ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 45 913
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 107
И моята се опитва, много е смешна. От поза лицева опора само търси къде да опре крачетата и надига дупето. Но кръстчето и още е слабо и само се клати, така си върти дупето, все едно друса кючек Grinning Тези дни я видях и за пръв път да си лапа палчето на крачето. Аз дето толкова се ядосвам, че си смуче на ръцете постоянно, сега тя откри и още две палчета!

# 316
  • Мнения: 244
И Лора е същата - от поза лицева упора вдига дупето и успява да застане на четири крака и започва да се клати Simple Smile Явно това са нормалните фази през които минават бебетата Simple Smile
Иначе на два пъти я засичам че е успяла да се изправи от легнало до седнало положение, но така и не разбрах как го прави, тъй като и двата пъти не я гледах и видях само крайния резултат че седи Simple Smile  Явно скоро ще смъкваме матрака на леглото на по-ниското ниво Simple Smile

# 317
  • Мнения: 633
Галя, това съм го виждала със седежа как го прави до някъде - тръгва все едно да се обръща от гръб по корем, замахва с водещата ръка и странично се опитва да седне. Това е по-лесно от напълно легнало да се набере и седне.
Малкия още не сяда сам, само се опитва за сега.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 395
Ема се придвижва доста успешно, но не е баш лазене. Застава в поза за лазене, прави тласък напред о ляга по корем, след което прибира краката и застава пак в изходно положение. Така с плонжове обаче преминава 1-2 метра за секунди. Но пък няма представа кое може да боли и все тичам след нея да не се забие челно в стената или краката на масата. Също понякога й поддават ръчичките и се пльосва по лице. Та пак гледам да съм все до нея, да не се стресне и откаже.

Около три седмици минаха от първото вдигане на дупе до ефективно придвижване.

Тези дни успя и да седне сама и се държи все едно "аз това си го можех какво ме гледате" 😂 Тя пък както е по корем прибира краката отдолу и после се избутва назад и настрани.

# 319
  • Мнения: 294
И Лео от няколко дни стои по-стабилно на ръце и колене и се клатушка 😁 но все още се придвижва по лице.Той се набира, застава с дупето нагоре и главата прилепена към пода и така се избутва.
Бях писала миналата седмица, че е с температура.Онзи ден му се появи и обрив предимно по лицето и корема.Педиатърката ни беше казала, че може да е бебешка шарка, не била заразна, първо вдигат температура, а след няколко дни се появява и обрив.
Вече е добре, но няма особен апетит, а аз пак съм в някаква фаза с малко кърма 😭 снощи беше много зле положението.Понеже не иска нищо от шише, ставах в 01.30 да правя каша, за да го нахраня иначе голям рев пада.Цоква два, три пъти и като усети, че няма нищо рев...🥺
Днес положението с кърмата е по-добро.
Помрънках си.
Хубава вечер от мен !

# 320
  • София
  • Мнения: 1 268
Зраврйте, момичета!

И Рая още не лази на пред. Само около оста си, като часовникова стрелка.
Иначе от седящо положение си се мята напред, като камикадзе ии вече почна, ако има опора на нешо да се изправя Н коленца. Например в креватчето и се изправя и вече е много опасно на всякъде за нея 😂 освен на земята.  Продължава да няма много апетит.ако е много горещо се буди през ноща и н е може да заспи. Пускаме климатици остваряме прозореци и така. Този месец нищо няма да е качила като грамчета, много е активна, а и жегата я мори. Ще има ли и други такива бебоци?

# 321
  • Мнения: 1 122
Здравейте. И моето момиче се опитва да лази, клатушка се и някак успява да стигне до целта си, но не повече от 20см или до ръба на леглото 😃 на 22 стана на 6месеца. Вече си има кът на земята, че знам какво е да гледаш бебе със счупено краче 😣

# 322
  • София
  • Мнения: 101
Ioni_666 как бебе със счупено краче? Те не са ли им меки костите. Ужас. Иначе ние на 5 месеца лазеше като ранен войник основно с ръце. От няколко седмици не ще и май е защото е по боси крака. Нещо не може да се преплъзва по пода както като е с дреха. Но сега голям кеф е да е прав или седнал с нас на дивана. В проходилката и бънджито основно стои и се върти за да играе с играчките. Нито подскача, нито ходи. Но е прав. В шезлонга и люлката не иска. Иска седнал но не е стабилен и пада ако не е подпрян.
Махнах кърменето след кашата и от петък съм със запушени млечни канали. Тъкмо оправя едната и почва другата. Дори не стават на бучки, но боли и ми иде да си отрежа гърдата. Ако скоро не се регулират не знам колко ще издържа. Лошото е, че той все рита или се отблъсква като го държа или преобувам и винаги уцелва болното място. Ииии тогава пускам някоя сълза. Памперсите са доста празни за сметка на лигавиците. Слюноотделя като булдог. Баткото не беше така. Такива запушвания дори и като го отбих на 11 месеца не съм имала.

# 323
  • София
  • Мнения: 1 268
Коси, и аз през ден съм със запушен канал. Едно ядене да пропусне и веднага.

И като и при вас и аз търпя болка от подритване или удар с ръка винаги точно в целта на болезненото място 😂

# 324
  • Мнения: 1 229
Здравейте, момичета! Зъбите яко мъчат моята девойка, вчера плака почти цял ден, а два часа си бяха непрекъснат рев. Цялото и лице стана на червени петна, дере се и нищичко не я успокоява - гушках я през цялото време, разхождахме се из стаите вкъщи, пях и песнички и ниииищо. Успокоява я само песничката за Мики маус, която вчера сме изслушали около 20 пъти... Петната се махнаха час след като се успокои. Давах и Камилия и и действа много добре, но нали трябва да се прави няколко дни почивка - е, вчера беше първия ден почивка и беше някакъв ад. Следобяд купих и Дентокинд таблетки, защото само с гелчетата не се получават нещата и засега е добре, дано и действат поне докато пак започна да давам Камилия.
Вчера започнах въвеждането на каша. Взех оризова на Хумана, но ме озадачи, че при спазване на указанията за приготвяне, кашата стана рядка. Вие как приготвяте кашите, точно според указанията или? Не знам аз ли сбърках някъде, но абсурд това да е консистенцията, то беше като гъсто адаптирано мляко.
За пълзенето - моята дъщеря не пълзи още, но и тя застава само на ръце и крака, надига дупето и се изтласква напред, че и се ядосва, че не може да пропълзи още.

Последна редакция: ср, 26 юни 2019, 14:05 от Applegarden

# 325
  • Мнения: 1 122
kosi_bosi имам малка сестра и си счупи крачето на 6 месеца. Падна от леглото. Вечерта чак разбраха, че нещо не е наред. Всеки ден се сещам за това и не оставям Поли и за секунда.
Тази седмица ще дам и аз каша.

# 326
  • Мнения: 1 212
Здравейте мами,

Май само аз не съм захранила все още Grinning
Чакам бебко да направи точно 6 м. на 30.06. и мисля от понеделник живот и здраве да започвам.
Също в събота сме на кръщене и ще сме и а двете деца и искам и това да мине и да се отдам спокойно на захранването Grinning
Иначе разгеле юнакът започна да се обръща сам от корем по гръб и обратно.... Изведнъж стана много подвижен и в събота успя даже да падне от спалнята, бях за 2 мин. до тоалетната и се чу туп...
Малко плака, нищо му няма, а аз се учудих на себе си, колко спокойно го приех. (батко му на 2 м. се изтърси за първи път, може би сега съм изтръпнала вече Grinning) Та ще му глася кътче на земята, да си играе и да се превърта на воля Grinning
Много обича да е седнал, но все още го слагам за малки интервали, подпрян с възглавници, иначе в мен или в някой друг седи повече и много обича да си гледа какво се случва наоколо.
При нас наченки на зъби няма все още, но давам Дентокинд профилактично, с големия много помагаха.

# 327
  • Мнения: 1 107
За Камилията, понеже на листовката пише да се дава 3 до 8 дни, аз питах нашата педиатърка и тя каза, че не е нужно това да се спазва, ако се наложи. Още не се е стигало до там при нас, но вие правите паузи, така ли?

Бебка още няма зъбче, почти на 7 месеца само кучешките са надути.

# 328
  • Мнения: 1 229
M_Oliviya, започнах да давам Камилия преди месец някъде, но за целия месец не повече от половин опаковка съм дала, не беше толкова зле положението. От 10 дни стана някакъв кошмар и за първи път давах 8 поредни дни, не съм питала педиатърката дали да спазвам тази почивка, просто реших, че явно трябва да спазвам указанието. Следващата консултация е след 10 дни и ще я питам задължително, ще е чудесно, ако може да се дава по-дълго, защото при дъщеря ми наистина действа много добре.

# 329
  • Мнения: 1 112
На малкия в петък му изби първото зъбче, сега чакам второто долно.
Ние всъщност си мислехме, че е болен - в сряда му се запуши носа, водих го даже на лекар, изписаха му капки, после в петък сутринта вдигна Т и до няколко часа вече имаше зъб. Оттогава и носът му е добре, и Т няма.
Аз за зъби нищо не съм давала, само Панадол да свалим Т, много ми се ще да се разминем с гелчетата.  С баща му и двамата сме с много висок праг на болка, ще работим в тая посока и за малчо Wink

Иначе сега сме на море и той е просто възхитен, страшно много му харесва всичко.   

Общи условия

Активация на акаунт