Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 716
  • 727
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 199
Dolce&Gabbana light blue само че Dolce e тоалетна вода и незнам колко ще е трайността.
Трайността зависи от конкретния човек. При мен точно тази тоалетна вода се задържа 5 часа, през които се усеща добре. А например Yellow Diamond Intense, който тествах днес и който е парфюмна вода, изчезна доста бързо. Максимум 4 часа, като в последния час преди съвсем да се загуби, едва го усещах.

# 256
  • Мнения: 2 228
Тия дни тествах Girl of niw forever - уж хубав, но има нещо, което ме дразни. Не мога да го определя точно, подозирам, че са бадемите, които са в другите от серията и още повече ме дразнят.
Пробвах и Tresor musc diamond - още по-хубав, но дава едно усещане за чисто, подобно на дезодорант Нивеа, и просто цената ми се струва неоправдана за този ефект.
Най ми хареса Modern princess sensuelle, но пък той изфирясва бързо. Да му дам ли шанс с малка бутилка или не? Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 1 575
Днес съм с lancome tresor la nuit diamant. Много ми допада аромата, не го усещам като Nivea дезодорант, който не обичам. За съжаление много бързо ми се губи. Ще го подновявам докато ми омръзне и ще го оставя за по-студено време, да видя дали няма да е по-траен.  Някой ползва ли го, да сподели за трайността.
За трайността на тестерите и аз мисля, че зависи от парфюма. Имам chance fraiche , супер траен и страхотен аромат за лятото.

# 258
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Клое,виж Лайт Блу Интенз и новата Sun версия,за мен разликите между тях са минимални,аз ги харесвам всичките.Lancome Tresor la nuit diamant и при мен е много нетраен,носи си духа на линията за мен,не го свързвам с аромата на Нивеа,не бих го купила.Не зная какво се случва с тези парфюми,но напоследък всички се оплакват от нетрайността им.

# 259
  • Мнения: 1 429
Densi, Dari_77,благодаря ви!
Kloe, от моя опит с тестерите,те нямат абсолютно никаква разлика с продуктите .
Точно така, тестерите са си парфюми, само че в кафява или бяла транспортна опаковка и понякога без капачка. Относно Монталите, аз също препоръчвам Vanilla Extasy или Wild Pears. Наскоро също предозирах с 3 апликации, но с крушите - уж лек, дори лежерен ми се видя, а буквално се чувствах неудобно на работа (въпреки че никой не се оплака). Явно през зимата прекалих със силните и плътни парфюми и сега всичко по-леко ми се струва недостатъчно.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 21:33 от cabochard

# 260
  • София
  • Мнения: 970
Сините "камъчета" в колекцията ми са: Xerjoff Fatal Charme, Xerjoff Shunkoin, Eau de Lacoste Sensuelle, Ariana Grande Cloud (най-скорошната придобивка). Wear Ring
Първите 2 обичам силно Heart Exl и съм писала в стари теми за тях, няма да се повтарям.
Eau de Lacoste Sensuelle имам много отдавна, не го нося често, но не искам да се разделям с него, има нещо много комфортно и уютно в този парфюм, обикновено го нося само зимата, при мен е със завидна трайност, което е голяма рядкост за кожата ми и не успявам да го постигна с много парфюми от висок клас, а и учудващо за мен самата, ми е носил комплименти и въпроси кой е парфюмът, което, отново, някои от големите ми нишови любимци не успяват да направят, че и странни коментари жънат. Laughing Когато за първи път тествах Mon Guerlain EDP, си помислих, че сладостта в базата е много сходна с тази на Eau de Lacoste Sensuelle, само че за мен последният е доста по-добре балансиран и има една звънливост и стипчивост, която не е удавена в тонове сладост, така че го предпочитам пред герленското творение.
Ariana Grande Cloud Nature Cloud ми запълни отлично ниша в колекцията, в която не исках да инвестирам маса пари, защото не нося често толкова сладки парфюми. Бакара Руж е със срамно лош пърформанс при мен, имало е случаи, в които съм изсипвала безумно количество от него по кожа, коса и дрехи (имах травъл сайз мини от 11 мл) и ефектът не се е различавал от това да се полея с вода - нулев шлейф и съвсем лек аромат при упорито усилие и натискане на носа в дрехите - недопустимо поведение за парфюм на тази цена; със сигурност съм малцинство в случая, но и със сигурност не съм единствена, която има този проблем, попадала съм и на други подобни отзиви. За мен лично Cloud е по-лесно носима версия на Бакара - да, няма същата дълбочина и кристалност, да, има разлика във връхните ноти, които аз лично "изтърпявам", защото са много, много сладки за моя вкус, но базата е една по-обла, съвсем леко по-сладка, по-малко йодна и по-момичешка версия на Бакара. Предвид ценовата разлика, купих Cloud без никакви угризения и помахах за довиждане на Бакара с облекчение.

Пробвах и L'Homme Ideal Cool Guerlain, ако на някой му е интересен. Много интересен фланкър, и един от малкото парфюми в зелено-тюркоазен цвят, които са много модерни това лято, и който ми харесва. Името му много му подхожда, точно куул го усещам този парфюм. Флаконът и течността са божествени...
На мен, на мен ми е интересен! Много хубаво описание. Simple Smile L’Homme Ideal Cologne Guerlain for men ми е страшно любим и го нося с голямо удоволствие. Висока оценка в английската Фрагрантика, съсипително ниска в руската, фланкър на любим парфюм - с други думи, любопитството ми е изострено на максимум. Simple Smile

BoMarina, ако имаш възможост и ти е интересно, преслушай и Atelier Cologne Musc Imperial, преди да решиш в полза на Авентус или някоя от вече безбройните му вариации на пазара от други парфюмни къщи. Съвсем отскоро го познавам и накратко бих казала, че е по-лека, въздушна, малко по-сладка, женствена и мека версия на Авентус. Трайността при мен е сравнително добра - между 6 и 8 часа, шлейфът е по-скоро фин. За дама ми се струва много удачен избор. На мен лично Montblanc Explorer и Cedrat Boise Mancera ми идват като на стероиди, една идея горчиви и ми мъжкареят, та затова мисля, че сравнението с Musc Imperial би било интересно. Simple Smile

Вижте каква красота (надявам се) се задава: Santal Blanc Van Cleef & Arpels for women and men. Ще се оглеждам за него, пирамидата изглежда чудесно. Heart Eyes Ако някой има скоро възможност да го тества, ще е чудесно да сподели отзив.

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 18:51 от Klodilia

# 261
  • Мнения: 467
От Tresor La Nuit  серията много харесвам Tresor La Nuit EDT. Той има изключителна трайност при мен, на блотер също. ЕДП ми е  прекалено  лепкав.
Tresor La Nuit Musk Diamond е определно с по-малка трайност и по-деликатен, не се набива на очи (или на нос в слуачая) колкото другите от тази серия.
Да ви споделя, тази събота мисля да отида до магазин на Maison Francis Kurkdjian. От чисто любопитство, въпреки че повечето му творения за масово потребление не ми стоят никак.
Препоръчайте нещо за тест ако имате време – общо взето харесвам рози, ванилия, сладки аромати, мускус, плодове. Не харесвам акватици, сандалово дърво, пушек, и силно пачули.

Снощи докато готвех, гледах няколко интервюта с Куркджан – много е ерудиран и приятен ми се стори, не излъчва никаква арогантност, въпреки заслужената си слава. Каза, че не притежава и не носи никакви парфюми Simple Smile

# 262
  • Мнения: 313
Последно мнение момичета,ARMANI code ....

# 263
  • Мнения: 31 109
Последно мнение момичета,ARMANI code ....
Ееее, ти къде скочи от Роджа и Мосю Кюрджиан на Кода и ЛаВи? Whistling
Какво търсиш точно? Защо не пообиколиш магазините?

# 264
  • Мнения: 313
Последно мнение момичета,ARMANI code ....
Ееее, ти къде скочи от Роджа и Мосю Кюрджиан на Кода и ЛаВи? Whistling
Какво търсиш точно? Защо не пообиколиш магазините?
Попринцип в моя град няма толкова голям избор.Гледам Jeremi fragrance какво представя за топ и точно тези няма къде да ги тествам,затова се допитвам до вас.Аз имам в момента различни като аромат...SCANDAL,Van Cleev...precious oud,black orchid TomFord,contradiction,последният който си взех CANCE CHANEL,различни са,но всичките си ги харесвам

# 265
  • Мнения: 31 109
Код е хубав парфюм, за обичащите ванилия. Стар вече, поомръзнал, нищо уау, но все пак хубав парфюм. Най- слаб като изпълнение от многобройното си семейство. Повечето фланкъри са по- интересни. А Еликсира му е чудо. Никога не бих го купила Код сега, при толкова ванилови новости.

# 266
  • Мнения: 313
Защо не мога да кача снимка?

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 20:00 от Kloe.

# 267
  • Мнения: 515
Klodilia   благодаря много за идеята!:smile: След твоето описание ,ще го потърся определено за проба.  На мен и Cedrat boise и този на Monblanc ми харесват такива, каквито са и точно мъжката нотка в тях ме интригува, но малко повече плодови нотки ще се отразят чудесно на подобна композицията от женска гледна точка предполагам. Гледам, че в този на Atelier cologne  има и смокиня , а аз от едно известно време отново(особено след описанията на Йоан Владимир и Ковачева за новата  смокиня на Ланком ), се навивам да си търся  парфюм с нотка на плод от смокиня. Та твоето предложение идва точно навреме. Ще споделя непременно , като го пробвам.

 А по темата за смокиновите парфюми, някой дали познава ето тази красота : https://www.fragrantica.com/perfume/Carven/Paris-Santorin-51970.html

# 268
  • София
  • Мнения: 970
BoMarina - за нищо, надявам се да ти даде още една перспектива. Wink Има си го мъжкото металическо усещане, просто е по-сладка и въздушна композицията. Смокинята при мен не се усеща по-отчетливо сред другите ноти, но според мен тя придава повече сладост.

Да ви споделя, тази събота мисля да отида до магазин на Maison Francis Kurkdjian. От чисто любопитство, въпреки че повечето му творения за масово потребление не ми стоят никак.
Препоръчайте нещо за тест ако имате време – общо взето харесвам рози, ванилия, сладки аромати, мускус, плодове. Не харесвам акватици, сандалово дърво, пушек, и силно пачули.
Amareto, Gentle Fluidity Gold е приятна ванилия от новите предложения на марката и може да я пробваш. За мен има доста допирни точки с ванилията в Dama Bianca Xerjoff, консултантката в бутика не се съгласи с тази аналогия, но парфюмни приятели се съгласиха, а като гледам и във Фрагрантика вече има подобни вотове, тъй че ако ти попадне този парфюм на Xerjoff, може да сравниш, ако ти се занимава. В общи линии е слънчева, сочна, сиропирана ванилия, лесна за носене и харесване.
Рози - нежна, млада, розова, ежедневна роза без излишна сладост е A La Rose. Aко ти понася комбинацията рози + мек уд (аз не я възприех за себе си), която е тренд вече няколко години, може да пробваш и Oud Satin Mood. Розата тук е доста по-пищна, значително по-сладка и тъмночервена, удът не е остър, но се откроява - парфюмът има доста фенове сред почитателите на роза+уд комбинацията. При мен удът обаче почти винаги много скоростно се опушва върху кожа, така че предвид непоносимостта ти към пушеци, действай предпазливо. Wink И дано този път парфюмната обиколка се размине без сърдити чичовци, миризма на дюнери и недобре ухаеща тълпа в метрото (добре се посмях на предишния ти разказ). Joy

# 269
  • Мнения: 313
Поръчах си    Lancome La Nuit Tresor,ей така,пък каквото дойде!Чудех се много за light blue,но незнам този лимон как се усеща не ми е любим.Знам че са много различни парфюми,но дано ми хареса!

Общи условия

Активация на акаунт