Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 546
  • 727
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 38 211
Ей, тази Ковачева!
Вярно очаквах Блек Афгано подобие по съставки.
Обаче сега по описание Рамщайн ми мирише на моята група.😁
Снимки на един приятел в Русия. Завиждаам.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 15:08 от Free Agent

# 376
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Оооо, аз на Деметер съм харесала това - Нюйоркски нощи, Зомбито на Елвира и още 2-3. Simple Smile Предстои ми ходене до Италия, ама май там не се намират... Sweat С кеф да си ги ползват! Simple Smile


edit:
За да не пиша един след друг постове, ще ви покажа как ме зарадва неимоверно много сайта на Артизан, че най-накрая ще мога да тествам желания Noir Exquis.....и как уби моите вълнения в зародиш.....SatisfiedSatisfiedSatisfied
Отбелязвам, че сампълите се водят фрий и се начисляват само такси и шипинг до България.Joy

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 15:40 от sunattraction

# 377
  • Мнения: 637
Demeter са готини, но нетрайни. Което се и очаква, де.
Аз имам Thunderstorm и страшно обичам да си го мириша, но много рядко съм в съответното настроение, за да го нося.
Той е точно този аромат, който се носи във въздуха преди страхотна лятна буря - тежки, черни облаци, светкавици и лек тътен някъде в далечината, въздухът е наелектризиран и топъл, мирише на дъжд, влага...
Бях харесала много и Fireplace, но докато се натуткам да си го взема и той изчезна.
По едно време ги бяха пуснали на тотална разпродажба тук за по 5£, но не си харесах нищо.

# 378
  • Мнения: 2 359
Много ми е интересен аромата на въздуха преди буря, ще трябва да го потърся за проба. Бях попаднала на ревю и на друг такъв - Fulgor на Cale fragranze d'autore, но като видях по - нагоре цените на доставка на проби си мисля, че ще изчакам някое пътуване.

# 379
  • Мнения: 19 675
Да се оплача от себе си. Днес имах много свободно време и се разходих из парфюмните магазини. И, о, ужас ужасон. Всичко, към което посегнах за тест, ми хареса!
Прибрах се с над 20 проби и напръсквания по ръце, дрехи.
Е, не се прави така. Прекалих!
Ще пиша тези дни впечатления, вече ме мързи. Но съм очарована на прима виста от Angel Eau Croisière Mugler for women – чувствам се с него като закачлива туристка, която не завършва вечерта без коктейл с чадърче.
Очаквах L'Interdit Givenchy да ме отблъсне, но и той не, та не – разкошен е, като в бял кремест облак го почувствах, много добре балансиран, няма нищо крещящо. Но е характерен, отличаващ се. Много ми хареса – бяла изискана елегантна женственост. Между другото някой впечатления от L'Interdit Edition Couture Givenchy – нотките са същите?
Окончателно се влюбих в Gucci Guilty Absolute pour Femme Gucci (https://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-Guilty-Absolute- … -Femme-48090.html) с неговата плътна плодова дръзка шипрова женственост.
Посегнах към Shalimar Souffle de Parfum Guerlain, но той пък не ме очарова, както очаквах – хареса ми, но за моят вкус му липсва характер.
"Избягах" от магазина, че...

И, за да спазя лимита си за "твърдо Не" за пазаруване на парфюми, се мушнах в Зара да подуша и да си кажа, че ето на, днес все пак ще помириша нещо, което не става.
Олеле, излязох утешително с 2 бутилчета.

Новият летен PINK FLAMBÉ SUMMER от Зара (https://www.zara.com/bg/bg/pink-flamb%C3%A9-100-%D0%BC%D0%BB-p20037507.html)– мандарина, пъпеш и пралина, който има страхотен на цвят флакон и е супер жизнерадостен и свеж, но с приятна плътна сладост, която не е тип удар в носа от свежи цитруси, плодове и зеленини. Тепърва ще го пробвам в жегите, скоро не бях купувала свежарки, този е за разчупване на калъпа.

И ZARA BLACK AMBER (https://www.zara.com/bg/bg/black-amber-100-%D0%BC%D0%BB-p2003728 … 62&v2=1263978 ), който се оказа, освен супер готиния черен секси флакон, няма нищо черно в себе си, а една прекрасна сладост от плод на страстта, ванилия и мускус. Той ми харесва определено повече от Лятното фламбе. Носи едно успокояващо, топло настроение от хубави сладки акценти, хареса ми, че не усещам грам алкохол, а ме кара да се чувствам специално, загадъчно, уютно. За него съм много доволна, че го взех. People Dancer

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Много ми е интересен аромата на въздуха преди буря, ще трябва да го потърся за проба. Бях попаднала на ревю и на друг такъв - Fulgor на Cale fragranze d'autore, но като видях по - нагоре цените на доставка на проби си мисля, че ще изчакам някое пътуване.

Аз сега се сещам какъв е, но не мога да го обясня, но ми е в главата...(не говоря за спарения въздух преди лятна буря😃)
Не знам защо, но мисля, че има металическа нотка във въздуха преди буря... както го е описала Аризона, наситен, но с металната нотка....Simple Smile))

Ще се похваля, че МП “реши” 😄да ми подари новия Ангел, та съм много щастлива..Simple Smile)))) Реших, че ще ми отива много на почивката в Сицилия..Simple Smile))))

# 381
  • Мнения: 2 359
На мен преди дъжд ми мирише на озон, той наистина има леко метален аромат, на някакво растение - нещо като листа от кориандър и глина. Ще се радвам да открия такъв парфюм.

# 382
  • Мнения: 5
Здравейте! Преди време споделих, че търся летния УАУ-парфюм. Е, не съм го намерила все още, но търсенето продължава. Купих NR pure musk и EL BG Skinscent. Примирих се с малката трайност на EL, но ми харесва от началото до края. Пробвах още няколко пъти EL BG EDP, но не и не. В изсъхването не ми харесва, преминава в нещо кулинарно, но явно не е нещо, което ще хапна. Тествах и EL Sensuous nude. Не открих кремест кокос, както го описват. Усещах го мазно, лоено. Изтърпях го около час и го измих. Тествах също, но само на блотер, Guerlain Terracotta - много интересно начало. Не знам дали ми харесва, но не спрях да го душкам. А на другия ден...... със сигурност много ми хареса. Ще го тествам на кожа. Любопитно звучи този гръмотевичен парфюм. Обичам миризмата на озон от приближаваща се буря. Отварям прозорците вкъщи да влезе  тази миризма и стоят отворени, стига да не гърми, че пазителят и опората на семейството, силният пол или накратко мъжът ми - се страхува от гръмотевици и затваря. Откривам тази миризма и в големите мултифункционални устройства, когато без прекъсване се разпечатват много документи. Не съм чула друг да открива озон в принтер хахаха. За парфюм не знам дали искам такава миризма, но искам такъв ароматизатор за дома.

# 383
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
На мен преди дъжд ми мирише на озон, той наистина има леко метален аромат, на някакво растение - нещо като листа от кориандър и глина. Ще се радвам да открия такъв парфюм.

Точно, озон!😊😊
И на мен ми харесва как мирише. Simple Smile)

Парфюм за вечерта, ще разходя в диското Пърфект табако на Дюпон....☺

# 384
  • София
  • Мнения: 2 512
Мили ми парфюмни феички, някой ако е запознат да сподели мнение за  Bracken Amouage https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Bracken-Woman-41454.html Hands Pray Заитригува ме внезапно от първо помирисване, въпреки че бях решила за себе си, че това не е моя бранд. И сега му се чудя Blush

# 385
  • София
  • Мнения: 970
На мен преди дъжд ми мирише на озон, той наистина има леко метален аромат, на някакво растение - нещо като листа от кориандър и глина. Ще се радвам да открия такъв парфюм.

Боже, silver pearl, това е 1:1 определението на скъпа моя приятелка, неизкушена от парфюмите, относно парфюм, който все пак би я развълнувал (аз честичко я разпитвам дали това или онова случайно не ѝ харесва). Много ще се радвам да споделиш в темата, ако намериш такъв парфюм за себе си. Smiley Аз и за своята колекция търся нещо сходно, но не съм намерила нищо, което да покрива представата ми напълно. Много е трудно и по чужди препоръки да се ориентира човек, тъй като пресъздаването на такива по-абстрактни и комплексни аромати е колкото плод на обективна съвкупност/съчетаване на точно определени ноти, толкова и субективен асоциативен процес, алюзия за дадения аромат. В моята представа също има металически ноти, има и прах, има и мокър бетон обаче. Simple Smile Писала съм назад за Bois Farine L'Artisan Parfumeur - той покрива някои аспекти на търсения аромат, но е по-скоро градски пейзаж без растителност - прах, много прах, мокър бетон (има и малко глина!), хлад и сурово кашу. Smiley Разсъждавала съм често по темата растителност/металически нотки/влага/хладен въздух и за моя нос и в моята глава тези аспекти могат да се покрият успешно от галбана (galbanum) в дадена композиция. За моя изненада се оказа, че доста от парфюмните ревюъри, които следя, не понасят галбан в парфюм, не ми е понятно какво извиква такава неприязън у доста хора Smiley , но пък си струва да се ескпериментира с тестване на парфюми с тази съставка, ако човек не е запознат съвсем с нея. Друг парфюм, който се движи по тази ос, е Maison Margiela Untitled, съдържащ именно галбанум - не е толкова прашен, колкото Bois Farine, по-влажен и зелен е и за мен лично - страшно приятен. За него съм чувала определение, че мирише на "мокри налъми" - за съжаление не знам кой точно е авторът на тази знаменита реплика и не мога да цитирам с точност, но е забавно определение със сигурност и ако не друго, потвърждавам, че мокрият ефект е докаран (налъми не съм мирисала). Joy Ако не познаваш Bois Farine, мога да ти пратя мостричка. Wink

Днес и аз се мотах из Zara и затвърдих впечатлението си, че Zara Cardamom е много приятен парфюм, да, монотонен и без развитие, но по някаква причина това не ме изморява, а ме успокоява. Драйдаунът е чистичък и не избива главоболна химия върху кожата ми, не се вкиселява. За цената си е чудесен, въпреки неособено голямата трайност при мен, аз обожавам кардамон и вместо да се налага да мириша пакетчета с тази подправка, ще си взема в някакъв момент бутилка (която също е много приятно изпълнена, заедно с кутията) и ще се поливам на воля. Joy

Sunattraction, мостра на Noir Exquis можеш да поръчаш с превозвач от чужбина и цената за доставка ще е значително по-ниска, или опитай по-достъпния вариант - питай в темата за размени за мостра, мисля, че е силно вероятно да се намери. Simple Smile Парфюмът е интересен и уютен и заслужава внимание, съжалявам, че не си взех бутилка, когато беше наличен на доста места, но може пак да се появи.

# 386
  • Мнения: 30 969
Мили ми парфюмни феички, някой ако е запознат да сподели мнение за  Bracken Amouage https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Bracken-Woman-41454.html Hands Pray Заитригува ме внезапно от първо помирисване, въпреки че бях решила за себе си, че това не е моя бранд. И сега му се чудя Blush
Аз го имам и много го харесвам. Обаче е силно странен. Има много папрати в началото и е остър парфюм. Пробвай го някокло пъти. Не може да се опише, труден е. Страшно се харесва на околните ми е направило впечатление въпреки, че е странен.

Колендро се нарича озона във въздуха по време на буря.
От тълковния речник.
-Жаргонно наименование на растението кориандър с храктерен аромат.
-Миризма, подобна на тази на растението, предизвикана от озона по време на гръмотевична буря.

По едно време много се търсеше тук такъв парфюм, лично аз не съм открила.

# 387
  • Мнения: 2 359
Явно не се намира, защото силантро или кориандър - листата се възприемат по различен начин от хората във връзка с някаква генетична особеност. На някои е приятно, но на много хора миришело на настъпана буболечка. Името му идвало от гръцкото название на вонливка. Явно комбинации с него са рискови в парфюмерията.
  Klodilia, благодаря за чудесния пост, ще се поинтересувам специално за споменатите парфюми.

# 388
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 124
Ах къде ме върнахте, тук постоянно ръми лек дъждец, независимо от сезона но тази специфична миризма на колендро преди дъжд я няма. Имам спомени на Петрохан че миришат тревите така като сме спирали с колата, и аз харесвам тази миризма, не знам дали искам да я имам като парфюм.
В Jour d'Hermes усещам нещо тръпчиво, леко горчиво билково, но е далеч от това за което говорите, там усещам по-скоро летни билки и треви напечени от слънцето. Като излезе бях на сладка вълна и не му обърнах внимание на този парфюм, сега бих го носила.

# 389
  • Мнения: 2 359
На някои им миришело и на стари обувки, чорапи, монети, картон и пр. Това обяснява и намокрените налъми. Явно е недолюбвана и рискова  съставка сред парфюмерите.

Общи условия

Активация на акаунт