Взех си коте - но се оказа глухо!!!

  • 7 762
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
ама то май не е съвсем персийско защото няма такава сплескана физиономийка като на персийските котета

http://www.bgphoto.net/photos/13888/o632876918483437500.jpg

това е нейна снимка какво ви е мнението
Персийците са два типа - класик и екстремал. Само екстремала са изложбени.

# 16
  • Мнения: 1 858
Искам и аз едно персийско коте, с сплескана муцуинка! Цял живот съм мечтала за такава животинка. Така и не намерих човек, който да има женска персийка. Ралид не знам да ли е персийско но на мен ми прилича на ангорско коте - прекалено му е къса козината за да е персийско. Може и да не съм права обаче.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 927
И аз мисля, че не е персийско коте. Това няма значение все пак - да ти е живо и здраво и много да те радва   bouquet

# 18
  • Мнения: 7 640
ами то е генетично- белите котки с гълъбови очи са глухи

# 19
  • Мнения: 171
Моята бяла персийка (полуекстремал) е с различни очи - синьо и кафяво. Преди 2 години я заплодихме с мъжки персиец (пълен екстремал) също с различни очи , като нейните. Родиха се 3 котенца , и трите със сини очи , и трите напълно глухички.
Мъжкия си чуваше, незнам доколко добре. А моята чува , но има проблем с ...незнам , според мен с определянето на това от коя посока идва звука. Например като й хвърля (без да ме вижда) топче или нещо да й издрънчи отдясно - тя тутакси се обръща наляво. И обратно. Не мога да кажа , че проблема е само от страната на синьото й око.
А за напълно глухите котета знам, че свикват и се оправят . Едното от котенцата (те вече не са и малки , де) живее в къща , като си ходи и вътре, и по двора, че и по чуждите дворове. Оцелява !!! Така, че няма страшно, само ще ви е по-весело с реакциите на котето.  Simple Smile Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 205
И аз знам, че е генетично това за белите персийки, сините очи и глухотата.  

Нашата Маца съвсем негенетично си е няма. Ама съвсем. Даже не се чува, като мърка (усеща се, като я пипнеш по гушата обаче). Като беше малка падаше голямо оглеждане на пейзажа да не я настъпим случайно, нали не може да изписука. Но и ние си я обичаме два пъти повече заради това.

# 21
  • Мнения: 18 542
Персийците са два типа - класик и екстремал. Само екстремала са изложбени.
А, точно тъй! Имало и ултра екстремал - тия с носовете между очите.

# 22
  • Мнения: 4 202
И аз знам, че е генетично това за белите персийки, сините очи и глухотата.  

Нашата Маца съвсем негенетично си е няма. Ама съвсем. Даже не се чува, като мърка (усеща се, като я пипнеш по гушата обаче). Като беше малка падаше голямо оглеждане на пейзажа да не я настъпим случайно, нали не може да изписука. Но и ние си я обичаме два пъти повече заради това.

Ох и нашето коте на двора е нямо. Най-доброто и мило котенце на света, е малко е грозноватичко, та и за това го кръстихме Вампи, но като го настъпи някой без да иска няма как да разбере ако не го види, защото то не мяучи, а и не драска. Абе драми всякакви с тези животинки  Wink

Извинявамс е за оффа, но ми стана толкова мило с тези котаци  Crazy


А това че е глухо може само да те накара да го обичаш още повече  Peace

# 23
  • Мнения: 7 640
олее, кви са тия котки Shocked- глухи, неми, с нос между очите...
Генетики, селекции- не е истина

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз имах едно, което имаше едно око. Така се роди и известно време живя при нас. Беше голям сладур и въобще не забелязвахме, че нещо му липсва.

Тук понякога на котките им ампутират някоя лапичка и са с по три. И пак са си сладки....Ако можеше малко дяволъка на моя котарак да се ампутира, ама до там не е стигнала науката  Wink

Честито коте и много щастие да ви носи!

# 25
  • Мнения: 1 798
честит ви нов член на семейството! Hug
Гледах снимката,  прекрасно е , обичайте си го  и това е ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт