Внимавайте с антицелулитните кремове!

  • 2 954
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 472
Ползвам такива продукти от няколко години с леки почивки между различните марки. Преди известно време ми се появи ето този проблем. В началото реших, че петната са от съчетание на по- чувствителна кожа и епилация. След известно ходене по мъките се оказа, че всъщност съм развила алергия към всякакви вариации на антицелулитни кремове Sad В момента на мазането няма никакъв проблем. При къпане, обаче те не са отмиват напълно. При епилация неотмитата част навлиза в порите и резултата е плачевен. И дерматоложката и алерголожката казаха, че въпросните продукти са доста агресивни и след едномесечно ползване е желателно да се почива минимум месец и половина два - нещо, което аз не знаех и си плесках смело всякакви такива нещица Sad Алеголожката каза, че този тип реакции са зачестили много и за това реших да пусна темата Rolling Eyes Подозирам, че има и други като мен, които често ползват антицелулитни продукти.
Сега ще трябва да си търся други помощни средства в борбата с целулита:(

# 1
  • Мнения: 3 034
Хубава информация, мерси, че я сподели !  Peace

# 2
  • Мнения: 2 125
Мерси за инфото.
И аз забелязвам някакъв обрив по дупето си (щото мажа и него с антицелулитен крем), но само там. По краката нищо. Ще спра да мажа задните части, за да проверя дали е от мазилото или от топлината newsm78

# 3
  • Мнения: 1 153
А каква марка кремове използваш Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 472
Ами всякакви дето се вика ooooh!
Галеник, Лиарак, Рок, Леокрема, Нивеа, Виши...... абе всичко изпробвах  Confused  Говорим за от горе долу 3 години насам. През зимата много рядко ползвам, но разпролетее ли се и до късна есен все с нещо си се цапоткам Money

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това за пореден път доказва,че козметиката е пълна с боклуци всякакви.Благодаря,че предупреди,че се бях засилила да купувам такъв крем.Май ще наблягаме на кафето,водата и спорта в борбата с целулита.

# 6
  • Мнения: 6 472
Това за пореден път доказва,че козметиката е пълна с боклуци всякакви.Благодаря,че предупреди,че се бях засилила да купувам такъв крем.Май ще наблягаме на кафето,водата и спорта в борбата с целулита.
Мисля, че много правилно си се ориентирала Grinning

Все пак, ако нямата вече изявена алергия към някоя от съставките, едва ли от една опаковка ще се появи проблем. Реакция може да има след примерно 2 месеца непрекъснато ползване на такива продукти.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От около месец се мацам с един крем на "Ейвън" и долу-горе оттогава взеха да ми се появяват червени болезнени пъпки по краката. Не са на местата, които мажа, но сигурно е възможно да са свързани newsm78... Много се чудих от какво са... ще взема да спра за малко с мазането!
Тенкс, Лулу!

# 8
  • Мнения: 7 914
А ! ? #Crazy
Какви стягащи кремове да ползваме тогава? newsm78

# 9
  • Мнения: 4 371
Преди време ходих на антицелулитни масажи и жената ми каза всяка вечер да се мажа с едно ледче. И наистина има ефект, но зимата не мога да го правя  cold

# 10
  • Мнения: 1 655
Аз преди 1-2 години установих, че съм алергична към антицелулитните кремове, но мислех че проблема е в мен. Получаваха се точно описаните от chokolina червени и болезнени пъпки.
Активна съставка на антицелулитните кремове е кофеина, бихте могли да опитате да търкате с утайка от кафе, дори мисля че имаше подобна тема тук.

# 11
  • Мнения: 293
систъра твърди, че масажа, било с етерично масло, било с най-просто бебешко олио, та интензивния масаж за 15 мин вечер много й бил повлиявал на целилита.. Ма тя е младо гадже, тежи 44 кг.. Но мерси, че сподели   bouquet Че и аз - зиме-лете - с мазилцата, вече ще почивам повече  Laughing

# 12
  • Мнения: 5 635
От ползваните досега кремове на Виши, Галеник, Ейвън, Леокрема и Нивея само на Виши пишеше в упътването да не се прилага повече от 1 месец. Той ми беше и най-ефикасен де. Но оттогава не прекалявам с мазането и винаги си правя почивка след едномесечно ползване. И без това една туба ми отива долу-горе за толкова време.

# 13
  • Мнения: 7 186
Сега ще трябва да си търся други помощни средства в борбата с целулита:(

Най- доброто средство е антицелулитния масаж, към него поне алергия няма да развиеш. Wink

# 14
  • Мнения: 200
Лулу много мерси за инфото  Hug, ще взема да направя почивка, че от пролетта не съм спряла да се мажа.

# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Според мен е и от прекалената СМЯНА на антицелулитни кремове... Кожата реагира понякога така, когато я ататукаваме с различни по вид активни съставки.

# 16
  • Мнения: 1 120
Luluto , благодаря ти , че сподели   bouquet
След като толкова много си се мазала, кажи имаше ли ефект от тези кремове? Или поне от кой си най-доволна?

# 17
  • Мнения: 1 546
Мерси за инфото!Аз да споделя,че от месец може би се мажа с антицелулитния на Нивеа и най-интересно е 4е ефект ИМА!Не че целулита ми е изчезнал,но значително намаля!Малко врьткам велото ама слаба работа!Ще се поклепотя още малко и ще направя почивка:)

# 18
  • Мнения: 88
Благодаря за информацията!Мисля , че е много полезна на всички.

# 19
  • Мнения: 212
Това има отношение преди всичко към декоративната козметика,но не пречи да получите малко предупредителна информация.
http://www.sofiaplus.bg/statii.php?id=1893
А че ни заливат с всякакви боклуци е повече от ясно.
И аз имам подобна алергия-сгъвките зад коленете и под дупето.Като спра да се мацотя-след 4-5 дни,нищо.

# 20
  • Мнения: 7 263
Знаех си аз - че няма да е без причина #2gunfire #2gunfire #2gunfire
То ако ставаше само с мазане всички да сме се стопили и да сме изчезнали вече.
Шегата настрана,  но от около седмица забелязах, че бедрата ми са покрити с дребни пъпчици - реших че е от ексфолирането с кафе, но дори не се сетих че може да е от антицелулитните мазила.
Ползвам АБДОШОК - на Биотерм за корема и за бедрата Леокрема.
това ми е втората опаковка на Леокремата - явно наистина трябва почивка #Crazy #Crazy #Crazy

# 21
  • Мнения: 5 476
Знаех си аз - че няма да е без причина #2gunfire #2gunfire #2gunfire
То ако ставаше само с мазане всички да сме се стопили и да сме изчезнали вече.

 Peace аз отдавна спрях да вярвам на чудеса...

# 22
  • Мнения: 3 835
Всъщност, проблемът е по-скоро в епилацията, отколкото от антицелулитните продукти, нали?

# 23
  • Мнения: 306
Аз не намирам връзка м/у антиC-лулитните мазила и епилацията,защото определено нямам косми по дупето!След епилация получавам подуване и обриви,но не използвам мазила против C-лулит!От време на време си правя масаж с МАСАЖЕН крем,проблеми -Нихт!А относно обривите е възможно да са от химикал,който се използва в различни кремове.Но едва ли проблема е в антицелулитните.Аз съм се обривала от бебешкия крем на Nivea,а когато бях бременна,мажех корема си с бебешкото олио на Penaten/имам доста чувствителна кожа/и получих невероятен обрив и сърбеж! Rolling EyesЗа това трябва да се намазва първо малък участък,ако няма проблем-да се продължи.Или при алерголог,но и там няма гаранция-трябва да се направят доста тестове,а това е  дълъг процес, и скъп при това.Толкова много съставки,а комбинациите м/у тях... ooooh!

# 24
  • Мнения: 666
 А полвам какви ли не мазила за целулит почти всички видове на пазара съм ги ползвала иобщо не правя почивки - просто нон стоп до сега да чукам на дърво от тях не съм се обривала

# 25
  • Мнения: 6 472
Всъщност, проблемът е по-скоро в епилацията, отколкото от антицелулитните продукти, нали?


Не, не е в епилацията. Просто тогава се проявява алергията, защото алергена навлиза в порите. Въпрос на време е да избие не само при епилация.

# 26
излишно си давате парите......казвам ви го 100 % , аз продължавам да мисля , че българските кремове са си най-хубави......., в момента се мажа с един , който за съжаление май не се намира навсякъде ...... значи 500 мл е  и съдържа - кафеин и витамин Е:) , за  7 лв и мога да ви кажа , че досега аз такъв ефект не съм виждала.......ползвала съм няколко крема ......, но това кремче наистина действа ....... жалко, че не е много разпространено ........ намалих обиколката на краката си, на дупето, също така свалих и в корема ........ и продължавам да свалям .......ако щете вярвайте.......за мен това е най-добрия антицелулитен крем Simple Smile обаче много се масажирам , синки ми излязоха Simple Smile

# 27
  • Мнения: 579
Сега ще трябва да си търся други помощни средства в борбата с целулита:(

Най- доброто средство е антицелулитния масаж, към него поне алергия няма да развиеш. Wink


Бих добавила и мнооого,мнооого вода. Grinning

# 28
  • Мнения: 294
Хубава информация, мерси, че я сподели !  Peace
мерси и от мен  bouquet

# 29
  • Мнения: 131
Аз ползвам вече трета туба на Нивеа - антицелулитния.И наистина целулита ми намаля. Аз и затова продължавам с него, обикновено пробвам един, след това друг и т.н. А и мисля, че за да има ефект, трябва да се мажеш поне 2 месеца. Естествено, ако кожата ти го понася.
А относно това че само с масаж не може да стане алергична реакция - не е вярно. Една моя позната ходи най-редовно на масажи и един прекрасен ден стана цялата на петна и рани. След лудо обикаляне по доктори се оказа, че масажистката и е предала някакви бактерии изпод ноктите си  Sick А не съм виждала масажистка с ръкавици да работи...

# 30
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря за информацията момичета   bouquet
Мислих след като родя да започвам, ама ..... newsm78 май ще изчакам

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз мисля, че масажите и редуването на топъл със студен душ помагат срещу целулита..........хомеопатията не лекува ли целулит?

# 32
  • София
  • Мнения: 570
излишно си давате парите......казвам ви го 100 % , аз продължавам да мисля , че българските кремове са си най-хубави......., в момента се мажа с един , който за съжаление май не се намира навсякъде ...... значи 500 мл е  и съдържа - кафеин и витамин Е:) , за  7 лв и мога да ви кажа , че досега аз такъв ефект не съм виждала.......ползвала съм няколко крема ......, но това кремче наистина действа ....... жалко, че не е много разпространено ........ намалих обиколката на краката си, на дупето, също така свалих и в корема ........ и продължавам да свалям .......ако щете вярвайте.......за мен това е най-добрия антицелулитен крем Simple Smile обаче много се масажирам , синки ми излязоха Simple Smile
Цитат на: mulatasabrosa
link=topic=111455.msg2254454#msg2254454 date=1156370622
излишно си давате парите......казвам ви го 100 % , аз продължавам да мисля , че българските кремове са си най-хубави......., в момента се мажа с един , който за съжаление май не се намира навсякъде ...... значи 500 мл е  и съдържа - кафеин и витамин Е:) , за  7 лв и мога да ви кажа , че досега аз такъв ефект не съм виждала.......ползвала съм няколко крема ......, но това кремче наистина действа ....... жалко, че не е много разпространено ........ намалих обиколката на краката си, на дупето, също така свалих и в корема ........ и продължавам да свалям .......ако щете вярвайте.......за мен това е най-добрия антицелулитен крем Simple Smile обаче много се масажирам , синки ми излязоха Simple Smile


Кой е този крем, от къде го купуваш? Кажи нещо повече.

# 33
  • Мнения: 545
Мерси за инфото!Аз да споделя,че от месец може би се мажа с антицелулитния на Нивеа и най-интересно е 4е ефект ИМА!Не че целулита ми е изчезнал,но значително намаля!........................

И при мен е така. Досега нищо не съм ползвала, т.е. за първи път си вземам подобна козметика. Проблеми с кожата нямам (поне засега). Комбинирам студено обливане+масаж+упражнения+повече ходене пеша (интензивно по възможност)+плодово-зеленчукова храна. Но ще си направя почивка от 1-2 месеца като свърши мазилото и после ще реша дали да продължа.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 654
Сега ще трябва да си търся други помощни средства в борбата с целулита:(

Най- доброто средство е антицелулитния масаж, към него поне алергия няма да развиеш. Wink

Моя приятелка отслабна значително по тоя начин- ходеше 2 пъти седмично на масаж по 1 час. За един месец имаше значителна промяна в кожата и килограмите. Освен че е с отслабващ, антицелулитен и релаксиращ ефект, това е мисля единствения начин "излишната"кожа да се прибере ефективно.

# 35
  • Мнения: 36 026
уф, че гадост!

Общи условия

Активация на акаунт