите са постоянни и от дълго време, значи има възпаление. При мен се оказа блокиране евстахиева тръба, когато тя е блокирана, балягането еъв стедното ухо се промения и това повлиява на работата на вестибуларния апарат. Ско искате да разберете дали имате дисфункция на евстахиеви тръби, си направете маневрата на валсалва.

# 340
  • Мнения: 269
Здравейте,как се прави тази маневра? Оправихте ли се?
Какви бяха симптомите ви и какви изследвания правихте ,докато се установи диагнозата при вас

Ако симптомите са постоянни и от дълго време, значи има възпаление. При мен се оказа блокиране евстахиева тръба, когато тя е блокирана, балягането еъв стедното ухо се промения и това повлиява на работата на вестибуларния апарат. Ско искате да разберете дали имате дисфункция на евстахиеви тръби, си направете маневрата на валсалва.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 19:29 от any_88

# 341
  • Мнения: 159
Със затворена уста и запушен нос се опитвате да вкарате въздух във евстахиевите тръби, при нормална проходимост трябва да чуете леко пукване в ухото, ако не го чуете , то значи евстахиевата тръба е блокирана. Ако чуете това пукване само във едното ухо , значи то е здраво а другото което не реагира е проблемно. Може да намерите допълнително информация във ютуб а също и в гугъл.

# 342
  • Мнения: 269
А вие оправихте ли се ,и лекар ли констатира състоянието ви? Ако да ,какъв?


Със затворена уста и запушен нос се опитвате да вкарате въздух във евстахиевите тръби, при нормална проходимост трябва да чуете леко пукване в ухото, ако не го чуете , то значи евстахиевата тръба е блокирана. Ако чуете това пукване само във едното ухо , значи то е здраво а другото което не реагира е проблемно. Може да намерите допълнително информация във ютуб а също и в гугъл.

# 343
  • Мнения: 159
Повечето лекари са боклуци за съжаление, трябва сама да се диагностицирате и евентуално те само да лекуват проблема, тази маневра за която ви говоря не е за лечение, тя е за диагностика на проблема, а иначе ако искате да имате диагнозата на хартия мисля че тимпанометрията при унг лекар ще ви е от полза. Лечението ще зависи от причината за дисфункцията на тръбата.

# 344
  • Мнения: 632
Здравейте, през последните месеци имах няколко епизода със замайване и болка и чувство за пълнота в ушите, мина време докато разбера, че било хипофункция на левия вестибуларвн апарат. Започнах Бетасерк и замайването почти веднага изчезна, болката също в началото, но месец след приема на Бетасерка пак започна чивството на пълнота в едното ухо заедно с лека болка. Нормално ли е това, уж беше изчезнало, защо се появи пак? Вие имате ли такива усещания в ушите или да ходя и на УНГ да търси друг проблем.

Общи условия

Активация на акаунт