има ли судоку - манияци?

  • 3 465
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
За лека нощ или за разтоварване си решавам судоку Simple Smile

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Често решавам судоку. Но не мога да се начудя на себе си- като се знам как мразя цифрите, тази игричка просто ме грабна...

# 17
Не мога да не кажа тоя сайт за судоку. Има и 16x16. Е знам, че това е реклама, но не се сдържах Wink

# 18
  • Мнения: 1 959
О да решавам судокута даже си и купих електрона игра судоку.

# 19
  • Мнения: 6
http://www.puzzle-sudoku.net/

Този сайт е направен от един приятел. Подкрепете българското!!!
Има голямо разнообразие и класация.

Мен лично много ме изкефи: http://www.puzzle-loop.com/ Судокуто ми е скучно
Ако някои не разбере правилата ще помагам.

# 20
  • Мнения: 404
И аз да се включа в групата.  Обожавам судоко.  Веднъж намерих една жена на летището докато чаках самолет за Минеаполис и тя ми разкри как по-лесно да ги решавам.  От тогава съм цар, че и щерката се опитва да ги решава (3г. Joy) и ми краде принтваните пъзели и пише из тях безразборно числа.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 259
Издай, плийз, тайната как се решава по-лесно? Flutter Че аз доста си блъскам главата с тях. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 254
Страхотно развива мозъка. Направо го скъсвам, но откакто научих мъжо да го решава той стана по-голям майстор и за мен вече не остава, всичко той решава.
така сме и ние Laughing

# 23
  • Мнения: 603
и аз обичам да разпускам със судоку,наистина ме разтоварва

# 24
  • Мнения: 221
аз по едно време се бях зарибила страшно много и сега като ми попадне не му отказвам  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 404
Ами жената ми каза така: Избирам си един на ред на които има поне 4 цифри, желателно е да са 5.  Отстрани до реда си записвам липсващите цифри от този ред, и след това започвам да запълвам кутийките които са празни в реда, като за всяка кутийка гледам в съответния квадрат кои цифри има и в в другия ред в който кутийката участва (нали всяка кутийка е част от два реда един вертикален и един хоризонтален, както и от един цял квадрат).  Та аз си вървя по реда, и си записвам липсващите номера от него, и през цялото време сравнявам какво има в другия ред и в квадрата на кутийката.  Пример: ако вече имам числата 1, 3, 6, 7, 8, аз ще си запиша отстрани 2,4,5,9 и започвам да търся какви други числа вече имам в реда на първата празна кутийка, като гледам и в квадрата в който тя участва.

 http://www.puzzlechoice.com/pc/sudoku_hp1x.html


В първата кутийка от дясно на ляво ще запиша 9 защото в квадрата вече имам 4,5, а във вертикалния ред имам 2. И веднага задрасквам 9 отстрани, вече търся само 2,4,5.  Във следващата празна кутиика слагам само 5, защото 4 е във квадрата, а две във хоризонталния ред.  Задрасквам и 5, и остават само 2 и 4.  Този пример който съм дала е много лесен, но понякога се налага да запълня всички кутийки със по 2,3 и дори 4 числа и да търся нещо общо между тях докато се разплете.  Трябва много търпение и МОЛИВ и ГУМА.  Задължително!

# 26
  • Мнения: 352
aniji,каква е тази игра?От къде я купи,please.Колко броя има в нея?

# 27
# 28
  • Мнения: 352
DUSHICА, судокуто не се решава с молив и гума и налучкване.Аз бях започнала така в началото и доникъде не стигах.Решавах ги с часове.Това е игра на логиката.Ако до 2-3 мин. не си схванала как да я попълниш,вземаш по-лесна.

# 29
  • Мнения: 404
Къде и кога прочете че играя с налучкване, напротие, точно затова във всяка кутия пише всички възможни числа и след това започват да се самоизключват докато остане само едно.  Знаех че ще е трудно да обясня, но явно не си ме разбрала.  Както казах пиша отстрани на реда всички липсващи числа и след това запълвам кутиите с тях.  Като понякога с най-трудните пъзели се случва така че да се запълнят всички кутии с по 3 числа минимум и да се търси някъде развръзката.  Изобщо, ама изобщо не става дума за налучкване.  И да, решава се с гума и молив.

Общи условия

Активация на акаунт