Бебето ми се напъва постоянно

  • 11 060
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте, не знам дали има подобна тема, ако има се извинявам. Проблема е следния. Давам на бебето ни от 1 седмица някъде, капки за колики, и до колкото я гледам не я боли коремчето, колкото и да къркори, но се напъва страшно много и чак понякога започва да реве от това. Докато спи скимти и се напъва и започна един рев и като я надникна тя все още е заспала. Не знам как да й помогна. Можете ли да ми кажете някакво решение на проблема. Сменям наакани памперси при всяко ядене (яде на 3 часа) понякога има бая ако, понякога много малко. Забравих и да отбележа, бебчето ни е на кърма.

# 1
  • Мнения: 813
 На мен ми звучи точно като колики Simple Smile така се напъват, все едно ще иззакат най-големия камък, а пък то едноо

# 2
  • Мнения: 177
На мен ми звучи точно като колики Simple Smile така се напъват, все едно ще иззакат най-големия камък, а пък то едноо
Би трябвало да и разминават от капките, но явно не. Дано скоро й мине, че ми е много жал като плачка. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 28 563
И на мен ми приличат на колики.
Универсален лек няма. Във форума има много теми за коликите, прегледайте ги и пробвайте един по един съветите в тях.

# 4
  • Мнения: 301
Колики са, дано да отшумят скоро. Капките не винаги помагат, за съжаление.

# 5
  • Мнения: 177
И на мен ми приличат на колики.
Универсален лек няма. Във форума има много теми за коликите, прегледайте ги и пробвайте един по един съветите в тях.
Ще прегледам да видя, какво пише. Благодаря!

Колики са, дано да отшумят скоро. Капките не винаги помагат, за съжаление.
Еми ние й даваме капки от седмица някъде и поне вече не реве много, но си остава скимтенето и припискването по време на напъваниците й. :\

Последна редакция: чт, 09 май 2019, 21:56 от AnMary

# 6
  • Мнения: 301
Понякога ги облекчава лежането по коремче, както и нещо топличко там. Иначе си е период, но за всяко бебе е различно Simple Smile

# 7
  • Мнения: 177
Понякога ги облекчава лежането по коремче, както и нещо топличко там. Иначе си е период, но за всяко бебе е различно Simple Smile
Дам , така е. На мен ми казаха, че ако не реве та да посинява чак и да не може да спи, да не давам капки, че само му затормозявам коремчето.

# 8
  • Мнения: 301
В един момент има привикване към капките и вече не действат много ефикасно. Аз давах периодично,  но при нас също беше по-скоро примрънкване и приплакване.
Сетих се, че и чайчетата за бебенца също ги облекчават донякъде.

# 9
  • Мнения: 1 418
Колики, при нас беше същото, мина до 3тия месец.

# 10
  • Мнения: 177
В един момент има привикване към капките и вече не действат много ефикасно. Аз давах периодично,  но при нас също беше по-скоро примрънкване и приплакване.
Сетих се, че и чайчетата за бебенца също ги облекчават донякъде.

Дам, ще потърся и чайчета. Благодаря за идеята!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 395
Щом сте на кърма, по-добре чая да го пие мама, а не бебе. Първо че може да попречи на кърменето, второ че ползването на шише може да ви докара нови газове и колики.
Пробвайте различни видове капки, ако е много тежко. Период е, тежко е, но до 3-4 месечна възраст ще отмине. Носенето по корем върху ръката ви също доста помага.
Можете да опитате да изключите млечните продукти от менюто си и да видите дали има подобрение.

# 12
  • Мнения: 1 872
Капките за колики помагат колкото баячките и хомеопатията - т.е. никак. Възможно е напъването да е и от капките със Симетикон (Лефакс например), които запичат.

# 13
  • Мнения: 502
Единственото, което ни помогна на нас беше Биогаята. Другите толкова го запичаха, че започваше да плаче не от колики, а от това, че напъва, а нищо не може да извади. Имай предвид, че тя е с натрупване и започва да действа след около 5-7 дни.

# 14
  • Мнения: 177
Щом сте на кърма, по-добре чая да го пие мама, а не бебе. Първо че може да попречи на кърменето, второ че ползването на шише може да ви докара нови газове и колики.
Пробвайте различни видове капки, ако е много тежко. Период е, тежко е, но до 3-4 месечна възраст ще отмине. Носенето по корем върху ръката ви също доста помага.
Можете да опитате да изключите млечните продукти от менюто си и да видите дали има подобрение.

Аз пия чай за кърмачки, давам и преди всяко ядене капки, които ми казаха да разреждам с малко кърма. Та всеки път се цедя по - малко , та да и разредя капките и да й ги дам. Но май по - скоро я запичат тези капки. Не реве толкова от корем, колкото като почне да се напъва и не може да изкара нищичко. Става червена на доматче и гледа жално.

Общи условия

Активация на акаунт