Някой знае ли какво стана с Приватизационните фондове

  • 5 473
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Първите си бонове /зелената книжка/ купих акции към Софарма мисля че беше и за бонове за 500 лв като ги продадох получих 800 щд.

Вторите едно малко листче - отидох и от Агенцията по приватизация, мисля че се казваше на Аксаков, та от там си взех разписката за боновете и с нея отидох в банката и си ги продадох и
с комисионни с всичко взех 120 лв чисти. Продадох ги чрез банка.

Но тези на баща ми, който е почина 2001 г. Баща ми е дал пълномощно на някакъв, но го е дал 2003 година. Та този въпросния му ги е купил. Има заведена преписка в полицията и такива    били хиляди забравих точната цифра. Та тези около х хиляди души 2003 са станали от гроба и са дали на тези двама пълномощно. Та според вас има ли вътрешен човек държавни служители, които са замесени.

А за да проверим ни искаха удостоверения за наследници. Питаха ни за какво ги търсим, като щяло повече да ни излезе да ги продадем. Аз им обясних, че съм си направила сметка и би трябвало да получим поне сто лева.
(
Та търсете си ги дано да не сте забравили, че сте дали пълномощно на някой.

Иначе ако имате вече акции за предприятие отивате и проверявате акция за колко се търгува и тогава решавате да продадете. Мисля, че и в Интернет може да проверите.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Миналата година ги продадох акциите си в Шкода фаворит и една акция се котираше по около 8 лв, ако не се лъжа. Абе взех към 250 лв, все нещо си е. Баща ми ходи да се разправя обаче за целта. Някъде около св.Неделя в центъра имало борса, която се занимава с това. Много зависи към кой фонд си обаче, защото има фондове, на които акциите им се котират по някакви си стотинки. Бих моглада да питам баща ми и да ти рекна по подробно къде е това чудо.

Айде ако не те затруднява... само адреса... да ида да ги питам.... Ама в Шкода добри пари си взела... като си спомня, че аз като студентка си взех книжката боновата и не съм давала пари....

Благодаря ти!

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Хубаво де.. ми аз мога ли при един посредник да си продам акциите от 3 фонда... щото в този линк http://www.rabotnik.hit.bg/holding.htm срещу фондовете пише инвестиционен посредник еди кой си. Та трябва ли да ходя при всеки за съответния фонд?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И моите акции са в "Акционер Фаворит". Първата и втората година ми дадоха някакви дивиденти, но после (проверявах!) - нищо. И на мен ми е интересно какво мога да направя с тях.

# 19
  • Мнения: 0
http://www.fsc.bg/- ето от тук ще намерите информация

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Миналата година ги продадох акциите си в Шкода фаворит и една акция се котираше по около 8 лв, ако не се лъжа. Абе взех към 250 лв, все нещо си е. Баща ми ходи да се разправя обаче за целта. Някъде около св.Неделя в центъра имало борса, която се занимава с това. Много зависи към кой фонд си обаче, защото има фондове, на които акциите им се котират по някакви си стотинки. Бих моглада да питам баща ми и да ти рекна по подробно къде е това чудо.

Айде ако не те затруднява... само адреса... да ида да ги питам.... Ама в Шкода добри пари си взела... като си спомня, че аз като студентка си взех книжката боновата и не съм давала пари....

Благодаря ти!

Ще го питам и по късно ще пиша, може и утре да е, защото аз вече съм във Варна, а той си е в София.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ваче, би трябвало да имаш 125 акции на Индустриален холдинг България /бивш ПФ България/. Можеш да ги продадеш във всеки клон на банка Алианц България. Движат се около 3,80-4лв. за акция. Моите ги продадох на 3,90;мъжовите  - на 3,83, а на мама и тати - на 3,85. Трябва да си носиш Депозитарната разписка и лична карта. Парите ги изплащат след 7 дни.
Поздравления за избора на фонд, поне паричките ще свършат работа.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Миналата година ги продадох акциите си в Шкода фаворит и една акция се котираше по около 8 лв, ако не се лъжа. Абе взех към 250 лв, все нещо си е. Баща ми ходи да се разправя обаче за целта. Някъде около св.Неделя в центъра имало борса, която се занимава с това. Много зависи към кой фонд си обаче, защото има фондове, на които акциите им се котират по някакви си стотинки. Бих моглада да питам баща ми и да ти рекна по подробно къде е това чудо.

Айде ако не те затруднява... само адреса... да ида да ги питам.... Ама в Шкода добри пари си взела... като си спомня, че аз като студентка си взех книжката боновата и не съм давала пари....       

Благодаря ти!

Ще го питам и по късно ще пиша, може и утре да е, защото аз вече съм във Варна, а той си е в София.




До долкото знам за тях може да се провери ъгъла бул Цар Борис трети и Димитър Несторов сега Гешов. Когато се купуваха там им беше централата, а сега до колкото знам е някъде другаде, но от там ще Ви упътят. Магазин Шкода

# 23
  • Мнения: 2 332
Ваче, би трябвало да имаш 125 акции на Индустриален холдинг България /бивш ПФ България/. Можеш да ги продадеш във всеки клон на банка Алианц България. Движат се около 3,80-4лв. за акция. Моите ги продадох на 3,90;мъжовите  - на 3,83, а на мама и тати - на 3,85. Трябва да си носиш Депозитарната разписка и лична карта. Парите ги изплащат след 7 дни.
Поздравления за избора на фонд, поне паричките ще свършат работа.

Невероятно полезна информация! Благодаря за което!   bouquet

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Мога да кажа от съвсем пресен опит. В понеделник си ги продадох акциите в "Булстрад" чрез финансов посредник. Носиш си депозитарната разписка и личната карта и те вече ти казват дали се продават акциите и на каква цена. Парите се вземат след 3 дни. Ето тук мижеш да провериш
http://www.bse-sofia.bg/index.php?page=Trading+session+results&a … 70cd97fc1e2acd4af

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, би трябвало да имаш 125 акции на Индустриален холдинг България /бивш ПФ България/. Можеш да ги продадеш във всеки клон на банка Алианц България. Движат се около 3,80-4лв. за акция. Моите ги продадох на 3,90;мъжовите  - на 3,83, а на мама и тати - на 3,85. Трябва да си носиш Депозитарната разписка и лична карта. Парите ги изплащат след 7 дни.
Поздравления за избора на фонд, поне паричките ще свършат работа.

Еййй, мерси!!!! Ще проверя!!!!!
Аз имах 10 акции.... на първата година дадоха по 4 на всяка акция... сега имам 50 акции... И това е добра сума!

# 26
  • Мнения: 1 462
Май имам няколко акции на "Северкооп гъмза холдинг".  Обаче като гледам как им вървят акциите, май не съм направил много удачен избор, а? newsm62

Хей тук може да проверявате различните котировки:

http://www.econ.bg/capital.html

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
Ще го питам и по късно ще пиша, може и утре да е, защото аз вече съм във Варна, а той си е в София.

Ей, благодаря ти!!! Не искам да те тормозя  Wink, когато можеш! Аз не бързам...  Grinning

# 28
  • Мнения: 2 332
Май имам няколко акции на "Северкооп гъмза холдинг".  Обаче като гледам как им вървят акциите, май не съм направил много удачен избор, а? newsm62

Недей плака - има и по-зле  Mr. Green.

# 29
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Нещо невиждам за Българо Холандският приватизационен фонд? Някой знае ли нещо?

Общи условия

Активация на акаунт