Постоянна умора, на какъв лекар трябва да отида?

  • 1 147
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Нова съм тук и се надявам да не се повтаря темата, която споделям.
От известно време се чувствам постоянно уморена, стряскам се насън, както и изпадам в нервни кризи, в които крещя и ставам неприятна за близките ми. На 29 години съм. Работя като детегледачка на две деца, едно бебе на 6 месеца и едно момиче на 2 години. Преди  около 2 седмица спрях да пия стимулотон, който приемах в продължение на 6 месеца предписан от психиатър, с диагноза депресия. От два-три месеца чувствам тази постоянна умора, ям постоянно, и сладко, и солено... Най-много ме притесняват тези нервни кризи, в които през целия ден си нямам доверие и живея с чувството, че ще избухна всеки момент. Може ли да ме посъветвате, ако сте изпадали в подобни състояния на какъв лекар трябва да отида, нужни ли е да си направя хормонални изследвания например...Иначе идния понеделник имам среща отново с психиатъра, който ми помогна с депресията ми.
Много благодаря!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При ендокринолог ходили ли сте скоро? При проблеми с жлезата депресиите са типични и се чувства умора.

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 16:08 от Глухарче

# 2
  • Мнения: 2 054
От това,  което описвате,  допускам че сте и пълничка. Добре е да изследвате кр. и инсулин (не се поема от здр.  каса) на гладно. Вероятно имате инсулинова резистентност. Инсулиновата резистентност влияе и на мозъка.

https://lechenie.bg/kak-zaharta-vliyae-na-mozaka-ni

Може да прочетете и първия пост на тази тема

https://m.bg-mamma.com/?topic=1114312

 На ендокринолог задължително.

# 3
  • Мнения: 399
Здравейте!
Нова съм тук и се надявам да не се повтаря темата, която споделям.
От известно време се чувствам постоянно уморена, стряскам се насън, както и изпадам в нервни кризи, в които крещя и ставам неприятна за близките ми. На 29 години съм. Работя като детегледачка на две деца, едно бебе на 6 месеца и едно момиче на 2 години. Преди  около 2 седмица спрях да пия стимулотон, който приемах в продължение на 6 месеца предписан от психиатър, с диагноза депресия. От два-три месеца чувствам тази постоянна умора, ям постоянно, и сладко, и солено... Най-много ме притесняват тези нервни кризи, в които през целия ден си нямам доверие и живея с чувството, че ще избухна всеки момент. Може ли да ме посъветвате, ако сте изпадали в подобни състояния на какъв лекар трябва да отида, нужни ли е да си направя хормонални изследвания например...Иначе идния понеделник имам среща отново с психиатъра, който ми помогна с депресията ми.
Много благодаря!!!

Както са ви написали вече, трябва да отидете на ендокринолог - да се изследват хормоните.  Аз имах много тежък ПМС години наред - буквално ставах друг човек, накрая се откри, че имам хормонален проблем. А бях ходила преди това на 2-3 ендокринолози, но не са ми изследвали всичките хормони. И така си влачих проблема години наред, вярвайки, че всичко ми е на "нервна почва". Докато попадна при лекар, който си обича професията. Сега се чувства чудесно и тези епизоди са просто лош спомен.
И нещо друго. Според мен спирането на антидепресант по неправилен начин е много глупаво решение - извинявайте за откровеността! Тези лекарства се спират много бавно в продължение на седмици. Внезапното спиране ви докарва още повече нервност, тревожност, избухливост, неспокоен сън и т.н.
Наистина, обърнете си внимание, млада жена сте, не бъдете небрежна към себе си!

# 4
  • Мнения: 1 030
Здравейте!
Нова съм тук и се надявам да не се повтаря темата, която споделям.
От известно време се чувствам постоянно уморена, стряскам се насън, както и изпадам в нервни кризи, в които крещя и ставам неприятна за близките ми. На 29 години съм. Работя като детегледачка на две деца, едно бебе на 6 месеца и едно момиче на 2 години. Преди  около 2 седмица спрях да пия стимулотон, който приемах в продължение на 6 месеца предписан от психиатър, с диагноза депресия. От два-три месеца чувствам тази постоянна умора, ям постоянно, и сладко, и солено... Най-много ме притесняват тези нервни кризи, в които през целия ден си нямам доверие и живея с чувството, че ще избухна всеки момент. Може ли да ме посъветвате, ако сте изпадали в подобни състояния на какъв лекар трябва да отида, нужни ли е да си направя хормонални изследвания например...Иначе идния понеделник имам среща отново с психиатъра, който ми помогна с депресията ми.
Много благодаря!!!

Както са ви написали вече, трябва да отидете на ендокринолог - да се изследват хормоните.  Аз имах много тежък ПМС години наред - буквално ставах друг човек, накрая се откри, че имам хормонален проблем. А бях ходила преди това на 2-3 ендокринолози, но не са ми изследвали всичките хормони. И така си влачих проблема години наред, вярвайки, че всичко ми е на "нервна почва". Докато попадна при лекар, който си обича професията. Сега се чувства чудесно и тези епизоди са просто лош спомен.
И нещо друго. Според мен спирането на антидепресант по неправилен начин е много глупаво решение - извинявайте за откровеността! Тези лекарства се спират много бавно в продължение на седмици. Внезапното спиране ви докарва още повече нервност, тревожност, избухливост, неспокоен сън и т.н.
Наистина, обърнете си внимание, млада жена сте, не бъдете небрежна към себе си!

Здравей. Би ли споделила при кой лекар ходиш?
И аз съм с ужасно ПМС, и все по-зле става. Преди година ходих на ендокринолог, изследвах и полови и щитовидни хормони. Уж в норма...да , ама не се чувствам човек преди и по време на цикъл.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За ПМС пийте вечерна иглика - прим ойл. Ще забравите болка в гърди, корем, неразположения и т. Н.

# 6
  • Мнения: 1 030
Аз пих, но на мен не ми подейства добре.
Но пък доста жени я хвалят, така че си е индивидуално.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох супер е. За мен е мехлем, дори като я спрях симптомите не са толкова силни.

# 8
  • Мнения: 1 030
Радвам се, че ти действа толкова добре.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт