Смучат ли биби кърмачетата ви? Аз искам, ама той не може!!!

  • 2 108
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
На 2-3 месеца започнах да приучавам дребната към залъгалка. Дебнех я да заспи и много внимателно и пробутвах бибата. За около зве седмици се научи. Сега я ползва от време на време по предназначение (особено когато ме няма), но по-често си я гризе...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Да. От време на време при следобедното си заспиване.

По стечение на обстоятелствата бибата беше първото нещо, което засука като се появи на този сват, така че не се е налагало да го уча.

# 17
  • Мнения: 6 206
Не, никога.

# 18
  • Мнения: 4 915
Не, изобщо не съм й давала биберон.

Защо искате да ги приучите децата?  Thinking

Палецът не е задължителната алтернатива.
Навън детето е достатъчно заинтригувано да разглежда и иска да суче в случай на глад/жажда.
Няма опасност към привикване към биберона и риск от изкривяване на зъбчетата, когато започнат да растат, а в устата се мъдри биберон. Нито ще има писъци и ревове, ако му откажете залъгалката... Rolling Eyes
При плач детето се успокоява с гушкане, не с биберон. Ако мрънкоти нещо по-добрата алтернатива също е прегръдка.
Когато махнете биберона, може да открие заместител в пръстчето...

Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 432


Защо искате да ги приучите децата?  Thinking

Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes


И аз това се чудя newsm78. Моята нито биба, нито пръст4е сму4е. Като сме навън се приспива сама в коли4ката или докато се люшкаме на люлката. Като беше по-малка я кърмех навън преди да я приспя понякога и винаги ,когато е разстроена , уморена или и се прииска да се гушне-в тези случаи не мисля, 4е искам бибата да ме замества. Отделно този атрибут винаги ми е напомнял за запушалка за устата Rolling Eyes.

# 20
  • Мнения: 9
Моят син не иска биба но си смуче цялото юмруче и палеца.

# 21
  • Мнения: 2 220
И аз не виждам никакъв смисъл да се приучва насила бебето да смуче биберон. Сина ми не го искаше и аз се радвах. Да, в един момент играех ролята на биберон, но ми беше приятно. И на мен ми прилича на запушалка...

# 22
  • Мнения: 941
има смисъл да го учиш насила, особено ако когато е на гърдата нонстоп и непрекъснато преяжда и повръща, и много реве, денонощно, ти знаеш че му се спи но не иска биберона, не може непрекъснато да стои на цица(моята искаше непрекъснато да смуче и респективно непрекъснато повръщаше)отне ми 5месеца да я уча сега е къде къде по спокойна, и ползва бибата само като се приспива, купувала съм най-различни биби, но тя си избра на авент каучук р-р от 0до3месеца, в началото я давах като я приспя на гърдата и за да я сложа в креватчето без да усети пъхах бибата, в началото разбираше разликата, но после разбра че и бибата може добре да се смуче
успех в това трудно начинание

# 23
  • Мнения: 3 447
Аз също не смятам, че трябва да го учиш да смуче биберон, и то на всяка цена. Особено когато става дума за кърмаче. При хранените с АМ - добре, да кажем, че им удовлетворява сукателния рефлекс, който не може да бъде задоволен с шишето. Да, възможно е да ползва теб за биберон, когато е нервен, кисел, растат му зъби, спи му се... но не мисля, че това е толкова страшно. В крайна сметка природата е измислила гърдата, а не биберона, нали  Wink Освен това не съм съгласна, че зловещото смукане на палеца (по възможност до пубертета) е единствената алтернатива на биберона. Това, че детето в един момент започва да си лапа юмручетата и пръстите, не означава непременно, че ще се пристрасти към палеца си. При нас имаше такъв период от 4 до 8 месец - лапаше юмруче, пръсти, понякога палец. Щом пробиха зъбите, престана.
Може би съм малко крайна по отношение на бибероните, но и на мен ми приличат на запушалки. Повече ми харесват децата, когато се смеят, бърборят, пеят... даже и като плачат Peace

# 24
  • Мнения: 374
Не мисля че му липсват ласки или гушкане. Досега е заспивал само няколко пъти сам (без гърда). Но живея в Люлин, а Калоян е станал адски любопитен и захапва сукне два три пъти пуска гледа пак захапва и това съпроводено с едно въртене и оглеждане. Като съм в къщи - ок, но навън хората наоколо се притесняват (с това пак се свиква), но понякога дори е опасно (все пак това е квартал с доста роми Wink и т.н.
И в крайна сметка ако разхождането помагаше въобще нямаше и да помисля за бибата, но той иска единствено цица, не люшкане не гушкане - цица. А когато е заспал и се разхождаме и някой клаксон го събуди не мога да извадя цицата насред улицата Laughing
Ако бях в гората да я извадя.
Ето миналата неделя ходихме на Разходка до Рилския манастир и там на разходката по пътеката, не ще да спи моят дебелан аз с удоволствие го взех и така в движение сред дърветата си се кърмихме/приспивахме, докато се разхождахме с приятелите (а е уживена пътека, но не е Кооперативният пазар Mr. Green)

# 25
  • Мнения: 3 447
Ох, и твойта не е лесна Laughing А играчки за гризане няма ли да свършат работа - от тези, чесалките за зъби  newsm78 Или пък някакви други играчки, които да му заангажират вниманието...

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932


Защо искате да ги приучите децата?  Thinking


Изобщо не виждам никаква полза от бибероните... Rolling Eyes


Ето случаите в които синът ми ползва биба от време на време:

1) Налага се някой друг да го приспива. Приспиването с гушкане е специалитет на баща му, но не винаги помага само това и със сигурност предпочитам едно спокойно и блажено заспиващо дете с биба, гушнато при тати, отколкото изнервени от мрънкане и ревове  баща и син.

2) Синът ми заспива на гърдата, но някой път, особено ако е бил нещо превъзбуден, не се отдръпва, а продължава да суче и в момента, в който се отделя или преместя в леглото, се събужда. Не мога да го оставя да спи на нашето легло през деня  и да, изчаквала съм преди да се махна и да го преместя, но пак се буди, а след това може и да се изнерви. Така че, в тези редки случаи, аз  предпочитам като го накърмя да му дам бибата и да сложа спокойно в  леглото едно доволно и балжено заспало  дете, вместо да се изнервяме взаимно от n на брой премествания от леглото на цицата и обратно.

3) Синът ми спи през деня, но се събужда след половин час и още му се спи, но не заспива сам, така че аз трябва да му помогна да се отнесе отново. Не мога да му дам гърдата, защото трябва да го извадя от леглото и съвсем да го събудя, а като е недоспал е крив и изнервен. В такъв случай, за да го приспя бързо, ако не действа само галене по главичката,  давам биба.

Това, че едно бебе заспиве с бибата и то от време на време не означава, че един ден задължително ще стане ходещ биберон, стига да се следва принципа "use it, don't abuse it".  Още по малко  пък  означава, че ще има писъци и ревове при отучването, ако решиш или се наложи да отучваш. Поне не повече от тези, които би имало ако един ден  се наложи  детето да се приспи без гърдата.

Аз и преди съм го казвала. За мен най-удачният вариант е бебето да може да се приспива по различни начина - на гърдата, с гушкане, с галене, дори с биба при нужда,   и от няколко души - мама и тати, а не да бъде зависимо от един единствен начин.

 Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 4 966
да- от началото си я ползва преди да заспи.

# 28
  • Мнения: 601
     Защо не вземеш да пробваш друга биба,може тази да не му харесва? Flutter
     Симеон примерно си има афинитет към една на Нук,другите ги изкарва.

# 29
  • Мнения: 4 915

Аз и преди съм го казвала. За мен най-удачният вариант е бебето да може да се приспива по различни начина - на гърдата, с гушкане, с галене, дори с биба при нужда,   и от няколко души - мама и тати, а не да бъде зависимо от един единствен начин.

 Mr. Green

Да, така е...Дъщеря ми приспивах с кърмене, когато не ходех на работа още, но баба й и баща й я приспиват с люшкане/гушкане, когато мен ме няма.
За разсънването при поставяне в леглото съм се справяла, като просто съм изчаквала да заспи дълбоко, за да я преместя.
Винаги съществуват различни алтернативи. Детето привиква към тези, които му предлагаме ние.
И да, не е задължително да има драми при оттучването, но това пак зависи доколко родителите са позволили детето да ползва биберона и с каква цел.
Всеки избира своя начин.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт