Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 15

  • 27 126
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 288
[quote author=Недоволна link=topic=1114312.msg38767944#msg38767944 date=1558704
Фактът, че на тези години и при постоянни опити за справяне с ИР с различни режими не си се отървала от нея, означава, че храненето не е наред.
Например Елора вече няма ИР, Невена също, май и Бледолилава. По-точно зрели сирена и кашкавал не мисля, че създават проблеми. За разлика от всякакви храни с преобладаващи въглехидрати.

[/quote]
  Ако тези момичета започнат пак да ядат като мен пълнени чушки с ориз, картофи , боб, да пият вино, веднага ще вдигнат килата и пак ще трябва да отслабват.
  Разберете, има пълни хора, при които ВМ НВХ не действа. Действат си принципите на фитнес  инструкторите. И съм абсолютно сигурна, че ако човек с инсулинова резистентност ги спазва, ще отслабне и няма да си навреди. После, за поддържане на килограмите, може да се храни ВМ. Аз също смятам след като сваля последните килограми, да се върна към нисковъглехидратното хранене, но за отслабване то не ми помага.

# 526
  • Мнения: 7 856
А, заедно стигнахме до същността Simple Smile - картофите и ориза...
Отделно, както вече писаха, не са килограмите първопричината. Те са следствие, при това не при всички. Познавам диабетик тип две, който е слаб.
А за Елора и Бледолилава съм сигурна, че няма никога вече да ядат всеки ден картофи или ориз. Инцидентно вече могат да си го позволят. А и този начин на хранене НЕ е кратковременна диета за сваляне на килограми, а до живот, ако искаме да сме здрави.

# 527
  • Мнения: 288
А, заедно стигнахме до същността Simple Smile - картофите и ориза...
Отделно, както вече писаха, не са килограмите първопричината. Те са следствие, при това не при всички. Познавам диабетик тип две, който е слаб.
А за Елора и Бледолилава съм сигурна, че няма никога вече да ядат всеки ден картофи или ориз. Инцидентно вече могат да си го позволят. А и този начин на хранене НЕ е кратковременна диета за сваляне на килограми, а до живот, ако искаме да сме здрави.
    Оризът и картофите сами по себе си не са дяволът. Едно е да изядеш една чиния бял ориз, запържен в олио и пилешко бутче, друго е шепа кафяв ориз и пилешки гърди без мазнина.  Ти сметнала ли си колко въглехидрати има общо в 2 шепи варен кафяв ориз и един грейпфрут, че толкова категорично отричаш такова хранене. С него съм отслабвала не само след бременността, а и преди това- след неуспешно инвитро и неуспешна бременност, след депресия и тъпкане със шоколад за утеха бях стигнала 75 килограма. Отново с Майкъл Търмънд свалих 15 килограма, яйчниците ми се изчистиха от поликистозата, направих ново инвитро и беше успешно. И за момент не се чувствах гладна и ограничена.

# 528
  • Мнения: X
Господи,това е култово:
действат принципите на фитнес инструкторите
Съжалявам, но имам повече доверие на лекари.
Да не говоря,че много хора са в отлична форма без да са виждали през живота си фитнес инструктор

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 18:00 от Анонимен

# 529
  • Мнения: 12 801
То за инцидентно, аз и сега си ги позволявам тези храни, понякога. Просто не са ми част от ежедневното хранене. Случвало се е да не успея да си приготвя обяд за работа или да си забравя кутията с обяда сутринта. Тогава обядвам каквото може да се купи наоколо, което е предимно някакъв сандвич или нещо от сорта... ами не ми е добре с такава храна и това е. Явно съм се подобрила доста де, сравнително заситена оставам, не като преди само да ме разяждат, обаче по-малко енергия имам с въглехидратна храна и си я избягвам в общия случай.
Всички сме различни, разбира се. Човек докато не изпробва, няма как да знае при него кое как се отразява. Обаче пък потребителката писа че не й се получава при сегашното й хранене, значи най-вероятно не е подходящо за нея и трябва друг вариант. Аз също посочих изрично, че за мен се оказа подходящ НВ-ВМ режим и се радвам че е така. Наясно съм, че не е панацея, считам се за късметлийка че при мен стана толкова лесно.
Естествено че всеки говори на база собствените си наблюдения, то какво друго? Не знам да имаме в темата пишещ някой учен, правил проучвания с години и върху големи групи хора и прочие. Цитират се от време на време публикации по темата, всеки споделя каквото е открил и така.
Има и друго нещо, което обсъждахме по едно време. Отношението към това, което правим, също е важно. Ако започнем негативно настроени или изобщо не сме убедени, че това ще ни помогне, тогава каквато и диета да започнем... трудна работа, че и допълнително стрес носи цялото нещо. И много по-лесно се "подхлъзваме" и си намираме повод да не се придържаме към нея, много трудно се спазва режим така. Обаче ако човек има желание да пробва дадено нещо, може и да се изненада сам от себе си, не винаги е толкова трудно, колкото изглежда отначало и теми като тази са една огромна помощ.

# 530
  • Мнения: X
Глюкомерите са евтини, вече всеки може да си провери на него лично как му действат двете шепи ориз и трите картофа, бананът, ябълките и прочее.

# 531
  • Мнения: 18 542
Глюкомерите са евтини, вече всеки може да си провери на него лично как му действат двете шепи ориз и трите картофа, бананът, ябълките и прочее.
Добра идея + в тубата има един господин, който прави демонстрации как му се отразяват на захарта различни храни. На нисковъглехидратен режим е от години и е преборил диабет. Ако го намеря, ще го пусна. Доста интересно, ако не друго, се вижда че храни, които си мислим че са ок, се оказват не чак толкова.
Ето го https://www.youtube.com/channel/UCmKsQWqGmDPIWgrVqGYbc3w/videos
Аматьор е, но мен поне ми е интересно да го гледам.

# 532
  • Варна
  • Мнения: 448
Невена
Скрит текст:
Намерих аптека която да ми направи въпросния йод.Казаха ми ,че се казва калиев йодид и че се приема по схема, както и че помага при най -различни болежки .Обаче не се препоръчва при хипер функция на щз , аз съм с ТСХ 8.15 ,поне толкова беше март месец,това предполага, че съм с хипо , а не хипер функция , макар че ендото каза, че другите ми резултати са ок и дори не ми предписа лекарство за това .Нямам възможност към момента да го питам може или не може да пия йод .Мисля че ако съм с хипо дори е препоръчителен йода .Моля за твоето мнение , както и и на другите  момичета , разбира се .
Поставих в скрит текст ,защото май не е много по темата .

# 533
  • Мнения: 12 801
Глюкомерите едно на ръка че имат май към 20-тина процента отклонение (ако е така, при показание 5 това би могло да е всичко между 4 и 6 все пак), но и при човек с ИР е трудно да се каже нормалната захар с цената на колко инсулин е станала нормална... освен това гликемичен индекс и инсулинов индекс на храните са различни неща и човек ако ги сравни може да се поизненада. Повечето тук имаме проблем с инсулина, не с кръвната захар. То ако и захарта излезе извън контрол, нещата вече на диабет отиват, не само ИР. Познавам и не един и двама, които си ядат банички и вафли и се успокояват че кръвната им захар е нормална, значи всичко е наред.
За мен е по-практично за себе си да съдя дали дадена храна ме кара да огладнявам скоро след нея, дали ме прави вяла и без енергия и разни такива неща. Или пък се изключва дадена храна за известно време и се следи има ли разлика в общото състояние със/без нея.

# 534
  • Мнения: 176
Проблемът на зърнените храни като ориз и прочие не е само в съдържанието на въглехидрати, а поради много други причини, като структурата на самото зърно и защо не е добре да се храним със зърна. Който се интересува, да погледне клиповете и да прочете книгите на доктор Уилям Дейвис, който е кардиолог. Също така и клиповете на доктор Берг, и той има какво да каже за зърнените храни. Знам, че моята кардиоложка беше категорична никакви въглехидрати за ИР.

# 535
  • Мнения: 288
Господи,това е култово:
действат принципите на фитнес инструкторите
Съжалявам, но имам повече доверие на лекари.
Да не говоря,че много хора са в отлична форма без да са виждали през живота си фитнес инструктор
       Много малко лекари препоръчват ВМ НВХ. И ако предложиш на лекар да избере една от двете диети- ВМ или на Търмънд, познай коя ще хареса.  Така, сметнах въглехидратите на Търмънд- 200 грама грейпфрут- 16 грама въглен, 90 грама варен ориз- 20 гр. въглехидрати. Общо- 36 грама! Е, много ли е?
       Има фитнес инструктори, които си разбират от работата. Има диетолози, които не стават. Диетата на Майкъл Търмънд незаслужено е позабравена.
       Още веднъж- не съм против ВМ НВХ , но този режим на хранене не е единственият, който може да доведе до успешно и здравословно отслабване.
       

# 536
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
добре де, какво удоволствие ви доставя да влезете в единствената тема за "инсулинова резистентност и отслабване" и да започнете война с основните принципи на хранене при ИР?
не знам за другите, но мен частта правилно хранене при ИР ме интересува много по-силно от отслабването.
да, знам, че при правилно хранене ще дойде и отслабването. опитвам, нямам кой знае какви успехи, но по отношение инсулина имам намаление и съм доволна от това.

Скрит текст:
Господи,това е култово:
действат принципите на фитнес инструкторите
Съжалявам, но имам повече доверие на лекари.
Да не говоря,че много хора са в отлична форма без да са виждали през живота си фитнес инструктор
       Много малко лекари препоръчват ВМ НВХ. И ако предложиш на лекар да избере една от двете диети- ВМ или на Търмънд, познай коя ще хареса.  Така, сметнах въглехидратите на Търмънд- 200 грама грейпфрут- 16 грама въглен, 90 грама варен ориз- 20 гр. въглехидрати. Общо- 36 грама! Е, много ли е?
       Има фитнес инструктори, които си разбират от работата. Има диетолози, които не стават. Диетата на Майкъл Търмънд незаслужено е позабравена.
       Още веднъж- не съм против ВМ НВХ , но този режим на хранене не е единственият, който може да доведе до успешно и здравословно отслабване.
       

горното ме кара да мисля, че сте объркала темите.

# 537
  • Мнения: 176
Доколкото знам в тази тема не става въпрос само и единствено за отслабване, а за излекуване на ИР. Отслабването е един вид страничен ефект от прилагане на „лечението”.

# 538
  • Мнения: 18 542
Това ми прилича малко на въпроса наскоро дали може по малко захар в кафето. Пак бяха малко въглехидратите.  Tired

# 539
  • Мнения: 31 720
Доколкото знам в тази тема не става въпрос само и единствено за отслабване, а за излекуване на ИР. Отслабването е един вид страничен ефект от прилагане на „лечението”.

Тъй де.
Отслабването е част от излекуването.

Циана, когато отслабнеш с често ядене на ориз, хляб, картофи и излекуваш ИР, ела да се похвалиш и да представиш обременяване доказващо това Peace

Общи условия

Активация на акаунт