ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 4

  • 18 841
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 989
Ние мислим да отидем, хем детето ще е доволно, хем ние. Само всичко да е наред до тогава!
Но ние по принцип ходим раничко на плаж и не стоим в жегите.

# 286
  • Мнения: 3 235
Като си помисля, че ако кърмя следващото лято надали ще видя плаж лошо ми става.
А защо кърменето ти пречи на плажуването?

# 287
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,и аз се записвам във вашата темичка с термин 15.10.Имам си две сладурчета в коремчето(момиченце и момченце) Hug Blush

# 288
  • Мнения: 63
Като си помисля, че ако кърмя следващото лято надали ще видя плаж лошо ми става.
А защо кърменето ти пречи на плажуването?
    Обичам да ходя в жегите, а с бебе или малко дете няма как да се изтипосам в 14часа на плажа.😁 Не мога и да го оставя на родителите ми, защото ако кърмя ще е на поискване. При отбито вече дете съм оставяла каката на бабите и газ на плажа. Но каката е родена април и беше най-ревливото бебе, което съм виждала. Беше немислимо да я оставя на бабите и плажът го гледах отдалече. 😁😁

# 289
  • Мнения: 735
Здравейте момичета,и аз се записвам във вашата темичка с термин 15.10.Имам си две сладурчета в коремчето(момиченце и момченце) Hug Blush
Добре дошка при нас! До тук близначетата ни бяха все момченца. Ти ще разнообразиш отбора! 😍 Лека бременност!

# 290
  • Мнения: 95
Още близначетаа, супер 😍😍😍
Честито! Добре дошла и лека бременност!

# 291
  • Мнения: 43
Благодаря за топлия прием Flowers HibiscusИ аз като повечето от вас имам придърпвания ту от ляво ,ту от дясно,а от една седмица и стягания на корема.Пия една шепа хапчета(витамини Елевит,но шпа,магнерот,желязо,даже си имам и вагинално утрогестан от самото начало тъй като съм ин витро),изобщо аптеката е пълна Grinning Имам чувството че коремчето ми расте всеки ден,до тук съм 8кг нагоре.От 49кг за 5 месеца на 57кг,незнам много ли е-малко ли е,но каквото е ,важното е бебчетата да са добре Blush В момента е 3 часа-станах до тоалетна и сега няма заспиване.И вие ли сте така?

# 292
  • Мнения: 735
Ох, и аз съм будна! Луната се е облещила в прозореца и тя ме събуди! Отделно съм спала явно само на дясно, защото тази част ми е като изтръпнала в момента...А след 3 часа ще ставам за работа....Дано поспя още малко! 🙏 Тепърва ще започват нощните бодувания ами поне да не ставам за работа...А като чувам моя мъж как сладко си похърква направо ми иде да го цапардосам с тигана...😢😤

# 293
  • Мнения: 84
Оооо и аз бях будна по това време 🤣

Относно почивките, ние имаме планирано море за края на юни, вече нямам търпение. Ще ходим там, където бяхме и миналата година - на т нар Олимпийска Ривиера. Миналата година бяхме на едно място супер подходящо за деца, само храната не ни хареса особено. Иначе страхотно починахме - четяхме си книжки и пиехме бири по цял ден 🤣 Тази година пак ще сме в този район, но на друг хотел.

Хубав ден, момичета!

# 294
  • Мнения: 1 521
Ако някой иска да бъде записан на 1 страница с дата на термин, никнейм и пол на бебето/ бебетата, да ми напише на лично, за да го добавя.
Simple Smile
Аз вечер заспивам като труп, сутрин в 5-6 се събуждам в еуфория и не мога да заспя повече.
За почивките, аз си ходя на море, не седя прекалено на слънце и ходя на плажа по късно, но не се отказам от моренцето. Даже вчера пих и една малка биричка Grinning

# 295
  • Мнения: 40
Ето малко съвети за майчетата с ниско кръвно, а и не само, от приложението Feia.

" Обичайно бременните жени имат нормално или леко занижено кръвно налягане – понижаването е естествено следствие от увеличения обем на кръвта, който изисква натискът върху кръвоносните съдове да бъде отслабен. Повечето бременни с ниско кръвно налягане всъщност не чувстват нищо необичайно. Обикновено именно около 20-21 г.с. кръвното налягане е най-ниско, след което започва леко да се повишава.


Най-честото оплакване, свързано с ниското кръвно налягане, е замайването и чувството за внезапна слабост. Ако получите такъв пристъп, преди всичко незабавно седнете или легнете. Ако сте у дома, съблечете се, а навън – разкопчайте и разхлабете дрехите си, доколкото можете. Дишайте дълбоко. Ако носите със себе си вода (препоръчително е винаги да го правите, дори през студените месеци), пийнете малко. Ако нямате, помолете някой да ви донесе – не се притеснявайте да потърсите помощ от непознати, ако сте навън. Не ставайте веднага след като пристъпът премине, останете неподвижна още поне пет минути. Когато се съвземете, свържете се с лекаря си. Той ще прецени нужен ли е незабавен преглед и ще ви даде съвети и насоки във връзка със състоянието ви.


Понякога хипотонията може да доведе до краткотрайна загуба на съзнание. В този случай посещението в болница или спешен център е задължително, дори и след припадъка да се чувствате нормално.



"АКО ИМАТЕ НИСКО КРЪВНО НАЛЯГАНЕ, НОСЕТЕ СЪС СЕБЕ СИ ВОДА И КРИСТАЛЧЕТА МОРСКА СОЛ
Ако имате ниско кръвно налягане и чувствате слабост и замайване отвреме-навреме, пъхнете в чантата си няколко едри кристала морска сол и ги носете със себе си навсякъде. Те ще бъдат вашата „спешна помощ“ при внезапно падане на кръвното налягане. Пакетче захар също би ви свършило работа, но солта е по-добрият избор, особено през горещия сезон. Тогава пристъпът на хипотония вероятно се появява като следствие от дехидратацията, предизвикана от обилното потене и високите температури. Солта задържа течностите в организма и помага както срещу хипотонията, така и срещу дехидратацията, докато захарта няма да помогне особено много срещу загубата на течност. Дори да нямате ниско кръвно налягане, през най-горещите дни носете малко морска сол със себе си и при първите признаци на дехидратация, замайване или слабост лапнете няколко от тях, а после пийнете вода на малки глътки. Ще се съвземете учудващо бързо."

# 296
  • Мнения: 469
Oтносно морето,аз честно казано в последните години не го обичам много. Живея на морето и като чели вече ми е омръзнало. Ако отида 1-2 пъти е рекорд... тази година пак ще е така, зависи как се чувствам. Жегите не са препоръчителни, а на мен от преди още не ми понасят много.
За дрехите за бременни да ви кажа,вчера ходих в Waikiki, h&m, обаче нищо не ми хареса... или не ми харесва модела, или са ми големи. Аз имам само корем, иначе съм слаба. Затова честно да ви кажа, отидох във втората употреба и си купих наколко чисто нови рокли, с етикета бяха, леки, лятни и удобни.

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз имам няколко нови тениски и неща. В хаш и ем има симпатични неща, тениски особено. Проблемът е времето тук. Не спира да вали и да е ужасен студ. Извадих си зимното яке. Ако скоро не дойде тази пролет ще мухлясам. Ха ха.

# 298
  • Мнения: 1 521
Аз събрах от бременните ми приятелки, дънки, тениски и панталони и мисля само тях да нося.
Имам и един син панталон, чисто нов е, на мен ми е голям аз нося размер 36 вече. Мога да го снимам и ако някой иска да му го подаря. Той в поне размер или два отгоре.

# 299
  • Мнения: 728
Здравейте! Преди малко се прибрах от преглед,бебко тежи 204гр,постоянно мята ръчички и крачета,върти се,всичко е наред- ще имаме един палав МЪЖ! Казаха ми вече на 100% че е момче. Таткото е на седмото небе. Минах и от Лидъл и не се сдържах,взех много хубава ленено-памучна ризка и две панталончета/до сега нищо не бях купувала/.
Моето кръвно по принцип си е ниско,днес на прегледа беше 90 на 50. И на мен ми причернява от жегите,за това не излизам никъде без вода!
За морето-аз живея на морето,но нямах много време за плаж,надявам се сега,когато съм свободна да се чувствам добре и да мога да ходя,че другото лято ще е весело.
С безсънието също съм както повечето. Снощи до 3 часа гледах филм,вечер не мога да спя,но лекаря каза,да свиквам,било нормално.
Следващия месец ще ми правят ФМ.
Общо взето това е новото при нас.

Общи условия

Активация на акаунт