Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 381
  • 733
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 14 767
Мидко,красота! И моите магнолки ще цъфтят за втори път:

Малко ми ги очука градушка онзи ден,но са добре.
Данилу,как така никнат спонтанно маслини? 😳😃 Сподели тайната,ако не искаш да ми пращаш по Еконт. 🤗

# 271
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Мидко,красота! И моите магнолки ще цъфтят за втори път:

Малко ми ги очука градушка онзи ден,но са добре.
Данилу,как така никнат спонтанно маслини? 😳😃 Сподели тайната,ако не искаш да ми пращаш по Еконт. 🤗
Ани, ами аз живея в Сицилия. Имаме около 26 дръвчета. Пиленцата си хапват късно наесен узрели маслинки и от семенцата никнат нови растения.
Много красиво туй цвете!!! Пу пу!

# 272
  • Мнения: 14 767
Охх забравих,че си там. 🙈😃 Значи Еконт отпада. 🤣 Ще купя аз,чета,че оцеляват и тук,че и си берат хората,хапват си.
Това е Лилифлората,но и Стелатата и тя цъфти и имат доста пъпки още. Приятно ме изненадаха. Много не е за тази тема,че не са точно цветя,ама нищо,пак е красотичка. 🌺

# 273
  • Мнения: 2 228
Кивито е малко като лоза, трябва да има къде да се подпре, за да расте.

# 274
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз искам да си хвана дафинов лист. Някой има ли опит с това. По морето, където почивам има много и навсякъде. Една баба продава хванали се резничета и мисля да си купя. Но в саксия ли да го държа или направо да го сложа навън. Зимата дали ще му е добре?

Мидко, моят хибискус е същият, утре може да го снимам да го видиш.

# 275
  • Мнения: 5 239
Колко е голямо резничето? Би трябвало да не му стане нищо на дафиновия лист. Аз съм виждала огромни дървета по селските дворове. Може зимата да го покриеш с едно пластмасово шише отрязано от към гърлото. 

# 276
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не повече от 20 см е. Ако го оставя в саксия вкъщи през зимата и после като спрат минусовите температури, да го прехвърля. Чудя се. Аз още не съм го взела даже, но така или иначе ще ходя пак след 3 седмици и дано бабата още ги продава, ако ли не ще се мъча сама да захващам.

А кивито си е точно като лоза. Наш приятел гледа на двора си, но си го купува от Пловдив от института по овощарство.

# 277
  • Мнения: 14 767
Като дойдох при ММ имаше дафинов лист,обаче беше тръгнал да мре и не можах да го спася. Имаше и лимон над 2 метра,и той не оцеля. Та дафиновия беше в саксийка,но нямам идея защо е умрял и как го е гледал. Пробвай.

# 278
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
Тук дафиновият лист се гледа за жив плет. И розмаринът също. Аз имам две храстчета. Имаше и още, като закупихме къщата, но нещо не се погодиха с безобразни майстори. И докато се усетя ,най-безобразно ми ги затриха.
Не знам дали в България ще оцелеят далеч от морето?!
При мен са на завет,но две години температурите паднаха под нулата и малко ги попари,но сега са окей.

# 279
  • Мнения: 35 949
моите дафинови храсти живеят на двора в планинско село до сф

# 280
  • Мнения: 6 851
моите дафинови храсти живеят на двора в планинско село до сф
За пръв път чувам за такива герои! Нищо ли не им става през зимата? Кажи как се развиват?

Моят е в саксия, купих го преди няколко години от пазара Кирков.
Anyyyone, преди седмица там видях и хубава маслина - по средата на пазара, при цветарите. Една жена продава и доста храсти, дръвчета.

Лилянa, по-добре купувай вкоренен, че много трудно се вкоренява. Чела съм, че му трябвало година. От издънки е по-лесно. Аз се опитвах много пъти да вкореня от един голям на съседка, донесен от Гърция, но не ми се получи. И като ги видях на Кирков, си купих. Бързо дръпна.

# 281
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 721
моите дафинови храсти живеят на двора в планинско село до сф
Бре, юначни храстчета! Много обичам дафина.

# 282
  • Мнения: 35 949
станали са едни големи храсти със жилави стъбла и дълбоки здрави корени, никой не се грижи за тях
от време на време по някоя кофа с вода в голямата жега и това е

баща ми ги беше орязвал миналата година, защото пречеха, донесох на балкона няколко клона и ги сложих в кофа с вода - исках да пуснат корени, за да ги садя пред блока, но не се получи - листата им изсъхнаха /пожълтяха и се спаружиха/ както стояха във водата

# 283
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 996
аз купих от баумакс, продаваха ги в саксия по десет-двадесет семеначета.
моето умря зимата от сухия въздух, на бабата е живо и здраво и расте.
не са оставяни да зимуват навън, но сега се замислям да пробвам. около 800м надморска височина, пернишко... не знам...

# 284
  • Мнения: 9 776
Момичета, може ли за малко помощ? Дали мога да спася това цвете от загиване?


Знам си аз, че не мога да ги огледам точно този тип китки, обаче са ми толкова красиви...
Към върха има живот още, но не знам какво да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт