Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 855
  • 727
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 794

Вчера минах през Дъглас и отнесох една малка облачна Ариана. Бях си я наумила и нямаше как. Блея си по щандовете и съзирам това https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Bois-Myst-rieux-53241.html . Не го бях тествала и реших да пробвам. Хора, това е най-креместият терпентин, паркетол, паркетин и всичко от този род. Някои парфюми успяват да ме телепортират във времето - я до море, я на планина, но този ме изстреля директно 35 години назад в библиотеката на едно малко градче в североизточна България. Горещо лято, мор, въздухът не помръдва, влизам в градската библиотека, а там леля Софка / библиотекарката/ чопли семки и чете книжка с дебелите лупи. Вдига глава, усмихва се и вади изпод бюрото книжка, която много се търси, но тя е запазила за мен. Прозорците са закрити с дебели кадифени пердета в цвят бордо и е прохладно. Навсякъде има високи рафтове с книги, вървиш по светещ и скърцащ паркет, постлан с червени пътеки. Въздухът е леко прашен и наситен с аромата на стари книги и паркетин, паркетол, терпентин. Не ми се излиза, дишам дълбоко и решавам да седна в читалнята, за да прегледам новите Паралели. И си седя така 2-3 часа. Вечерта дрехите ми миришат на паркетин, паркетол, терпентин и каквото там. Нирвана. Свестявам се. Не му е времето сега, за по прохладно време е. Отлагам покупката. Но го мисля.   

# 421
  • Мнения: 31 179
Да, на всичко това ми мирише и на мен Bois Mystérieux Guerlain, че и на по-мрачни неща някакви.

# 422
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Bright Crystal, смятам, че новите Illusione на Ботега Венета изобщо не са от парфюмите, които ти харесваш. Нито цветя, нито сладости има в тях. Love Tuberose за мен е абсолютно надценен и не струва парите, които искат за него. Нищо ново и различно няма в него и е подобен на много други парфюми с млечна тубероза, върху зелена подложка. За мен е много близък с Truth or Dare Madonna, който може да бъде закупен за 50 лв., но който иска, може да даде и 350 евро за Амуаж, няма лошо. Дори сериозните любители на туберозата и заклетите фенове на Амуаж имат резерви към него. Да не споменавам безвкусния цвят на флакона, и че като шлейф и присъствие има какво да се желае. Задължително проба, особено за тази цена.

# 423
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Хах,то май в тези Ботеги нищо няма,хаха не знам Ковачева ще пробвам ако ми изпаднат,съвсем не са ми спешни да ти кажа.А за Love Tuberose си права,харесва ми доста,но не бих си го купила не само заради космическата цена,а точно,защото е микс от много други парфюми,а и вече си имам Honour,трайността му при мен е много добра.Качествен парфюм е и е хубаво да се познава,поне според мен.Не ми прилича много на Туберозата на Герлен,но пък и не ми прилича и на Пойзън на Диор,нито пък на Блосъм на Амуаж,както други потребители споделят,но всички сме с различни възприятия и затова темата е така интересна.Пробвах и много други парфюми,но за тях ще пиша друг път.BoMarina,сподели и своето мнение,интересно ми е.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 23:10 от Bright Crystal

# 424
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте!
Имам един въпрос, който не е съвсем по темата, но ще съм много благодарна, ако някой ми отговори и един, който е по темата.
Ще започна с този, който е по темата. Някой изпробвал ли е някой от парфюмите от серията Aerin и какво ви е мнението? По-конкретно ме интересуват Lilac Path и Hibiscus Palm, но и за другите ще ми е интересно да разбера мнение.

Понеже за първи път ще пътувам със самолет, бих искала да попитам може ли да пътувам с непрозрачни парфюмни мостри?
Благодаря за отделеното внимание! Simple Smile

# 425
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Хах,то май в тези Ботеги нищо няма,хаха не знам Ковачева ще пробвам ако ми изпаднат,съвсем не са ми спешни да ти кажа.
Не смятам така, за мен са много хубави, сочни, зелени, плодови и природни и двата, просто споделям лично мнение, че няма да ти допаднат, ноблюдавайки вкуса ти. Най-добре всеки сам да реши за себе си.


Mira_X , добре дошла в темата.

Lilac Path е разкошен пролетен букет от люляци, зелени треви и пролетни цветя. Много природен, много слънчев, много свеж. За мен е един от най-красивите люлякови парфюми. Парфюмите на марката са в много изискани и красиви флакони, отличават се с изключителна женственост и елегантност, стоят по-прибрано, но красиво, и ако не гоните шлейф и изключителна трайност си заслужава запознанството с тях.

Hibiscus Palm е типичен аромат с тропически жълти цветя, пиня колада, кокос и лосион за слънце, добре направен. Ако харесвате такъв тип аромати, отново си струва познанството с него.

За мострите, ако пътувате само с ръчен багаж, мострите трябва да са в отделно пликче със сух цип /така ли се казва?/, с вместимост до 1 л, има ги в дрогериите и се изваждат отделно от багажа. Обемът на мострите не може да надвишава 100 мл. на брой, а общата вместимост на течностите в пликчето не трябва да надвишава 1 л. Т.е. може да сложите 20 мости по 2 мл. например плюс 3-4 парфюма по 100 мл. или разни други комбинации, ненадвишаващи 1 л. Няма проблем, че не са прозрачни. Ако багажът се чекира, там не се слага в пликчета и можете да сложите каквото количество мостри и течности искате. Лек полет!

# 426
  • Мнения: 1 402
Аз се сдобих почти случайно с Eclat de vert, попадна ми на добра цена в ebay. Много е елегантен, деликатен и свеж, стои близо до тялото, бих казала прекалено близо. Не е особено траен. Личи си, че са използвани висококачествени съставки. Сигурна съм, че и другите парфюми на марката са добре направени и елегантни, без да ги познавам. Но за цената ми се иска малко повече трайност и шлейф, така че не бих купила на редовна цена.

# 427
  • София
  • Мнения: 862
Аз се сдобих почти случайно с Eclat de vert, попадна ми на добра цена в ebay. Много е елегантен, деликатен и свеж, стои близо до тялото, бих казала прекалено близо. Не е особено траен. Личи си, че са използвани висококачествени съставки. Сигурна съм, че и другите парфюми на марката са добре направени и елегантни, без да ги познавам. Но за цената ми се иска малко повече трайност и шлейф, така че не бих купила на редовна цена.
Благодаря за отговора! Точно за това се чудя, защото цената е доста висока. Харесва ми аромата на Lilac path и Hibiscus Palm. В Delirium ме напълниха с хартийки от всякакви аромати и имам чувството, че в цялата смесица аромата на люляка най-накрая бе надделял над всички. Наскоро една жена продаваше от него на сравнително добра цена в olx, но го изпуснах. Та, ще продължавам да си търся изгодни оферти.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 04:49 от Mira_X

# 428
  • Мнения: 1 746
Много пъти съм пътувала с мостри на парфюми.Никакви проблеми,нито на нашето,нито на летищата на Германия.Никакви опаковъчни комплекти не трябват.Говоря за мостри тип „българска роза”,около 5 мл.

# 429
  • Мнения: 31 179
Love Tuberose е за мен разочарование от Амуаж. Чаках го с голямо нетърпение, защото обожавам тубероза и марката, и чакам всеки техен парфюм с радост и вълнение.
Този парфюм е обикновен и след Honoure е нямало никакъв смисъл да го правят. Има грозна бутилка в бозав цвят и не си струва и една трета от исканите пари. Не бих го купила, защото не е "уау", а от Амуаж и парфюми за 600 лв. бутилката очаквам точно това.


Вчера отидох на щанда на Arabian's Secret точно срещу Мас в Парадайз център, където ме изпрати парфюмен приятел, тук от темата, на когото имам голямо доверие и много уважавам.
Не се бях спирала на този щанд и съм сгрешила. Има невероятни предложения. Страхотен парфюм с жасмин, много силен  и тежък, хубав мускус, който е и парфюм, не ЕДП.
Има добра череша с ванилия и мента, както и страхотна млада роза с ягоди. Парфюмите са по 50 мл. и са много хубави всичките. Мисля, че са 8 на брой.
Взех си Ulyana, който е с много тонка, круши, пралина, ванилия и пачули. Сега съм се напръскала мощно с него и тъна в блаженство.
https://www.arabianssecret.com/produit/ulyana/
Струваше ми 70 лв. и с покупката получих талон за 20% отстъпка при следващо пазаруване и ще си купя и черешовия Feux d’argent.
Вижте ги ако търсите хубави не много силни, но не и слаби аромати с хубав шлейф и добро съчетание на нотки. Не са копия, нито ги оприличавам на други аромати, имат си своя индентичност.

# 430
  • Мнения: 47
Здравейте, вероятно темата е само за коментари на аромати, но все пак ще попитам. Нямам възможност да отида до магазин и търся да купя онлайн Dior Sauvage, но не зная откъде и в кой магазин парфюмите са оригинални. Можете ли да ме насочите.

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Магазин Дъглас имат онлайн сайт.

densi, наистина са хубави, аз също съм се спирала да душкам. И много хубава презентация ми направиха, много усмихнат мъж беше. Simple Smile

# 432
  • Мнения: 47
Точно този магазин избягвам, защото не мирише като оригинал. Дали в елинор са истински?

# 433
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Ако Дъглас, който има физически магазини едва ли не по цял свят , ви мирише на "неоригинал", не знам защо магазин, който има само 1 шоурум, ще ви мирише на "оригинал".

Имам поръчки от елинор, нямала съм проблем, но не искам да ви ангажирам с моето мнение, за да не се разочаровате случайно.

# 434
  • Мнения: 19 853
Точно този магазин избягвам, защото не мирише като оригинал. Дали в елинор са истински?
Разгледайте добре тази тема и сайтовете, посочени на първа страница. Има доста писано по въпроса за онлайн магазините за парфюми.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1113432
Ако, ако, дали, чуденките са много. Има добри и лоши отзиви за всички онлайн магазини като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт