Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 910
  • 727
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 734
Момичета, едно въпросче... Подариха ми малко парфюмче 30мл без пръскалка. Та се чудя как да го ползвам. Не съм свикнала с пръсти да го нанасям, не знам колко слагам и къде да слагам...
Някаква идея как да го ползвам или прехвърля в нещо? Rolling Eyes

# 271
  • София
  • Мнения: 1 345
Момичета, едно въпросче... Подариха ми малко парфюмче 30мл без пръскалка. Та се чудя как да го ползвам. Не съм свикнала с пръсти да го нанасям, не знам колко слагам и къде да слагам...
Някаква идея как да го ползвам или прехвърля в нещо? Rolling Eyes

Прехвърлете си в шишенце с пръскалка от Рефанските или от тези https://www.burkani.bg/parfumeria/butilki-za-parfum

# 272
  • София
  • Мнения: 1 974
Честит празник на всички!
Ето и от мен няколко бързи, и пресни впечатления.
Бях мернал изгодно един парфюм на Prada - Infusion d'Oeillet - https://www.fragrantica.com/perfume/Prada/Infusion-d-Oeillet-31045.html
Като цяло познавам тази линя Infusion, но разбира се имах пропуски, та тествах първо на блотер някои от непознатите. Този ми се стори най-интересен, странен и нетипичен за Прада. Пръснах солидно на кожа и продължих да си разглеждам други техни предложения. Буквално 3 минути по-късно, останах шокиран от аромата му - толкова автентичен мирис на масло от карамфил не съм си представял, че може да усетя от парфюм, какво остава от парфюм на Прада?!?!? Някой може да си каже - гледай го пък тоя, какви ги говори? Кога е тествал масло от карамфил? И наистина едва ли щях да знам как мирише етерично масло от карамфил, но един път петък вечер ме заболя страшно зъб и нямаше как да отида веднага на зъболекар, та четох в нета, че маслото от карамфил правело чудеса. Именно тогава се запознах с неговия аромат Laughing Вън от темата, но наистина помага да се натрие зъбчето или венеца, където боли.
Та, за мен Infusion d'Oeillet мирише точно на такова етерично масло - лекарствено, подправъчно, билково, землисто, тъмно зелено, неприятно, отблъскващо. Това е най-нетипичната прада, на която някога съм попадал. А шишето е толкова красиво и невинно...Smiley

Много ми хареса новия дамски Coach Floral Blush - https://www.fragrantica.com/perfume/Coach/Coach-Floral-Blush-53699.html
Модерна секси хитачка, която горещо препоръчвам на търсещите подарък за дами абитуриенти Simple Smile Страхотен! Гарантирано ще предизвиква възторжени реакции Animal Heart Eyes Cat

Cara Mia Solo Tu Etienne Aigner - https://www.fragrantica.com/perfume/Etienne-Aigner/Cara-Mia-Solo-Tu-48823.html
Тази версия е много любопитна и според мен различна не само от предишните издания, но и като цяло от полодово-цветните вкусни тенденции. Стои хладен, свеж, напомня ми в известен смисъл на излъчването на Chloé Nomade edp. Разбира се, не са еднакви, просто като общо усещане - смятам, че гледат в една посока.

Новия Guerlain L’Homme Ideal Cool - https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Homme-Ideal-Cool-54452.html вече го има и в нашите магазини.
Споделям хубавите думи на kovatcheva за него - страхотно издание! За мен е напълно унисекс, да не каже, че ми е една идея повече дамски, но хайде - унисекс Smiley Много позитивен, привлекателен и модерен същевременно. Бях се напръскал доволно с други неща, но при следващо посещение, само него ще пръсна на кожа за по-истински впечатления. Но при всички положения го намирам за великолепно ново предложение. Тействайте го дами, вярвам, че мнозина ще останат приятно изненадани.

Накрая искам да споделя отлични първи впечатления от нов аромат на Зара - Vibrant Leather Oud https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Vibrant-Leather-Oud-53691.html зареден е вече. Прегледах в нета първите отзиви и съм изненадан да видя, че не е особено долюбван. За мен е много елегантен, изискан, мъжествен. Няма ууд разбира се, но определно си е дървесен парфюм, излъчва и опушени нотки, но свежестта е там също така. Бергамота е запазена нотка за тази линия/Vibrant Leather Editions/ и тук го има доста. За мен, Зара са направили хубав мъжки парфюм. Шишето също е изпипано.  Според мен, има нещо от духа на Azzaro Visit, но Vibrant Leather Oud е доста по-тънък, младолик и хладен, а и с по-модерно цялостно звучене.
Смятам, че Vibrant Leather Oud, както и From Paris To New York са от добрите попадения на марката, които заслужават тест.
From Paris To New York носи фантастична свежест ала Dior Homme Cologne.

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 16:05 от Deetron

# 273
  • Мнения: 858
Поръчах си    Lancome La Nuit Tresor,ей така,пък каквото дойде!Чудех се много за light blue,но незнам този лимон как се усеща не ми е любим.Знам че са много различни парфюми,но дано ми хареса!

Ако обичате ванилия и сладост, ще се хареса.Скоро го поръчах и аз -пленителен, сладък, отлична трайност.

# 274
  • Мнения: 19 915
Днес разчиствах кутията с мострички и попаднах на това сладко мини, което бях забравила тотално.
Скрит текст:
Освен супер сладичкото бутилче, което супер ме зарадва, си припомних и аромата.
58 Avenue Montaigne pour Femme S.T. Dupont – https://www.fragrantica.com/perfume/S-T-Dupont/58-Avenue-Montaig … -Femme-15549.html
Влязох да погледна нотките и се сетих защо съм го поръчвала – любопитство към панакотата и, разбира се, любимите ми малини.

Началото е силно свежо, по-скоро плодово, но с някакъв мрачен фон (не знам дали от пачулито или мускуса). Хем дава заявка за женственост, хем има нещо мрачно, плътно в него, което установих, че му дава персоналност и именно то ми харесва. Иначе би бил поредният парфюм в редицата на политкоректни офис парфюми (и безлични за мен лично). Развитието – минава през цветното сърце, от което аз не усещам ни виолетки, ни жасмин, а по-скоро някакво специфично цвете (предполагам цикламата) и стига след около час до базата – приглушена свежест с нещо сладко мммм, обаче се усеща живецът на мускус и пачули. Държи те на пръсти през цялото време.

Много много ми харесва, а е скрит диамант за цената си.
За жалост ми се иска по-дълга трайност, но предвид цената, ще търся голямо бутилче за "поливане".

Предупреждавам!
Не е за дами, любителки на сладките аромати. Не е сладък, специфичен е, изтънчен и дори има лек унисекс елемент в него. Лично за мен изключително елегантен, женствен, но по тъмен начин и добре направен аромат. Браво на бранда S.T. Dupont, пак ме изненадаха приятно!

Deetron, върна ме преди няколко месеца. Глупачката аз три дни "лекувах" болки от мъдрец с карамфил. Сигурно съм сдъвкала пакетче поне. Помага, да, притъпява болката, но и този аромат и мирис на карамфилово масло няма да го забравя скоро. Хич и не искам да го "чувам", ни в аромати, ни в манджи като подправка. Асоциирам го с мъките мъдрецови.Laughing

# 275
  • Мнения: 1 111
И на мен ми се наложи да прибегна до маслото от карамфил. Както можете да се досетите проблемите със зъб обичайно се появяват когато човек е под напрежение и има сто други неща на главата, та от мисълта за това масло направо ме втрисане камо ли да се напръскам с нещо подобно.
За да не плащам доставка при онлайн поръчка от немай къде поръчах girl на Pharrell. Много пипер и много одеколонска лавандула. Има нещо изродско в добрия смисъл на думата, може би идва от арт бутилчето. Сиаж умерен при три фъс, трайност 3 часа, оценка от любимия - "Каква е тази гадост?"

# 276
  • Мнения: 646
За да не плащам доставка при онлайн поръчка от немай къде поръчах girl на Pharrell. Много пипер и много одеколонска лавандула. Има нещо изродско в добрия смисъл на думата, може би идва от арт бутилчето. Сиаж умерен при три фъс, трайност 3 часа, оценка от любимия - "Каква е тази гадост?"
Аз съм склонна да се съглася с твоя любим. Grinning
Бях чела суперлативи за него тук, поръчах, получих, пръснах и излезнах на разходка.
Направо исках да си съдера кожата. Виолетки с някакъв супер евтин мъжки афтършейф. Не знам каква е била идеята, но изпълнението е мега зле.
Оттогава даже не съм го вадила и за подушване, не повторен тест. И за ароматизатор не го ползвам.

# 277
  • Мнения: 1 111
За да не плащам доставка при онлайн поръчка от немай къде поръчах girl на Pharrell. Много пипер и много одеколонска лавандула. Има нещо изродско в добрия смисъл на думата, може би идва от арт бутилчето. Сиаж умерен при три фъс, трайност 3 часа, оценка от любимия - "Каква е тази гадост?"
Аз съм склонна да се съглася с твоя любим. Grinning
Бях чела суперлативи за него тук, поръчах, получих, пръснах и излезнах на разходка.
Направо исках да си съдера кожата. Виолетки с някакъв супер евтин мъжки афтършейф. Не знам каква е била идеята, но изпълнението е мега зле.
Оттогава даже не съм го вадила и за подушване, не повторен тест. И за ароматизатор не го ползвам.
За негова радост се сдобих със 100 милилитра + мини от 10. Всъщност не знам в какво настроение бих била за да отворя шкафа и да се напарфюмирам с girl.

# 278
  • Мнения: 551
Е, недейте така с лошо, Girl е доста приличен парфюм, особено като се има предвид цената. Взех си едно мини от предна промоция на Парфимо без да имам големи очаквания, но успя да ме впечатли - при мен трайността е 6-7 часа. Дори обмислям да купя цяла бутилка.

# 279
  • Мнения: 1 111
Е, недейте така с лошо, Girl е доста приличен парфюм, особено като се има предвид цената. Взех си едно мини от предна промоция на Парфимо без да имам големи очаквания, но успя да ме впечатли - при мен трайността е 6-7 часа. Дори обмислям да купя цяла бутилка.
Какво харесвате в него?

# 280
  • Мнения: 551
За мен е хубав флорално-дървесен парфюм, добре балансиран, не го усещам синтетичен. Харесвам дори шантавата бутилка. Simple Smile Определено е най-добрият селебрити аромат, който съм помирисвал.

# 281
  • Мнения: 2 028
И аз поръчах 10 мл. от това Момиче на Фарел след положителни отзиви и имам същото усещане- много, много ретро и остър одеколон. Добре, че се спрях навреме и не взех 100-ца, едно пръскане ми беше достатъчно да разбера, че изобщо не е мой и никога няма да се разберем. Никой покрай мен няма да го ползва, затова мисля да го засиля към размените и се надявам да получа някоя малка, но интересна отливка.

# 282
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз пък си изпръсках моето 10- милилитрово бутилче с кеф. Голяма бутилка няма да взема, може би след време пак 10мл. При мен парфюма няма никакво развитие, което мен ме отегчава леко, затова и не бързам да го подновявам. Няма одеколонесто усещане при мен, кожата ми заслажда  и лавандулата и виолетката, дървесните нотки се усещат добре и дават плътност, пипера не ме дразни. Ако се сработи с кожата ви е отлично попадение за цената си. Трайност поне 6 часа, но с хубаво напръскване.

# 283
  • Germany
  • Мнения: 1 581
BoMarina, ако имаш възможост и ти е интересно, преслушай и Atelier Cologne Musc Imperial, преди да решиш в полза на Авентус или някоя от вече безбройните му вариации на пазара от други парфюмни къщи. Съвсем отскоро го познавам и накратко бих казала, че е по-лека, въздушна, малко по-сладка, женствена и мека версия на Авентус. Трайността при мен е сравнително добра - между 6 и 8 часа, шлейфът е по-скоро фин. За дама ми се струва много удачен избор. На мен лично Montblanc Explorer и Cedrat Boise Mancera ми идват като на стероиди, една идея горчиви и ми мъжкареят, та затова мисля, че сравнението с Musc Imperial би било интересно. Simple Smile

Подкрепям и аз, че са много близки, аз обаче си оставам твърдо на Авентус. В Musc Imperial на Ателие Колон ми липсва част от сочността на ананаса и зеленината, и това, съчетано с повече ванилия не ми допада напълно. Иначе си има и трайност, и присъствие, и всичко.

Girl Pharrell и за мен е направен добре, особено за цената, на която може да се вземе. Парфюмът има доста нишово звучене, на границата ми е между мъжки и унисекс, и мисля, че затова не всяка жена може да го носи. Аз мисля, че би допаднал на тези от вас, които обичат ууди, дървесно, хладно-пачулесто, ветиверено и пикантно пиперено усещане, облагородено с хладни и прозрачни лилави виолетки и ириси. Има едно кристално усещане в този парфюм, като от студен поток в иглолистна гора, подобно на това от Синия ветивер на Картие, но тук дървесните ноти дават още повече газ. На мъж стои великолепно, и има много добра трайност. Голямата бутилка изглежда много хубаво и различно.

Заради коментарите в темата пробвах отново Olympea Legend Paco Rabanne, да не съм се заблудила при първия тест. Не, и не. Грам не го разбирам този парфюм. Аз например намирам, че Olympea Legend е един обезкръвен Скандал, от който са взели най-хубавото - отнели са му плътната сладост, разводнили са го с кофа морска вода, набухали са сол във всичко и са добавили някакви силни химии и още по-мощни неидентифицирани бели цветя. Химичната нота ми прилича на бадемов марципан със сол. Има нещо от Kenzo World в частта с плодовете и белите цветя, което ми действа много зле и ми докарва стомашни спазми. Не ми е сладък и на мен. По-скоро ми е химично-цветен, ванилово-солен, разнопосочен и нехармоничен.

Същата работа усещам и при Run Wild for Her Davidoff Започва много сладко, вкусно и плодово-сиропено. Ако помните сергиите със сиропи на морето от едно време, точно на всички тези сиропи мирише. Гъст сироп от нар е водещата нота в началото, някакви тропически и сладки плодове също се усещат, и след малко се появява един мъчен лилиум, най-вече дръжките му във вазата и става манджа с грозде. Сякаш плодовете са ферментирали и започват да гният, получава се едно леко алкохолно чувство, и в добавка с индолов лилиум, направо си е мъка. Шам фъстъкът се усеща като химичен готов крем с фъстък от турски магазин, и дава допълнителна доза сладост на парфюма. Голяма какофония.

И за пореден път пробвах Miu Miu Twist и за пореден път хем го харесвам, хем има нещо в него, което не ми е съвсем на място. Съгласна съм с мненията във фрагрантика, които го оприличават на Bal d'Afrique Byredo и на Tonka Wood Zara Home, даже намирам повече сходство с варианта на Зара. Началото на Тwist е много хубаво, едновременно сладко, и плодово-цветно. Аз усещам например една камара вариации на тема ябълка в началото, усещам я като ябълка, потопена в карамел, но усещам и цвета на ябълката, както и зелената ябълка, от познатия ни от социализма дезодорант. Много ми харесва това начало, само заради него и красивия флакон бих си купила и парфюма. След това парфюмът се укротява и в базата си е предимно дървесно-амбров, кедров и ветиверен и точно тук мисля, че кедърът и ветиверът ми идват една идея по-горчиви и по-препечени, и точно това ме кара да не го чувствам на сто процента мой. Трайността му е много добра, и ако някой търси по-цветна и по-сладка версия на Африканския бал, си струва да се пробва.

За пореден път тествах и Goldea The Roman Night Absolute Bvlgari и все повече ми допада. Някой има ли впечатления от носене за него и ще сподели ли?

Парфюм за деня: Tendre Nuit Isabey , роза, потопена в бензоин и бадеми, с щипка розов пипер, голяма любов Broken Heart

# 284
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 154

За пореден път тествах и Goldea The Roman Night Absolute Bvlgari и все повече ми допада. Някой има ли впечатления от носене за него и ще сподели ли?
Ммммм, на мен ми е в уиш листа този парфюм, много хубав.

Общи условия

Активация на акаунт