Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 794
  • 727
  •   1
Отговори
# 345
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ако някой парфюм идва задушлив, може би го използваш неправилно - има варианти - зимен/летен, дневен/вечерен. Всички производители се ръководят от рози принцип. Аз също не смятам, че Ейнджъл е особено лек. J'adore пък е доста стар аромат вече ( не че аз съм първа младост де, Ама добре, че не се налага да не избират вече 😀)
Така че - пробвай в магазините един, втори... на кожа, не на листче да ти пръскат. Така ще разбереш с кой парфюм се възприемаш, как се развива на твоята кожа. Успех!

# 346
  • Мнения: 313
https://Аромата на   Sospiro Erba Pura как бихте го описали,за поръчка на сляпо става ли,дават го унисекс..

# 347
  • Мнения: 31 153
https://Аромата на   Sospiro Erba Pura как бихте го описали,за поръчка на сляпо става ли,дават го унисекс..
Определено не става и не е унисекс за мен въобще. На някои хора им мирише божествено, на други на мръсни чорапи, а на трети като мен им харесва, но не могат да го носят често защото е душлив и уникално силен и траен.

# 348
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Вчера успях да пръсна и понося Кокаин на Рамщайн и идвам да си допълня впечатленията.  

При дадената рекламна пирамида:

връхни ноти: Хероин, Кокаин
Сърдечни ноти: Бензин, Пачули
Базови ноти: Овъглено дърво, Кожа, Огън

и Рамщайн зад нея, очаквах най-малкото да чуя парфюмния вариант на Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?  /Искате ли да видите леглото в пламъци?/ Joy
Скрит текст:



Бялата бутилка даваше силни индикации, че не може да съдържа такива страшни неща, каквито ни обещават, и когато го пръснах, вместо очакваната Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?  се появи най-мелодичното и лесно смилаемо за мен парче на Рамщайн Frühling in Paris/Пролет в Париж/
Скрит текст:


Kokain Rammstein е изненадващо добре направен и приятен, и наистина е унисекс. Започва свежо, подправково и зелено, с една наситена плодова сладост, каквато въобще не очаквах. От дрогите съм запозната най-вече с хапчетата за глава и бялото вино Joyи нямам никаква идея, как миришат хероина и кокаина, за да кажа дали се усещат. Но ако миришат на леко билкова отвара от планински билки и ликьор от плодове, значи да, там са. Има една особена нота, която не мога да идентифицирам каква е, и която е водеща през цялото развитие. Усещам я като бели цветя, заобиколени от пачули и лабданум, с леко ретро уклон, подобен на този от Поем на Ланком, но в много по-носима форма, и дори ми харесва. Подозирам, че в този парфюм има Тубероза под дълбоко прикритие, но аз я издържах геройски и без мрънкане. Нотата на бензин я има, аз по-скоро бих я определила като петролена, и по принцип въобще не я харесвам в парфюми като Гучи Гилти Абсолю или във Фаренхайт, но тук е употребена много фино и удачно, и дава много интересна посока на парфюма. Мирише леко на миризмата на бензиностанция през лятото В базата се появява чудно хубава сладка и много носима кожа, тип Омбре ледър на ТФ, но вместо малините тук е допълнена от сухи сладки плодове, накиснати в ликьор, зелени тръпчиви треви и бели цветя. Има страхотно дървесно-пачулено и кожено звучене като подтон, с леки пудрени нюанси от сладък и леко кожен ирис. Добро присъствие и сияж, но трайността му е около 3 часа при мен, нанесен с 4 солидни пръскания на ръката.

Аз няма да разсъждавам над рекламната стратегия и пирамидата. Познаваме вече подобен маркетинг от рекламата на парфюма на Лейди Гага. Тогава ни обещаваха кръв, сълзи и сперма, а в реалност предложиха много носим парфюм. Тук е същата работа. За мен е сигурно следното: 1. Почти всички фенове на Рамщайн ще си купят Кокаин ЕДТ, независимо как мирише, още повече, че предстои националното им турне в Германия. Представям си, как от концертите ще се носи Кокаин ЕДТ на талази Joy 2. Останалите парфюмни фенове, нямащи никакъв интерес към Рамщайн ще го пробват най-малкото от любопитство, за да видят как миришат всички тези страшни неща от пирамидата, събрани на едно място.

