Шести клас 2018/2019 - тема 5

  • 21 276
  • 758
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035
Нашата поща:
Скрит текст:
nabor2005@abv.bg - парола на лични! Тук споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2005!

Списък на произведенията, които ще се включват в НВО, от 6ти и 7ми клас:

Скрит текст:
Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Л. Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Ив. Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (В. Ханчев)
 Из „Под игото“ (Ив.Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Хр. Смирненски)
 „Серафим“ (Й. Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)


Предишни теми
Предучилищна: 1, 2, 3
В очакване на първи клас: 1, 2, 3, 4
Първи клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Втори клас: 1, 2, 3
Трети клас: 1, 2
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1, 2, 3
Шести клас: 1, 2,3,4

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 13:31 от bubcheto15

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Благодаря за новата тема! Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Bubche, благодаря за новата тема!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 103
Благодаря!  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 581
Благодаря за новата тема bouquet

Да е жив и здрав рожденика!

Досега рових  да търся информация по следни казус:
Има ли право учител да откаже на ученик посещение до тоалетна?
Вчера , след като в бил първият звънец , на дъщеря ми й се е наложило да отиде до тоалетна. Спешно! Но предвид факта, че ще закъснее е изчакала учителката, за Дачиа й поиска разрешение и да избегне нанасяне на закъснение. Получила е отговор: ,,Ти луда ли си?! Нямам право да те пусна!"
Детето въпреки това , след отказа се е изстреляло до тоалетната. Върнала се и е разбрала, че има нанесено закъснение.
Всички други учители пускат децата при възникнала нужд,а само една определена учителка , не.
Въпрос на вътрешен правилник на училището ли е, и кой закон е щяла да наруши госпожата , пускайки детето до тоалетна? Другите учители нарушават ли закона като ги пускат ?
Ще проведа разговор с учителката, но преди това ми се ще д а съм наясно: има ли закон, който забранява учителите да пускат децата до тоалетна по време на час?

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 12:19 от Biserka_a

# 5
  • Мнения: 5 234
Включвам се, за да съм в час с новините около 6 клас. Simple Smile Още малко остана.
Непускането до тоалетна ме изненадва и притеснява.

# 6
  • Мнения: 6 918
Не мога да си представя да има нормативен документ, който забранява ходенето до тоалетна. Не съм срещала такава забрана, но не съм изчела и всички нормативни документи. Нека учителката да ви посочи на базата на кой член от правилник/наредба/закон е забранила ходене до тоалетна.

# 7
  • Мнения: 6 581
Досега търсих закон , който да забранява . Нищо не намирам. Все по- трудно ми е да разбера поведението на някои учители. А такова  като на тази учителка- отказвам да приема за нормално!

# 8
  • Мнения: 47 893
Защо не отнесеш въпроса към класен или зам. директор
Зависи колко ти се занимава де
Във вътрешния правилник погледна ли?
Забрана едва ли има, някакво регламентиране евентуално.

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 201
Не знам да се радвам ли, да не се ли радвам, предвид какво предстои, че му се вижда края на 6ти клас. Ще се опитам да се придържам към радостта.

bubcheto15, може ли да включиш в първия пост списъка с произведенията по БЕЛ - Литература за НВО, който Дидева ни сподели в миналата тема?
https://bg-mam.ma/p/1097830/38581929
Аз съм подготвила бъдещата седмокласничка, че трябва да научи стихотворенията наизуст през ваканцията. Уж е съгласна, но като знам как всичко е утре, се надявам се и Йонова да им каже да го направят.

# 10
  • Мнения: 6 581
Прочетох вътрешния правилник- не намерих такава точка, на която да се ,,опре,, учителктата. Класния е информиран за случая, не от кого да е , а от учителката. Оплакала се е , че детето не е изпълнило забраната й...Той е млад учител. За пръв път е класен  и той се чуди как да реагира.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15, може ли да включиш в първия пост списъка с произведенията по БЕЛ - Литература за НВО, който Дидева ни сподели в миналата тема?
https://bg-mam.ma/p/1097830/38581929
Готово!

# 12
  • Мнения: 47 893
Като е млад, му кажи, че ще повдигнеш въпроса пред зам. директор. Има достатъчно забрани да се унижават децата и да се пази достойнството и здравето им. Много мразя като ни се падне калпав класен.

# 13
  • софия
  • Мнения: 25 201
6ти и 7ми клас Blush Оправи го, че ще настане шум. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 14
  • София
  • Мнения: 4 035
Ох, даже мозъка ми отказва да приеме настъпването на 7ми клас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт