Втори брак и деца от първи

  • 9 190
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 044
Eх,ама като си в такава ситуация - не е толкова лесно. Баща ми е все пак...
Баба и леля не ги виня за нищо.

# 31
  • Мнения: 18 703
Е - насила хубост не става. Даже и с роднините за съжаление.

# 32
  • Мнения: 2 224
Ами тези жени - баба ти и леля ти - заради него как не са се виждали с теб, побърка се народа. Такъв игнор бих му ударила, че.... и на него, и на жена му.

Е как как? Лошата мащеха е виновна. Бащата, бабата и лелята са нейни жертви.

# 33
  • Мнения: 3 044
Къде съм написала, че бащата е жертва?Даже ясно съм казала, че е слабохарактерен.
Но да, срещу леля и баба лоша дума не съм казвала, няма и да кажа. Знам, че го изстрадаха и те това.
Не харесвам думата мащеха, затова и не съм я използвала. Предала съм дословно, каквото ми е казано, а именно, че тя има проблем с мен. Не извъртай нещата, моля.

# 34
  • Мнения: 3 510
С пастрока ти не е същото, ама и с човек като биологичния ти баща няма да е същото. Тоест едва ли ще ти запълни липсата.
Това, че не е позволил друг да те осинови, а в същото време не те е виждал, за мен говори, че е абсолютен егоист..
Иначе на теб не ти пречи да си виждаш сестрите и братовчедите, щом и двете страни сте ок, но според мен си имай едно на ум и за тях, особено тази леля, която се явява като посредник между теб и баща ти. Понякога се случва тези хора да правят някои неща, не толкова от загриженост, а от чисто сеирджийство.

# 35
  • София
  • Мнения: 19 310
Да бе, ще ми забранява синът/брат ми да се виждам с внучка/племенница, въпреки моето желание...Нали ще го навра където слънце не огрява
Исках да кажа, че ако е представил майка ти в лоша светлина или новата му жена не е много ОК с твоето съществуване (не я оправдавам, да е мислила като взима мъж с дете) или може да има имотни отношения.
Може би си се чувствала самотна, без роднини, и сега си в еуфория. Обаче бъди предпазлива и умерена с възрастните, не са толкова бели и невинни. Начело с баща ти

# 36
  • Мнения: 2 224
Къде съм написала, че бащата е жертва?Даже ясно съм казала, че е слабохарактерен.
Но да, срещу леля и баба лоша дума не съм казвала, няма и да кажа. Знам, че го изстрадаха и те това.
Не харесвам думата мащеха, затова и не съм я използвала. Предала съм дословно, каквото ми е казано, а именно, че тя има проблем с мен. Не извъртай нещата, моля.



Ами именно, че е слабохарактерен, а мащехата е «властна жена», тоест вината е нейна според теб. Прави впечатление, че се чудиш как така тази жена, на която си никаква, не се интересува от съществуването ти, а не се замисляш що за човек е твоят създател, чиито гени носиш щом никога не се е интересувал от теб. Дори смяташ, че хората се променят и заслужават втори шанс при положение, че нищо не се е променило в поведението му спрямо теб, дори се дразни от присъствието ти.  Освен това много ме съмняват бабините и лелините чувства, при положение, че са крили че са имали контакт с теб. В шок съм от твоята заслепеност, но виждам че ти се засягаш от чуждото мнение. Мисля повече да не коментирам в темата ти, успех.

# 37
  • Мнения: 3 044
Леля ми е добра наистина. Това и майка ми го потвърждава, но е била много малка, когато те се разделят, на 17.
Значи генерално, предполагам сте ми изчели мненията - не казвам лоша дума за бабата и лелята, защото за тях нямам съмнение. С тях се виждам, те се " изправиха" срещу баща ми, а и знам, че не са спирали никога да питат за мен ( от кръстницата ми), все са се интересували, поплаквали са й и тн.  Според мама - леля ми и баба ми са най-читави в семейството, добри жени, но едната е била много млада, за да предприеме действия, а баба ми просто са я срязвали и са й се налагали/командорили един вид, тя е кротичка жена.
Може би подхождам малко наивно де, да, не е изключено...
Майка също ме предупреди, че може да има проблем жена му, свързан с факта, че все пак съм му наследник, ама аз нищо не му искам, никога не съм си и помисляла подобно нещо. Имам си каквото ми трябва, просто искам да общуваме и да имаме нормални отношения..

# 38
  • София
  • Мнения: 19 310
Остави таз песен любовна за нормалните отношения. Не че е лошо, но има доста голяма дупка и ще трябват години за запълването й.
А ти си наследник на баща си, наравно с другите му деца и втората му жена.
Едва ли е толкова трудно да намериш някого, ако искаш, ето и Тонка даде пример. Но не - те си поплаквали и дотам.
Да няма някакъв имуществен въпрос, който касае и теб? Извинявай, но ние сме черногледи лели, които са видели туй-онуй.

# 39
  • Мнения: 3 044
Cuckoo, не. Аз намерих баба ми, аз направих контакта с нея. Тогава се видях с нея, леля и братовчедка ми и продължихме да се виждаме. Имущество от него не ми трябва, имам си, никога не съм се замисляла за такива неща..освен веднъж, когато се чудих има ли как да се откажа официално от такива неща, за да не се притеснява жена му..
Та..понеже вече не бях тайна, казаха на сестра ми за мен, която даде зор да се видим, та баща ми ми звънна и такам
А Anastasiya, Абсолютно смятам, че е срамота за една жена да позволява на мъжа си да загърбва детето си заради нея, а да го иска от него - еми, недопустимо е. Това не е до дали ме познава, това е чисто човешко. На нито една жена не й прави чест да прави проблем за дете от първи брак .
И да - има мъже, които могат да бъдат водени за носа преспокойно.
Хората се променят, за 25 год, ако не мръднеш - еми има нещо нередно. Не сме дървета, помъдряваме с възрастта. И вярвам, че хората правят грешки и заслужаваш шанс да ги оправят.
 Не се засягам и никъде не съм изгрубяла, но някои неща не ги виждам по този начин. Няма да се съглася с негативни мнения за бабата и лелята, пък щом това ме прави "заслепена" - така да бъде... Но все пак - не случайно никъде не съм питала за мнение за тях и съм написала, че се радвам, че отново общуваме..

# 40
  • Мнения: 3 510
Просто се опитват да ти кажат, че виновен е най-вече баща ти, а ти се опитваш да го оправдаеш. Ако реално новата жена има нещо против теб и не му дава да се виждате, и той я слуша, значи поставя нея пред теб, което на теб трябва да ти говори достатъчно, че не си заслужава да се занимаваш.

# 41
  • Мнения: 2 224
Ок, обещах повече да не коментирам, но искам да ти припомня, че ти сама каза, че баща ти първо ви е изоставил и спрял да се интересува от теб, а едва по-късно се оженил отново и създал деца. То е ясно втората му жена що за стока е, щом се хваща с такъв мъж, но тя на теб и без това ти е никаква. Не я защитавам, просто искам да ти отворя очите за “бащата”.

# 42
  • Мнения: 3 044
Добре, разбирам така казано... Ама наистина, няма ли шанс хората да се осъзнават с възрастта какви глупости са сътворили? Нека кажем, че наивно се надявам... Искрено, по детски, ми се иска да е разбрал, че е сгрешил, тва може би е истината...
А иначе, сестра ми е с 13 години по-малка, аз го видях за последно, когато съм била на 10.. Демек някъде по времето, когато той се запознава с новата му жена - изчезва. Това е нещо, което изключително не разбирам. Как жена, като майка, се съгласява да пази в тайна първото дете на мъжа си, как не казва на децата си, че имат сестра, как е съгласна с неговото отношение към мен. Толкова ли пък и тя не е могла да каже "абе, мили, не се прави така"...

# 43
  • Мнения: 18 703
Аз не вярвам в трансформации и загриженост след години пълно отсъствие. Реално той не ти е бил никакъв баща, когато е трябвало да е до теб, да се грижи и т.н. Това го е свършил друг човек - новия мъж на майка ти. И сега какво очакваш - че той ще се просълзи, защото "сте се намерили"? Че ще ти запълни някаква бащина липса? Не, няма да стане. Пази се и си гледай твоя живот.

Иначе аз лично имам позната, която е безкрайно щастлива, че мъжът й заряза двете си деца от първия брак и се е "посветил изцяло" само на тяхното дете. Просто място не може да си намери от радост, трудно е да се опише колко е доволна. Ако се опиташ да й споменеш колко е нередно и гадно това, просто се побърква. За нея е щастие неземно, а децата как са хич не я интересува.

# 44
  • София
  • Мнения: 19 310
Ахаа, ти си в основата на всичко.
Ами...успех и дано черногледите тук не сме прави.

Общи условия

Активация на акаунт