ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 46 231
  • 756
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 111
Има ли и други бебета, които постоянно си смучат палчето? Моето по цял ден основно това прави и вече много се ядосвам! Мъжът ми на работа и ме пита какво прави бебето, ами какво, тя само това прави. Даже като се храни пак го смуче. Не знам вече как да я отуча. Понякога не ми иска гърдата, иска си палчето. Като тръгне да заспива, ако и сложа бибката си мисли, че и давам играчка и се разбужда... Надявах се, че ще го израсте, нали било нормално, но то става по-зле.

И със захранването сме до никъде. Уж пробвам ЗВБ, но тя е супер неориентирана. Въобще не разбира, че това е храна. Като я сложа на стола е заета да разглежда всичко друго, стената е по-интересна даже. Минаха 9 дни и не мога да кажа, че има напредък. Поне не се е задавяла. Не знам другите бебчета как са с храненето, но дори и да я храня с лъжичка си мисля, че дори още по-малко ще изяде, тя няма да си отваря устата.

И нещо в тези жеги не иска и да се кърми добре и намали пишкането. Вода пие 20-30 мл на ден. Не знам дали да се притеснявам.

Въобще да я оставям с палчето, то май задоволява всичките и нужди, игра, храна, вода, сън Grinning

# 271
  • Мнения: 633
Оливия, моя младеж е пети ден на ЗВБ, също до никъде, но близва, даже днес посмука тиквичка и си близа авокадо от пръстите след като го помаза плътно по лицето, лигавника и баба си 😝. Те първо сега ще се учат да мачкат, после да смучат храната и чак тогава нещо ще влиза в стомахчето.
Приятелките ми на пюрета също нямат особен напредък, тъй че търпение му е майката 😉
Не трябва да се бърза и насилва, няма да ги отвращаваме от храната, я! Не са пуйки да ги тъпчем 😉

# 272
  • Мнения: 244
Лора не си смуче точно палчето, а цялата ръка е в устата Simple Smile Аз я храня с пюрета, в началото много добре си ги хапваше, отваряше си широко устатаи не съм имала проблеми. Обаче от няколко дни е истински кошмар това хранене. Сърди се , дърпа бута лъжичката, плаче, дере се ... давам пюре - не иска, давам мляко - пак не иска, вода пийва по малко. Буквално борбата е за всяка лъжичка и всяка глъдка мляко. Днес на обяд направо ми идваше да й се разкрещя вече. Викам си от жегата не й се яде, ама не може да е яла в 7 сутринта и в 14ч още да не й се яде. Даже си мислех дали да не направя малко почивка от захранването, няколко дни да е само на мляко и после пак да пробвам.

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Лора не си смуче точно палчето, а цялата ръка е в устата Simple Smile Аз я храня с пюрета, в началото много добре си ги хапваше, отваряше си широко устатаи не съм имала проблеми. Обаче от няколко дни е истински кошмар това хранене. Сърди се , дърпа бута лъжичката, плаче, дере се ... давам пюре - не иска, давам мляко - пак не иска, вода пийва по малко. Буквално борбата е за всяка лъжичка и всяка глъдка мляко. Днес на обяд направо ми идваше да й се разкрещя вече. Викам си от жегата не й се яде, ама не може да е яла в 7 сутринта и в 14ч още да не й се яде. Даже си мислех дали да не направя малко почивка от захранването, няколко дни да е само на мляко и после пак да пробвам.


И Божидара от няколко дни е така,че даже с млякото имахме драми първо трябва да и бутна шишето в устата да се усети,че е мляко и тогава го изпива....ама не питай докато мушна бибата на шишето в устата......Пюре наобяд неиска ама никакво...до вчера и абсолютно никаква каша неискаше следобед,но незнам ММ вчера как я излъга за оризова с круша,но задължително трябва да я опита за да знае,че ще яде от тази каша.Иначе за водата отказва по всякакви начини опитвах и неиска.На който да се оплача все казва от зъби или жегата.

# 274
  • Мнения: 1 269
Моята госпожица също си похапва ръце и палчето по-осезаемо от няколко дни. Вадя ги постоянно от устата и, но ефект 0. Ще упорствам, пък дано да успея.
Относно пюретата - моята яде с удоволствие само тиква и пащърнак. От картофа се запича, вчера яде пюре от картоф и пащърнак, цял ден не се изака, а се напъваше много. Днес преди обяд изхождането беше малко и твърдо, та на обяд и дадох тиква с пащърнак и до 30 минути се изака нормално. Тиквичката и е тотално безразлична. Двоумя се морков или броколи да въведа като следваща храна. Сладкия картоф като нова храна ли се въвежда, т.е. лъжичка по лъжичка?
Проблемите със съня са денем, заспива адски трудно, плач, въртене, кривене - всичко това отнема и час понякога, стряска се много насън и се буди с плач. Нощния сън е по-спокоен, заспива си съвсем сама, макар че се случва да се събуди с плач по никое време.

# 275
  • Мнения: 1 111
На мен ми е първо бебче и въобще не подозирах, че захранването е толкова трудно нещо. А да ви кажа преди да разбирам каквото и да било от бебета си мислех, че кърменето е 6 месеца и после то просто започва да си яде нормална храна Grinning А било толкова бавен и труден процес.

А приспиването, ооо, майчинството ми минава в опити да го приспя това бебе. Плащат ми пари аз да приспивам бебе, то са часове усилия Grinning Напоследък имаше и дни, в които се отказах, тя не дремна и 5 мин.

# 276
  • София
  • Мнения: 1 268
Жегата влияе много и на Рая.
Струва ми се, че доста намали храната. Ще видим след две седмици при педиатърката.
Ние със захранването се движим много бавно, аз хич не я бързам надявам се да не правя грешка, но нали до годинка млякото е най-важното, за сега само обредното ядене замествам от другия месец ще почна чак следобедното.
Нещо не мога още да приема, че в някяъв монет няма да и дам да суче, а ще яде другата храна, ама и това ще дойде.

Рая почна да се опитва да се изправя. Естествено не може още, но се набира на леглото и даже днес и в легена за къпане. Както седи си свива едното краче и се подпора отстрани. Скоро ще трябва да сваляме на по-долното нивои леглото.

Момичета, как сте с разходките сега в жегите? Трудно ми е сутрин да се оправим бързо за разходка. А по обяд става жега. Ще трябва обаче така някак да процедираме. Раходка преди и след обяда, а в жегата вкъщи на хлад.

И на какви градуси пускате климатика?
Днес го пуснах, докато бяхме на разходка да охлади, но докато сме си вкъщи не смея да го оставям, а то ще става и по-топло и ще трябва все пак.

# 277
  • Мнения: 633
Оливия, точно същата бях и аз, ама тоооочно 🤣 пък после разбираш, че захранването и сукането не е баш така както си го мислиш 🤪
Моето се приспива на гърда, та 2 в 1 😂 само като замести гърдата не знам какво ще правим с приспиването 🤔
Еуфория, много е странно като си помислиш, че няма да суче 😢 аз направо настръхвам от този момент. Това за мен е върха на близостта с бебенце - гушкаш си го, то си хапва, успокоява се, гледа те любовно и се гуши в теб. Направо идилия, която много ще ми липсва някой ден като се отбие. Е... то вярно, че тая идилия е вече като е в полу-сънено състояние, иначе е едно ритане, щипане и въртене, ама пак е миличко 😇
В жегата аз се завирам в Ловния или в Борисовата измежду дърветата на плътната сянка, не по асфалтираните амеи и е супер. Не мога да се оправя преди 12 да изляза и затова тогава излизам, но наистина в дебелата сянка из шубрака е много хладно и приятно.

# 278
  • Мнения: 1 111
Последните дни излизаме само вечер, но хич не ми е удобно. Един ден излязохме и по-рано, но си личеше, че на бебка не и хареса топлото. При нас паркът е малък и няма чак толкова прохладни сенки.
В стаята щом мина 25 градуса пуснахме климатика, но той е в спалнята, а стоим в хола. Няма как, жегата мори и бебето.

# 279
  • Мнения: 1 115
Ние излизаме сутрин от 9 до 12 и после чак привечер, много ни е топло и на двамата иначе. 
Да ви се похваля - моето неспящо дете най-накрая има някакъв режим на сън и спи два пъти на ден! Половин час към 10 и още час между 3 и 4, чак не знам какво да правя с толкова много време, прочетох цяла книга! Явно повечето движение и жегата си казват думата и даже Жинко Пружинко се уморява (тъй като той наистина за секунда не застава мирен, вкъщи си му викаме Пружинко,   сега ще видим кое ще разпознае като името си Grinning )

# 280
  • Мнения: 294
Здравейте мами!

Лео спи по 4, понякога и по5 пъти на ден, но много за малко.Вечер е сравнително по-спокоен от преди.Събужда се веднъж, два пъти да цокне и заспива.
И той вече не застава мирен.Постоянно се тегли нанякъде,всичко иска да пипа.Сега любимо му е да стои изправен  и да се държи за дивана😏 От вчера, мога да кажа, че седи доста стабилно, но ако се разсее от нещо залита и пада.
Захранването добре върви, ял е и месо вече.Гледам през ден два да е месото,примерно два дни давам месо и после два дни зеленчуци.Месо купувам на Плазмон, има ги по бебешките магазини в бурканчета от 80гр има доста избор.На същата марка продават и пармезан и моцарела има и доста риби....преди 9 години не помня да е имало такива екстри
След обеда яде каша.На мен кърмата ми е на някакви периоди, сега е много малко, чак гърдите ми станаха малки.Но си му давам, той не отказва.И на мен страшно мн ще ми липсва кърменето, много ми е миличко( като изключим скубането, щипане то и боричкането) 😅😅😅
Вашите бебоци започнаха ли да си бърборят?Лео гукаше на два три месеца, след това спря,само издаваше един звук, като мъркане,а сега от известно време чува каките си и повтаря като папагал - баба,кака ,дада  😆 Познати се шегуват, че няма търпение да проговори.
И с пълзенето се справя добре,застава на колене и лакти  и се люлее напред,назад, но все още се придвижва по лице  😁
Ние всеки ден излизаме по различно време, но гледам изобщо да не го пече слънцето.Сложила съм чадърче, което го покрива изцяло.
От вчера следобеда е с температура, не е вдигал повече от 38.2
Мнооого се надявам да е от зъбките и да не се е разболял 😕 днес ще го заведа да го види личната.Иначе е усмихнат, храни се добре.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 09:56 от H. Chakalova

# 281
  • София
  • Мнения: 3 390
Чакалова, браво, много бързо се развива!!!
Моят син пък от днес е ученик Wink Днес му беше първи ден на ясла. Мина много добре. Без да съм ги молила, ми писаха 2-3 пъти на вайбъра, че е спокоен, заспал, събудил се, ял...Към 15.00 го взех, спеше в количката. Нахвалиха го, че гласът му не се чувал, било му много интересно да гледа децата. Най-интересното е, че беше пил АМ от шише. Аз им занесох да имат и да слагат в пюретата по 1-2 лъжички за вкус. Той се размрънкал следобяд и те решили, че е гладен. Предложили му АМ с шишето и пил. Аз от 3 месеца се мъча да го науча да пие водичка или АМ с шише, но ми отказва. Там, обаче, като я няма мама да го изкушава с гърдите, да видиш как пил...Hug Та така, много спокоен го взех и беше доста спокоен цяла вечер вкъщи, а вечерта заспа от раз като го сложих в креватчето. Иваче се приспиваме по 1 час. Нещата звучат добре. Simple Smile

# 282
  • Мнения: 244
Beauty, звучи чудесно. Simple Smile Дано все така да се чувства добре там.
Момичета, да ви питам вие кога въведохте месото? Колко време след началото на захранването, колко зеленчука/плодове бяхте въвели... изобщо как решихте че е време за месо? Simple Smile  Аз се чудя дали утре да го въведа най-сетне това месо че все го мисля и му се чудя Simple Smile
А вашите бебчета имат ли пъпчици по вратлето от жегите? Лора има доста - даже покрай ушичките и малко по гръбчето. Уж не се поти много (основно се поти по главата Simple Smile ) но явно й е топло. Аз се чудех да не е реакция от храната, но ЛЛ каза че е от топлото време.

# 283
  • София
  • Мнения: 3 390
galia, аз го въведох около 1 месец след захранването. Вечу бях въвела основните 5-6 зеленчука и 3-4 плода и реших, че е време да замЕзи Wink Купих прясно пилешко, сварих, пасирах и замразих в кубчета за лед. Сега само вадя през 2-3 дни и смесвам със зеленчуци.
Абсолютно същият обрив има и Боян. Отдавам го на жегата. Храната, когато не му хареса, просто си я повръща на няколко пъти след 2 часа. Wink

# 284
  • София
  • Мнения: 1 268
Галина, и моята бебка има понякога пъпчици на врталето от потене. Тя много се поти, все и е жега, а уж не я обличам много. Почти постоянно е само по боди с къс ръкав и нищо друго.
Месо въведох преди седмица- пуешко.  Бяха въвела доста зеленчуци - тиква, тиквичка, картоф, Батат, спанак, морков, пъщернак. Сега ще редува с жълтък.

Бюти, къде го пусна на ясла, събирам информация, че не се знае нас дали ще класират догодина ? Дано да е все така спокоен и да му харесва.

Днес сърцето ми спря за секунда, а после едва се успокои. След като моето камикадзе за малко да се хвърли от дивана. ММ я хвана на 2 сантиметра от пода, летеше с главата на долу. 2 секунди невнимание, при все, че идвамата бяхме там. Въобще не разбрах как и кога стана. Както си седеше в широката част на дивана, играеше с играчки все едно подскочи буквално да се хвърли. Аз се парализирах, добре че ММ реагира бързо.
Не, че няма да се случва... Ама защо да е!


Общи условия

Активация на акаунт