Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 886
  • 727
  •   1
Отговори
# 390
  • Germany
  • Мнения: 1 581
На мен преди дъжд ми мирише на озон, той наистина има леко метален аромат, на някакво растение - нещо като листа от кориандър и глина. Ще се радвам да открия такъв парфюм.
Скрит текст:
silver pearl, има едно дребно бяло полско цветенце сред житата, аз си го знам като колендро/силантро/. То мирише точно така, на озон, и буря. Много прилепчиво и целият се умирисваш на него, като се докосне до дрехите. Аз съм го откривала парфюмно в Little Italy Bond No 9. В началото започва хубаво като смес от мандарини, портокал и бергамот, а след това завива в съвсем друга посока, и се появява това озоновото усещане, буквално мирише на окъпаното от буря поле и свежия въздух наоколо. Сега погледнах коментарите във фрагрантика под него, в един от тях пише, че е само за фенове на кориандъра и съм съгласна напълно с него.

sympathy, ще се самоцитирам за Bracken Woman Amouage
Скрит текст:
И докато съм още на вълна Amouage, да напиша впечатленията си за Bracken Woman Amouage И друг път съм казвала, че не харесвам повечето дамски парфюми, не са в мой стил, като изключвам от това число Sunshine Amouage и Lilac Love Amouage, които, поне за мен, са нова, носима, модерна линия и звучене на марката. Проявявам интерес единствено към мъжките аромати, като любим ми е Епик мен Heart Eyes Bracken Woman е типичен Амуаж, но за разлика от другите, ми допада. Не казвам, че бих го купила и носила, продължавам да не се идентифицирам с тези парфюми, но не мога да си изкривя душата и да кажа, че не ми харесва. Пробвах го на кожа и макар да се чувствах не аз, ме държа през цялото време нащрек и внимавах в развитието му и през какви етапи преминава. Няма да коментирам пирамидата му, защото не усещам повечето от нещата, които са дадени в нея. Върху мен Bracken Woman започва с много интензивен аромат на сапун, който е водеща нота от начало до край. Сапунът е от онези малки сапунчета, каквито имаше в повечето тризвездни хотели по времето на социализма. Много типичен аромат и няма как да бъде забравен. Учудвам се, че в пирамидата не е посочен портокалов цвят, защото аз усещам много. Парфюмът е много хладен, билков, лайката се усеща, като прясно обрян цвят, преди още да е изсъхнал. Усещам и много мъх. Сив, хладен, даващ едно леко мистично звучене на парфюма. Има много елегантни, но и доста ретро бели цветя. Именно белите цветя дават ретро нотката на този парфюм, но за разлика от повечето белоцветни класики, тук цветята са много пипнати, различими са, но в същото време са някак далечни, като нюанс, като далечен воал, като щрих. Усещах ги ту хладни, студени и сдържани, ту се затопляха някак и ставаха по-уханни, но в никакъв случай не ми докараха редовното отрицание и не ме отблъснаха. Друг интересен момент в този парфюм са цитрусите. Не са посочени, но има, и то много. За мен са лимони и бергамот, като усещам основно бялата част на кората и стипчивият плод. Усещам ги с доста класическо, ретро и мъжко звучене, тип Eau Sauvage Cologne Christian Dior. Може пък точно затова да харесвам и парфюма. Ветиверът поддържа едно мъхесто, велурено усещане в композицията, а пачулито е от онези хладните, землисти и мухливи, но е дозирано много правилно и мухливите нотки не излизат на преден план. На мен лично този парфюм ми е унисекс, единственото, което го държи все пак в женската част, са може би белите цветя. Нарцисите са жълти и ароматни, слънчеви, без да са сладки. Цялостното ми усещане за този парфюм е като класически аромат за успяла жена 50+, хладна, сдържана, елегантна, на висока обществена позиция. Показва повече от 24 часа трайност, като признавам, че на вторият ден ми харесва още повече. Мисля, че ще се хареса на всички любители на класически аромати от ексклузивната серия на Шанел.


Пробвах двата нови Illusione for Her Bottega Veneta и Illusione for Him Bottega Veneta. Съгласна съм с Йоан Владимир, че са много различни от нещата на марката, и че има какво да се желае като трайност, но пък на мен ми допадат много и двата. Намирам, че са унисекс, много природни, много сочни и лесно носими.
Дамският е много мой тип, започва с красиви цитруси, с прозрачни бели цветя, без да взимат надмощие, а след това се появява много красива смокинова зеленина и дървесина, и най-хубавото от всичко е, че не е заобиколена от кокос, защото ме дразни невероятно тази комбинация. Тук смокинята е комбинирана с резлив черен касис и с цитруси, и има много приятна сладост на тонка, но отново не е водеща, а е някак различна, хем е цитрусова, хем е дървесна, хем въздушна. Има едно младо горско усещане на зелени иглички, ако знаете как миришат новоизлезлите млади иглички на елхите, точно на тях ми мирише в този парфюм. Ако познавате Les Voyages Olfactifs 01 Paris-Moskau Guerlain и Baiser de Russie Guerlain, намирам, че са от една парфюмна група. Напръсках се поне пет пъти с него, но се изгуби бързо във вчерашния горещ ден. Предполагам, че ще е по-красив в по-хладното немско време, със сигурност ще го тествам още, защото много ми допада.

Мъжкият вариант започва като типична лятна ууд комбинация от цитруси с хубави дървесни ноти, затоплени от тонка бийн. Различното в него е комбинацията отново между млади борови връхчета и чуден мъхест ветивер Broken Heart , направо ме отнася, толкова ми харесва. В базата аз усещам основно ветивер и сладки борови връхчета върху сладка суха дървесина и страшно ми харесва. Почитателите на ветивера трябва да го пробват, мисля, че е интересно предложение. Но и той според мен ще се държи по-добре в по-хладно време, защото и той се загуби бързо.

Страшно ми хареса обаче как ми застана в топлото и влажно време Boss The Scent Private Accord for Her Hugo Boss . Този път, освен зашеметяващото шоколадово начало, ме побърка и базата му, дори ми харесва повече от началото. Няма да казвам нищо повече, освен, че при мен мирише на дамски вариант на любимият ми за всички времена Background Jil Sander. Поръчах го снощи и се успокоих Heart Eyes

Парфюм за деня: Les Voyages Olfactifs 01 Paris-Moskau GuerlainGift Heart

ПП. Писали сме заедно за колендрото/кориандъра/силантрото Satisfied

Последна редакция: сб, 01 юни 2019, 15:47 от kovatcheva

# 391
  • Мнения: 2 230
Хм, на мен кориандъра (листата) ми мирише много на магданоз или девесил, в някои рецепти за мен са взаимозаменяеми. Семенцата обаче са по-различни, напомнят ми кимион (който пък ми мирише на потен плочкаджия Sad ), но са по-приятни де.

# 392
  • Мнения: 2 401
Много смешно - точно това казва и мм. В много мъжки парфюми има кимион, а той толкова силно го усеща, че все се чуди защо има парфюми с мирис на потен човек.
 Ковачева, този Bond си го записвам също за проба, звучи много интересно. Ботегата също.
  Bracken woman на мен ми е много интересен, не го свързвам с успяла жена, а със затворена и самовглъбена. Комбинацията от папрати и нарцис, а и малко магнолия усетих при мен създава една отнесена и меланхолична атмосфера, някакво леко тъжно настроение, сякаш ей сега ще се сетя нещо важно, но не съвсем приятно, което съм забравила. С удоволствие бих го носила, но много рядко, което не оправдава покупката на голяма бутилка при мен. Ако имаше 20 мл. веднага бих си взела.

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Клодилиа, да, аз също съжалявам, а го бях видяла в няколко сайта. Ако знаех тогава, сигурно щях да отнеса 2 бутилки направо..😄
Благодаря ти за съвета. Hug

# 394
  • София
  • Мнения: 38 515
Какъв магазин открих на Сан Стефано!!!
Има всичко! От Мажи Ноар стария до Амуажи! Стари лимитки! Въртях се като луда!
Кой търсеше стария Инстант - има го.

# 395
  • Мнения: 795
Къде е точно тоди магазин и къде другаде ходите за папфюми във физически магазини?

# 396
  • Мнения: 19 883
Разсъждавала съм често по темата растителност/металически нотки/влага/хладен въздух и за моя нос и в моята глава тези аспекти могат да се покрият успешно от галбана (galbanum) в дадена композиция. За моя изненада се оказа, че доста от парфюмните ревюъри, които следя, не понасят галбан в парфюм, не ми е понятно какво извиква такава неприязън у доста хора Smiley , но пък си струва да се ескпериментира с тестване на парфюми с тази съставка, ако човек не е запознат съвсем с нея. Друг парфюм, който се движи по тази ос, е Maison Margiela Untitled, съдържащ именно галбанум - не е толкова прашен, колкото Bois Farine, по-влажен и зелен е и за мен лично - страшно приятен. За него съм чувала определение, че мирише на "мокри налъми" ....
Като спомена галбанум, се сетих че нотата ми направи впечатление като преобладаваща съставка в Gucci Bloom Acqua di Fiori, който много ми харесва, въпреки зеленото в него (зелените парфюми ми действат главоболно последните години) и го проучих тогава. Самото растение е от вида на растения като копър, анасон, резене и за мен лично не е учудващо, че може да е дразнещо като съставка за много хора. За мен е от съставките, които могат да предизвикат неспокойство и свръхвъзбуда, но все пак комбинацията му с останалите нотки е решаваща. Simple Smile

Скрит текст:
Galbanum има интензивен зелен аромат с дървесни и балсамични елементи. Често се описва като земен или подобен на гора, този ароматен състав се оценява за способността му да придаде богат, пикантен зелен аромат.
Парфюмерите го използват като силна горна нотка в "зелените" аромати и като основна нотка в комбинация с мускусни и / или елементи като дъб и боровинки.
Галбанум Аромати
Аромати за жени, които се отличават с парфюмната съставка galbanum, включват: Chanel No.19, Chanel No 19 Poudre , Van Cleef Van Cleef & Arpels , Safari Ralph Lauren for women, Must de Cartier Parfum 2015, Must de Cartier Gold, Guerlain Vol De Nuit, Cartier Must, Magie Noire Lancome, Balmain Vent Vert и др.

# 397
  • София
  • Мнения: 2 512
densi, kovatcheva, благодаря ви много за отзивите за Bracken  Hug bouquet Абсолютно очарована останах от аромата му на блотер  Crazy Калин каза, че бил "шантав" парфюм  Laughing Ами, такъв си е, факт! Обожавам шантави парфюми  Laughing Определено, трябва ми хубав тест на кожата и разносване и ще се вземем, ако не ме разочарова  Heart Eyes

# 398
  • Мнения: 515
Klodilia ти наскоро питаше, а днес видях,че при нас са заредили вече Santal Blanc на Van Cleef. Само на блотер успях да го пробвам  и незнам на кожа как ще се развива, но напълно си отговаря на името. Млечен бял сантал, много свеж и хладен  парфюм. Смокинята не е узряла , а млечна зелена ,като мляко от смокиня. Лятото ще е много разхлаждащ. Почитателите на дървесни и смокинови парфюми  мисля че ще го харесат много. На първо четене не е мой, аз търся по слънчева и узряла смокиня, но е много хубав парфюм. Другия път задължително ще го пробвам и на ръка да видя как ще се държи.

# 399
  • Мнения: 721
Има ли почитатели тук на Orchid Soleil Том Форд?Не знам какво ми е влезнало в главата, но онзи ден го пробвах пак и ми се стори идеален за лятото, въпреки тази царевична нотка, има нещо елегантно в него. Появяват ми се приятни картини и асоциации в главата като го помириша...

# 400
  • Мнения: 31 197
Има ли почитатели тук на Orchid Soleil Том Форд?Не знам какво ми е влезнало в главата, но онзи ден го пробвах пак и ми се стори идеален за лятото, въпреки тази царевична нотка, има нещо елегантно в него. Появяват ми се приятни картини и асоциации в главата като го помириша...
Мирише ми на варина царевица и не го харесвам. Моят така виси. Не го махам, защото съм сигурна, че ще бъде спрян и ще има колекционерска стойност.

Днес пробвах Santal Blanc, въобще не ми харесва. Плосък, бял парфюм с дразнещ сантал. Бутилката е невероятна обаче. Смокинята се усеща, но чак в базата, когато излъчването на парфюма се засилва многократно.

# 401
  • Мнения: 1 003
Привет, мили дами и господа! Simple Smile)) Чета ви с голям интерес и удоволствие от известно време.

Включвам се с едно питане относно новата серия на S. T. Dupont... мнооого ме влекат тези ориенталски миризми в златни бутилчета.

Прочетох ревюто на Денси, разбира се..  на която съм отдавнашна фенка.

Коментираха се и в предната тема малко.. и това прочетох.

Но се колебая кой точно да купя? Не ме е страх да поръчам на сляпо, защото харесвам силни, присъствени, удови аромати. За мен е важно парфюмът да е много траен и с много присъствен, опианяващ шлейф.

Та питането ми е кой от всичките бихте препоръчали? Бих била благодарна, ако може някой, който ги познава, да ги сравни Simple Smile)

Благодаря ви предварително!

# 402
  • Мнения: 433
BoMarina, би ли написала твой любим ниш парфюм, защото ще поръчвам Amyris Femme и искам да добавя няколко мостри, а усещам, че има хубава връзка между парфюмните ни вкусове.

# 403
  • Мнения: X
Klodilia ти наскоро питаше, а днес видях,че при нас са заредили вече Santal Blanc на Van Cleef. Само на блотер успях да го пробвам  и незнам на кожа как ще се развива, но напълно си отговаря на името. Млечен бял сантал, много свеж и хладен  парфюм. Смокинята не е узряла , а млечна зелена ,като мляко от смокиня. Лятото ще е много разхлаждащ. Почитателите на дървесни и смокинови парфюми  мисля че ще го харесат много.
Заинтригува ме, ще го търся за тест.Flowers Tulip

# 404
  • Мнения: 515
BoMarina, би ли написала твой любим ниш парфюм, защото ще поръчвам Amyris Femme и искам да добавя няколко мостри, а усещам, че има хубава връзка между парфюмните ни вкусове.

Замисли ме:smile: любимци много, но повечето са сезонни.
Най- любим ми е  вероятно El Born на Carner Barcelona, нося го целогодишно , ако толкова не обичах разнообразието , твърде вероятно щях да си го избера за парфюмен  подпис. Има някаква ликьорена нотка, на която просто не мога да се наситя.
Иначе Siwa на Memo ми е най- последната любов от ниш творенията(още не съм го придобила). Пирамидата му ми беше смесица от противоречия и незнаех, какво да очаквам, но просто ми носи супер женствено усещане. Топъл  и гушлив , макар да не е гурме и същевременно заради нежния нарцис,носи много приятно пролетно настроение. Hug





Общи условия

Активация на акаунт