ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 45 924
  • 756
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 112
Аз имам чувството, че свикнах вече, той от около месец се буди на около час и половина през нощта, такова чудо дори като съвсем новороден не е било. Не коментирам, че това цялото свършва към 6, когато вече е официално буден и няма спасение.
Чакам го да стане на 17, та дано се наспя Grinning

# 256
  • София
  • Мнения: 101
Флъфи, моя има големи драми с кърменията и за това гледам да спазвам Мин 3 часа пауза. От 3 дена яде в 3:30  и 5:30 му е рано и после всичко нататък през деня се бърка. Накрая в 9:00 няма да яде и ще ревне докато сме на разходка, че е гладен. Абе особен е малко. Поне 5 Мин трябва да е сукал иначе ако увелича броя хранения и ще суче някое от важните макс 2 Мин.

# 257
  • София
  • Мнения: 1 395
Авокадото е на пода, бе решено че то става само за рисуване 😂

Ема започна да заспива в 10 и да става в 6. Тази нощ се буди в 11, 12, 1, 2 и от 3 до 4. През деня спи два пъти по 10-30 минути и веднъж за 1-2 часа. Общо около 10-12 часа сън й се събират за денонощие, какво е това чудо, аз мога да спя повече всеки ден 🤪 Сега ще видя тая регресия в 6 месец, тогава ми беше далеч и само за 4ти четох...

# 258
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Авокадото е на пода, бе решено че то става само за рисуване 😂

Ема започна да заспива в 10 и да става в 6. Тази нощ се буди в 11, 12, 1, 2 и от 3 до 4. През деня спи два пъти по 10-30 минути и веднъж за 1-2 часа. Общо около 10-12 часа сън й се събират за денонощие, какво е това чудо, аз мога да спя повече всеки ден 🤪 Сега ще видя тая регресия в 6 месец, тогава ми беше далеч и само за 4ти четох...

+ 1 сме със съня! Чак си мислех,че е ненормална работа!!!! Ама явно не е само моят хубаец така.

# 259
  • София
  • Мнения: 3 390
Моят син пък се води по слънцето-заспива вече към 22,00 и се ококорва към 6,00 Simple Smile))

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте! Влизам да ви се похваля, че тази сутрин Николета беше толкова примерна и се изпишка в колекторчето за урина, няма и 2-3 мин., от както и го залепих. Дано добре да съм и направила тоалета, че много трудно се събира да я мия на мивката. И после като и взеха кръв, звук не издаде, може би защото беше седнала в мен и само оглеждаше кабинета. Започнах да я слагам да седи в мен за по 5-10 мин. по препоръка на ЛЛ и сега мрънка като трябва да я сложа на повивалника за смяна на памперс.
Започна да се закача и с непознатите, без да реве, но все още реве от сестра ми и зълва ми. Онзи ден бяхме до Хисаря да се видим с едни приятели и за първи път бяхме на заведение с нея. Кротка, слуша, даже се разпя (което мен не ме кефи, защото е мн силно и звучи все едно аз се мъча да пея опера), даде да я гушне човек, който вижда за първи път, а реве, ако дядо и я доближи. Дете с характер от малко.
Как се справяте с жегите? Тук в Пловдив е ад, а и сме на 8 последен етаж, в момента е 30 градуса в стаята. Сутрин от 8,30 съм вън с количката до към 13-14 часа, поне да има две дрямки по час някъде. Към 15 часа пак и се доспива, поне 30 мин спи, вчера беше почти два часа. След 20 часа пак сме вън, пак дрямка, снощи беше сама с баща си и е спала вън от 21 до почти 23 часа, понеже вече се прибраха и я събудихме, но след шишето си заспа и до към 6,30 спеше, само с едно пререваване през нощта. Не мога да се оплача за съня.
Захранването ми е до никъде. Няколко зеленчука имам вкарани и това е, нещо почна да се мръщи да яде и мои и купени пюрета. Как да въведа каша, ЛЛ каза да почна с оризова. На коя марка да взема, аз ли да я правя, нямам идея. Вие как я давате?
Ще правите ли кръщенка тази година?
Много се извинявам за дългия пост, но като пиша рядко, гледам всичко ново да ви споделя.

# 261
  • Мнения: 316
И ние сме зле със съня, от 2 - ия месец спеше по 6 часа непробудно, а сега от около месец много неспокойно спи, върти се, говори си, вдига си крачетата на повивалника, маха биба с ръка, а аз се опитвам да предотвратя всички тез неща посред нощ и люшкам с другата ръка. Задължително между 2 и 3 ч посред нощ си се буди и на всеки час също се пробужда. А късно заспива към 11-12 ч. Дано бързо мине този период.
Вчера дадох ябълка, много й хареса.
От днес сме с летния кош. Всичко добре в началото на разходката, ама защо всеки път като тръгнем да се прибираме реве и се дере, не знам.

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 16:00 от Sunsunny2

# 262
  • София
  • Мнения: 3 390
Захранването ми е до никъде. Няколко зеленчука имам вкарани и това е, нещо почна да се мръщи да яде и мои и купени пюрета. Как да въведа каша, ЛЛ каза да почна с оризова. На коя марка да взема, аз ли да я правя, нямам идея. Вие как я давате?
Ще правите ли кръщенка тази година?
Много се извинявам за дългия пост, но като пиша рядко, гледам всичко ново да ви споделя.
И моят беше дал назад със захранването, но като вкарах кашата и се оправи. Wink Първо въведи 1-2 плода-банан, ябълка, защото и кашите не ги долюбват много и се налага да се смесват с плод. Аз купих царевично-оризова каша на Слънчо с банан и праскова, но си добавях в нея и банан, за да я яде. След това я смесвах с ябълка, а после започнах да слагам месце или морков Wink След това пак разделих консистенциите-или каша с плод, или месце със зеленчук, или само зеленчук.

# 263
  • София
  • Мнения: 61
И моят син е супер неспокоен, за спане в кошарката не може и въпрос да става, спи на нашето легло и по цяла нощ рита или рита. Иначе е като кокошка, със слънцето си ляга и става. Явно и венците го тормозят, освен че си бута и двете ръце едновременно в устата точи и едни пословични лиги. Другата седмица ще го водя за тия рутинни изследвания. Как мраза да се мъкна по лекари, само на мене ли ми е едновременно стресово и ужасно досадно?

# 264
  • Ловеч
  • Мнения: 574
И моят син е супер неспокоен, за спане в кошарката не може и въпрос да става, спи на нашето легло и по цяла нощ рита или рита. Иначе е като кокошка, със слънцето си ляга и става. Явно и венците го тормозят, освен че си бута и двете ръце едновременно в устата точи и едни пословични лиги. Другата седмица ще го водя за тия рутинни изследвания. Как мраза да се мъкна по лекари, само на мене ли ми е едновременно стресово и ужасно досадно?

Не е само на теб и аз съм така..Ходихме и ние на конслутация,айде после изследванията,айде др седмица за коремен ехограф,айде след това и на гастро,че искам да го заведа иииии така...Не е приятно ама няма как🙂

# 265
  • Мнения: 123
+ 1 за неспящите деца! Когато беше по-малък се будеше два пъти през нощта и на мен ми се струваше голяма драма. От месец се разбужда на всеки час или два и единствено с цокане заспива иначе рев...
Дано е период и ско може да не е много дълъг, че вече почвам да погрознявам от това недоспиване освен всичко останало 🤪

# 266
  • София
  • Мнения: 1 268
Здравейте, мами!

Как сте? Ние се върнахме от Гърция днес.
Беше голямо приключение. На Рая много и хареса, само първия ден се плашеше от шума на морето, от следващия вече я топихме ии взе много да се кефи. Вече последния, като я доближавахме до морето бяха писа и и смях.
Опазихме я от слънцето, а беше доста жега и не изгоря хич. Постоянно беше със шапчица, де. Пълнежме и и басейнче ии в него седеше също, много се занимаваше и там. Малко през ноща беше неспокойна, че бая жега и ставаше задушно та даже спахме и на отворени прозорци.

Сега много ми се иска е тея жеги да и изместя обредния сън, ама дали ще стане да е от 14-16 малко ме съм съмнява, че и тя не е от най-поспаливите.

На плажа имаше страшно много бебета. То предимно това бяха туристите семейства с бебета на възрастта на Рая.
Е, имаше и по-големи, но и много по-малки.

# 267
  • Мнения: 1 148
И ние другата седмица отиваме на море. Чудех се какво точно да го правя Камен на плажа. В количката ще му писне бързо. На хавлия ще се върти и вероятно ще яде пясък. А пък още не може да седи хич добре и не знам в басейнче дали ще се получи. Приемам всякакви идеи. Мислех си, че ще е приятно да седим на плиткото и да го придържам, то в Гърция обикновено почти няма вълни. Но пък не знам дали е добре толкова да се мокри с морска вода.

# 268
  • Мнения: 405
Момичета, откъде мислите да купувате месо за бебетата?

# 269
  • София
  • Мнения: 1 395
Пиле, яйца и млечни купувам от фейсбук група "натурално прясно мляко доставено-до-дома". Яйцата и млякото личи че са истински, пилето мирише на пърлено, харесват ми.

Момичета, ужасно беше вчера и нощеска със зъбите. Горкото се мъчи да не плаче и се присвива, скимти, стене 😭 И тази сутрин... Не 3, не 4, имаме 5 зъба!! Третият горен май не е баш на място 🙄 И баткото е с шини, голяма досада...

Общи условия

Активация на акаунт