Любители на кучета - 93

  • 23 881
  • 744
  •   1
Отговори
# 630
  • под тепетата
  • Мнения: 9 565
Ще участва я, има да изразходва незнамколкоси пилешки хапки с корнфлейкс, половин парче бисквитена торта с маскарпоне и  кафе с мляко!  Joy Другият път поканете и Швепса  Wink

# 631
  • Мнения: 2 947
Прекрасни муцуни 🤗
джуджи и аз за Ласи се сетих и ако той не яде гранули моите полски другарчета ще се зарадват на качествената гранула, че и за тях не мога да отделям средства за хубава храна. 🤗

# 632
  • София
  • Мнения: 2 958
Утре до обяд дано аминка каже дали ги иска, ако не... Сиви за теб са. Не е голямо количеството, но поне за два дни ще стигне.

# 633
  • София
  • Мнения: 9 850
Билянка, има 4 свободни бишкотки май. А еднооката маймунка си е точно това - една маймунка, която се чуди какво да сътвори. Пращат ни клипове често, та я виждам каква е шантава. Липсата на оче не й пречи въобще. Става много хубава муцунка Simple Smile
Ние пак сме обезкучени, но скоро ще си вземем едното гадинче вкъщи.
Ще поръчвам от зооплюс до края на седмицата. Ако някой иска нещо на ЛС до четвъртък на обяд може да ми пише.
Джу, честита ви титла Simple Smile не можах да дойда, ама трябваше да си видя муцуните след месец без тях...

# 634
  • Мнения: 3 072
Здравейте! Аз да разкажа за моето кученце - йоркито с треперенето.
До вчера си го имаше проблема, но в по-малка тежест.
Днес цял ден бяхме с него и се държа съвсем нормално - яде, игра си, не е треперил, нито е дишал тежко. Обаче току що влязох в банята да се къпя и той остана сам в хола и изпадна в ужас - тръгна да влиза при мен (а избягва банята, защото там се къпе), да трепери и да диша учестено. Като се замисля първата вечер, когато започна всичко, пак така стана - отидох в банята, остана сам и...
А пък предните дни,като тръгвах за работа, искаше да излиза с мен и почваше да трепери. Явно нещо го е стреснало докато е бил сам. Или е получил сковаване (ной на стресова основа пак получава сковаване и лек гърч, без да губи съзнание) или нещо навън. Май е чисто поведенчески проблема (слава Богу), но как да го оправим.
 Няма как да оставаме с него през деня, защото и двамата работим. Някой идеи как да процедирам?

# 635
  • Мнения: 22 867
KPP, би могло да е от някаква болка, вътрешни органи, стави, възпалени уши, може би лекар трябва да го види. Всъщност аз имам да дочитам непрочетено в темата, може и да си писала за лекар, но май и тая вечер няма да успея. Peace

# 636
  • Мнения: 3 072
KPP, би могло да е от някаква болка, вътрешни органи, стави, възпалени уши, може би лекар трябва да го види. Всъщност аз имам да дочитам непрочетено в темата, може и да си писала за лекар, но май и тая вечер няма да успея. Peace
Ох и аз вече не знам какво е. Водихме го, прегледа го и каза, че няма нищо притеснително. Отделно аз като получи пристъп, му меря температурата, сърдемна дейност и т.н и не виждам нищо притеснително. Не знам дали на невролог да го заведа или при кучешки треньор. Направо ми се плаче вече - хем защото не знам какво му е, хем защото супер много се притеснявам и натоварвам.
Иначе като ги прави тези пристъпи (скимтене,треперене и учестено дишане) го прави, за да ме накара да се лягаме (гледа ме в очите и ме води към спалнята). Като идем там и мигновено заспива и се успокоява. Интересно ми е само защо откачи като отидох да се къпя.

Не знам вече...на предела на нервите си съм. Препоръчайте ми добър невролог и треньор.

# 637
  • София
  • Мнения: 833
Josefin,много сладко си го докарала малкия плюшко,като го посрешеш и изсушиш,че бухне козината,като бръкнал в контакта.
КPP,това че гушкаш кучето в моменти на страх не е хубаво,така подхранваш страховете му и го поощряваш.
А какво да правя - да не му обръщам внимание?

Да игнорирай го.Просто се опитва да те работи както се казва .Пренебрежението е едно то най-големите наказания за кучето.Ако е влюбен  ще отшуми за няколко дни,а ако не искаш да страда най- сигурното е кастрация

# 638
  • Мнения: 2 433
Аз до колкото разбрах е кастриран, честно казано бих препоръчала второ мнение от вет, наистина е възможно да е чисто поведенческо, но не пречи да се подсигуриш, поне ти ще си по-спокойна.
Коте, тия двамата са като плюшени играчки.
Джуджи, честито на козичката, чакам снимки.

# 639
  • Мнения: 2 947
КРР направете му всякакви изследвания и прегледи за да сте сигурни, че няма здравословен проблем. Ако всички е чисто от към здраве, най-добре се консултирайте с треньор как да преодолеете стреса от раздяла.
Момичета, идват жегите и започват нашите мъки. Дунава приижда и нивото е необичайно високо за месеца (което означава, че нямаме излаз на хубав плаж и всичко е залято) и сериозно се замислям как да му организирам разходките за да предотвратим прегряване.
Иначе сутринта добре че имаше роса (а може и малко дъжд да е поваляш през нощта) и малко го охлаждане като се забие в треволяците.
Ето му я муцунката с безброй капчици:

# 640
  • Мнения: 10 818
Че кво и е на груминга - я каква брада и веждаци е отпрала Бека  Joy Дъл на съдийката са такива, а? Завижда, тя, завиждааа...
Брадата е на мода сега, тя съдийката не е в час с модата явно... Grinning

# 641
  • Мнения: 3 072
Проблемът е, че той е кастриран. Досега никога не се е държал по този начин (на 3 години е). Обаче пък не е и имал толкова близък контакт с други кучета. Сега живеем зад поляна, където всеки ден си играят поне 10 кучета, отделно и него извеждам там. Около нас всички са с кучета, на всеки етаж. Преди около месец пак беше така, заведох го на вет - нищо му няма. Аз и си виждам, че здравословно е добре, защото когато не е "откачен" си се държи съвсем нормално - играе си, яде, гони котки и т.н. Обаче в момента в който усети, че ще остане сам и откача. Днес сутринта още със събуждането ми разбра, че ще ходя на работа и се започна. Извадих го навън и започна да бяга и да не иска да се прибира (даже тичаше). После като се прибрахме малко се поуспокои. Приятелят ми казва, че е надушил женска и затова се държи така, но в същото време защо като вляза в банята и пак откача. Вече не знам какво да го правя. Довечера ще ходим в Добро хрумване. Ако не се оправи до седмица, ще говоря с треньор. Вие използвали ли сте услуги на треньор?

# 642
  • Мнения: 2 433
Щом е кастриран, не трябва да го вълнуват женски. Да, може да иска да играе с други кучета, но пък чак да притреперва..
Аз съм се сблъсквала със страх от раздяла, по-старите момичета може би помнят, при нас се изразяваше в страшни разрушения, а когато се прибирахме я заварвахме да седи със свити уши и да трепери цялата (на фона на дунапрен и избушени играчки/възглавници).
Възможно е да е поведенческо, прочети долното, аз така се справих, наистина статията е полезна. Не мога да дам съвет за треньор.

# 643
  • Мнения: 10 818
Утре до обяд дано аминка каже дали ги иска, ако не... Сиви за теб са. Не е голямо количеството, но поне за два дни ще стигне.

Благодарности от мен, че сте се сетили за Ласи! Той, обаче, наистина отбягва гранулите. Имам и аз един 7 кг. чувал от кауфланд уж с 20% месо - стои си... И накиснати с бульон не ги яде. От гранулите яде от меките лидълски. Така че, наистина, по-добре да отидат за другарите на Сиви. Simple Smile

Тонка, ние с вас на една дата празнуваме рд. Simple Smile Наздраве на всички Близнаци!

# 644
  • София
  • Мнения: 833
KPP,щом е кастриран значи не би трябвало да се вълнува от женски.Прави ли поразии докато ви няма ? така описано наистина звучи като страх от изоставяне-оставяй му твоя дрешка като излизаш,пробвай да излизаш за по 5-10 минути ,оставяш го сам и като се върнеш ако всичко е наред награждаваш,като постепенно увеличаваш времето,освен това преди излизане го игнорирай,никакво говорене мили думи и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт