Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 949
  • 727
  •   1
Отговори
# 405
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
....
Та питането ми е кой от всичките бихте препоръчали? Бих била благодарна, ако може някой, който ги познава, да ги сравни. Благодаря ви предварително!

Ако четеш темата отдавна, знаеш, че тук всички препоръчват да се пробва парфюм преди покупка. Златната серия на Дюпон я има из реалните магазини, тествай, защото химията с кожата е индивидуална.

Аз лично харесвам Royal Amber и Noble wood, на някои момичета Vanilla & leather им харесва повече.

Напоследък в темата тотален любимец е Perfect Tobacco.

Сподели после какво ти е харесало Hug

# 406
  • Мнения: 31 240
Привет, мили дами и господа! Simple Smile)) Чета ви с голям интерес и удоволствие от известно време.

Включвам се с едно питане относно новата серия на S. T. Dupont... мнооого ме влекат тези ориенталски миризми в златни бутилчета.

Прочетох ревюто на Денси, разбира се..  на която съм отдавнашна фенка.

Коментираха се и в предната тема малко.. и това прочетох.

Но се колебая кой точно да купя? Не ме е страх да поръчам на сляпо, защото харесвам силни, присъствени, удови аромати. За мен е важно парфюмът да е много траен и с много присъствен, опианяващ шлейф.

Та питането ми е кой от всичките бихте препоръчали? Бих била благодарна, ако може някой, който ги познава, да ги сравни Simple Smile)

Благодаря ви предварително!
Благодаря ти много!❤
Табако поръчай, лудница е. Ако обичаш ванилия, то Ванилия кожа. Той също е страхотен, но сега по- силен и шлейфов, а и по- многообразен е Табакото.
Най- добре е обаче да пробваш. Роуз уд също е хубав парфюм. Зависи какво точно ти се носи, насляпо не е добре да се поръчва.

# 407
  • Мнения: 434
Добре, BoMarina, благодаря ти много! Ще бъдат поръчани, El Born с мед, бензоин и хелиотроп – интересно, без отрицателни коментари във ФР, a Siwa с листа от виолетки и пуканки в базата, ще падна. Tи имаш ли си Myrrh & Tonka на Jo Malone, защото това е другият ми любимец за лятото.
Връщам си думите назад за Jo Malone. Денси, Mimosa & Cardamom се представя супер като трайност на 280, напръскан от  косата ми до токчетата и тях вкл. 10 пъти общо,  си остава цял ден.

# 408
  • Мнения: 31 240
Siwa Memo e хубав парфюм, но аз правя асоциация с крем за лице. Пила съм коктейл направен с неговите нотки, който отвежда до парфюма, след като преглътнеш течността и помиришеше парфюма напръскан на блоте. Беше върховно изживяване. Heart Eyes

# 409
  • София
  • Мнения: 970
Базила, така е, зелените парфюми сякаш не са сред най-долюбваните категории, а и смятам, че се правят трудно, докато зазвучат хармонично и "парфюмно", а не сякаш човек е косил ливадата допреди малко. Joy Ще си припомня този фланкър на Гучи, не го помня ясно, тествах го набързо, като излезе. Имам Chanel 19 Poudre, в който също има много галбан, да, много прашно, зелено и дори "тебеширено" стои при мен, което за определени настроения е идеално (мислех да го разменям, но се отказах, обичам си го).

BoMarina, много благодаря за отзива за Santal Blanc Van Cleef & Arpels, не знаех, че е зареден вече. Hug Mлечен сантал, свежест и хлад звучат чудесно, обаче и аз като теб не харесвам зелени/тревисти смокини в парфюм, предпочитам сладки. Ще ида да тествам на кожа при първа възможност. Hug

Днес пробвах Santal Blanc, въобще не ми харесва. Плосък, бял парфюм с дразнещ сантал. Бутилката е невероятна обаче. Смокинята се усеща, но чак в базата, когато излъчването на парфюма се засилва многократно.
"Плосък" не звучи особено обещаващо, но аз имам усещане за "плоскост" при един друг парфюм на марката - Bois Doré, който въпреки липсата на достатъчно дълбочина харесвам много (с големи забележки към шлейфа при мен, изключително тих е).

Докато обсъждаме зелени парфюми и сини флакони - скоро ще получа една отдавна мечтана красота: Aedes de Venustas Grenadille d'Afrique. Трудно ми е да опиша какво представлява като аромат, но цветът на бутилката, който е по-скоро индиго, е страхотен - напомня ми свечеряване. Синестезията в случая работи максимално, виждам го точно синьозелен - синя привечер, близо до море (има минерален повей), зеленина от хвойната, която обаче е много мека и сладка. Размеква ме буквално, но е много нестандартен, за мен - унисекс, за много дами вероятно ще е мъжки.
Скрит текст:

# 410
  • Мнения: 515
Ralitsa_ нямам го(още:smile:) , но с мимозата са ми в уиш листа отдавна. Много са хубави и двата.Как се държи при теб  Mirrh&Tonka сега на топло? Аз го свързвам повече с есен - зима.
За El Born- не всеки го харесва, във фрагрантика напоследък получава всенародна любов, ако пуснеш търсачката обаче ще видиш, че в темата е имало повече отрицателни мнения. При някой анжеликата избива в повече, на други сандаловото дърво  не им харесва. Индивидуално е , аз съм от щастливците, при които показва само хубавите си страни!:)

Вчера пробвах и новия Angel,  обаче при мен изчезна точно за два часа:open_mouth: За пръв път ми се случва с някой от нещата на Mugler  - те за мен са еталон за трайност и шлейф,направо не мога да повярвам!

# 411
  • Мнения: X
El Born e много труден парфюм, според мен: на мен ми мирише на незапалена цигара и стара банкнота. Хартиена, старинна миризма на пари, преминали през много джобове и пипани от безброй ръце. В един момент чак ми се сгажда от него и отивам да го мия. Та ... въпрос на кожа, химия, нос.
Grenadille d’Afrique е просто приказен.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 12:23 от Анонимен

# 412
  • Мнения: 1 406
И на мен ми идва леко нетраен новият Angel- не повече от три часа. А много ми харесва за лятото. В дилема съм.

Santal Blanc го тествах на блотер в The Mall.  Не усетих смокиня, само дървесни нотки. Хубав е, но за мен е твърде унисекс.От колекцията на Ван Клийф в уиш листа са ми Néroli Amara и Orchidée Vanille. Имам Gardénia Pétale, а отскоро, благодарение на мила съфорумка, и Rose Velours, който ми харесва повече от Rose Rouge. И Rose Rouge не бих върнала, но имам подобен парфюм.

# 413
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз си мисля, че El Born не е за Ralitsa_. Според мен ще й дойде твърде смолист и меден. Но от проба глава не боли, може пък да има химия с него. И аз не можах да го харесам, твърде мръсен, дървесно-амбров и прашен стои при мен, комбинацията от смоли, дървесни ноти и мед при мен дава едно усещане като за стар квартал със стари къщи с гредоред, поел ароматите на обитателите си от векове.

Grenadille d’Afrique го мечтах дълго, купих си го с голямо желание, и след това явно съвпадна с периода ми, в който по-мъжествените аромати започнаха адски да ме притесняват. Много зелен и темерутски ми стана. Според мен е на границата на унисекса, но е повече мъжки. Не можах да го нося повече, дори не го предложих на съпруга ми, и го продадох. Радвам се обаче, че попадна при ценител, който му се радва много.

Siwa Memo Paris за мен е само за хора, които харесват бели и жълти цветя и ванилия и нямат проблем с тях. На мен този нарцис в пирамидата ми превзема целия парфюм и не го усещам нито ванилов, нито гурме, а силно белоцветен. За мен е много труден, подобен на Лалибела, има в него едно плажно, креместо и отпускарско усещане, уж те грабва, а дотежава много на носене.

Ralitsa_, ако позволиш, и от мен две предложения за пробички - Superlady Pierre Guillaume и Tendre Nuit Isabey, мисля, че и двата имат потенциал да ти харесат. За I Don't Need A Prince By My Side To Be A Princess By Kilian си знаеш Hug


Парфюм за деня: Superlady Pierre Guillaume, страхотен в 30 градусовата жега Sparkling Heart

# 414
  • Мнения: 434
Ковачева, знаеш ли как тайно си мечтаех да провериш списъка ми с мостри и да добавиш, а все едно ме усети и го направи, това е парфюмно-кармична  връзка, благодаря ти HeartHeartHeart I Don't Need A Prince ... както и цялата серия  My Kind Of Love го няма като мостри при германците и накрая просто ще го поръчам, мн го искам този парфюм. Сега видях пуснали са https://www.bykilian.fr/product/22635/65176/mykindoflove/discove … y-set#/sku/102327. Ще подскоча до тавана, най-накрая ще ги разузная, харесвам имената им.

BoMarina, може ли красивият парфюм да няма сезон Heart Пръснах Mirrh&Tonka на блотер и това е. Чак не повярвах, че тонката в съчетание с прозрачна смирна ще ме предизвика и да го разнося. Поръчах травъл вариант  и парфюмът се оказа „Еха!“. Пръскам и вечер, и през деня, супер ми е, да, все още съм в розовата фаза, но ми е мн шикозен, мн мой. Определено си е унисекс, но на мен ми стои по-добре от на мъжа ми. Няма нищо общо с Авентус, само откривам идеята за най-добър парфюм в него. Помирисах всичко на Jo Malone в Сердика и за мен това е бестселърът на Jo Malone, трябва да го имаш Hug

# 415
  • Мнения: 31 240
Билярдните топки на Килиън ги чакаме съвсем скоро, ми казаха в София и чакам с нетърпение. Аз искам много смокинята, харесвам и Принцесата.

# 416
  • София
  • Мнения: 970
Хм, интересно, че ще дойде тук тази серия на Килиън, бях питала в бутика в Сердика (Delirium) преди 1-2 месеца и тогава ми казаха, че няма да се зареждат в България. В Сефора ли се очаква да дойде (както в чужбина)?

Grenadille d’Afrique го мечтах дълго, купих си го с голямо желание, и след това явно съвпадна с периода ми, в който по-мъжествените аромати започнаха адски да ме притесняват. Много зелен и темерутски ми стана. Според мен е на границата на унисекса, но е повече мъжки. Не можах да го нося повече, дори не го предложих на съпруга ми, и го продадох. Радвам се обаче, че попадна при ценител, който му се радва много.
На "темерутски" искрено се разсмях, явно е правен за мен, аз мога да бъда темерут Smiley, или хайде, ако сме по-политкоректни, интроверт в дадени моменти. За мен е дзен парфюм. Heart Eyes Иначе разбирам отлично какво казваш и точно затова написах, че за повечето дами ще е мъжки, макар за мен да е унисекс. Wink Aз си залитам по мъжкареещи парфюми, колкото и често да ми казват хората, че по друг начин ме виждат и че трябва да нося по-женствени неща. Още не съм се отказала от идеята да допроуча Baraonda Nasomatto например, бегло я тествах преди няколко месеца за пръв път, но малко се притеснявам от това уиски, доколко ще звучи уместно върху мен (комично е, защото не пия твърд алкохол).

El Born мен също ме стресна, когато го тествах върху себе си, стоеше мръсен, но познавам дама, на която стои прекрасно, така че както винаги, всичко е до кожа. За сляпа поръчка категорично не става. Аз не се разбрах особено с Carner Barcelona в цялост, изключително бързо се разпадат върху кожата ми до аморфна маса от ноти, така че въпреки интересните композиции, за себе си ги оставих настрана за момента.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 17:39 от Klodilia

# 417
  • София
  • Мнения: 6 316
Билярдните топки на Килиън ги чакаме съвсем скоро, ми казаха в София и чакам с нетърпение. Аз искам много смокинята, харесвам и Принцесата.
В Делириум ли?

# 418
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Йоан,благодаря,:kissing_heart: винаги ми заблестяват очите щом зърна твой пост в темата.Heart Eyes Ковачева,благодаря и на теб,че го пробва и писа и ти,:stuck_out_tongue_winking_eye:,тествах с хубави пръски на кожа,коса,деколте,ръце Scandal a Paris,ооо,какво са направили с любимият ми Скандал,какво са сътворили?Добавена е круша,за моя нос има и много жасмин,една бледа,по-тиха,лятна версия на първото издание,медът не е така интензивен,леко разочарование изпитах.Трайност на кожа 2-3 часа,тези на които Скандал им идва твърде хард,ще харесат това предложение според мен,чета и положителни коментари.Облачето на Гранде,също не ми хареса достатъчно за покупка,скучно начало с изненадващо добър/всъщност този парфюм ми допада най-много в базата/ край,шишето въобще не ми харесва,най-вероятно тийнките ще бъдат впечатлени,харесвам Ариана,но този и парфюм не е изцяло мой.Далечни прилики с Бакара да,обаче не откривам нищо общо с Burberry Her, като тук напълно отсъстват ягодите,трайността му също не е добра при мен като чета,че и при доста други хора е със слаба такава..Пробвах и Amouage Love Tuberose и тук вече съм в свои води,много женствена,висококачествена,композиция/като всичките им парфюми за мен,макар да не са за всеки,хах/ Отворът е ярък,истинска наслада,мека сладка тубероза в компанията на гардения,супер женствена комбинация,разтапяща се по кожата и един много красив пухкав ванилов облак,кремообразен,великолепен,пипнат парфюм.Blue HeartPurple Heart Някакво далечно ехо от Аmouage Honour,по който се разтапям,като аз лично откривам сходство с Гучи Блуум/който обожавам/ и Diptyque Do Son.За доста хора може да дойде силен,нахален и задушлив,за мен е рай.Парфюм за тази вечер Dior Forever And Ever,от скоро му се радвам и е безумно мой/не знам защо отлагах дълго покупката му,грешка е било/,много специален за мен парфюм с толкова опростена пирамида,а класата му личи от далеч.Ухае скъпо на хладни цветя,сякаш сте в цъфтяща градина рано сутрин,появява се невероятна фрезия допълнена от роза светъл,романтичен,ангелски парфюм за мечтателки.Обожавам го!!!:blue_heart:

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 22:55 от Bright Crystal

# 419
  • Мнения: 515
Bright crystal  чакам скоро мостра от туберозата на Амуаж и твоето описание дойде точно в десятката! Според теб има ли прилика с Туберозата на Герлен?

Ralitsa_ може разбира се, просто аз го тестват зимата и ми се стори много подходящ за сезона тогава, интересно ми беше как се държи на топло и се радвам да чуя , че и сега е прекрасен.
Аз просто се олях с покупки на парфюми този месец, хубаво е да се кротна  малко, но пък толкова желания имам и кое по напред незнам...

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 18:56 от BoMarina

Общи условия

Активация на акаунт