Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 888
  • 727
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 646
Много ме развесели поста със зодиакалния Ейнджъл! Grinning Обаче искам да кажа, че Ейнджъл е мъж Телец /жените са готини/ - разкошен в началото и... после ти се иска да не си го срещала никога. Joy Joy  Ох! Joy
Ама не може ли да има тема кой парфюм коя зодия е, много весело!

По повод Рамщайнската одисея - миии... значи, слушам ги от време оно, концерти-монцерти, тениски, тъпотии, всичко как си требе. Обаче тази работа с парфюма ми е малко... мхм. Thinking
Няма лошо банда, изпълнител, артист и т.н. да разширява мърча си. Бири, вина, ракии, медовини, часовници, пръстени, книги, парфюми, Behemoth пуснаха даже и кафе... кой знае какви още има, за които не знам.
Само че то си има и начин на разпространение на тоя мърчандайз. Ако се смяташ за достатъчно различен от Ариана Гранде и таргетът ти не са сал 15 годишните хлапетии, разбира се. Инак карай през поляната и кот такоа.
Обаче да влезна в коя да е квартална дрогерия и там, нареден някъде между дезодорантите на Дав и душ-геловете на Палмолив, да се мъдри парфюмът на Рамщайн... извинете, на мен ми е мега евтино като усещане.

Ще го пробвам от любопитство, с 0 очаквания. След Гучи Гилти Абсолю, нищо в тази насока няма шанс да ме впечатли.

За сметка на това, съм вече тотално влюбена в Olympea Legend! Пръсках, пробвах, купувах виали... няма грешка, мой е. Само ми се струва, че не е особено траен.
Отлагам покупката, защото ако го отпочна сега, ще ми омръзне до отпуска. И после пак трябва да се влюбвам в нещо ново. Rolling Eyes

# 361
  • София
  • Мнения: 6 258
В шок съм от себе си. Аз дето не харесвам плодови парфюми, пък манго мразя не само в парфюм , взех че харесах летния Ангел. Сега се чудя да мина ли утре направо да го купя или да чакам да се появи по сайтовете.
 Облака на Ариана Гранде също чакам да го заредят по сайтовете. Аз не знам какви са тези бинтове и йод, които се коментират, при мен е горена захар и нещо сладкишено, но не ми е накъртващо сладък и даже и лятото ще го нося щом го взема.
Така навремето не разбрах как на някои Кели Калеш му мирише на драни говеда, а при мен само лайка, някакъв цитрус и малко роза.

Вчера и днес се поливам с https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Neonatura-Souffle-2170.html . Бях на ортопед днес , че нещо съм си попренатоварила глезена от тренировки и човека ме прати да отивам на някой плаж за седмица поне само да си лежа, защото така или иначе на това съм миришела пък и целия му кабинет покрай мен и направо се замислял да идва да ми прави компания. Joy

# 362
  • Мнения: 433
... взех че харесах летния Ангел. Сега се чудя да мина ли утре направо да го купя или да чакам да се появи по сайтовете ...
То е ясно, че ще се купува, защо да отлагаш. Летният Ангел е чудесен парфюм, плодово-цитрусова  приказка. Ако не бях безвъзвратно влюбена в Amyris Femme и аз щях да го мечтая. А шишенцето, как ще устоиш на тази златиста звездичка.
Ортопедът с мн приятна закачка към теб, другия път му се появи с Летния ангел и изобщо няма да се замисля - ще отпътувате заедно за плажа Simple Smile

# 363
  • Франция
  • Мнения: 898
Някой вече с впечатления за-https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Illusione-for-Her-55300.html Йоан Владимир,може би ти имаш вече такива.Kissing Heart
Kissing Heart
Много нетипичен за марката и няма нищо общо с останалите на Ботега Венета. Няма кожа, няма пачули, няма изискани цветя. Illusione-for-Her е плодов, сочен и свеж, типичен летен парфюм. Приятен е, но според мен му липсва индивидуалност и характер. Като трайност и прожекция също има доста какво да се желае.

# 364
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 209
О, миризмата на безин и на мен ми е слабост...
Рамщайновият Кокаин по пирамида ме заинтрересува, но после (след поста на Ковачева, ах тази Ковачева! Heart ) ме разинтересува. И слава богу, един дерт по-малко Smile

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз пък имам няколко нови дерта. Днес влезнах в БЗ (пусто му любопитство)......и направих грешката да пръсна на блотерчета Облака, Новият Ангел и Ружа на Бушрон.....та, имам 3 нови дерта.😄 Пръснах и Флоренцията Амбър...ама не помня как мирише, значи впечатлението ми е никакво.😄

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 10:21 от sunattraction

# 366
  • Мнения: 795
Къде в София освен в БЗ има коментираните по-качествени парфюми? То даже и там нямат по-новите.

# 367
  • Мнения: 2 228
Новата звезда и Облачето са ми новите любимци за лятото,като с първия ще внимавам с дозата,че близките ми вече и без това ме смятат за куку с тази страст парфюмна,сега да не взема да ги уплаша,че ги обгазявам:)))
Сега с тази нова Олимпея ме заинтригувахте,ама хич няма да я душа,хич,поне докато не видя 2 празни дъна.Напоследък като ме питат с какъв парфюм съм,особено хора,които въобще не бих си ги представила с мои парфюми или са ми неприятни като персонажи,категорично ми става тъпо,гледам да не се обяснявам,още повече,че са много малко ценителите като нас,които са минали през кой знае колко опити да си отстрелят лични топ 10 и имат непобедима страст към Парфюма,и за да не ги видя офъскани с някой мой любим аромат,което автоматично ще го прати в задния шкаф,понякога ги “заблуждавам”,ама то е за доброто на самия парфюм,де:)))
Не знам вие дали сте изпадали в такива ситуации:)
Не съм лоша,но не се разкривам пред всеки,само пред вас😘😘😘

# 368
  • Мнения: 249
Аз обикновено като кажа с кой съм няма реакции не са и чували за него:sunglasses:

# 369
  • на терасата
  • Мнения: 662
Мен като ме питат за парфюма, казвам "Един стар на Орифлейм, не се предлага вече." Какво да обяснявам откъде съм го купила и колко струва Wink

# 370
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз си казвам ако ме питат, ама рядко ми се случва. Ако се интересуват за цена, им казвам да си погледнат в сайтовете. Ако ги интересува откъде съм ги купила, казвам. Даже ме гледат много учудено като им кажа, че главно от сайтове пазарувам....за повечето кажеш ли "сайт" (изключвам офиц. сайтове на магазини), автоматично го препращат към менте-търговци.
Хора, които не харесвам или не ме харесват, не ме питат. И да ме питат, знаят, че ще получат отговор, който надали ще им допадне.Grin
Когато разбера, че някой има като моя парфюм, дори и да се подразня, е за 5 секунди, в крайна сметка парфюмите са масовки (изключвам ниш и много скъпите), така че не ми прави особено впечатление....или си казвам, че на мен ми седи по-хубаво и съм го забравила вече...Grinning

# 371
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
https://Аромата на   Sospiro Erba Pura как бихте го описали,за поръчка на сляпо става ли,дават го унисекс..
Определено не става и не е унисекс за мен въобще. На някои хора им мирише божествено, на други на мръсни чорапи, а на трети като мен им харесва, но не могат да го носят често защото е душлив и уникално силен и траен.

Задължително трябва да се тества.
Не е лесен парфюм, въпреки, че се влюбих в него от "първо вдишване".
Вчера пробвах TOM FORD Lost Cherry. Ми, не заслужава цената от 500 лв.
Започна приятно, горчивата нотка на ликьор и после след около половин час внезапно изчезна..... нищо, все едно не ме бяха пръснали. Дали защото продавачката го направи доста пестеливо, не знам. Гледам му пирамида и се чудя..... Rolling Eyes

# 372
  • Мнения: 2 230
Мен също рядко ме питат за парфюма, обикновено само жени, които си се интересуват от парфюмерия.
На работа имам тъкмо 2 колежки, които имат един от моите парфюми, и си го носят почти всеки ден. Не им се дразня, на всички ни седи различно, а и аз предпочитам на по-хладно да го нося. Blush

# 373
  • Мнения: 31 198
Точно такъв е Черешата на Том Форд, няма го след половин чес. За 550 лв. благодаря. Whistling

# 374
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 209
Мен като ме питат за парфюма, казвам "Един стар на Орифлейм, не се предлага вече."

Мноооогоми хареса, даваш ли патента да го ползвам? Grinning

За Lost Cherry ми олекна, аз реших, че грешката е в моя телевизор.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 15:58 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт