Любители на кучета - 93

  • 23 743
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А как така, чак на 3 г. е развил страх от изоставяне? Кога го кастрирахте?

# 646
  • Мнения: 2 934
Кастриран е още, когато беше на 6 месеца. Иначе и за мен е необяснимо как го е развил този страх (ако изобщо е това). От малък е свикнал, че ходим на работа и никога не е имал проблем да остава сам вкъщи. През това време спи. Сега иначе не прави поразии, докато е сам.

Не знам дали има общо но - беше миналия понеделник на грууминг и там нали остава сам, с жената която го подстригва. Стоя с нея 2 часа, само в началото леко трепереше, но когато отидохме да го вземем беше супер спокоен и даже се беше сприятелил с нея. След това на следващия ден се държеше малко странно (не си изяждаше яденете сутрин), но след това не е имал проблеми и го хапваше вечерта. И на по-следващия ден пак - само не яде сутринта и после си беше ок. След това (на втория ден след подстрижката), сутринта в 5 часа се наложи инцидентно да излезем навън и не му казахме нищо, но като се върнахме беше спокоен. И вече на следващия ден вечерта приятеля ми си легна да спи, аз влязох в банята да се къпя и той започна да лае, бутна вратата, влезе вътре (а той избягва, защото мрази да се къпе) и започна да трепери и да диша учестено. И от тогава не е спрял. Само вчера, като бяхме цял ден удома си беше напълно нормално куче, докато не влязох да се къпя и пак откачи. Тази сутрин още като ми звънна алармата започна. Извадих го навън и започна да ми бяга и да не иска да се прибира. И после като го прибрах се поуспокои и аз тръгнах.

И другото - постоянно иска да излиза навън. Аз се консултирах с док, която го кастрира и тя каза, че е въпреки че няма тестиси, е възможно да му въздействат феромоните на женските и затова да се побърква. Ще пробвам и довечера това с постепенното излизане...

Успокоявам се, че в събота ще ходи при майка ми, в къщата в която отрасна (до 1-годишна възраст) и там му е много спокойно. Ще го оставя там с нея и сестра ми, докато се успокои и дано след това е забравил, след като се върне в София.

# 647
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Учестеното дишане и треперенето може и да кардиологичен проблем. Проверете му и сърцето.

# 648
  • Мнения: 2 934
Да, всичко сме проверили,здрав е.

# 649
  • София
  • Мнения: 9 850
Да, всичко сме проверили,здрав е.
В такъв случай търсете треньор. Поведенчески проблем е. Но само ако сте сигурни, че е здрав.

# 650
  • Мнения: 2 934
Преди малко се свързах с треньор. Обясних му всичко, каза че случая изглежда много специфичен. Според мен е просто страх от изоставяне или пък е надушил някоя женска. За здравословното му състояние (физическо) не се притеснявам, защото освен прегледите, има и други признаци, че е добре - това, че се сържи като нормално, здраво куче, когато сме си вкъщи всички и е на неговото. Благодаря на Хибискус за линкът, който ми даде и по описанията там на поведението на такова куче, отговаря на поведенчески проблем. Сега съм решила да сложа телефон през деня да го записва да видим дали докато е сам лае. Обаче съседи не са се оплакали (а сме врата до врата), нито прави поражения. Като се прибере приятеля ми, той казва, че се опитва да започне да трепери, но като види, че той не му обръща внимание и спира и си е нормален. Обаче прибера ли се аз и се започва якото лашкане и дишане. Според мен ме манипулира, защото знае, че като се държи така, аз ще стоя с него и ще правя каквото иска (да го гушкам и да му обръщам внимание). Затова от тази вечер съм решила - пълен игнор като се прибера, ако започне да трепери пак игнор и като се успокои - давам наградки и ще се опитам да направя това с постепенното излизане.

# 651
  • Мнения: 2 921
KPP действай тогава по намисления план и в един момент ще разбере, че номерата му няма да минат. Големи манипулатори са тия четирикраки. Веднага усещат къде им минават глезотиите.
Днес боядисвахме малко врати и каси на селската къща и Макс нали ми е залепен за дупарата, та и той вътре с нас. Вивата пък нали си му е майка и баща Макс, та и тя там. Като започнаха една игра и борба.. големи сладури са ми:



# 652
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Разкошна е станала Вивито, какво мъничко кутренце беше.
Помагали са ти диванетата. Heart
Миналото лято като правихме ремонт вкъщи, аз боядисвах терасата и на Еро целия нос беше в зелено, да не остане назад, навсякъде го вре.

# 653
  • Мнения: 5 604
Разпознавате ли се Simple Smile
Скрит текст:

# 654
  • София
  • Мнения: 9 850
Определено Simple Smile
Та аз моята храна не чета етикета почти, обаче на тяхната мога да ги рецитирам понякога Simple Smile

# 655
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Да ви разсмея малко. Оставихме малката вкъщи с племенницата, да я гледа. И по едно време дошло гаджето ѝ. Прибирам се, отварям вратата на стаята, в която са и Ерос веднага се качи при момчето, не мога да смогна да кажа Не. И Еро вдигна крак и го опика целия. Горкото момче, цялото в пикня. Те нали имат френчи и нашия сигурно се е почувствал застрашен и решил да пази територия. Joy

Бяхме на кино, да гледаме Кучешки живот 2. Бяхме сами в киното, така че си поревахме достойно.

И сега най-после тръгваме за село, че от суматии време говоря. Ще бягаме и дивеем на воля, надявам се да има препикани само дървета, без хора...

# 656
  • София
  • Мнения: 2 958
Хаххахаха, на чужд гръб смеха ще е дружен. Горкото момче. Изпрахте ли го поне? Ерос да запази тези си качества за пубертета на малката. Нашия татко би се радвал на такъв съпорт Joy Сега се кара на Бека, че едно гадже не можела да уплаши Joy

# 657
  • Мнения: X
Някой да знае малко повече за -5 – 15 юли – Европейска седмица на кинологията гр. Бургас - търсих в интернет обаче не намерих нищо.

# 658
  • Мнения: 2 921
Така се пазят девойки.. той Ерос си знае 😁 Да видим ше припари ли пак да дойде младежа. 😂
Макс веднъж само препика един приятел в парка, ама той даже не разбра докато не му казах. 🤪
Вчера като ходих в полето видях, че се е появило ново куче при Джина и Бък - женска, дребна, със следи от каишка на врата. Днес отивам сутринта и хоп още едно, отново женско, но дългокрако и младо все още. Ей ги и тия душици изхвърлени в нищото:


Издирвам им домове, като края на седмицата чакам да ми кажат дали ще приютят дребната женска от първата снимка. Стискайте палци да успея да ги задомя, че хората от поморната станция да не се чудят какво да ги правят. И на тях им е жал за тях и за сега ще стоят там, като ги помолих и те да разпитат из селата дали някой не иска куче.

# 659
  • Мнения: 1 804
Оле, Сиви, златно сърце имаш Yellow Heart Дано да успееш да задомиш тези душички! 

Дес, разсмях се от сърце на "чуждото нещастие" Laughing Дано да не ви се сърди гаджето.
Аз днес видях женско куче да вдига крак докато пикае. Rolling Eyes
А наш'та коза /Джудж, извинявай, не искам да ви присвоявам прякора, но в случая ни е точно на място/ днес яде липов цвят. Animal Goat

Сийроуз къде се губи? А Естела? Добре ли сте, момичета?

Общи условия

Активация на акаунт