Защо се обиждат жените ...

  • 2 304
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Зависи от забележката.Имам приятелка, която винаги ме сваля на земята, или ми казва директно-днес изглеждаш ужасно-направи нещо.Вярвам и и не се обиждам.Има хора, които са ме виждали точно 3 пъти в живота си, но пускат коментар от сорта-абе много добре изглеждаш днес, ама малко да поотслабнеш...еми извинете,   някак си ми става криво-ами килограмите ако ми стоят от неуспешна бременност например-как ли се чувствам-не е до обида въобще даже, а до нещо много по-дълбоко.
Та зависи от кой точно е забележката и как точно е поднесена.
Иначе-познавам много суетни мъже-единя ми е шофьора в работата-като мадама се гледа на огледалото за обратно-на всеки светофар-не пропуска!Разпитва ме за магазини-типично по женски, за парфюми... LaughingМъж ми също предпочита да изглежда добре и с вайка, че е качил кила, но не се вманиячава.

# 16
  • Мнения: 2 978
Ами защото сме жени и такава ни е природата!!! Hug


И да съм с най- перфектното тяло, коса, лице и всичко, всичко..пак ще си знам само аз кусурите и пак ще се връзвам на някой ако ми каже, че съм еди каква си....!!!!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аба аз обичам някой да ми каже, че имам бримка на чорапогащника или разпран подгъв или че ми е разкопчан ципа, да се пооправя, да не ходя така цял ден. Не знам за вас, но аз редовно съм с "отворен дюкян" - от чист заплес.

# 18
  • Мнения: 5 539
Аз пък трета година пребивавам в този форум и не съм чула някоя потребителка да е казала на друга, че нещо не е наред във външността й Simple Smile Само аз веднъж казах на една от майките какво мисля реално за външния й вид, даже не казах собственото си мнение, а потвърдих нейното собствено и настана голЕм проблем, голЕма обида... Mr. Green
Обиждат се жени, които имат непреодолени комплекси и не умеят да се приемат такива, каквито са Peace

# 19
  • Мнения: 5 647
Ами защото сме жени и такава ни е природата!!! Hug


И да съм с най- перфектното тяло, коса, лице и всичко, всичко..пак ще си знам само аз кусурите и пак ще се връзвам на някой ако ми каже, че съм еди каква си....!!!!

Ти си го казала добре- природа.

# 20
  • Мнения: 1 150
Аз пък трета година пребивавам в този форум и не съм чула някоя потребителка да е казала на друга, че нещо не е наред във външността й Simple Smile

Просто си го пропуснала  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 899
На близки хора не се обиждам. А от мнението на не-близките не ми пука.
Засягането е въпрос на чувствителност и суета.
Друг е  въпросът, че никога, на никой, не бих направила забележка, бих си дала мнението само ако ми го искат. Всеки може да си ходи и да си прави каквото си иска.

# 22
тъй като името ми бе споменато в тема за хора с липса на самочувствие, ще трябва да се намеся.
Не виждам защо трябва да се коментира облеклото на една дама, стига да не си е облякла наопаки дрехата или да не е с огромно леке, за което не знае. Аман от модистки и разбирачки.
И аз смятам така. За мен е проява на лошо възпитание да се коментира нечий външен вид - примерно да ми каже някой абе ти надебеляла ли си, или пък нямаш ли други чорапи  Joy

# 23
  • Мнения: 1 462
стига да не си е облякла наопаки дрехата
Синът ми държи да си облича дрехите наопаки.  Проблем?

# 24
  • Мнения: 5 622

 Аз пък веднъж казах на Стар, след като я видях на улицата, че нещо не ми харесва, беше явно болна и подпухнала. БЯх свикнала да я виждам по-хубава обикновено. КАзах и, след което (бахме с мъжа ми), той ми каза, че съм можело да я обидя с това, което съм казала. А аз го направих не с лош умисъл, а защото по принцип тя не изглежда така. И после и се извиних, ама то след дъжд качулка....

Така, че жените се обиждат, не защото примерно им липсва самочувствие, а да речем от нетактичността на другите, които не им е работа да правят каквато и да е критика, пък било тя и градивна. Това са деликатни неща и понякога дори да го направиш с добро, не е ясно как ще бъде прието отсреща  Wink


Само на много близки хора може да се каже нещо такова, даже и да не е  сградивна насоченост.

В крайна сметка всеки иска да изглежда добре и няма да го зарадва ако разбере, че в очите на хората около него не е това, което му се иска  Peace

# 25
  • Мнения: 5 622
стига да не си е облякла наопаки дрехата
Синът ми държи да си облича дрехите наопаки.  Проблем?

Мъжът ми си беше забравил веднъж един етикет-лепенка на дрехата. Проблем?  Joy

# 26
  • Мнения: 7 914
Като все искаме да сме най- най- най-.. а някой ни сваля от пиедестала... Mr. Green Joy

има хора , които не искат да чуват и знаят лоши неща.. това е!

# 27
  • Мнения: 5 577

Аз пък трета година пребивавам в този форум и не съм чула някоя потребителка да е казала на друга, че нещо не е наред във външността й Simple Smile

 Peace Помисли си много, много пак ... самата ти си била действащо лице.

# 28
  • Мнения: 3 447
Съгласна съм с Франзела Калина. Ако имам бримка, леке или отворен дюкян, ще съм благодарна, ако някой ми каже. Ако съм на шопинг с приятелка, очаквам обективното й мнение и съм подготвена за отговори като "В тия дънки задникът ти изглежда като наковалня", или нещо подобно. Във всички останали случай намирам за проява на лош вкус да се правят забележки относно чуждата външност. И не мисля, че е проблем на ниско самочувствие. По-скоро изниква въпросът какво цели правещата забележките. Ако съм изморена, болна или нещастна и изглеждам зле, защо ми го казваш? Смяташ, че аз не го знам ли? Или твойта забележка ще ми помогне да изглеждам по-добре?

# 29
  • Мнения: 817
По-скоро липса на такова, ако питаш мен. Все пак ние жените сме суетни.
И аз така си мисля,че липсата на самочувствие ни кара да се обиждаме

Общи условия

Активация на акаунт