ДЕКЕМВРИйските деца са нашите слънца - тема 3

  • 46 007
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Аврорче- как даваше шуслеровите соли? От една седмица малкия е със страшна хрема,не може да диша,да спи.Правя инхалации и капех Тобрадекс до днес/да ме убие човек що се вързах на една лекарка/ ама ефект нулев.Днес се свързах педиатърката та ми каза да му капя Коларгол..Ама мисля,че и шуслеровите соли много помгат,та затова питам как ги даваше.

# 616
  • Мнения: 1 238
Днес не е вдигала температура до момента, единствено, че цял ден не е спала за повече от 10 минути. Заспива и след малко се буди с рев, иначе си е съвсем енергична, смее се, храни се както всеки ден. Много и текат лигите, но даже не са и подути или зачервени венците. Давам само вит. Ц и калции засега, Панадол повече не съм давала. Давам е силно казано, някаква микро част може и да изпива, половината и тече от устата, плюе, мята се, та може би по моите ръце и нейното боди има повече витамини, отколкото в тялото и...
Глория, аз съм фен на Коларгола - от бебе са ме лекували с него, а преди 1-2 години само с него излекувах силно зачервено гърло, което не се повлияваше от нищо, та ако ми се наложи за бебка пак с него ще пробвам. Не, че тя ще ми даде, ама това е друг въпрос. Joy

# 617
  • Велико Търново
  • Мнения: 166
Аврорче- как даваше шуслеровите соли? От една седмица малкия е със страшна хрема,не може да диша,да спи.Правя инхалации и капех Тобрадекс до днес/да ме убие човек що се вързах на една лекарка/ ама ефект нулев.Днес се свързах педиатърката та ми каза да му капя Коларгол..Ама мисля,че и шуслеровите соли много помгат,та затова питам как ги даваше.
Глори 1 таблетка разтварям в лъжичка с малко вода. А за инхалациите мога да ти препоръчам сребърна вода, аз с такава ги правя и мога да кажа, че съм изключително доволна, а изобщо не е скъпа. 1 чаена лъжичка на 50мл вода я правя, принципно в листовката пишеше, но мисля, че мл бяха по-малко. Помага за много неща, не само за дихателната система Wink  А за Тобрадекс - от какъв зор ще ти го изписват, това са капки за очи, не за дихателна система Thinking На нас ни го бяха изписали, когато беше на 2 месеца, заради възплаение на едното око. Мисля, че капах по една капка капех и то само за 2-3 дни, не повече, тъй като го дават за над 2 годинки.

# 618
  • Мнения: 1 109
Да се включа и аз за сребърната вода - помага много при хрема. Аз я използвам и против ечемици, тъй като имам упорити още от раждането. С широко приложение е и е подходяща за бебчетата.

# 619
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Аврорче- стават и за хрема капките ама когато се налагат АБ капки.А неговите секрети нито са жълто-зелени нито нищо,нито пък е правена антибиограма,че да му слагам АБ капки.Ма минало вече,и да се ядосвам файдата.
И малко спамя вече ама питам пак,че с питане до Папата се стига...1л. в 50 мл вода,ама колко слагаш в контейнерчето на инхалатора?🤔🤔
И изобщо всички,които действате със сребърна вода,ми кажете най-подробно как точно я ползвате.Количество,разреждане,било то капки или инхалации.Само добри отзиви съм чела за нея,но не съм запозната.

# 620
  • София
  • Мнения: 101
Тобрадекс са антибиотични капки с кортикостероиди вътре. По-добре чист Тобрин (само антибиотик) щом се налага. Използват се освен за очи и за УНГ проблеми. И вършат страшна работа при жълто-зелени сополи. Иначе за чисти сополи Стоп грип са добри. Виброцина е слаба работа и нито с баткото, нито с дребното помогнаха.
И при нас попарата не се харчи. Купувах един много ситен кускус на Плазмон. Яде го!

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте! Имам няколко въпроса относно пълните памперси от голямата нужда. Не е много приятна тема и е възможно да бъда по описателна, затова ще бъде в скрит текст.
Скрит текст:
Онзи ден и вчера дадох на Ники резенчета белена праскова, домашна, в мрежичка да смуче. След няколко часа напълни обилно памперса, който ухаеше на праскова. Вчера изяде две-три парченца и вечерта памперса не успя да поеме всичко и стана едно мазало...пак с аромат на праскова. И цвят и консистенция нормални, даже си личеше и какво е яла на обяд. Днес и дадох 3-4 кафени лъжички настъргана диня и тя домашна, като преди това беше яла към 30 гр пюре от морков, тиква и броколи, правени от мен+ам. След два часа, памперса пълен, но една идея по-рядко и на места беше като на конци. Точно както изглежда настъргана праскова. Това дали е от прасковата, едва ли е от динята? 

