ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 46 576
  • 756
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 405
Здравейте Simple Smile И ние от седмица променихме режима за разходки, че на обяд е много горещо. Сега излизаме към 10-10:30 и се прибираме към 12-12:30 и след като обядва си играе и спи непробудно 2-2.5 часа. Навън не спеше толкова много Simple Smile Иначе ѝ подготвям зеленчуците от предната вечер и ги накисвам във вода и сутринта ги сварявам, преварявам вода, стерилизирам, правя каша...ама то всичко става едновременно Simple Smile След нея закусвам и аз и излизаме, преди 8:30 не ставаме, тя е будна, но си играе в леглото.  Следобед правим още една разходка и така Simple Smile И те усещат жегите, напоследък на няколко пъти изпива доста вода, иначе все още не ѝ е навик. За отбиването - на мен ми беше доста трудно в началото с кърменето и с количеството, като прибавим и всички ограничения...мислех си че ще броя месеците докато спра да кърмя. Обачеее Simple Smile Сега също ми е толкова мило и като знам, че си го правим от ден 1 и това си е момент на близост и си се гушкаме..и на мен ще ми е мъчно. Но то има още доста време, засега съм заместила обедното и сутрешното е на път. Тя си се буди все още нощем по 2 пъти, така че няма да ме остави скоро да страдам Grinning
Beauty, много хубаво за яслата, ако си в София можеш ли наистина да споделиш коя е Simple Smile Ние около годинката ще я дадем, и тъй като не ни класираха за държавна тепърва ще проучваме частните.

# 286
  • София
  • Мнения: 3 390
Еуфория, в Дружба 1 - Куест (бивша Херман Хесе)

# 287
  • София
  • Мнения: 1 268
Благодаря, Бюти!
Аз съм в  Бъкстон и ще трябва да търся тук някъде, или някъде около спирка на трамвай 5, че на работа ходя с него.

# 288
  • Мнения: 317
Бюти, браво на момчето, дано така продължава!
Еуфория, много неприятно, но добре, че мъжа ти е реагирал навреме. Аз също се панирам в такива ситуации.
Галя, съвсем си е време вече за месце. Аз съм вкарала 5 зеленчука- картоф, морков, тиква, тиквичка, бял морков. Сега сме на етап плодове- дала съм ябълка, банан и круша, остава да дам и сливи и след 3-4 дни ще давам месо - пуешко, през ден. И в тази връзка да ви питам месните пюрета сами ли ги правите и как или купешки. Аз ще започна с купешки в началото, ама после мисля и да правя.

# 289
  • Мнения: 42
Здравейте, аз имам един въпрос. От вчера минафме на Аптамил 2. Направи ми впечатление, че готовото мляко е с много рядка консистенция. Досега пиеше Аптамил АР,  а то е доста по гъсто от нормалното и сега се чудя аз ли си въобразявам или млякото е рядко. Даже нази нощ се буди да яде 2 пъти.
Бюти супер сте, успех желая.
Захранванетоо при нас върви остаа добре. Започнюх с купени пюрета, а вече 10 дни аз и ги правя. Хапва си.
Моя мъж замина вхкомандировка за 3 месеца зад океана. Доста ми е навагорно. Трите деца, фирмата, кучето, а и майка ми уж дойде да ми помага....уж.
Другата седмица съм решила и голямата да свърши училище и отиваме за две седмици на море. То ще ми е приключение, но пък трябва да се махна малко от тук.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте, аз имам един въпрос. От вчера минафме на Аптамил 2. Направи ми впечатление, че готовото мляко е с много рядка консистенция. Досега пиеше Аптамил АР,  а то е доста по гъсто от нормалното и сега се чудя аз ли си въобразявам или млякото е рядко. Даже нази нощ се буди да яде 2 пъти.
Бюти супер сте, успех желая.
Захранванетоо при нас върви остаа добре. Започнюх с купени пюрета, а вече 10 дни аз и ги правя. Хапва си.
Моя мъж замина вхкомандировка за 3 месеца зад океана. Доста ми е навагорно. Трите деца, фирмата, кучето, а и майка ми уж дойде да ми помага....уж.
Другата седмица съм решила и голямата да свърши училище и отиваме за две седмици на море. То ще ми е приключение, но пък трябва да се махна малко от тук.



Нормално АР да е по гъсто,защото се води анти рефлуксно.

# 291
  • Мнения: 3 904
АР е по-гъсто, защото има повече оризово брашно вътре и целта е консистенцията на стомаха да се сгъсти, за да не може да излезе на обратно и да повърне детето.

# 292
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте, момичета. Бебчо стана на половин година и още кърмя. Ще се разплача от кеф. За момента не планирам спиране. Намалих кърмата след кашата и веднага почнаха да ми стават бучки. Не ми се мисли ако рязко спра. Добре, че лицитина действа.
Окончателно си върнахме едното нощно хранене иначе реве. Еми Квото такова. Сам ще си го спре по някое време. Месото преди или след въвеждането на жълтък е?
Куест беше до нас в Младост 1 и много го хвалят. Иначе имам приятелка в Лагера която беше доволна от частната си ясла. Мога да я питам за име.

# 293
  • Мнения: 294
Коси Боси, първо се въвежда месото.Поне аз така знам.
Лео вече четвърти ден е с температура, гърлото му е здраво.Предполагам, че са тръгнали зъбки, но колко време може да продължи това с температурата? Докато не избие зъбче?
Вчера даже бибата не искаше да си смуче, толкова са му чувствителни венците 😭
Къпете ли бебчетата и извеждате ли навън когато са неразположени и с Т. ?

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 11:02 от H. Chakalova

# 294
  • Мнения: 1 321
Здравейте! Мисля, че и моята госпожица е в отбора на киселите бебета с никнещи зъбки. От седмица през деня заспива ужасно трудно, спи малко, плаче много и е някакъв ужасен филм. Нощем спи, но често се буди и плаче насън. Вчера и дадох Камилия и я намазах с Калгел, и точно след 30 мин. се успокои и заспа. Днес повторих процедурата и вече от два часа спи, което не се е случвало от 10-тина дни. Не е вдигала температура, но толкова много плаче, че едвам я успокояваме. С мъжът ми вече се молим да избият най-накрая тия зъби и да не се мъчи детето.
И тя има пъпчици от горещините, но ми казаха с нищо да не ги мажа, единствено с млякото за тяло след къпане.
Споменавала съм, че дъщеря ми е със запушени слъзни канали, онзи ден я водихме при друга лекарка, която направо зяпна като видя колко вида капки са и изписвали. Каза ми да не капя никакви капки, показа ми съвсем различна технология за правенето на масажи и обясни, че поне до годинката се чака за сондаж, но в 90% от случаите каналите се отпушват сами. Бясна съм, че накапахме на детето толкова капки без абсолютно никакъв ефект.

# 295
  • Ловеч
  • Мнения: 574
В отбора и ниее!!! Мрънка,реве,пищи,ръцете и всичко останало се пъха със злоба в устата,денем заспива ужасно трудно и спи съвсем малко,нощем пак неспокойствие голямо.
Захранването при нас е мнооого бавно.Той така сладко яде и иска,но заради коремчето няма как.
Чакалова- ако не е висока темп го изведи ама да не е по жегите.Извеждам аз постоянно,нищо,че сега се дере в количката защото е нервен.Не ми пречи😂😂😂 Връзвах му се като беше новороден,вече му свикнах.

# 296
  • Мнения: 1 114
Куест беше до нас в Младост 1 и много го хвалят. Иначе имам приятелка в Лагера която беше доволна от частната си ясла. Мога да я питам за име.

Kosi_bosi, аз се интересувам също. Живея в Лагера, още не съм планувала кога ще се връщам на работа, но събирам информация по темата. Ще бъда много благодарна.

# 297
  • София
  • Мнения: 101
https://margaritka-kids.com/contact/ Това е градината. Иначе преди малко помолих моя приятелка да пита личната лекарка (обща за двете ни бебета от кога и след кое месото) - два месеца още жълтък и после месо. Нещо не ми се връзва. Той моя ще стане на 8 месеца ако правя така. Пък и от 6-ти месец жълтък ми се струва малко прекалено.

# 298
  • Мнения: 244
И на мен гастрото ми каза че жълтък се дава след четвърти месец, а месо след шести т.е. явно първо е жълтъкът, но и на мен не ми се връзва, та си започнах с месцето Simple Smile
Не знам само дали не избързах малко - тя сега в неделя ще направи седем несеца, но понеже започнах по-късно захранването и има въведени до сега само пет зеленчука. Пробвах ябълка от плодовете, но изобщо не я хареса и само й се мръщеше. Не мога да кажа че е захранена с нея тъй като на два пъти само я близна Simple Smile Но нещо не иска много да яде - вчера нито веднъж не си изпи цялото мляко - все около 70-80мл. и доста спи, та се бях притеснила да не й е малко желязото и затова дадох месото.
Пюретата в началото си ги хапваше с кеф,  даже си мислех че сме заместили обедното хранене понеже си изяждаше цяло бурканче от 120гр и не искаше мляко после. Но сега хапва няколко лъжички и почва да се мръщи, бута, върти се, мрънка ... ако продължа да настоявам започва един рев и писъци ... Вече не знам какво да я правя. Вместо да яде все повече пюре, тя все по-малко ги иска. Sad Имам чувството че ще е голяма мъка това захранване ...

# 299
  • София
  • Мнения: 1 268
Коси боси, много благодаря! На мен ми е супер близо тази, ще ги проверя 😇

Тази нощ беше кошмарна при нас, никакъв сън не го лови това дете. Сега тъкмо заспа и лягам с нея, че не се знае довечера какво ме чака 😭

Общи условия

Активация на акаунт