Позиционирането му в дрогерийния клас е плюс, защото дава достъп до него дори и на незапалените парфюмно фенове, като в същото време се реализира добра печалба. За справка само, от съвместната работа на Металика с часовниците Nixon на пазара излезе лимитирана серия часовници при цени между 150-750 евро, които могат да си позволят само най-заклетите феновете и колекционерите. Кокаин ЕДТ се предлага във вариант 50 мл. за 20 евро, и 75 мл. за 25 евро, и струва точно толкова. Няма уау фактор, не е чудо на чудесата, но е много приятен, без претенции и лесен за носене. Ако не чакате Блек Афгано плюс Гучи Гилти Абсолю на едно място, има шанс да ви допадне.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 11:36 от kovatcheva

# 349
  • Мнения: 31 153
Вчера успях да пръсна и понося Кокаин на Рамщайн и идвам да си допълня впечатленията.  

Нотата на бензин я има, аз по-скоро бих я определила като петролена, и по принцип въобще не я харесвам в парфюми като Гучи Гилти Абсолю или във Фаренхайт, но тук е употребена много фино и удачно, и дава много интересна посока на парфюма. Мирише леко на миризмата на бензиностанция през лятото
Ииииии ето това е моята мечта, за моята бензиностанция и аз си дишкам на колонката. Дали да не ми го пратиш, а?! Mr. Green Whistling Heart Eyes

# 350
  • София
  • Мнения: 1 335
Вчера успях да пръсна и понося Кокаин на Рамщайн и идвам да си допълня впечатленията.  

 Мирише леко на миризмата на бензиностанция през лятото В базата се появява чудно хубава сладка и много носима кожа, тип Омбре ледър на ТФ, но вместо малините тук е допълнена от сухи сладки плодове, накиснати в ликьор, зелени тръпчиви треви и бели цветя. Има страхотно дървесно-пачулено и кожено звучене като подтон, с леки пудрени нюанси от сладък и леко кожен ирис. Добро присъствие и сияж, но трайността му е около 3 часа при мен, нанесен с 4 солидни пръскания на ръката.


Бензина се изпари, нооооооооо останаха чудните маркирани красотииииии. П о д с т р е к а т е л к а  прекрасна

# 351
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Не съм попадала на менте от Парфимо,за мен са коректни,но има тема за изпитаните сайтове.Хвърли и там едно око,аз ще пробвам това Кокаинче,само при споменаването на Поем и настръхнах/обичам го много/:stuck_out_tongue_winking_eye: Някой вече с впечатления за-https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Illusione-for-Her-55300.html Йоан Владимир,може би ти имаш вече такива.Kissing Heart

# 352
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Обичам миризмата при бензиностанциите, на бензин особено, дизела не ми е по вкуса.Grinning Ще го поръчам заради самото любопитство, тъй като знам само 2-3 песни на Рамщайн и ми харесват, другите са тъмна Индия.Grin
И откъде мога да го поръчам? Grinning

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Момичета, как така съм ви изтървала??

По принцип не харесвам синият цвят като цвят. Иначе любими "сини" аромати имам няколко.

Midnight in Paris Eau de Parfum Van Cleef & Arpels - първата ми среща с него не беше любов от пръв поглед, но от втората вече се заобичахме. Казала съм на мъжа ми да не го ползва, защото вече е мой.

Dior Addict Christian Dior - няма какво да говорим за него, не е останало нищо неизказано за този шедьовър.

Le Parfum Resort Collection Elie Saab - в този обожавам смокинята. Много нежна, мека, сладка, узряла, млечна. Нося го основно на морето, защото се смесва чудесно с морския бриз и оставя прелестно ухание след мен.

Angel Eau Sucree 2015 Mugler - един от любимците ми за зимата. По-мека и носима версия на EDP.


Някой по-напред питаше за "розови парфюми". Аз препоръчвам Paul Smith Rose  - единствената роза, която не ме души.

# 354
  • Мнения: 794
Вчера успях да пръсна и понося Кокаин на Рамщайн и идвам да си допълня впечатленията.  

При дадената рекламна пирамида:

връхни ноти: Хероин, Кокаин
Сърдечни ноти: Бензин, Пачули
Базови ноти: Овъглено дърво, Кожа, Огън

и Рамщайн зад нея, очаквах най-малкото да чуя парфюмния вариант на Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?  /Искате ли да видите леглото в пламъци?/ Joy
Скрит текст:



Бялата бутилка даваше силни индикации, че не може да съдържа такива страшни неща, каквито ни обещават, и когато го пръснах, вместо очакваната Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?  се появи най-мелодичното и лесно смилаемо за мен парче на Рамщайн Frühling in Paris/Пролет в Париж/
Скрит текст:


