Цветята в нашия дом - тема 76

  • 24 640
  • 733
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Никак не е на фокус, но кафявите ми приличат на щитоносни въшки. За белите петна нямам идея, може би акари?

# 541
  • Мнения: 202
С пръсти може да се почисти,мяза на прах,но мирише странно и ме кара да кихам.

# 542
  • Мнения: 5 255
Преди време някой искаше дървесна ружа от моята. Да ми припомни кой беше. Тази седмица ще вадя и мога да пратя.

# 543
  • Мнения: 62
alys не мога да ти пусна лично съобщение, искам от цветето. Моля дай контакт за лично

# 544
  • Пловдив
  • Мнения: 3 240
Голямо раздвижване в темата! Simple Smile Провокативната дама и аз игнорирам Wink

st. Dobri, цветето от втората ти снимка е аглоанема, или Сребърна кралица. Тъкмо влизам да пиша за това и вече са ме изпреварили. Имам такова от много години, но окраската му е като негатив на твоята - където при теб е бяло, при мен - зелено. Огромно е, но тази години цъфтя малко.

Изобщо тази година освен олеандъра и антуриума, другите ми цветя цъфтят слабо - хибискусът - едва 2 цвята, кактусът - изобщо, калдъръмчето - едва от скоро... Може и да има е много топло Sad

# 545
  • София
  • Мнения: 39 785
Преди време някой искаше дървесна ружа от моята. Да ми припомни кой беше. Тази седмица ще вадя и мога да пратя.
Аз търсех.
Сега имам лилав и два червени. Чакам един жълт хибикус да пусне коренчета.
Мераклия съм на бял.

Днес увеличих моите китки с един бенджамин и дърво на живота. Предното дърво ММ го умори.

# 546
  • Мнения: 5 255
AnMary градинска е лилава. Става огромно дърво.

# 547
  • Мнения: 10 698
Дадоха ми издънки от дървесна юка. Потопила съм ги да пуснат коренчета и след това ще ги садя в двора на вилата. Нали така трябва?
И друго се чудя - през зимата дали да ги покрия с нещо (ако да , с какво?) или не е необходимо?
Вилата ни е в подножието на Рила и се безпокоя да не замръзнат, все пак ще са млади растения....

# 548
  • Мнения: 202
Посадих луковици в саксия и се чудя дали ще стане въобще нещо?

# 549
  • Мнения: 6 919
AnMary градинска е лилава. Става огромно дърво.

Я дай снимка, че ме заинтригува. Сириакус ли е ?
Защо я вадиш?

# 550
  • Мнения: 5 255
Ами нямам снимка в момента. Ще дам примерна от нета. Моята е по-голяма.

 Вадя защото има много малки помикнали от паднали семена.

# 551
  • Мнения: 7 928
Зло, и аз исках ружа Blush

# 552
  • Мнения: 5 255
А да. Точно ти беше. Ами пускайте си данни за доставка с еконт, защото еконт ми е близо и в края на седмицата ще извадя бебетата, ще ги снимам и ще ви ги покажа.

# 553
  • София
  • Мнения: 39 785
Ами нямам снимка в момента. Ще дам примерна от нета. Моята е по-голяма.
Подобен хибискус, но бял, има до съседен блок. Дръвче. Моля ММ да ми резне две малки клончета... не ще Simple Smile

Моят лилавият е в саксия, няма как да стане голям. В момента около метър може би.
Зло, какъв цвят е. Може ли и на мен Simple Smile

# 554
  • Мнения: 5 255
лЛилава е ружата, същата като показаната на снимката.

Общи условия

Активация на акаунт