ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 46 006
  • 756
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте, момичета!
Някоя сблъсквала ли се е с диагнозата тортиколис (крива шия)? Ники започна много видимо да си държи главата на една страна и вчера бяхме на невролог. Констатира крива шия и лек проблем с едната ръка в раменната става. Според нея били от родова травма и с физиотетапия щяла да се оправи. В петък ще я водим да видим там какво ще кажат. Много съм притеснена и само се обвинявам, че не съм го забелязала по-рано. Имах глупостта да прочета в нета за какво точно става на въпрос...може да се стигне и до операция...ужасии...
Иначе утре е на консултация, да видим колко е качила, че вече едвам успявам да я приспивам на ръце. Зъбите много я мъчат, усещат се двата предни долу, но кога ще пробият. Захранването...зациклихме. Не иска повече от 80 гр. Беше се запекла леко и за няколко дни ядеше само тиква, но офект 0. После спрях изцяло твърдата храна и пак нищо. През уикенда бяхме на село и и дадох ябълка сурова и леко кисела. Отказа да я яде, но пък и изсмука сока, няма такова смучене, парченцата ставаха като гъба, безвкусни дори за мен и запека се оправи още вечерта. Simple Smile

# 586
  • Мнения: 633
solenka, моя беб беше с тортиколис и го оправихме за има-няма 2 месеца. Ще ти пиша на лични като си легне малкото къде го водих.

# 587
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
За нищо, Епълче Simple Smile Само ще те посъветвам нещо, може би си ззнаеш, но все пак Simple Smile Провери първо какви продукти слагат в манджите на бебчетата. При нас има 2 кухни - частна и държавна. Аз съм на държавната. При частната ползват АМ, което аз лично не ползвам и не ми се рискуваше да давам на бебка пзрета и прочие с друго АМ. При държаванта слагат масло и сирене, а в супите кисело мляко (много малко, но все пка го има, та се бях допитала пак до педито дали мога да й давам супички, след като го има и каза, че няма да има проблем). Бях помолила едни приятелки да ми снимат състава на повечето неща. И слава богу, че го направих, иначе щях само да си дам парите, пък бебка да не може да ги хапва.

# 588
  • Мнения: 1 238
Аврорче, на частна кухня мисля да я запиша за 2 месеца, след това ще минем на държавната, защото тя е от 10-ти месец. Гледам менютата и на двете кухни, разбрах кое е и адаптираното мляко, с което приготвят храната. Честно казано може и да не и допадне на моята девойка, затова съм решила първо да я запиша за седмица и едва след това за по-дълъг период, ако храната и харесва.

# 589
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз все още не съм давала риба, а ми се иска, но на всякъде чета, че от 10+ нагоре.
Телешко давах вече два пъти - хареса се,пък и е домашно и не ме притеснява да давам

# 590
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Аз все още не съм давала риба, а ми се иска, но на всякъде чета, че от 10+ нагоре.
Телешко давах вече два пъти - хареса се,пък и е домашно и не ме притеснява да давам
Еуфория моята педиатърка изрично ми каза да не чета и следвам таблици и прочие в интернет. Онзи ден на консултацията дори ми каза, че риба може да се дава дори на 6 месеца. Домата също го дават за след 12 месеца, тогава защо в детската кухня 6-10 месеца го има и когато питах дали мога даа дам домат, педи ми каза, че мога? Педито също ми каза, че мога да давам всички плодове с изключение на цитруси, а някои плодове ги гледам за след 12 - 18 месеца. Консултиран се и с други педиатри, не разчитам само на един, но и другите са ми казвали същото, което и моята. Много странно защо така се получава...

# 591
  • Мнения: 2 883
Според моя личен опит - защото нямат актуална информация.
Сега СЗО препоръчва алергенните храни (риба, дребни плодове, белтък...) Да бъдат давани на възраст под 12м с цел да свикне организма и да се избегнат потенциални алергии.
Нашата педиатърка още миналия месец каза, че може риба - Ади беше на 7м тогава. Още не съм давала обаче 😁

# 592
  • Мнения: 633
Момичета, какво правите, за да предотвратявате сядане на позиция W? Моя малчуган като спре да лази се изправя на колене и после сяда назад във въпросната поза. Много рядко опъва единия крак, но никога и двата в седеж. Позата W е страшно вредна и може да доведе до редица изкривявания. Аз постоянно му опъвам крачетата, ама то това е нон стоп 😯 Някакви идеи?

# 593
  • Мнения: 1 113
Флъфи, постоянно поправяне, друго не виждам. 
Нашата рехабилитаторка също така ме караше докато се учи да седи да го слагам с разкрачени крака и да го придържам коленете - т.е. да е с изправени крачета и той сега някак автоматично си я заема тази поза. 

# 594
  • Мнения: 1 109
Момичета, какво правите, за да предотвратявате сядане на позиция W? Моя малчуган като спре да лази се изправя на колене и после сяда назад във въпросната поза. Много рядко опъва единия крак, но никога и двата в седеж. Позата W е страшно вредна и може да доведе до редица изкривявания. Аз постоянно му опъвам крачетата, ама то това е нон стоп 😯 Някакви идеи?

На мен никой доктор не ми каза да следя за това. Моето момиче така започна да се учи да сяда, приличаше ми на жабче, 2 дни прекара в някакви шпагати и се научи да си слага крачетата напред. Сега от подобно W се изправя на коленца като се държи и после успява и да се изправи напълно на стъпала. Сигурна ли си, че сяда точно в тази вредна W поза?

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 04:31 от M_Oliviya

# 595
  • Мнения: 633
Оливия, да, щом подбедриците не са точно под бедрата и дупето, а леко встрани се води W поза. Говорих с рехабилитаторката, при която го водя (имаше проблем с вратлето, който оправихме, но още ходя, защото ми дава страхотни упражнения за двигателно развитие) и тя потвърди, че не трябва да го оставям да седи така.
Въпросът ми е като лази и се изправи на коленца, пък после си седне, как ще се усети, че трябва да си разгъне краката и да седне с опънати, а не сгънати крака 🤔. Рехабилитаторката ми каза да му опъвам крачетата като го видя, че седи така, защото води до изкривявания, пък крачетата са му прави. Явно ще е постоянно опъване, защото той в момента като е буден само лази, сяда във W и се изправя по нещо, както описваш твоята девойка. Няма проблем да е преходно, но не трябва да се заседява в тази поза. Ама сумарно като погледна е доста това седене в рамките на деня. Нямам мира, само шава 🤪 любими са му кучешките купи и домашните ни пантофи. Не знам какво намира в тях, но само ги дебне да ги напипа, а ние само ги крием 😝

# 596
  • София
  • Мнения: 1 395
Хаха и ние така с пантофите! Все едно имаме домашен любимец, най-обича пантофи и кабели! Аз ходех с кроксове и тъй като тя много искаше да ги дъвче, батко й й купи нейни - 32 номер лилави, измити, за дъвкане 😂 Но не, не ги ще! Смених на пантофи и тя започна тях да иска. Сега да видите как се разхождам с 32 номер кроксове вкъщи, за да иска да яде правилните най-после ☺️

Ние сме на хотел с минерален басейн. Много се кефи. Вчера е спала 2 пъти по над час през деня, явно се изморява от плацикането 🙂

# 597
  • Мнения: 1 113
Това с измитите чехли е гениално! Веднага отивам да купя, че няма спасение иначе. Grinning

# 598
  • Мнения: 1 238
Моята госпожица тотално отказва да яде попара. Изобщо не мога да я накарам да си отвори устата, а ако все пак някак успея да и дам 1 лъжичка, прави най-погнусената физиономия на света и леко се задавя чак.
В момента има 5 хранения - сутрин между 6.30-7.30, после директно обяд между 11.30 и 12.30. Опитах се да и правя междинно хранене, но не е гладна, стиска устата чак. Един ден дори и мляко опитах да и дам, изпи може би 20 мл., но просто детето не иска да яде до обяд и това е. Смятам да заменя храненето в 18 ч., но се чудя с какво, каша яде към 15 ч., така че не е вариант. Ще пробвам с плодово пюре, въпреки че педиатърката ми каза, че няма да я засища.
Вашите бебета по колко млечни хранения имат в момента и на какъв режим на хранене са, ако можете да споделите?

# 599
  • Мнения: 96
Моите момчета пият мляко сутрин между 05:30 - 06:00 , после към 09:00 хапват плодово пюре , на обяд между 12:00 и 13:00 обядват зеленчуково пюре от няколко дни към 18 хапват каша и вечер пак мляко

Общи условия

Активация на акаунт