Kokain Rammstein е изненадващо добре направен и приятен, и наистина е унисекс. Започва свежо, подправково и зелено, с една наситена плодова сладост, каквато въобще не очаквах. От дрогите съм запозната най-вече с хапчетата за глава и бялото вино Joyи нямам никаква идея, как миришат хероина и кокаина, за да кажа дали се усещат. Но ако миришат на леко билкова отвара от планински билки и ликьор от плодове, значи да, там са. Има една особена нота, която не мога да идентифицирам каква е, и която е водеща през цялото развитие. Усещам я като бели цветя, заобиколени от пачули и лабданум, с леко ретро уклон, подобен на този от Поем на Ланком, но в много по-носима форма, и дори ми харесва. Подозирам, че в този парфюм има Тубероза под дълбоко прикритие, но аз я издържах геройски и без мрънкане. Нотата на бензин я има, аз по-скоро бих я определила като петролена, и по принцип въобще не я харесвам в парфюми като Гучи Гилти Абсолю или във Фаренхайт, но тук е употребена много фино и удачно, и дава много интересна посока на парфюма. Мирише леко на миризмата на бензиностанция през лятото В базата се появява чудно хубава сладка и много носима кожа, тип Омбре ледър на ТФ, но вместо малините тук е допълнена от сухи сладки плодове, накиснати в ликьор, зелени тръпчиви треви и бели цветя. Има страхотно дървесно-пачулено и кожено звучене като подтон, с леки пудрени нюанси от сладък и леко кожен ирис. Добро присъствие и сияж, но трайността му е около 3 часа при мен, нанесен с 4 солидни пръскания на ръката.

Аз няма да разсъждавам над рекламната стратегия и пирамидата. Познаваме вече подобен маркетинг от рекламата на парфюма на Лейди Гага. Тогава ни обещаваха кръв, сълзи и сперма, а в реалност предложиха много носим парфюм. Тук е същата работа. За мен е сигурно следното: 1. Почти всички фенове на Рамщайн ще си купят Кокаин ЕДТ, независимо как мирише, още повече, че предстои националното им турне в Германия. Представям си, как от концертите ще се носи Кокаин ЕДТ на талази Joy 2. Останалите парфюмни фенове, нямащи никакъв интерес към Рамщайн ще го пробват най-малкото от любопитство, за да видят как миришат всички тези страшни неща от пирамидата, събрани на едно място.

Позиционирането му в дрогерийния клас е плюс, защото дава достъп до него дори и на незапалените парфюмно фенове, като в същото време се реализира добра печалба. За справка само, от съвместната работа на Металика с часовниците Nixon на пазара излезе лимитирана серия часовници при цени между 150-750 евро, които могат да си позволят само най-заклетите феновете и колекционерите. Кокаин ЕДТ се предлага във вариант 50 мл. за 20 евро, и 75 мл. за 25 евро, и струва точно толкова. Няма уау фактор, не е чудо на чудесата, но е много приятен, без претенции и лесен за носене. Ако не чакате Блек Афгано плюс Гучи Гилти Абсолю на едно място, има шанс да ви допадне.
А къде го има него сега във физически магазин?

# 355
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Аз живея в Германия и тук може да се закупи от всяка дрогерия Росман
https://www.rossmann.de/de/Kokain-EdT-50-ml/p/4260609790252?Part … mt=2&affmn=11. Имат онлайн магазин, предполагам, че чрез превозвач може да се поръча и до България. Не знам в България дали се продава и къде, предполагам, че и там ще се появи скоро.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 1 951
kovatcheva , пробвала ли си да пишеш поезия Blush Прочетеното направо ме кара да обикалям до несвяст магазините, докато намеря обекта на описанието ти Grinning

# 357
  • София
  • Мнения: 5 562
Избиха рибата с тая пирамида! Simple Smile)))) Мен обаче не ме вдъхновяват бензин, изгорели дървета, гуми и подобни... Щом не е нещо с китки, не ми го хвалете Simple Smile))))  От нетипичните миризми - много харесвам миризмата на циментов под, току-що полят с вода (но не за парфюм Simple Smile))))

# 358
  • Мнения: 1 575
Някой ползва ли Guerlain Idylle EDT да сподели. Харесва ми пирамидата, но знам, че тя не винаги е от значение.
Благодаря предварително.

# 359
  • Мнения: 546
Някой ползва ли Guerlain Idylle EDT да сподели. Харесва ми пирамидата, но знам, че тя не винаги е от значение.
Благодаря предварително.

Аз го ползвам. Харесва ми много, за разлика от повечето неща на къщата. И е много траен и шлейфов. Става и за зима,
 и за лято. Поне аз мисля така.

Общи условия

Активация на акаунт