# 622
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Здравейте! Имам няколко въпроса относно пълните памперси от голямата нужда. Не е много приятна тема и е възможно да бъда по описателна, затова ще бъде в скрит текст.
Скрит текст:
Онзи ден и вчера дадох на Ники резенчета белена праскова, домашна, в мрежичка да смуче. След няколко часа напълни обилно памперса, който ухаеше на праскова. Вчера изяде две-три парченца и вечерта памперса не успя да поеме всичко и стана едно мазало...пак с аромат на праскова. И цвят и консистенция нормални, даже си личеше и какво е яла на обяд. Днес и дадох 3-4 кафени лъжички настъргана диня и тя домашна, като преди това беше яла към 30 гр пюре от морков, тиква и броколи, правени от мен+ам. След два часа, памперса пълен, но една идея по-рядко и на места беше като на конци. Точно както изглежда настъргана праскова. Това дали е от прасковата, едва ли е от динята? 


От прасковата е.Тя е силно разхлабващ плод.

# 623
  • Мнения: 1 238
Имам въпрос към мамите, чиито бебчета вече имат зъбки. Преди да избие зъбчето, в горната част на венеца появявала ли се е силно забележима черта /на мен ми изглежда направо сцепен на две венец, с много малка дупчица все още/? Тази сутрин открихме венеца така, тя не дава хич да ровя и да разглеждам подробно, но все пак успях да видя нещо. Колко време след като се е сцепил венеца е пробило зъбчето? Леко подут е венеца, не е особено зачервен, но аз и често я мажа с гелчета, та може би затова. Много се надявам да се окаже зъбче и да избие най-после, защото много се измъчи, лигите и текат все едно вода се лее. Вече започвам да си мисля, че вероятно поради тази причина е вдигнала температура онзи ден..
Соленка, аз също мисля, че е от прасковата.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 22:24 от Applegarden

# 624
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Благодаря, Злате! Нямах идея, че е Силно разхлабваща.
Е, значи спирам с прасковите, добре, че не и дадох и днес. Поне е захранена с тях.
Applegarden, одеве и аз успях да видя в устата и. И тя има буквално дупчица на венеца, снощи нямаше. Подут е венеца и зъбите буквално са се отбелязали отпред. Силно се надявам и аз да пробие вече, че е кошмар и за двете ни. Ще следя за коментар също!

# 625
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Малкия има 2 долни зъба.Точно по този начин се вижда,че избива.Точка,като цепка има...Но от този момент до пълно избиване при Борил отнемаше няколко дни.А сега с горните съвсем.Има една точка пукнало на венеца и така вече седмица🤷🏻♀🤷🏻♀
Но при всички бебета е различно.Някой ги изкарват за отрицателно време,други ги влачат седмици.

# 626
  • Мнения: 1 113
От точка до зъб отне един месец при моя юнак.   
Не искам да ви обезверявам, но първата точка беше на 21-ви юни (когато вдигна и еднократно Т), но зъби и досега го мъчат ужасно.   Ще ги чакам всичките 20 явно за спокойствие.

# 627
  • София
  • Мнения: 1 395
От точка отнема доста, но от чертичка - 1-2 дни. Една сутрин както си играеше и започна да точи кървави лиги, след минутка спря кръвта и имаше чертичка цепната точно както обясняваш. На другия ден - зъбче вече боцкаше 😊

При нас е голям ужас с пътуването. Тя не се спира като е будна, не седи нито в количка, нито в столчето в колата. Усети ли че нещо я спира да стане и я хващат лудите, неистов рев. Онзи ден бяха започнали тикове от рев, много се притесних, мърдаше си рязко надясно главата като конвулсии. Отказвам да я оставя да реве. Сега пътува почти само в ръцете ми. Много се караме с мм по въпроса, не знам кое е по-вредно и по-страшно 🙄

# 628
  • Мнения: 1 238
Някакъв кошмар е, виждам зъба отдолу под венеца, на самия венец една съвсем видима черта, но не избива още. Тя плаче, на моменти отказва да се храни, изяжда няколко лъжички и изведнъж започва да плаче и да се дърпа. Дори и бибата си не иска на моменти.
Давам и Камилия, мажа я с гелчета и се моля да пробие по-бързо.
Интересното е, че на единия долен зъб е тази черта, а на другия до него има още една, но по-малка. Не ми се вярва да пробият наведнъж, но ми направи впечатление.
Редактирам си мнението за да добавя, че от няколко часа зъбчето вече се усеща да боцка и пробива, точно 2 дни след като видях въпросната черта. Ура!

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 22:56 от Applegarden

# 629
  • Мнения: 405
Аз ви се възхищавам какви подробности успявате да видите в устите на децата..аз не мога изобщо да видя каквото и да е Grinning Още няма зъби, но имам чувството и че като пробие няма да го видя с дни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт